کاربرد نرده کابلی

تیم تولید محتوا تکمان در راستای سهولت مطالعه شما، محتوای کاربرد نرده کابلی را به صوت تبدیل کرده است ازین پس به جای خواندن این محتوا می توانید به صوت آن گوش فرا دهید:

اگر بخواهیم نرده کابلی را با سایر نرده ها مقایسه کنیم نرده هایی زیبا و محکم میباشند که به دلیل ظاهر خاصی که دارند طراحان دکوراسیون در سبک معماری مینیمالیست از آن استفاده بسیار زیاد میکنند . از نرده کابلی در فضاهای متفاوت خصوصی و عمومی بدون هرگونه محدودیت اجرا و نصب استفاده کرد و با توجه فضای مورد استفاده از نرده کابلی ویژگی فنی و استاندارد های تولید آن مختلف است و باید استاندارهای سازمان های مرتبط رعایت شود تا پایان کار به پروژه شما تعلق بگیرد.

دسته بندی نرده های کابلی به 3 دسته اصلی:

  • نرده کابلی راه پله
  • نرده کابلی تراس
  • نرده کابلی بالکن

علت استفاده از نرده کابلی چیست؟

خصوصیت بارزو  اصلی نرده های کابلی، کششی بودن آن است. به عنوان نمونه اگر در راه پله فردی به نرده های راه پله به شدت برخورد کنید ممکن است به اوآسیب برسد، اما در راه پله ای که دارای نرده کابلی است به علت کششی بودن کابل ها آسیبی به شخص نمیرسد.

کاربرد نرده کابلی چیست

همانطور که احتمالا میدانید کاربردهای نرده کابلی زیاد است و محدود نمیباشد و برای حفاظت در همه راه پله ها , بالکن ها , تراس , ساختمان های مدرن اداری , ساختمان های تجاری و مسکونی , پله های داخلی و خارجی  قابل اجرا و نصب بوده به نحوی که یکی از کاربردهای اصلی نرده کابلی در صنعت ساختمان سازی و  دکوراسیون است.  برای اجرای نرده های کابلی در ابتدا فضای اجرا اندازه گیری میشود و این محل نظرات مختلف بررسی و سنجیده می شود بعد از آن مدل پایه که شامل استیل , آهن و یا آلومینیوم است انتخاب شده و سپس نوبت به وصل کردن یراق مناسب برای مهار کابل است

ویژگی های بارز نرده کابلی

نرده کابلی به علت ویژگی ارتجاعی سیم بکسل و کابل های استفاده شده در آن نسبت به بقیه نرده های فلزی از ظریف بودن زیباسس بیشتر و ایمنی زیادی دارد. و به همین علت امروزه در طراحی های مدرن بیش از قبل مورد توجه پیمانکاران قرار گرفته است. البته نصب و اجرای نرده های کابلی باید توسط متخصصان این حوزه صورت بگیرد تا ایمنی آن رعایت شود. وزن نرده کابلی در مقایسه با نرده های فلزی و سنگی بسیار کمتر است و این خود یکی دیگر از خصوصیات مثبت آن است و می تواند هنگام زلزله ایمنی بیشتری داشته باشد.

خصوصیات بارز نرده های کابلی به اختصار

  • ظاهر جدید و زیبای نرده های کابلی
  • عدم نظافت و تمیز کردن همیشگی
  • قیمت مناسب و به صرفه نرده کابلی با توجه به استفاده طولانی مدت از آن
  • ایمنی زیاد به علت استفاده از سیم و کابل های ارتجاعی
  • کیفیت زیاد عناصر مورد استفاده  در تولید نرده کابلی
  • تخصصی بودن نصب و اجرای نرده کابلی

مزایا و برتری های نرده کابلی در مقایسه با سایر نرده ها

نرده کابلی با چوب و فولاد هم قابل اجرا است

این مدل نرده با مواد دیگر، به خصوص چوب و فولاد  عالی به نظر می رسد و به شما این اجازه را می دهد که با استفاده از نرده های کابلی ظاهر فضای مورد نظرتان را زیباتر نمایید.

نرده کابلی برای نصب نیاز به زمان زیاد ندارد

نصب نرده کابلی بسیار آسان است و به فضای کم و زیرساخت کم در راه پله و خانه نیاز دارند به نحوی که می توان با صرف چند ساعت این نرده ها را نصب و اجرا نمود.

نرده های کابلی ظریف هستند

این نوع نرده ها حقیقتا ظریف هستند و این ظرافت را در طول مدت استفاده هم  از دست نمیدهند. نرده ها ارتجاعی، محکم و با کیفیت هستند که ظاهر فضای شما را شکیل میکند.

نرده کابلی نیاز به نگهداری و مراقبت کم دارد

سیم های بوکسل و کابل ها برای اینکه همیشه نو به نظر برسد به هیچ مراقبت و نگهداری خاصی احتیاج ندارند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که هر از چند گاهی آنها را گردگیری کنید که البته همین تمیز کردن هم در مقابل نرده های شیشه ای یا استیل بسیار کمتر است.

ایجاد سبک مینیمالیست با استفاده از نرده کابلی

یکی از مزایای برتر در مورد نرده های کابلی ساده بودن آن است. اگر در خانه ای جدید و شیک زندگی می کنید یا به دنبال ایجاد پله هایی به سبک مینیمالیست هستید ، این مواد انتخابی ایده آل و عالی است و می تواند زیبایی بصری را افزایش دهد.

ایجاد چشم انداز بدون مانع با نصب نرده های کابلی

یکی از بهترین ویژگی ها در مورد نرده های سیم بکسلی این است که آنها چشم انداز بدون مانع را به مشتری ارائه می دهند و این یعنی که آنها برای راه پله و تراس های فضای باز یا فضاهای داخلی کوچک، مناسب هستند.

نرده کابلی و ایجاد ایمنی زیاد

نرده های کابلی مانند سایر نرده، ایمنی خوبی را فراهم می کنند. این نوع نرده بسیار محکم و مقاوم است و سیم ها به اندازه کافی نزدیک هم قرار میگیرند که مثلا کودک نمیتواند سر خود را بین آن نرده ها قرار دهد و از سقوط ناگهانی جلوگیری می کند.

 تهویه مناسب با نصب و اجرای نرده های کابلی

این نرده ها تنها نوع نرده میباشد که بر جریان هوا در محیط تاثیر نمی گذارد و هوا به اسانی در بین ان جریان دارد مثلا اگر راه پله در وسط خانه قرار داشته باشد و شما از نرده های دیگر استفاده کرده باشید  ممکن است جریان هوا را از راه های دیگر مسدود شود و این امر بسیار دارای اهمیت است اما با سیستم کابلی مشاهده خواهید کرد که هوای خانه شما طراوت و تازگی زیادی دارد.

انعطاف پذیری نرده های کابلی زیاد میباشد

از این نوع نرده به آسانی می توانید در مکان ها و پله های متفاوت استفاده نموده زیرا به اندازه کافی قابل انعطاف اند که همین باعث میشود تا بتوان از آن در هر نوع راه پله ­ای استفاده نمود.

شما مشتری عزیز میتوانید با تیم ما درباره نصب و اجرای نرده های کابلی مشورت کرده و با بررسی همه جوانب تصمیم خود را برای خرید آنها قطعی نموده و از تجارب ارزشمند کارشناسان ما بهره برید و با خیال آسوده پروژه خود را به متخصصان ماهر ما بسپارید و از نتیجه کار و کیفیت آن لذت ببرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *