شیشه سکوریت چیست؟

شیشه سکوریت چیست؟


شما در حال مطالعه شیشه سکوریت چیست؟ هستید که توسط تیم تکمان دیجیتال سرویس تهیه شده است.

برای راحتی کار شما عزیزان این محتوا را به محتوای صوتی تبدی کردیم، شما می توانید با استفاده از صوت زیر تمامی اطلاعات در مورد شیشه سکوریت را گوش کنید:

شیشه سکوریت چیست؟

شیشه سکوریت چه شیشه ای است؟ شیشه سکوریت شیشه ای است که در یک فرآیند حرارتی، سرد و گرم شده و حالا استقامت زیادی در مقابل دما پیدا کرده است و ایمنی شیشه ارتقا یافته است. امروز در این مقاله میخواهیم شما را با شیشه سکوریت،انواع شیشه سکوریت ،کاربردهای شیشه سکوریت و قیمت شیشه سکوریت آشنا نماییم .لطفا ما را تا پایان این مقاله کوتاه و کاربردی همراهی نمایید.

چگونگی ساخت شیشه سکوریت

نحوه تولید شیشه‌های سکوریت یک پروزه حرارتی است که بر روی شیشه‌های ساختمانی اعمال می‌شود. البته میتوان همین کار را بر روی مدل های مختلف شیشه مثل شیشه رنگی، شیشه چاپ شده،شیشه رفلکتیو و غیره هم انجام داد. این فرآیند شامل گرم نمودن یکدست شیشه است تا مرحله ای که به نرم شدن آن بیانجامد که این اتفاق در دمایی بیشتر از هفتصد درجه سانتی گراد شکل می‌گیرد. پس از طی این مرحله، شیشه با کمک گرفتن از دمیدن هوای سرد به سطح شیشه سریع سرد می‌شود.شیشه سکوریت چیست؟

مزایای شیشه سکوریت چیست؟

ایمنی زیاد شیشه سکوریت نسبت به بقیه مدل ها

این محصول وقتی که فشار یا ضربه به آن وارد میشود و در هنگام شکستن به جای تقسیم شدن به تکه‌ بزرگ به تکه های کوچک و ریز تقسیم میشود . این فرایند باعث می‌شود که شیشه ریز شده و به کسی صدمه نرسانده و خطر ندارد.

مقاومت بالای شیشه سکوریت

این محصول در برابر شوک‌های حرارتی (گرم و سرد شدن، تابش نور و حرارت و سرمای مداوم) مقاومت مناسب و قدرت تحمل بالا دارد و همین موضوع آن را به شیشه‌ای محبوب برای فعالیت‌های ساختمانی و ایمنی تبدیل کرده است.

تنوع شیشه سکوریت

شسشه سکوریت دارای تنوع و گوناگونی فراوان میباشد که در ادامه مطلب به انواع شیشه سکوریت میپردازیم:

انواع شیشه سکوریت

 1. شیشه سکوریت سندبلاست
 2. شیشه رفلکس رنگی
 3. شیشه سکوریت رفلکس مات
 4. شیشه سکوریت رفلکس
 5. شیشه سکوریت خم
 6. شیشه سکوریت رفلکس ساتینا

مدل های گوناگون شیشه سکوریت از لحاظ ضخامت

شیشه های سکوریت با توجه به مدل کاربردی که دارند دررنگ های مختلف و ضخامت های متفاوت تولید می‌شوند. این شیشه ها از لحاظ ضخامت به دسته های گوناگون طبقه بندی می شوند که بعضی از آن ها عبارتند از:

 1. شیشه سکوریت با ضخامت ده میلیمتر: این شیشه ها کاربرد فراوانی دارند و در مدل ها و طرح های مختلفی میباشدو
 2. شیشه سکوریت با ضخامت شش میلیمتر: این شیشه ها اصلی ترین شیشه ها برای نمای ساختمان میباشند. شیشه سکوریت شش میل عالی ترین شیشه برای نماهای کلا شیشه ای است.
 3. شیشه سکوریت با ضخامت چهار میلیمتر: در سالهای گذشته فقط  صنایع تولید شیشه اتومبیل قدرت تولید این مدل از شیشه را داشتند. علت آن هم قیمت زیاد تولید آن و همچنین فرایند سخت ساخت آن بود. اما اکنون بسیاری از صنایع اقدام به ساخت آن می کنند.

شیشه سکوریت در ساختمان سازی

شیشه سکوریت را می‌توان در همه بخش های خانه و ساختمان‌ به کار برد. درب‌های شیشه‌ای بدون فریم یا درب‌های کشویی، برای حفاظت زیادتر از شیشه سکوریت استفاده می‌شود. شیشه سکوریت عموما در پنجره‌های خارجی خیلی از خانه‌ها، به خصوص در همه ساختمان شیشه‌ای مدرن، به علت استقامت آن استفاده می‌شود. البته از شیشه ها در بالکن شیشه ای ،پله شیشه ای،تراس شیشه ای و غیره هم استفاده میشود.شیشه سکوریت چیست؟

موارد استفاده از شیشه سکوریت

شیشه سکوریت چیست؟

به علت امنیت بالا در اماکن عمومی که امنیت و استقامت در مقابل فشار  و حرارت انتخاب اول میباشد . از جمله موارد استفاده از شیشه‌های سکوریت این موارد است :

 1. استفاده از شیشه سکوریت در کف شیشه ای
 2. استفاده از شیشه سکوریت برای نرده شیشه ای پله
 3. استفاده از شیشه سکوریت در بالکن شیشه ای
 4. استفاده از شیشه سکوریت برای درب شیشه ای فروشگاه
 5. استفاده از شیشه سکوریت برای شیشه های حفاظ
 6. استفاده از شیشه سکوریت برای استخرهای شیشه ای
 7. استفاده از شیشه سکوریت برای حمام
 8. استفاده از شیشه سکوریت برای نمای شیشه ای ساختمان‌ها
 9. استفاده از شیشه سکوریت برای پارتیشن اداری و تزئینی
 10. استفاده از شیشه سکوریت برای درب اتوماتیک شیشه‌ای
 11. استفاده از شیشه سکوریت برای درب شیشه‌ای ساختمان
 12. استفاده از شیشه سکوریت برای صنایع خودرو سازی

تفاوت های شیشه سکوریت و شیشه معمولی

مقاومت شیشه سکوریت در مقابل حرارت و گرما بالا است

مقاومت شیشه سکوریت در مقابل گرما و حرارت زیادتر از شیشه معمولی است و می‌توانید تا 3 برابر زیادتر از شیشه معمولی گرما را تحمل کند.

شیشه سکوریت قابلیت برش مجدد ندارد

شیشه معمولی را میتوان مجددا در ابعاد و اندازه‌های مورد نظر برش دارد، اما شیشه سکوریت این قابلیت را ندارد. شیشه سکوریت قبل از سفارش باید به شکل صحیح اندازه گیری شود و همه عملیات لازم مانند برش کاری و سوراخکاری، لول زنی و غیره قبل از انجام سکوریت شدن بر روی آن صورن میگیرد.

استحکام و امنیت شیشه سکوریت بالا است

اصلی ترین اختلاف شیشه سکوریت و شیشه معمولی در محکم بودن و ایمنی زیاد شیشه سکوریت است. شیشه سکوریت استقامت زیادتری در مقابل شکسته شدن را در مقایسه با شیشه معمولی دارد. نکته مهم دیگر، ایمنی شیشه سکوریت می‌باشد. اگر فشار بالایی هم به شیشه سکوریت وارد شود این شیشه به تکه های بسیار کوچک تقسیم میشود.

قیمت شیشه سکوریت مغازه

امروزه به علت خصوصیاتی مانند ایمنی و استقامت زیاد شیشه سکوریت، استقبال فراوانی برای نصب در فروشگاهها و جداکننده های شیشه ای با شیشه سکوریت میشود و همچنین در مواردی از قبیل ویترین شیشه ای برای مراکز خرید و درب ورودی فروشگاه و اماکن عمومی، نرده شیشه ای و پارتیشن شیشه ای در مراکز تجاری استفاده می شود. یراق آلات در هزینه پایانی شیشه سکوریت مغازه اثر زیادی دارد. این یراق آلات مورد استفاده برای حساب نمودن قیمت پایانی نصب لازم می باشد.

موارد اثر گذار بر قیمت شیشه سکوریت

 1. اندازه و ضخامت لازم و رنگ شیشه سکوریت
 2. اندازه ارتفاع محل نصب شیشه سکوریت
 3. هزینه حمل و نقل شیشه
 4. سختی و آسانی محل مورد نظر برای نصب

شما مشتری عزیز میتوانید با تیم ما درباره شیشه سکوریت چیست؟ مشورت کرده و با بررسی همه جوانب تصمیم خود را برای خرید آنها قطعی نموده و از تجارب ارزشمند کارشناسان ما بهره برید و با خیال آسوده پروژه خود را به متخصصان ماهر ما بسپارید و از نتیجه کار و کیفیت آن لذت ببرید.

شما عزیزان می توانید برای مشاهده تعرفه طراحی سایت یا تعرفه تولید محتوا سایت روی کلمات مورد نظر کلیک نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *