ارتفاع استاندارد برای نصب نرده شیشه ای

ارتفاع استاندارد برای نصب نرده شیشه ای


شما در حال مطالعه ارتفاع استاندارد برای نصب نرده شیشه ای هستید که توسط تیم تکمان دیجیتال سرویس تهیه شده است.

برای راحتی کار شما عزیزان این محتوا را به محتوای صوتی تبدی کردیم، شما می توانید با استفاده از صوت زیر تمامی اطلاعات در مورد ارتفاع استاندارد برای نصب نرده شیشه ای را گوش کنید:

افزودن نرده به راه پله، باعث تامین امنیت راه پله می شود. در کنار امنیت شما می توانید مدرن بودن را نیز به راه پله های خود اضافه کنید. برای این هدف می توانید از ترکیب نمودن نرده های استیل و شیشه هم استفاده نمایید. این نرده ها بسیار مدرن و جذاب است. در سالهای قبل به علت عدم پیشرفت فناوری در تولید و  مقاوم سازی شیشه‌ ها، مشتریان دید منفی نسبت به شیشه به ویژه از نظر استقامت و محکم بودن داشتند. امروزه با پیشرفت فناوری و استفاده نمودن از شیشه های سکوریت و لمینت خیال مشتریان بابت ایمنی شیشه ها راحت تر میباشد .حالا ما در این مقاله میخواهیم درباره ارتفاع استاندارد نرده های شیشه ای با شما مخاطب عزیز صحبت نماییم لطفا تا پایان این مقاله کوتاه و کاربردی همراه ما باشید.

ارتفاع استاندارد برای نصب نرده شیشه ای

نرده های شیشه ای مثل بقیه نرده ها دارای استانداردهای خاص خود هستند که باید تیم اجرا کننده آن توجه لازم را به موضوع داشته باشند. یکی از فاکتورهای مهم که باید مدنظر شما باشد، ارتفاع استاندارد و مناسب برای ساخت نرده شیشه ای است. استفاده و به کاربردن نرده ها با طرح های زیبا و خاص می تواند دکوراسیون خانه تان را جذاب کند . استفاده و کاربرد نرده های شیشه ای در ساختمان های نوین امروزی رو به افزایش است، زیرا این نرده های شیشه ای خیلی خوب میتوانند با مصالح دیگر هماهنگ شود.

ارتفاع استاندارد نرده شیشه ای چقدر است؟

در ضوابط ساخت و ساز نرده استاندارد عموما بین هفتاد و پنج تا صد و ده سانتی متر است نرده ها از اصلی ترین ملزومات راه پله به حساب می اید و مد نظر داشتن اندازه استاندارد ارتفاع نرده راه پله در هنگام تولید آن جهت حفظ ایمنی و آسودگی خیال ساکنین دارای اهمیت بسیاری است. در مجموع  ارتفاع استاندارد برای نرده راه پله باید حداقل نود سانتی متر باشد و فاصله بین 2 نرده اجرا شده باید کمتر از ۱۱ سانتی متر نباشد تا سر کودکان در آن گیر نکند.

آیا ارتفاع استاندارد برای همه نرده های شیشه ای یکسان است؟

نرده های شیشه ای تولید شده دارای ارتفاعی بین هشتاد تا صد و بیست سانتی متر هستند. معین نمودن ارتفاع لازم جهت اجرای نرده به عوامل متنوعی بستگی دارد و شرایط فضا، کاربرد نرده و محل اجرای آن نقش مهمی در تعیین اندازه ارتفاع دارند. نکته مهم در این رابطه این است که مدل نرده انتخابی اثری در اندازه ارتفاع نرده ندارد.

ضوابط ارتفاع نرده راه پله

راه پله بخش اصلی هر ساختمان به حساب می اید که در ساخت و تایید پایانی ساختمان ، رعایت نمودن قوانین راه پله توسط مهندسان ساختمان بسیار مهم می باشد. ارتفاع نرده ها با توجه به تشخیص کارفرما و نوع کاربرد نرده تعیین می شود. اما سازمان شهرداری عدد ارتفاع استاندارد نرده راه پله را تعیین کرده است. براساس استاندارد های گفته شده برای نرده راه پله ها ارتفاع لازم نرده هشتاد تا صد و ده سانتی متر است.

ارتفاع استاندارد نرده به چه عواملی بستگی دارد؟

برای مشخص نمودن ارتفاع نرده شیشه ای، اصل تعیین کننده کلیدی، مکان نصب و اجرای آن است. اگر شما برای پشت بام بخواهید نرده نصب نمایید، ارتفاع استانداردنرده جهت اجرای آن صد و بیست سانتی متر خواهد بود. این اندازه باید در همه پشت بام ها اجراشود و انتخاب نرده ها در ارتفاع کمتر از 120 اشتباه است و امنیت مورد نظر را در هنگام بروز اتفاق ایجاد نخواهد کرد، همچنین بر اساس ضوابط ارتفاع نرده برای نصب و اجرا در راه پله و بقیه سطح های شیب دار نود سانتی متر است. البته این عدد اندازه حداقل ارتفاع نرده است و انتخاب نرده های با ارتفاع بیشتر مشکلی ندارد.

اهمیت آیین نامه نرده راه پله

اندازه استاندارد نرده ها بر اساس مقررات سازمان شهرداری میباشد و اگر پیمانکار و مهندس این قوانین را رعایت نکند هم مقررات را زیر پا گذاشته و هم اینکه جان ساکنین خانه را به خطر انداخته است چون نرده ها برای حفظ امنیت و در مرحله بعد برای زیباتر شدن خانه ها کاربرد دارند.

استاندارد ارتفاع نرده راه­‌پله و نکات آن

این مواردی که در زیر میخوانید مهم ترین نکات درباره ارتفاع استاندارد نرده ها میباشد :

  •  در بعضی از ساختمان‌های پررفت و امد تجاری و اداری یا خدماتی مثل بیمارستان ها و کلینیک ها یا سینماها و غیره اهمیت زیادی داشته، و خود نرده‌­ها هم باید از استقامت زیادتری برخوردار باشند. در این اماکن عمومی،  ارتفاع استاندارد نرده راه­‌پله داخلی حدودا پانزده تا هفده سانتی‌متر است.
  • ارتفاع نرده حفاظتی شیشه‌ای که عموما کم ارتفاع تر از بقیه جنس‌های نرده است، باید حدودا هفتاد سانتی‌متر باشد.
  • اندازه استاندارد نرده راه‌­پله در قسمت هایی از ساختمان مثل موتورخانه  و انباری معمولا بیست تا بیست و پنج سانتی‌متر است.
  • در بعضی از مکان‌های لاکچری، نرده‌ها جز جدایی ناپذیر راه پله محسوب میشود. در چنین مکان‌­هایی، ارتفاع استاندارد نرده راه پله عموما زیر پانزده سانتی‌متر میباشد.

قیمت نرده شیشه ای چقدر است؟

همانطوری که شما کاربر عزیز می‌دانید، نرده شیشه ای در مدل های گوناگون و ابعاد مختلف تولید می‌شود که هر قسمت از ساختمان نیاز به نرده شیشه ای مخصوص خود است.یکی از عواملی که می‌تواند اثر مستقیم بر قیمت نرده ها داشته باشد قطعا ارتفاع نرده میباشد؛ مثلا وقتی ارتفاع نرده شیشه ای برای راه پله با ارتفاع نرده شیشه ای برای کنار استخر باهم فرق دارد پس قیمت نرده شیشه ای برای این دو هم بایکدیگر مختلف است.البته عواملی دیگری مانند اندازه پنل شیشه ای، اندازه یراق آلات و هزینه حمل و نقل و غیره هم بر روی قیمت اثرگذار هستند. برای همین نمیتوان قیمت دقیق را اعلام نمود. برای همین شما مشتری گرامی برای اطلاع یافتن از قیمت بهتر است با تیم ما تماس برقرار نمایید.

شما مشتری عزیز میتوانید با تیم ما درباره ارتفاع استاندارد برای نصب نرده شیشه ای مشورت کرده و با بررسی همه جوانب تصمیم خود را برای خرید آنها قطعی نموده و از تجارب ارزشمند کارشناسان ما بهره برید و با خیال آسوده پروژه خود را به متخصصان ماهر ما بسپارید و از نتیجه کار و کیفیت آن لذت ببرید.

شما عزیزان می توانید برای مشاهده تعرفه طراحی سایت یا تعرفه تولید محتوا سایت روی کلمات مورد نظر کلیک نمایید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *