عوامل موثر در قیمت نرده شیشه ای

عوامل موثر در قیمت نرده شیشه ای


شما در حال مطالعه عوامل موثر در قیمت نرده شیشه ای هستید که توسط تیم تکمان دیجیتال سرویس تهیه شده است.

یکی از بهترین و جذاب ترین کاربرد های استفاده از شیشه تولید و ساخت نرده های شیشه ای می باشد که امروزه این پیشنهاد مورد توجه و استقبال مشتریان و کارفرمایان و طراحان زیادی واقع شده است .نرده شیشه ای علاوه بر ظاهر زیبا و جذابیتی که دارند دارای مدل های گوناگون کاربردی هستند و هر کدام خصوصیت و ویژگی خاص خود را دارد، که در ادامه این مقاله میخواهیم عوامل موثر در قیمت نرده شیشه ای برای شما توضیح می دهیم.

عوامل موثر در قیمت نرده شیشه ای

 نرده  شیشه ای هم بسیار مدرن و هم پر مشتری میباشدکه به علت زیبابودن و امکان استفاده زیاد از نور طبیعی کاربردهای فراوانی در بخش های مختلف خانه دارد. بیشترین استفاده از نرده شیشه ای در تراس و بالکن ها و نرده شیشه ای برای پله ها است. البته از نرده های شیشه ای در مراکز خرید و تجاری هم استفاده میشود. در این مقاله میخواهیم با شما درباه عوامل و مواردی که بر قیمت نرده شیشه ای اثر میگذارد به گفتگو بپردازیم،لطفا تا انتهای این مرحله با ما همراه باشید.

عوامل موثر در قیمت نرده شیشه ای کدام است؟

عوامل زیادی را می‌توان در پاسخ به این پرسش اسم برد که مرتبط با شیشه است، روش اجرا و نصب آن و یراق‌آلات مورد نیاز و هم‌چنین روش نصب و بقیه موارد همراه مثل حمل و نقل می‌باشد. پس یکی از اصلی ترین عوامل، مدل و خصوصیات شیشه کاربردی در ساخت و تولید نرده شیشه ای می‌باشد. به ویژه این‌که پنل‌های شیشه ای کلیدی ترین قسمت این مدل نرده را تشکیل می‌دهند و به همین علت بیش‌ترین اثر را روی قیمت خواهد داشت.

عوامل موثر در قیمت شیشه ی نرده های شیشه ای

شیشه‌های عرضه شده در بازار که می‌توان از آن برای تولید و اجرای نرده های شیشه ای استفاده نمود، تنوع زیادی دارند که هر کدام نیز از خصوصیات مختلفی برخوردار میباشد.

کیفیت و نوع شیشه

یکی از موارد اثر گذار در قیمت نرده شیشه ای کیفیت و مدل شیشه است. شیشه‌های عرضه شده در بازار شیشه هایی مثل شیشه فلوت شیشه کریستال، شیشه سوپر کلییر است که در بین آن‌ها شیشه کریستال مرغوب ترین کیفیت را دارد. ولی به علت عدم تولید در ایران باید از مارک های وارداتی استفاده کرد که مطمئنا قیمت بالایی دارد. در بین شیشه‌های ساخته شده در ایران شیشه سوپر کلییر کیفیت مناسبی دارد و با قیمت بهتری عرضه می‌شود. اما شیشه فلوت به عنوان شیشه درجه 2 با داشتن قیمت کمتر معمولا برای نرده های شیشه ای مناسب نیست.

برند شیشه و کارخانه‌ی تولید کننده

یکی دیگر از موارد اثر گذار در هزینه نرده شیشه ای مارک تولیدکننده‌ی شیشه است. در مجموع شیشه‌های ساخته شده توسط مارک های دارای اعتبار و شناخته شده به علت کیفیت زیادی که دارند، با قیمت بیشتری هم به فروش می‌رسند. این کیفیت مختلف با توجه به نوع شیشه و سوپرکلییر یا فلوت بودن آن میباشد و به کیفیت کارهای صورت گرفته بر روی شیشه بستگی دارد.

 ضخامت، رنگ و شکل هندسی شیشه

 شیشه‌های سکوریت و لمینت که در ساخت نرده های شیشه ای استفاده میشود دارای مدل های گوناگونی هستند و هر کدام از نظر استقامت، اندازه ، رنگ و شکل با هم اختلاف دارند. مثلا اینکه از شیشه سکوریت استفاده شده باشد یا شیشه لمینت در قیمت اثرگذار است. یا اینکه شیشه چقدر ضخامت دارد در قیمت شیشه موثر است هرچه شیشه ضخیم تر باشد قیمتش بیشتر است. برخی شیشه های رنگی هم در مقایسه با شیشه های بدون رنگ از قیمت بیشتری برخوردار میباشند.شکل هندسی شیشه هم در قیمت آن موثر است مثلا شیشه لوزی گران تر از شیشه های ساده میباشد.

عوامل موثر در قیمت یراق آلات نرده شیشه ای

پس از انتخاب شیشه، اجرا و نصب نرده شیشه ای با اتصال ها و یراق‌آلات کاررفته در نصب آن صورت میگیرد. پس یکی از عوامل مهم در هزینه نرده شیشه ای یراق‌آلات نگهدارنده و اتصال های این نوع نرده و هزینه آن‌ها است.
در مجموع نرده شیشه ای به 2 روش روکار و توکار یا دفنی اجرا و نصب می‌شوند و پروفیل‌های آلومینیومی به کار رفته در نصب آن‌ها مختلف است. روش اجرا و نصب و جنس پروفیل به کاررفته و این‌که از جنس اهن یا استیل باشد و اندازه ضخامت آن موجب اختلاف قیمت می‌شود. به عنوان نمونه پایه‌ها و پروفیل‌های تولید شده از استیل پرایمر به علت کیفیت و استقامت بالا، قیمت بیشتری دارند.

عوامل موثر در قیمت نصب نرده شیشه ای

شیوه های نصب و اجرا هم از عوامل اثرگذار در قیمت هندریل شیشه ای میباشد. این شیوه ها که شامل نرده شیشه ای اسپیگات،نرده شیشه ای دفنی یا توکار، اسکوئرلاین، دی لاین، نرده شیشه ای هنزا، نرده شیشه ای فیکس پویت و غیره می‌باشد، هرکدام از این نرده شیشه ای میزان زمان مختلفی برای نصب و اجرا را لازم دارد و باعث اختلاف در هزینه نصاب می‌شود. به ویژه  نصب نرده شیشه ای به روش دفنی که به زیرسازی و نصب پروفیل و پایه‌های نگهدارنده نیازمند است، قیمت نصب بیشتری هم قطعا خواهد داشت. هم‌چنین سوراخ کاری‌های لازم برای اجرا و نصب به شیوه فیکس پوینت سبب افزایش قیمت می‌شود. بقیه عوامل اثرگذار بر قیمت نرده شیشه ای مواردی مثل هزینه حمل شیشه از محل ساخت و هم‌چنین حمل در مکان مورد نظر است که با توجه به شرکت نصاب متفاوت می‌باشد.

در این مقاله شما مخاطب عزیز را با عوامل اثرگذار در قیمت نرده شیشه ای مثل عوامل مرتبط با جنس شیشه، اتصالات و یراق الات  نصب و هزینه‌های مرتبط با حمل و نقل صحبت کردیم. البته قطعا موارد دیگری مثل شهر و محل انجام نرده شیشه ای هم در میزان قیمت اثر گذار هستند. یکی دیگر از موارد موثر و بسیار مهم اندازه و ابعاد شیشه مورد نیاز برای اجرای پروژه است که در قیمت نهایی اثرگذار میباشد.

شما مشتری عزیز میتوانید با تیم ما درباره عوامل موثر در قیمت نرده شیشه ایمشورت کرده و با بررسی همه جوانب تصمیم خود را برای خرید آنها قطعی نموده و از تجارب ارزشمند کارشناسان ما بهره برید و با خیال آسوده پروژه خود را به متخصصان ماهر ما بسپارید و از نتیجه کار و کیفیت آن لذت ببرید.

شما عزیزان می توانید برای مشاهده تعرفه طراحی سایت یا تعرفه تولید محتوا سایت روی کلمات مورد نظر کلیک نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *