جزئیات نرده شیشه ای

جزئیات نرده شیشه ای


شما در حال مطالعه جزئیات نرده شیشه ای هستید که توسط تیم تکمان دیجیتال سرویس تهیه شده است.

برای راحتی کار شما عزیزان این محتوا را به محتوای صوتی تبدی کردیم، شما می توانید با استفاده از صوت زیر تمامی اطلاعات در مورد جزئیات نرده شیشه ای را گوش کنید:

جزئیات نرده شیشه ای

انواع روش های اجرای دیتیل نرده های شیشه ای

اجرای نرده شیشه ای با توجه به سلیقه مشتری و انتخاب کارفرما و طراحی ساختمان مورد نظر و مدل کاربری نرده ،بسیار مختلف است .این اختلاف در اجرا ،می تواند برای تیم نصاب سختی هایی را به همراه داشته باشد.در این مقاله شما را با مدل های روش های اجرا و نصب نرده شیشه ای آشنا می کنیم .

دیتیل اجرای نرده شیشه ای اکسپوز

این مدل به روش روکار معروف است در این مدل سازه های نگهدارنده شیشه قابل دیدن است. زیر سازی این روش ،پیچیده نیست. اجرای نرده شیشه ای اکسپوز  به صورت زیر است:

در اغاز سازه فلزی که اکثرا از جنس فولاد و آلومینیوم  است را در محل اجرا به شکل دقیق قرار می دهیم . آلومینیوم استقامت زیادی دارد و وزن پایین آن منجر می شود تا وزن همه سازه سبک باشد.سپس سازه به وسیله پیچ هایی به زمین پیچ میشود و سازه آلومینیومی را مستحکم می کنند.سازه فلزی بخشی است که در حقیقت مسئولیت نگهداری شیشه ها را عهده دار است. این سازه از بخش های متنوعی تشکیل شده است که عبارت میباشد از :

لاستیک های نگهدارنده EPDM

این لاستیک ویژه به شکلی ساخته شده است که در مقابل نور ،گرما و تغییرات جوی بسیار محکم است. یکی از مزیت های این لاستیک ها این میباشد که در مواردی که ساختمان دچار اتش سوزی می شود ،به اسانی ذوب نمی شود و استقامت آن سبب می شود تا نرده و جان پناه شیشه ای تخریب نشود.

کلیپس نگهدارنده شیشه

این کلیپس ساخته شده از جنس لاستیک EPDM است و مسئولیت اصلی آن حفظ اعتدال نرده شیشه ای و ثابت نگه داشتن آن است.

لاستیک بیرونی سازه

 جنس این لاستیک EPDM است .مسئولیت این لاستیک ممانعت از ورود آب به درون سازه فلزی نرده شیشه ای است.همان گونه که گفتیم EPDM در مقابل آب بسیار مستحکم است.در حالی که از لاستیک آب بندی EPDM استفاده نشده باشد ،می توان از چسب سیلیکونی ویژه استفاده کرد.

اکثرا در نرده های شیشه ای از سازه های آلومینیومی یا فولادی یک شکل استفاده می شود .اما روش دیگری برای متصل نمودن شیشه ها به زمین وجود دارد .سازه هایی مجزا به نام اسپیگت که برای نگهداری شیشه ها کاربرد دارند .این سازه در حقیقت همان مدل اکسپوز است ،با این اختلاف که از سازه های بهم پیوسته برای نگهداری شیشه ها استفاده نمی شود.

دیتیل نرده شیشه ای طرح دار اکسپوز

یکی از عیوب روش اکسپوز این میباشد که نمای شیشه را تخریب می کند و سبب می شود ،نرده شیشه ای زیبا نباشد. حالا ما به شما پیشنهاد می کنیم تا از  اکسپوز طرح دار استفاده نمایید.مزیت این روش این میباشد که نرده شیشه ای نصب شده هم استقامت بالایی دارد و هم ظاهر زیبایی دارد.

دیتیل اجرای نرده شیشه ای دفنی

نرده شیشه ای توکار یا دفنی یکی از مدل های نرده شیشه ای می باشد. این نرده با شیشه هایی با ضخامت شانزده تا بیست میلیمتر تولید می شود و نگهدارنده پنل شیشه ای آن تا عمق بیست و پنج سانتی متر شیشه را پوشش می دهد و می تواند پنل های شیشه ای تا ارتفاع صد و چهل سانتی متر را ثابت و محکم نگه دارد.در این مدل نرده شیشه ای پله نیز از اتصال قطعه های آلومینیومی به شکل U که درون کف قرار داده شده استفاده می گردد و شیشه ها در این روش درون آن فیکس می شود. هندریل شیشه ای دفنی فاقد پایه عمودی است، و ظاهر آن همه شیشه ای است و به همین دلیل بیشتر در مکان های مدرن و لاکچری مورد استفاده قرار می گیرد.

جزییات زیرسازی روش دفنی به این شکل است :

ابتدا کف محل قراردادن نرده، به اندازه ارتفاع سازه فلزی خالی می شود. بعد از ان سازه فلزی به شکلی درون آن جا میگیرد که تنها قسمت بالایی آن معلوم شود .پس از قرار دادن آن ، سازه با استفاده نمودن از پیچ های ویژه Anchor Point به کف زمین محکم می شود. همه جزئیات و نحوه متصل شدن شیشه به سازه در این روش ،مثل روش اکسپوز است.

در مواردی که نرده و جان پناه شیشه ای باید در کنار دیوار نصب شود از شیوه سایدینگ استفاده می شود. اما دلیلش چیست ؟؟بعضا ممکن است فضا برای کارفرما بسیار اهمیت داشته باشد و کارفرما مایل نباشد فضای ساختمان زیاد اشغال شود. در این موارد بهتر است از روش سایدینگ برای نصب نرده و جان پناه شیشه ای استفاده شود.البته اجرا و نصب این روش ،خصوصیات زیادی را به همراه دارد ،مثل:

  • استفاده از فضای کمتر
  • طراحی سبک ،شیک و مدرن
  • قابلت اجرا برای نرده پله و جان پناه
  • قابلیت نگهداری شیشه از نیم تا ۰٫۷۵ اینچ

ساختار سازه نگهدارنده به شیوه سایدینگ با دو شیوه دفنی و اکسپوز یک شکل است. تنها اختلاف در اجرا ، نصب و زیرسازی های آنها میباشد. در این شیوه سازه آلومینیومی به وسیله یک یا چند پیچ نگهدارنده به بخش بتنی ساختمان وصل می شود .البته این روش ها می توانند به شکل پیوسته و یا با استفاده نمودن از اتصال های تکی مثل: اسپیگت ها و فیکس پوینت ها ثابت شوند. مدل اتصال موجود تغییر فراوانی در زیرسازی نرده نخواهد داشت.یکی از اتصال های کاربردی در نرده و پله شیشه ای ،اتصال فیکس پوینت میباشد. هنگامی که کارفرما بخواهد نرده مدل خم شیشه ای را نصب کند ،بهتر است از از اتصال فیکس پوینت استفاده کند.

نحوه اجرای فیکس پوینت :

در اغاز ،تیم مهندسی باید طرحی برای زیرسازی سازه انتخاب نماید . زیرسازی فلزی در نصب فیکس پوینت بسیار اهمیت دارد،زیرا سبب استقامت و محکم شدن میشود .سپس،تیم نصاب زیرسازی های مورد نیاز  را انجام می دهد.پس از پایان کار زیرسازی ، تیم نصاب با استفاده نمودن از دوربین توتال عکس برداری سه بعدی از سازه و پله را انجام می نماید.در مرحله بعدی ،با توجه به عکس برداری های انجام شده ،طرح سازه در نرم افزار اتوکد انجام میشود و نقاط متصلی فیکس پوینت و شیشه ها تعیین می شود.در مرحله بعدی با توجه به نظر کارفرما ،مهندسان شابلون طرح نهایی را برای کارفرما پیاده سازی میکنند تا اگر تایید شد کار ادامه یابد.پس از پایان زیرسازی ها ، و تایید کار به وسیله کارفرما ، تیم مهندسی شروع به نصب فیکس پوینت ها به سازه فلزی می کند.عموما برای محکم شدن بیشتر سازه ،فیکس پوینت ها را به زیرسازی فلزی جوش می خورد.پس از وصل شدن فیکس پوینت ،شیشه ها به شکل مجزا روی اتصال نصب می شود.

جزئیات نرده شیشه ای سایدینگ با سازه L

در بعضی موارد که نیاز میباشد از شیشه هایی با ضخامت زیاد استفاده کنیم ، وزن شیشه ها سنگین می شود. پس بهتر است در این هنگام از ترکیب نمودن روش سایدینگ با سازه ال استفاده نمایید.

هندریل نرده و پله شیشه ای

باید بگوییم که هندریل شیشه ای یکی از قدرتمندترین،مقاوم ترین و مطمئن ترین نرده ها میباشد که در فرودگاه ها مراکز خرید هتل ها و غیره کاربرد زیادی دارد. باید گفت که عموما از شیشه لمینت یا شیشه سکوریت  در ساخت این هندریل شیشه ای استفاده می شود تا در برابر ضربه و فشار و اسیب مقاوم باشد.یکی از بهترین موارد ایمنی که باید در مورد هندریل شیشه ای گفت مدنظر داشتن مقاومت ان میباشد. پایه های هندریل شیشه ای را می توان در سطح های مختلفی مانند چوب سخت، کامپوزیت و بتن و بقیه مواد مستحکم نصب گردد.

ابزار یراق و اتصالات نرده شیشه ای

روش های گوناگونی برای اجرا و نصب نرده شیشه ای موجود است. هر کدام از این روش ها هم اتصال ها و یراق مخصوص خود را دارد.گوناگونی در ابزار الات و یراق الات نرده این اجازه را میدهد تا کارفرما و طراح هر مدل طرحی را بتواند در عمل به اجرا و نصب برساند.یراق الات نرده می تواند به شکل فیکس پوینت ، دو سر غضروفی ،یک سر غضروفی ، یراق خم چهل و پنج درجه و غیره باشد.

شما مشتری عزیز میتوانید با تیم ما درباره معرفی جزئیات نرده شیشه ای مشورت کرده و با بررسی همه جوانب تصمیم خود را برای خرید آنها قطعی نموده و از تجارب ارزشمند کارشناسان ما بهره برید و با خیال آسوده پروژه خود را به متخصصان ماهر ما بسپارید و از نتیجه کار و کیفیت آن لذت ببرید.

شما عزیزان می توانید برای مشاهده تعرفه طراحی سایت یا تعرفه تولید محتوا سایت روی کلمات مورد نظر کلیک نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *