مزایا و معایب بالکن شیشه ای

مزایا و معایب بالکن شیشه ای


شما در حال مطالعه مزایا و معایب بالکن شیشه ای هستید که توسط تیم تکمان دیجیتال سرویس تهیه شده است.

مزایا و معایب بالکن شیشه ای

در حال حاضر بالکن شیشه ای به یکی از مرغوبترین و جذابترین سازه‌ شیشه ای در کل جهان شده که در بیشتر منازل و ویلاها هم مورد استفاده قرار می‌گیرد. بالکن‌های شیشه ای مزیت های بسیار خوبی دارند که در حقیقت همین مزیت ها است که سبب استقبال بسیار خوب از این سازه شیشه ای شده و البته باید بگوییم که بالکن شیشه ای دارای عیب هایی هم میباشد. به نظر شما خواننده گرامی مزیت ها و عیوب بالکن شیشه ای چیست؟

مزایا بالکن شیشه ای چیست؟

مزیت های بالکن شیشه ای زیادتر از چیزی است که شما فکرش را میکنید حالا در این مقاله با این مزایا و برتری ها آشنا میشویم. مزایای بالکن شیشه ای عبارت است از :

۱. زیبایی بی نظیر بالکن شیشه ای

هر شخصی بعد از دیدن بالکن شیشه ای شیفته این طراحی میشود. نصب و اجرای بالکن شیشه ای، می‌تواند بالکن شما را به یکی از جذابترین قسمت های ساختمان تبدیل کند. زیبایی بالکن شیشه ای به حدی است که حتی در بعضی از موارد می‌تواند باعث ارتقای ارزش خانه شما نیز شود.البته این موضوع را هم بگوییم که بالکن‌های شیشه ای توانایی سفارش خصوصی را هم دارند که یعنی باتوجه به سلیقه کارفرما انتخاب می‌شود که همین امر، حس رضایت زیادی را بای مشتریان فراهم میکند.مزایا و معایب بالکن شیشه ای

۲. کیفیت بالای شیشه در بالکن شیشه ای

از کلیدی ترین مزیت های بالکن شیشه ای می‌توان به کیفیت زیاد شیشه‌های آن اشاره نمود. در حقیقت در همه بالکن‌های شیشه ای، از شیشه‌های نشکن بهره گرفته می‌شود تا بتواند استقامت بسیار زیادی داشته باشد. در حقیقت همین خصوصیت شیشه‌ها باعث ارتقای ایمنی و امنیت بالکن هم می‌شود.مزایا و معایب بالکن شیشه ای

۳. بهینه سازی فضا در بالکن شیشه ای

وقتی که شما مشتری عزیز از بالکن‌های شیشه ای برای قسمت بالکن خانه تان استفاده می‌کنید، می‌توانید بیشترین بهره و استفاده را از بالکن ببرید. برای پی بردن به این امر کافی است که تنها با کارشناسان این حوزه مشورت نمایید.

۴. بالکن شیشه ای عایق گرما و سرما

در صورت بهره گرفتن از بالکن شیشه ای و به علت اینکه مراحل عایق بندی به شکل کامل در این مدل سازه‌ شیشه ای انجام می‌شود، اصلا انرژی گرما و سرما تلف نمی‌شود و همین موضوع باعث صرفه جویی در مصرف انرژی شود.البته که داشتن بالکن شیشه ای می‌تواند دمای درون خانه را هم کنترل کند.مزایا و معایب بالکن شیشه ای

۵. جلوگیری از ورود آب و باران در بالکن شیشه ای

بالکن‌های شیشه ای اجازه ورود هرگونه آب و باران را به درون خانه را نمی‌دهند. همچنین شیشه‌هایی که در تولید این بالکن شیشه ای استفاده می‌شوند، استقامت بالایی را در مقابل شرایط جوی دارند.

۶. دید بالکن شیشه ای نامحدود است

به علت اینکه شیشه شفاف است دید بسیار خوبی هم دارد و میتوانید شما فضای بیرون را نامحدود تماشا نمایید.مزایا و معایب بالکن شیشه ای

۷. بالکن شیشه ای عایق صوتی است

یکی دیگر از اصلی ترین مزیت های بالکن شیشه ای قابلیت عایق صوتی بودن آن می‌باشد.بعضی از بالکن‌های شیشه ای به شکل شیشه دوجداره است، اگر این بالکن شیشه ای به شکل اصولی نصب و اجرا شود، می‌تواند سبب جلوگیری از وارد شدن سر و صدا به داخل بالکن شود.

۸. استفاده از نور طبیعی

شفاف بودن شیشه‌ها سبب عبور نور طبیعی و ورود آن به درون بالکن می‌شود و شما را از روشن نمودن لامپ بی نیاز میکند.

۹. بالکن شیشه ای به اسانی باز و بسته میشود

بعضی از بالکن‌های شیشه ای به شکل ریلی میباشند که یعنی هر وقت که خواستید، می‌توانید با استفاده نمودن از دستگیره‌ درب بالکن شیشه ای را راباز یا بسته کنید.

۱۰. نظافت آسان و راحت بالکن شیشه ای

یراق آلاتی که در بالکن شیشه ای استفاده میشود، همه از نوع پرایمر هستند که یعنی استقامت زیادی را در هنگام وجود رطوبت دارند و شما میتوانید به سادگی ان را تمیز نمایید.

۱۱. تنوع خوب در طراحی بالکن شیشه ای وجود دارد

از تنوع زیاد هم می‌توان به عنوان یکی ازاصلی ترین مزیت های بالکن شیشه ای اشاره نمود؛ بالکن‌های شیشه ای در ابعاد، رنگ و انواع گوناگونی تولید و عرضه می‌شوند که شما می‌توانید با توجه به سلیقه شخصی یا نمای ساختمانتان، یکی از آنها را برگزینید و خریداری نمایید.

معایب بالکن شیشه ای چیست؟

در مطلب بالا درباره مزایا بالکن شیشه ای با شما مخاطب عزیز گفتگو کردیم که البته این مزیت ها تنها بخشی از مهم‌ترین آنها بود.اما باید بگوییم  که بالکن‌های شیشه ای دارای عیب و نقص هم هستند!در ادامه این مقاله، معایب بالکن‌های شیشه ای را برای شما معرفی می‌نماییم:

۱. دیده شدن فضای داخلی بالکن از بیرون

در مطلب بالا چند بار درباره شفاف بودن شیشه ها صحبت کردیم که البته همین توانایی شفافیت، سبب ایجاد مزیت های زیادی هم شده بودند. ولی این مزیت، یک عیبی هم دارد که مربوط به دیده شدن بالکن از فضای بیرونی است.باید بگوییم که نصب بالکن شیشه ای فضای خصوصی تان را خدشه دار میکند.

۲. قیمت نسبتا بالای بالکن شیشه ای

هزینه بالکن‌های شیشه ای به نسبت بقیه شکل های بالکن، تقریبا بیشتر است که البته بی علت هم نیست؛ کیفیت خوب شیشه‌ها و همچنین قیمت یراق آلاتی که در نصب ان استفاده شده، رابطه مستقیمی با هزینه های بالای آن دارند.

۳. خطر شکستن شیشه بالکن شیشه ای وجود دارد

خطر شکستن شیشه‌های بالکن شیشه ای هنگامی شما را نگران می‌کند که شما از شیشه و یراق آلات کیفیت پایین استفاده کرده باشید. همانطور که در متن بالا توضیح دادیم، شیشه‌های به کاربرده شده در بالکن شیشه ای، دارای کیفیت زیادی هستند که حتی می‌توانند امنیت و ایمنی بالکن شما را نیز ارتقا دهند.پس برای اینکه نگران شکستن شیشه‌های بالکن شیشه ای نشوید، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که حتما خرید خود را از یک فروشگاه با تجربه و متخصص انجام دهید.

شما مشتری عزیز میتوانید با تیم ما درباره معرفی مزایا و معایب بالکن شیشه ای مشورت کرده و با بررسی همه جوانب تصمیم خود را برای خرید آنها قطعی نموده و از تجارب ارزشمند کارشناسان ما بهره برید و با خیال آسوده پروژه خود را به متخصصان ماهر ما بسپارید و از نتیجه کار و کیفیت آن لذت ببرید.

شما عزیزان می توانید برای مشاهده تعرفه طراحی سایت یا تعرفه تولید محتوا سایت روی کلمات مورد نظر کلیک نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *