جان پناه شیشه ای چیست؟

جان پناه شیشه ای چیست؟


شما در حال مطالعه جان پناه شیشه ای چیست؟ هستید که توسط تیم تکمان دیجیتال سرویس تهیه شده است.

برای راحتی کار شما عزیزان این محتوا را به محتوای صوتی تبدی کردیم، شما می توانید با استفاده از صوت زیر تمامی اطلاعات در مورد جان پناه شیشه ای را گوش کنید:

جان پناه شیشه ای

جان پناه یا حفاظ مناسب‌، هم باعث ایجاد ایمنی بیشتر در ساختمان‌ میشود و هم سبب زیباشدن نمای ساختمان‌ میشود. می‌توان جان پناه‌های گوناگونی را در اشکال و طرح های مختلف نصبو اجرا نمود‌. جان پناه حفاظی به شکل دیوار میباشد که در فضاهای گوناگون قابلیت استفاده را دارد. ‌هنگامی که سقفی ساخته شود جان‌پناه می‌تواند به شکل ساده شکل بگیرد یا می‌توانند به شکل عمودی در فرم سازه‌هایی ساخته و  نصب شود. جان‌پناه‌ها در اغاز به منظور محافظت در مقابل حمله نظامی ساخته می‌شدند، اما امروزه، ‌استفاده آنها برای حفظ ساکنین از سقوط میباشد.

شیشه‌های به کاربرده شده در تولید جان پناه که از 2 نوع شیشه امن سکوریت و شیشه ضد ضربه لمینت است استقامت بسیار زیادی در مقابل تغییرات جوی دارد و از طرف دیگر در مقابل ضربه های وارده به ساختار خارجی شیشه قدرت تحمل وزنی بالایی را دارند. در کل جان پناه ها در مقابل فشار و ضربه امنیت مناسبی دارد و می‌توان جای نرده و حفاظ‌های قدیمی را بگیرد.

در ادامه مطلب شما مشتری عزیز را با ویژگی ها و کاربردهای جان پناه شیشه ای و همچنین قیمت آن اشنا میکنیم تا بتوانید برای خرید و نصب ان تصمیم درستی را اتخاذ نمایید.

ویژگی‌های جان پناه شیشه ای 

ارتفاع حفاظ بام ساختمان هم جزء ارتفاع مجاز خانه به حساب می اید.

مبنای مشخص نمودن ارتفاع مجاز هر ساختمان فاصله سطح معبر تا سطح جان پناه بام ساختمان است.

ارتفاع جان پناه بالکن‌ها و تراس حداقل۱/۲۰ متر است.

در همه ساختمان‌ها جان پناه بام، راه پله و تاسیسات ساختمان جز ارتفاع سایه اندازی به حساب می ایند.

‌مصالح مورد استفاده در جان پناه‌ شیشه ای

چون دیوار جانپناه باید توان مقابله با فشار و نیروی زیاد را داشته باشد، براى ساختن جان پناه از مواد محکم مثل ملات سیمان و ماسه و آجر باکیفیت استفاده میشود.

اجراى جان پناه شیشه ای 

چگونگی اجراى جان پناه شیشه ای بدین شکل است که پس از ساختن سقف، بر روى پشت بام نبشی کشی میشود و دیوارجان پناه در ضخامت ده تا بیست سانتى‌متر با توجه به اصول درست دیوار چینى ساخته مى‌شود. بعد از این مرحله دیوار چینى مى‌توان قرنیز را بر روى آن نصب نمود.

انواع جان پناه ها

جان پناه‌ها با توجه به فضای قرارگرفتن و سلیقه مشتری و طراح می‌تواند به 2 شکل بدون قاب و قاب دار ساخته و تولید شود که در مدل بدون قاب به دلیل عدم استفاده از لوازم جانبی زیاد دارای زیبایی بسیاری است و در نوع قاب دار از اتصالات و یراق آلات مخصوصی استفاده می‌شود که هم باعث زیبایی ظاهر میشود می‌تواند برای ایمنی و امنیت فضای شما کاربرد بسیاری داشته باشد.

کاربردها و ویژگی‌های جان پناه شیشه‌ا‌ی

تنوع فوق العاده زیاد جان پناه شیشه ای در رنگ متناسب با کاربری ها و فضاسازی‌های گوناگون

مقاومت بسیار بالا جان پناه شیشه ای در برابر حرارت‌، نور آفتاب و رطوبت بالا

هزینه نگهداری بسیار کم جان پناه شیشه ای

جان پناه شیشه ای اهمیت بسیاری در دید و طراحی ساختمانها به ویژه در چند سال گذشته پیدا کرده اند .

کاربرد جان پناه شیشه ای در تراس و بالکن و راه پله و غیره

استفاده از جان پناه شیشه ای برای اجرای پارتیشن‌های تمام شیشه‌ای

کاربرد جان پناه شیشه ای برای اجرای حصار اطراف استخر و آب نما

کاربرد جان پناه شیشه ای برای اجرای سیستم ترافیک کنترل و گردشگاهها و استفاده از جان پناه شیشه ای در مراکز تجاری و بانک‌ها

نصب سریع و آسان و بدون نیاز به تخریب‌، جوشکاری‌، آهن کشی از کاربردهای خوب جان پناه شیشه ای

امکان نورپردازی درون شیشه در برخی از جان پناه های شیشه ای

علت انتخاب هندریل آلومینیومی و تبدیل شدن آن به یک متریال مناسب در جان پناه شیشه ای؛

امکان استفاده نمودن از شیشه لمینیت به منظور ارتقای امنیت در هندریل شیشه ای وجود دارد. هندریل های شیشه ای می توانند شبیه جان پناه هم مورد استفاده قرار گیرند. هر کدام از سیستم های هندریل شیشه ای نحوه اجرای مخصوص به خود را نسبت به مدل های دیگری دارد. داشتن دقت و تجربه لازم در مرحله نصبو اجرا نقش ویژه ای در بهتر دیده شدن و ایمنی هندریل ایفا می کند. در مجموع نرده‌‌های شیشه ای به3 روش اجرا می‌شوند که در ادامه آنها را مرور میکنیم:

۱- نرده‌‌های شیشه‌ای اسپایدری

برای جان پناه شیشه ای، در این روش با نصب قطعه هایی مانند اسپایدر ، در مدل های مختلف دیتایل‌ها و انواع گوناگون می‌توان شیشه را مانند سازه نگهدارنده هندریل استفاده نمایید و در اخر خود هندریل هم به واسطه قطعه هایی زیبا و جذاب به شیشه وصل می‌شود.

۲- نرده‌‌های شیشه ای دفنی

در این روش در آغاز مناسب با ضخامت و ارتفاع شیشه ها ، ریل ویژه ای در درون کف‌سازی اجرا می‌شود.بعد از آن شیشه، درون مفصل نرمی ‌گذاشته میشود و داخل ریل مونتاژ می‌شود.  هندریل بالایی با نوع های مختلف و مدل‌ها و تنوع، در این دیتایل به خود شیشه وصل میشود 

۳- نرده‌‌های شیشه ای دکمه ای

در این مدل شیشه نرده در جلوی  جداره وید قرار میگیرد و برای نصب و اجرا آن قبل از پوشش پایانی قسمت جلوی دال بتنی ، مواردی دکمه مناسب با اندازه شیشه جوشکاری خواهد شد؛ بعد از ان پوشش ‌پایانی مناسب با معماری داخلی نصب شده، به شکلی که دکمه‌ها در خارج می‌مانند، و بعد از ان شیشه در جان پناه شیشه ای  نصب می‌شود.

قیمت جان پناه شیشه ای

قیمت و هزینه جان پناه شیشه ای با توجه به مدل شیشه استفاده شده و رنگ انتخابی مشتری، متراژ و اندازه شیشه، مدل فریم و قاب که از جنس استیل یا آلومینیوم است و هزینه حمل و نقل و غیره محاسبه می‌گردد. برای اطلاع از قیمت بروز جان پناه شیشه ای با تیم ما تماس برقرار نمایید.

شما مشتری عزیز میتوانید با تیم ما درباره جان پناه شیشه ای مشورت کرده و با بررسی همه جوانب تصمیم خود را برای خرید آنها قطعی نموده و از تجارب ارزشمند کارشناسان ما بهره برید و با خیال آسوده پروژه خود را به متخصصان ماهر ما بسپارید و از نتیجه کار و کیفیت آن لذت ببرید.

شما عزیزان می توانید برای مشاهده تعرفه طراحی سایت یا تعرفه تولید محتوا سایت روی کلمات مورد نظر کلیک نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *