پله شیشه ای چیست؟

پله شیشه ای چیست؟


شما در حال مطالعه پله شیشه ای چیست؟ هستید که توسط تیم تکمان دیجیتال سرویس تهیه شده است.

برای راحتی کار شما عزیزان این محتوا را به محتوای صوتی تبدی کردیم، شما می توانید با استفاده از صوت زیر تمامی اطلاعات در مورد پله شیشه ای را گوش کنید:

پله شیشه ای چیست؟

درحال حاضر با بیشتر شدن علاقه افراد به زیبانمودن محیط خانه و دکوراسیون داخلی، استفاده نمودن از پله های شیشه ای بیشتر شده است. پله شیشه ای شکل مدرنی از پله می‌باشد که مواد اولیه سازنده پله، شیشه می‌باشد.  پله شیشه‌ای بسیار شیک و لاکچری است و از پله‌های سنگی زیباتر هستند و شیشه علاوه بر خصوصیات ویژه خود مثل شفاف بودن و ایجاد فضایی بی نظیر و در کنار ظرافت مخصوص خود، می تواند باعث ایجاد محیطی شیک در دکوراسیون منزل شود. در ساخت پله های شیشه ای از فناوری های جدیدی استفاده می‌شود. و از مدل های مختلف شیشه‌ مثل شیشه مات، شیشه شفاف، شیشه رنگی و غیره هم می‌توان در این پله‌ها استفاده نمود. این مقاله را تا انتها بخوانید تا با کاربردها و مزایای پله شیشه ای آشنا شوید.

ساخت پله شیشه ای

نکته حائز اهمیت این است که پله شیشه ای باید محکم باشد و قدرت تحمل وزن‌ زیاد را هم داشته باشند. پس برای ساخت این پله‌ها حتما باید از شیشه‌های نشکن مثل شیشه سکوریت و شیشه لمینت استفاده نمود.راه پله شیشه ای از شیشه چند لایه سکوریت یا لمینت روی هم گذاشته شده با استقامت زیاد ساخته می‌شوند که می‌تواند دارای کنتراست‌های رنگی مختلفی نیز باشند. در قسمت پاخور پله شیشه ای، شیارهایی وجود دارد که باعث ایمنی زیاد راه پله‌ها می شود و از سرخوردن افراد هنگام رت و امد بر روی پله‌ها ممانعت می‌شود.

شیشه دارای قابلیت شکل پذیری زیاد می‌باشد، به همین علت پله‌های مارپیچ شیشه‌ای به سهولت ساخته می‌شوند. پله شیشه ای به شکلی می‌باشد که دارای پایه‌هایی برای نگهداری و حفظ امنیت است.در نصب پله شیشه ای، کناره های شیشه و استیل به دیوار متصل شده و مسحکم می‌شوند و یراق الات مورد استفاده برای آنها، در میان دیوار مخفی می‌شوند.

کاربرد پله های شیشه ای

معمولا نرده پله شیشه ای از جنس استیل و یا ترکیب استیل و شیشه باهم میباشد که باعث ایجاد محیطی بسیار جذاب و لاکچری می‌شود. از راه پله های شیشه ای در محیط هایی مثل ساختمان‌ مسکونی ،مراکز تجاری،ادارات، نمایشگاه ها و غیره استفاده می‌شوند.این پله های شیشه ای وزن کمتری در مقایسه با پله های سنگی و سرامیکی دارند و فضای کمتری را استفاده میکنند.

مزایای راه پله شیشه ای

در اکثر فضاها پله های شیشه ای منجر به پرنور شدن و بزرگ شدن فضا میشوند. . البته کاربرد پله شیشه ای در مناظر طبیعی و فضاهای نورگیر بسیار زیبامی‌باشند، اگر پله ها کاملا از شیشه نباشند هم نور طبیعی را به داخل ساختمان میآورند.پله های شیشه ای به شکلی هستند که شما به راحتی می‌توانید به آنها شکل های گوناگون و زیبایی را بدهید. این نوع مواد به اسانی فرم پذیرند و همه قطعه ها آن به اسانی می‌توانند به هم متصل شوند. استحکام زیاد در کنار سرعت اجرای بالای آن از دیگر مزایای پله شیشه ای است.

علت استفاده از پله شیشه ای

 پله‌ها حتما در معرض افزایش و کاهش دما واقع میشوند پس باید جنس صحیحی را انتخاب کنیم. پس بهتر است سکوریت را انتخاب نمایید تا هم مقاومت بالایی داشته باشد و هم نشکن باشد . شیشه سکوریت تحمل فشار را دارد و در فضای راه پله که تردد زیاد میباشد، احتمال خطر زیاد است پس بهتر است شیشه سکوریت را انتخاب نمایید تا امنیت لازم را برای ساکنین تامین کند.

انواع پله شیشه ای

پله ها با توجه به انتخاب شما و محیط ساختمان می تواند انواع گوناگون داشته باشد. پله شیشه ای در پایه ها از شیشه سکوریت و یا لمینت ساخته میشود که  در برابر ضربه و فشار محکم می باشد. البته که یراق آلات مصرفی برای نصب پله ها همه از جنس استیل پرایمر و یا آلومینیوم است که هم مقاومت زیادی دارند و هم دچار تغییر رنگ نمی شود.

پله شیشه ای گرد (مارپیچ)

این مدل پله ساخته شده از فلز و شیشه می باشد و برای محیط های محدود و کوچک خوب می باشد. این مدل به علت ظاهر شیک و جذاب نگاه بیننده را به خود جذب می کند. پله شیشه ای خانه های دوبلکس عموما از مدل مارپیچ می باشد. این پله ها قوس دار میباشد که باعث افزایش هزینه آن شده است.

پله معلق شیشه ای

در یک دکور مدرن و امروزی  هیچ چیز مثل پله شیشه ای معلق در هوا برای ارتقای فضا و برای شلوغ نبودن محیط به کار میرود. پله معلق شیشه ای با کیفیت فوق العاده و ظاهری مدرن و جذاب خانه تان را آراسته میکند. این پله ها به واسطه یراق الات های فلزی نامرئی به دیواره وصل می شوند و امنیت لازم را هم ایجاد میکند.

پله شیشه ای مستقیم

این نوع پله دارای قیمت کم تری از مدل های دیگر دارد و پرمشتری هم میباشد. در این مدل پله تنوع زیادی هم وجود دارد. این مدل پله ارتباط بین طبقه ها در مسیر یک محور می باشد و به همین علت نصب و اجرای سریع و راحت دارد و همچنین کاربرد زیادیدر مقایسه با سایر مدل ها دارد. اما باید بگوییم که این مدل فضای زیادی را نسبت به دو مدل دیگر استفاده می کند.

سازه پله شیشه ای

اکثرا پله شیشه ای با مواد ویژه ای ترکیب می‌شوند که جنس آن‌ها مختلف بوده و شامل موارد زیر است :

  1. سازه‌ با استراکچری ساخته شده با لوله استیل حول یک محور
  2. سازه‌های با استراکچری ساخته شده با لوله استیل و گردان
  3. سازه‌ با استراکچری از جنس قوطی آهن رنگ شده
  4. سازه پله شیشه ای ساخته شده با قوطی چوبی
  5. سازه‌هایی با استراکچری ساخته شده از قوطی استیل

قیمت پله شیشه ای

هزینه پله شیشه ای با توجه به مدل شیشه ی به کار رفته در آن، ارتفاع مکان دلخواه شما و تعداد پله‌ی لازم برای اجرا، هزینه حمل و نقل و غیره متفاوت می‌باشد.

شما مشتری عزیز میتوانید با تیم ما درباره پله شیشه ای چیست؟ مشورت کرده و با بررسی همه جوانب تصمیم خود را برای خرید آنها قطعی نموده و از تجارب ارزشمند کارشناسان ما بهره برید و با خیال آسوده پروژه خود را به متخصصان ماهر ما بسپارید و از نتیجه کار و کیفیت آن لذت ببرید.

شما عزیزان می توانید برای مشاهده تعرفه طراحی سایت یا تعرفه تولید محتوا سایت روی کلمات مورد نظر کلیک نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *