نرده استیل چیست؟

تیم تولید محتوا تکمان در راستای سهولت مطالعه شما، محتوای نرده استیل چیست؟ را به صوت تبدیل کرده است ازین پس به جای خواندن این محتوا می توانید به صوت آن گوش فرا دهید:

یکی از بهترین و مشتری پسند ترین مدل نرده، نرده استیل است. این نرده ها که از جدید ترین مدل های نرده می باشد به عنوان پای ثابت طراحان برای زیباتر کردن طراحی خانه ها استفاده میشود.جذابیت نرده های استیل می تواند هر مشتری سخت پسندی را هم به خود جذب کند. به همین دلیل در این چند سال گذشته نرده های استیل بسیار مورد توجه قرار گرفته است. امروزه کاربرد نرده های استیل زیادتر از نرده های آهنی یا آلمینیوم می باشد به نحوی که تقریبا در همه ساختمان های جدید و تازه ساخته شده از نرده های استیل استفاده می کنند.

انواع مدل نرده استیل کدام اند؟

نرده استیل با توجه به فضایی که در آن قرار است استفاده شود و آلیاژی که در آن مورد استفاده قرار میگیرد طبقه بندی می شود . همچنین نرده های استیل دارای مدل و انواع اتصالات متنوعی می باشد.

کاربرد های مختلف نرده استیل در مکان و فضاها چیست؟

 1. به کار بردن نرده استیل در راه پله
 2. به کار بردن نرده استیل در بالکن
 3. به کار بردن نرده استیل در فضا های بازی شیبدار و غیر شیب دار
 4. به کار بردن نرده استیل برای حفاظ بالکن
 5. حفاظ استیل پنجره ( در پشت پنجره )

خصوصیات نرده های استیل چیست؟

 • نرده های استیل دارای استقامت و استحکام بسیار خوبی می باشند.
 • این نرده ها توانایی چک کش خواری دارند.
 • نرده استیل با توجه به شرایط آب و هوایی کارایی خود را از دست نمیدهد.
 • توانایی جوشکاری جز خصوصیات عالی در نرده های استیل می باشد.
 • در نرده استیل شما میتوانید که با بهره گرفتن از ماشین کاری، آهنگری و ریخته گری به آن شکل دهید.
 • از نرده استیل در فضا هایی که دمای بالا یا دمای زیر صفر دارد، می توانید استفاده نمایید.
 • یکی از بهترین توانایی های نرده استیل این است که می توانید آن را با مواد سرامیکی و پلاستیکی و یا هر رنگی پوشش دهید.

نرده استیل چگونه ساخته می شود؟

نرده استیل با استفاده از آهن و بقیه فلز ها در شرکت های فولاد ساخته میشود و با آلیاژ های ساخته شده از دستگاه های صنعتی که به شکل ورق می باشد به وجود می آید. نرده استیل دارای ویژگی های بسیار خوبی است.

نرده استیل چیست؟

مزایا و معایب نرده استیل چست؟

مزایا و معایب نرده استیل متفاوت است که در ادامه مطلب آن را مورد بررسی قرار میدهیم.

مزایای نرده استیل عبارت است از:

 1. نرده استیل به تعمیر و مراقبت بسیار کم نیاز دارد.
 2. باعث زیبایی خانه و یا هر فضایی میشود.
 3. استقامت زیاد در مقابل سرما و گرما دارد.
 4. استقامت در مقابل گرد و غبار و یا عدم تمیز کردن
 5. استحکام بالا در مقابل فشار و ضربه
 6. تغییر ناپذیری رنگ و شکل

استیل در حقیقت ضد زنگ می‌باشد و جز محصولاتی است که مزیت‌های بسیار بالایی دارد و مشتریان به دلیل همین مزیت‌های بسیار زیاد در نرده استیل از آن استفاده فراوان می‌کنند و فروش بالایی در مرکزهای فروش عمده مصالح ساختمانی دارد.

نرده استیل به تعمیر و مراقبت بسیار کم نیاز دارد

با توجه به این مزیت خیلی خوب نرده های استیل‌ می‌توانند برای ساختمان یا هر فضایی که شما بخواهید یک انتخاب فوق العاده باشند. یکی از برتری های بسیار عالی دیگری که درباره نرده استیل وجود دارد این است که هنگامی که شما از این نرده‌ها استفاده می‌کنید به دلیل اینکه تعمیر و مراقبت آن‌ها کم است؛ پس در نتیجه هزینه‌های شما نیز کاهش می یابد.

با توجه به اینکه نرده‌های استیل روکش اکسید کروم دارند؛ نیاز به تعمیر و مراقبت خیلی کم دارند. این پوشش روی نرده‌های استیل منجر می‌شود تا از خطراتی مثل زنگ زدگی حفاظت می‌کند و یا می‌توان گفت نرده‌های استیل اگر خراشیده شوند توانایی هایی دارند که خودش ، خودش را تعمیر کند. پس فلزهای استیل که این روکش را دارند در معرض خطر قرار نمی‌گیرد.

باعث زیبایی خانه و یا هر فضایی میشود.

اگر زیبایی فضا و یا خانه تان بریا اهمیت دارد و از طرفی جنس مستحکم میخواهید انتخاب نرده استیل یک انتخاب بسیار خوب برای شما خواهد بود.
هنگامی که شما از نرده‌های استیل استفاده می‌کنید باید بدانید که این نرده‌ها کاملا برعکس نرده‌های چوبی است و میله‌های باریکی دارند و بین آن‌ها فاصله‌ی مناسب وجود دارد، پس همین موضوعات باعث می‌شود تا زیبایی خانه شما را بیشتر شود.

نرده استیل چیست؟

استقامت زیاد در مقابل سرما و گرما دارد.

همانطور که در قسمت بالا گفتیم بر روی نرده‌های استیل یک روکشی به نام اکسید کروم کار شده است که می‌تواند استقامت نرده را بالا ببرد. اگر شما میخواهید که برای فضای بیرونی خانه خودتان از نرده‌ها استفاده نمایید باید بدانید که مرغوبترین انتخابی که شما می‌توانید برای نرده‌ها داشته باشید انتخاب نرده‌های استیل می‌باشد.

استقامت در مقابل گرد و غبار و یا عدم تمیز کردن

طراحان یک لایه برای روی استیل در نظر گرفتند که این لایه می‌تواند توانایی ضد گرد و غبار بودن را برای نرده به وجود بیاورد؛ پس با توجه به این مزیت تمیز کردن این نرده‌ها کار بسیار سهل و آسانی است. شما تنها با استفاده از یک پارچه مناسب به راحتی می‌توانید این نرده‌ها را تمیز کنید.

استحکام بالا در مقابل فشار و ضربه

یک ویژگی بسیار خوب که درون این فلز وجود دارد این است که استیل استحام و استقامت بالایی دارد و در برابر ضربه می‌تواند مقاومت بسیار خوبی از خودش نشان دهد.

در حقیقت می‌توان گفت استیل ضد ضربه هم هست.. درون این فلز مقاومت بسیار خوبی وجود دارد که این مقاومت می‌تواند فشار و ضربه را متحمل شود؛ پس به همین دلیل است که امروزه در قسمت های مختلف ساختمانی از استیل استفاده می‌کنند.

تغییر ناپذیری رنگ و شکل

مزیت بسیار خوبی دیگری که در نرده استیل وجود دارد این است که عدم تغییر رنگ یا تغییر رنگ بسیار کم در آن رخ میدهد و همین موضوع منجر میشود تا نرده های شما همیشه تمیز و مانند روز اولشان باشد.

معایب نرده استیل چیست؟

در بالا توضیح دادیم که مزایای نرده های استیل فراوان است اما تقریبا همه محصولات علاوه بر مزایا ،معایبی نیز دارند حالا میخواهیم به معایب نرده استیل بپردازیم:

اگر هدف شما استفاده از نرده‌های استیل در اماکن عمومی مثل بیمارستان و کودکستان ها ، فضاهای بازی کودکان و ..  استفاده کنید باید بدانید که رعایت بهداشت یکی از نکات بسیار با اهمیت برای شما به حساب می‌آید؛ زیرا در مکان‌های عمومی افراد زیادی رفت و آمد دارند و به این نرده‌ها دست می‌زنند که ممکن است میکروب بسیار فراوانی در آنجا جمع کنند.

اگر از استیل نامرغوب استفاده شود و استیل زنگ بزنند شما نمی‌توانید آن را رنگ کنید و تنها راه آن تعویض نرده میباشد.

برای اینکه بتوانید نرده را نصب نمایید حتما باید روی آن قسمت اتصال را سوراخ کنید که این موضوع می‌تواند شکستگی را در روی ان نقطه به وجود بیاورد.

شما مشتری گرامی باید بدانید که اگر از نرده‌های استیل در آب و هوای مرطوب استفاده کنید؛ ممکن است این استیل‌ها پس از گذشت مدت زمانی درخشندگی خودشان را از دست بدهند و یا زنگ بزنند.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *