استخر شیشه ای

استخر شیشه ای


استخر شیشه ای

شما در حال مطالعه استخر شیشه ای هستید که توسط تیم تکمان دیجیتال سرویس تهیه شده است.

برای راحتی کار شما عزیزان این محتوا را به محتوای صوتی تبدی کردیم، شما می توانید با استفاده از صوت زیر تمامی اطلاعات در مورد استخر شیشه ای را گوش کنید:

استخر شیشه ای

اجرای استخر شیشه ای خانه شما را شیک و لاکچری میکند. برای نصب و اجرای استخر شیشه ای از شیشه‌های لمینت یا شیشه سکوریت که نشکن است و در ضخامت‌های متفاوت است استفاده می‌شود که قدرت و تحمل زیاد در مقابل ضربه دارد . در این مقاله کوتاه میخواهیم شما را با استخر شیشه ای آشنا نماییم لطفا تا انتها همراه ما باشید.

طراحی استخر شیشه ای

در سالهای قبل بیشتر استخرها تنها به فرم هایساده و معمولی بودند و دیواره استخر از سنگ و سیمان ساخته شده بود.بیشتر آنها در فرم های مستطیل، مربع و دایره بودند و به علت نبود تکنولوژی ها این استخرها شبیه هم و ساده بودند.اما امروزه  طراحی مدرن و جذاب استخرهای شیشه ای هم را جذب خود نموده است .

ساخت استخر شیشه ای

یکی از بهترین سازه ها در هر خانه ای استخر شیشه ای است. این تنها برای شناکردن نیست. استخر شیشه ای که به درستی طراحی شده باشد می تواند زیبایی خانه شما را هم افزایش میدهد و در نتیجه به ارتقای ارزش ملک شما هم کمک کند. در حال حاضر استخرهای شیشه ای بسیار مورد توجه مشتران قرار گرفته است. برعکس تصور افراد ،استخرهای شیشه ای به علت داشتن شیشه های نشکن ار ایمنی و امنیت بالایی برخوردار است .

آب بندی شیشه استخر

نکته قابل توجه و مهم برای استخرهای شیشه ای آب بندی نمودن آنها است. آب بندی استخر باید به شکلی انجام شود که استخر نشتی نداشته باشد و آب آن کم نشود. برای آب بندی شیشه استخر می‌توان از مدل های گوناگون چسب‌های ویژه آن استفاده نمود. چسبی که برای آب بندی استخر شیشه ای استفاده میشود باید دارای کیفیت بسیار خوبی باشد تا بتواند جلوی نشتی آب را بگیرد.

شیشه استخر

قبلا بیشتر استخرها یا دایره ای بودند یا مستطیلی. که تقریبا همه استخرهای منازل از نظر ساخت شبیه هم بودند. با گذشت سالها مهندسان تصمیم به طراحی های خلاقیت گرفتند و شکل استخرها مدرن شد .  شیشه مصارف گوناگونی در استخرها دارد که از جمله مصارف آن میتوان به مصرف شیشه برای کف استخر، مصرف شیشه به عنوان دیواره منفک کننده، استفاده از شیشه برای پنجره شفاف نام برد. شیشه ویژه استخر به علت کنار آب بودن و تحمل فشار آب باید دارای استقامت  بالایی در مقابل ضربه و وزن باشد و همچنین باید در برابر تغییرات آبی از نطر کاهش و افزایش دما مقاوم باشد. شیشه ویژه استخر باید دارای ضخامت ویژه ای باشد تا مستحکم و ایمن باشد.برای استخرهای شیشه ای از شیشه های لمینت و سکوریت استفاده میشود زیرا هم محکم میباشند و هم ایمنی بالایی دارند.

مدل های اجرای استخر شیشه ای

پنجره شفاف در دیواره

این مدل مرسوم ترین شکل اجرای استخرهای شیشه ای در جهان است. به این صورت که شما 1 یا چند پنجره در عرض و طول استخر درست می‌کنید. در این صورت سازه شفاف دقیقا مانند شیشه پنجره از 4 سمت داخل کلاف استخر اجرا می‌گردد. قاب 4 طرفه پنجره شفاف ، به طراح کمک می‌کند تا  سازه ضخامتی شفاف داشته باشد و در نتیجه هزینه اجرای آن کمتر شود از این رو قاب پنجره شفاف در دیواره در مقایسه با مدل‌های دیگر استخر شیشه ای ارزان تر است.

دیواره شفاف

این نوع استخر شیشه ای شبیه حالت بالا می‌باشد با این اختلاف که در قسمت بالایی شیشه قابی وجود ندارد و شیشه تنها از کناره‌ها و کف استخر ثابت شده است و سطح بیشتر آن که عموما اندکی بیشتر از سطح آب است یکدست شفاف و بدون قاب می‌باشد. رفع قاب بالایی نمایش زیباتری برای دیواره شیشه‌ای درست می کند. دیواره شیشه ای در هر دو صورت پنجره شفاف در دیواره  و دیواره شفاف در محیط های باز و بسته قابل نصب می‌باشد.

دیوار جدا کننده

در فضاهایی که استخر کودکان و استخر بزرگان در یک ردیف هم هستند و یا جکوزی در کنار استخر یا به عنوان قسمتی از آن نصب شده است، بسیاری از مهندسان تصمیم میگیرند که این بخش‌ها را با یک جداره شفاف از هم منفک کنند تا در عین جداسازی دو محیط، دید بصری استخر کم نشود. عموما دیواره تفکیک کننده هم مثل دیواره شفاف بدون قاب بالایی اجرا می‌گردد و اگر در هر 2 طرف آن آب وجود داشته باشد،حفظ تعادل سخت میشود زیرا فشار اب از هر د طرف است.

کف شیشه‌ای استخر

اجرای استخر در طبقه های گوناگون و یا برخی استخرهایی که قسمتی از آن به شکل کنسول دیده میشود مرسوم شده است. برای این مدل استخرها اکثرا سازنده با ایجاد کف شیشه ای شفاف در استخر به چند هدف میرسد. اول اینکه می‌تواند نور قسمت کف استخر را با شکل و جلوه ویژه ای که حاصل از جریان آب استخر است ایجاد نماید و دوم اینکه کف شیشه‌ای استخر هم میتواند باعث ترس شود و هم باعث هیجان.

مزایای استخر شیشه ای چیست؟

  1. نصب استخر شیشه ای آسان و راحت است
  2.  استخر شیشه ای زیبا و مدرن است
  3. استخر شیشه ای در مقابل رطوبت استقامت زیاد دارد
  4. تمیز کردن استخر شیشه ای راحت است

قیمت استخر شیشه ای

در تعیین نمودن هزینه و قیمت استخرهای شیشه ای علاوه بر هزینه‌ تیم نصب کننده استخر شیشه ای و اجرای آن باید به یراق الات به کار برده شده در تولید شیشه استخر هم دقت شود.اصلی ترین علت تاثیرگذار در هزینه استخر شیشه‌ای، مدل شیشه به کار برده شده و اندازه شیشه می‌باشد. قیمت شیشه عموما کم هزینه تر از اکریلیک  یا پلاستیک فشرده شفاف است ، این در صورتی است که اکریلیک می تواند در قطعه های بزرگ تولید شود ، اما شیشه باید از چندین لایه  ساخته شود. هزینه و قیمت ساخت استخر شیشه ای معمولا بیست درصد از بقیه مدل ها گران تر است باید به شما مخاطب عزیز بگوییم که این استخرها خیلی کم تمام شیشه میباشند و اکثرا برای ساخت استخر شیشه ای از مواد اولیه دیگر هم استفاده میشود.

شما مشتری عزیز میتوانید با تیم ما درباره استخر شیشه ای مشورت کرده و با بررسی همه جوانب تصمیم خود را برای خرید آنها قطعی نموده و از تجارب ارزشمند کارشناسان ما بهره برید و با خیال آسوده پروژه خود را به متخصصان ماهر ما بسپارید و از نتیجه کار و کیفیت آن لذت ببرید.

شما عزیزان می توانید برای مشاهده تعرفه طراحی سایت یا تعرفه تولید محتوا سایت روی کلمات مورد نظر کلیک نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *