نرده آهنی چیست؟

نرده آهنی چیست؟


تیم تولید محتوا تکمان در راستای سهولت مطالعه شما، محتوای نرده آهنی چیست؟ را به صوت تبدیل کرده است ازین پس به جای خواندن این محتوا می توانید به صوت آن گوش فرا دهید:

نرده آهنی چیست؟

شما در حال مطالعه مقاله نرده آهنی چیست؟ هستید.این محتوا توسط تیم تکمان دیجیتال سرویس آماده شده است.

یکی از انواع نرده ها که کارایی فراوانی دارد نرده آهنی میباشد . قرار دادن نرده آهنی روی راه پله در ساختمان های اداری و مسکونی برای حفظ امنیت بیشتر در راه پله ها ، بسیار ضروری  و مهم می باشد.نصب نرده آهنی باعث افزایش کارایی و زیبایی راه پله ها هم میشود. در ساخت و تولید نرده آهنی از مدل های گوناگون و مختلفی از مواد اولیه متنوع را می توان استفاده نمود  تا نرده آهنی شیک تری داشته باشیم ، مثل ساخت نرده آهنی وقرار دادن سیم بکسل در کنار آن،ساخت  نرده آهن و  قرار دادن چوب و سایر فلزات دیگر که میتوان برای نصب نرده آهنی از آن استفاده نمود. نرده آهنی از نخستین نرده های راه پله به حساب می اید که توانست  توجه کارفرمایان و پیمانکاران ساختمانی را به خود جلب بکند .این نرده های اهنی از گذشته تا به امروز در محیط ها و فضاهای گوناگونی استفاده شده اند.

نرده آهنی ظاهر شیک و زیبایی با استفاده از مواد اولیه های متنوع می توانند داشته باشند که نرده آهنی ساخته شده در راه پله از ماندگاری فراوان برخوردار می باشند و برای حفظ امنیت و مراقبت از افراد در راه پله ساختمان خیلی مناسب می باشد. نرده آهنی به شکل استاندارد به رنگ آهن خام ، به رنگ سیاه می باشند اما به علت ویژگی رنگ پذیری آهن ، می توانیم نرده آهنی را در انواع مدل های گوناگون در انواع رنگ ها ، مانند رنگ طلایی و نقره ای ، رنگ نمود. نرده آهنی را در درون منزل و هم در فضای خارجی منزل نصب میشود .  از آنجایی که آهن در موقعیت های طبیعی دچار زنگ زدگی خواهد شد، بهتر است نرده آهنی راه پله با دستورالعمل های سخت کردن آهن ، در برابر زنگ زدگی ، استقامت آن را زیاد نمود. قرار دادن نرده آهنی در هر دو طرف راه پله باید صورت گیرد.

البته خوب است در کنار پرتگاه از یک سری نرده آهنی در و هندریل آهنی در جایگاه دیوار راه پله ،بهره گرفته شود. ارتفاع نرده آهنی راه پله ، معمولا بین هشتاد تا نود سانتی متراست. قیمت گذاری نرده آهنی راه پله بر اساس مقدار آهن استفاده شده در اتصال ها ، شکل موردنظر و اندازه محل معین می شود.به علت انعطاف پذیری آهن برای ساختن نرده آهنی به شکل منحنی مشکلی نیست و در انواع مدل ها قابل ساختن و تولید کردن می باشد. هزینه ساخت و تولید نرده آهنی براساس متر مربع سنجیده خواهد شد.

چرا رنگ کردن نرده آهنی اهمیت دارد؟

نرده‎‌های آهنی ازگذشته تا به امروز، به علت مقاومت و استقامت بالایی که دارند و برای نرده راه‌پله و تراس مورد بهره برداری قرار گرفته‌اند. این نرده‌ها به نسبت با سایر جنس‌های نرده در مقابل وارد شدن فشار، آتش‌ گرفتن، خراشیده شدن و لکه دار شدن مقاوم‌ تر میباشند. البته که هزینه کمتری در مقایسه با نرده‌های چوبی دارند، از این‌رو بسیار پرفروش هستند.

از طرفی باید گفت که نرده‌ها نقش ویژه ای در ظاهر ساختمان و راه‌پله دارند و رنگ نرده راه پله، می‌تواند روی ظاهر کلی خانه تان تأثیر عمیقی بگذارد از طرف دیگر هم حفظ امنیت اهالی ساختمان به اسطه نرده اهنی تقریبا ضمانت شده میباشد. حتی اگر نخواهید خودتان در خانه سکونت کنید و برای فروش و اجاره گذاشته باشید هم  باید به رنگ نرده راه پله توجه کنید. چون اثر جذب کنندگی ساختمانی با نرده های رنگ شده به مراتب بیشتر از ساختمانی با نرده های خام میباشد. پس رنگ نرده آهنی، حتما باید مناسب با فضا و از جنس مواد باکیفیت انتخاب شود.

نحوه اجرای رنگ نرده آهنی

در این قسمت نحوه رنگ نمودن نرده آهنی، در اختیار شما کاربر عزیز قرار خواهد گرفت. وسایل مورد نیاز برای آماده‌سازی و اجرا کردن رنگ بر روی نرده آهنی، عبارت میباشد از:

  • سمباده با برس سیمی
  • قلم‌موی باریک و پهن
  • ضد زنگ یا پرایمر
  • رنگ دلخواه
  • لباس مناسب برای رنگ کردن
  • دستکش مرغوب

۱- آماده سازی سطح نرده فلزی

نخستین گام قبل از شروع به رنگ کردن نرده آهنی، این میباشد که همه قسمت‌های آن را با وسواس زیاد پاک کنید و کثیفی و آلودگی را به طور کامل از بین ببرید. بعد از آن یک برس سیمی یا سمباده را گرفته و همه بخش های نرده را پاک نمایید تا زنگ‌زدگی و برآمدگی‌های اضافی آن تمیز شود.

۲– پوشش سطح نرده فلزی با ضد‌زنگ

سپس بعد از پاک نمودن نرده نوبت به آماده‌ نمودن بستر فلز برای رنگ نمودن نرده می‌شود. برای این کار باید از رنگ‌ ضدزنگ یا در اصطلاح پرایمر استفاده نمایید. قطعا باید همه بخش های نرده را با پرایمر مناسب پوشش بدهید. در این قسمت می‌توانید برای سرعت بخشیدن به کار، از اسپری ضدزنگ هم کمک بگیرید. بهتر است برای کسب نتیجه بهتر در رنگ کردن نرده، اول کل سطح را ضدزنگ زده و اندکی صبر کنید تا به‌طور یکدست خشک شود.البته باید این کار را دوباره انجام دهید و تکرار نمایید.

۳– رنگ نمودن نرده آهنی

پس از تمام شدن پوشش سطح ها به وسیله ضدزنگ، اجازه بدهید لایه پرایمر کلا خشک شود. پس از رنگ کردن نرده راه پله، بالکن یا حیاط را آغاز نمایید. پیشنهاد می‌کنیم در هنگام رنگ نمودن نرده، قسمت های اطراف راه پله‌ها را با پلاستیک یا پارچه بپوشانید تا رنگ به اطراف برخورد نکند و زیبایی کار کم نشود.

برای این هدف، یک قلم‌موی مناسب انتخاب نمایید. برای رنگ کردن نرده در بخش درزها و کناره‌ها، باید از قلم‌موی باریک‌ استفاده نمایید. سعیو تلاش داشته باشید رنگ کردن نرده آهنی را در یک سمت و جهت تا اخر به پیش ببرید تا اثر قلم‌مو روی نرده‌های اهنی کمتر دیده شود. بعد از اتمام کار صبر کنید همه سطح نرده اهنی خیلی خوب خشک شود. سپس برای عالی شدن رنگ امیزی نرده دوباره روی نرده‌ها را رنگ بزنید تا رنگ کامل روی نرده بنشیند و خروجی کار شیک شود.

شما مشتری عزیز میتوانید با تیم ما درباره نرده آهنی چیست؟ مشورت کرده و با بررسی همه جوانب تصمیم خود را برای خرید آنها قطعی نموده و از تجارب ارزشمند کارشناسان ما بهره برید و با خیال آسوده پروژه خود را به متخصصان ماهر ما بسپارید و از نتیجه کار و کیفیت آن لذت ببرید.

برای اطلاع از تعرفه طراحی سایت یا تعرفه تولید محتوا سایت لطفا روی کلمات مورد نظر کلیک کنید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *