کاربرد شیشه در طراحی دکوراسیون داخلی

کاربرد شیشه در طراحی دکوراسیون داخلی


شما در حال مطالعه کاربرد شیشه در طراحی دکوراسیون داخلی هستید که توسط تیم تکمان دیجیتال سرویس تهیه شده است.

کاربرد شیشه در طراحی دکوراسیون داخلی

در حال حاضر با توسعه یافتن معماری، استفاده از شیشه در دکور داخلی بسیار زیاد شده است. شیشه زیبا و مدرن میباشد و استفاده های گوناگونی در دکوراسیون خانه دارد. شیشه باعث بزرگ تر دیده شده خانه ها میشود و خانه را برای شما دلنشین میکند.

کاربرد شیشه در طراحی ساختمان

شیشه یکی از بهترین مواد اولیه در طراحی دکوراسیون خانه است. با توجه به خصوصیات شیشه استفاده از آن از گذشته تا به امروز رایج بوده است. از کاربردهای شیشه می توان به بهره گرفتن از آن در تراس، راه پله ، حمام و غیره اشاره کرد. که البته هر کدام از این کاربردها شیوه نصب و اجرای متفاوتی باهم دیگر دارند.کاربرد شیشه در طراحی دکوراسیون داخلی

درب شیشه ای

از کاربردهای جالب شیشه، استفاده نمودن از آن در تولید و ساخت درب بوده که یک گزینه مناسب برای بزرگ شدن محیط محسوب میشود و همچنین توجه دیگران را به خود جلب می کند. درب های شیشه ای به علت مدل های گوناگون ،ظریف و شفاف بودن، بسیار موردتوجه کارفرمایان و مشتریان قرار گرفته است. این درب ها با کمترین اجزای نگهدارنده در معماری مورد استفاده زیاد است. این درب ها برای درب حمام و درب تراس، درب پارتیشن شیشه ای، درب فروشگاه و غیره کاربرد دارد.

نرده شیشه ای

از  کاربردهای جذاب شیشه استفاده نمودن از شیشه برای نرده شیشه ای بالکن و اطراف استخر و راه پله، تراس است. این نرده ها از شیشه هایی مثل شیشه سکوریت و یا شیشه لمینت تولید شده و به واسطه پایه ها و یراق الات آلومینیومی و استیل در جای خود فیکس می گردد. نرده شیشه ای هم به خاطر ویژگی ذاتی شفافیت مناسب مزاحمی برای دید اشخاص نمیشود.

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای برای جدانمودن و جدا کردن فضای داخلی خانه ها و اداره ها به کار می رود و بهترین گزینه به جای دیوارهای آجری می باشد. این پارتیشن ها به آسانی نور را از خود رد میکنند و فضای محیط را جذاب می کنند. پارتیشن های شیشه ای در مدل های گوناگون وجود دارند که در هر فضایی میتوان از آنها بهره گرفت. با استفاده نمودن از این مدل پارتیشن ها می توان محیط را گسترده تر نشان داد.

پله شیشه ای

پله های شیشه ای می توانند به جای پله های سنگی و سرامیکی استفاده شوند که هم فضا را زیبا میکند و هم از صفحه های ساده و شیک شیشه ای ساخته میشوند. چنین پله هایی می تواند بسیار لاکچری و شیک باشد و میتوانند نظر بسیاری را جذب خود کند.کاربرد شیشه در طراحی دکوراسیون داخلی

کابین دوش شیشه ای

کابین دوش شیشه ای و جدا کننده شیشه ای حمام از جدید ترین کاربردهای شیشه در زیبا نمودن دکوراسیون خانه ها میباشد. شیشه حمام یا از جنس سکوریت و یا جنس لمینت می باشد تا استقامت کافی در برابر تغییرات جوی داشته باشد، این شیشه ها بسیار محکم است و اگر شکسته شود ریز میشود و باعث بریدگی نمیشود.کاربرد کلیدی آن به عنوان جداسازی محل حمام از بقیه فضا می باشد. حمام های شیشه ای هم دارای درب است و هم بدون درب. درب حمام شیشه ای می تواند به شکل لولایی و ریلی می باشد. البته بیشتر درب شیشه ای ریلی را به علت اشغال فضای کوچکتر انتخاب کنند، اما اگر عرض حمام کم باشد باید از درب شیشه ای لولایی استفاده نمایید.

سقف شیشه ای

سقف شیشه ای به علت عبور نوری که دارد در فضاهای بسیاری مورد استفاده قرار میگیرد. سقف های شیشه ای با توجه به اندازه و ابعاد محل پروژه به 2 قسمت سقف شیشه ای متحرک و ثابت قسمت بندی می شوند.سقف شیشه ای ثابت به شکل یکدست نصب می شود و جهت عبور نور به درون ساختمان کاربرد دارند، اما سقف شیشه ای متحرک به شکل بازشو می باشد و برای تهویه هوا هم کاربرد دارد. این سقف شیشه ای متحرک هم به شکل دستی و هم با موتورهای الکترونیکی حرکت میکند. برای ساخت سقف شیشه ای باید از شیشه لمینت و سکوریت  استفاده میشود که مقاومت زیادی در مقابل فشار و کاهش و افزایش دما دارند.

کف شیشه ای

کف شیشه ای از دیگر کاربردهای شیشه ای میباشد که در خانه ها، هتل ها ، رستوران، کافی شاپ و غیره  بسیار رایج است . این کفپوش ها با اینکه از شیشه ساخته شده است خیلی محکم و مقاوم است و زیبایی فضا را چند برابر میکند.کاربرد شیشه در طراحی دکوراسیون داخلی

بالکن شیشه ای

 بالکن شیشه ای برای زیبا شدن نمای خارجی در ساختمان ها استفاده میشود که به دوشکل ثابت و متحرک است. اگر شما از مدل ثابت استفاده کنید از همه مزایای آن بهره مند می شوید. این بالکن های شیشه ای به شکل شیشه بالکنی تاشو هم وجود دارند و شما می توانید در صورت نیاز ، شیشه تاشو را به یک قسمت جمع کنید، در این صورت شیشه ها داخل ریل به شکل عمودی قرار می گیرد و با فشار دست به قسمت پنل ثابت حرکت می کنند و روی آن جا می گیرند.

بلوک شیشه ای

بلوک شیشه ای را می توان در بین دو فضا قرار داد . این بلوک ها به نسبت پارتیشن های شیشه ای فقط به تفکیک دو فضا کمک نمیکند بلکه نور را هم از خود عبور می دهند، بلکه حافظ فضای شخصی شما هم میباشد. چون این بلوک های شیشه ای بسیار زیبا میباشند در هر قسمتی میتوان از آن استفاده نمود.کاربرد شیشه در طراحی دکوراسیون داخلی

گلخانه شیشه ای

امروزه گلخانه شیشه ای درون خانه که به علت محکم بودن و تطبیق پذیری با محیط بسیار مورد توجه است. در حقیقت درون این گلخانه ها میتوان با روش های صحیح، گل های کاربردی در این فضاها را کاشت. در حقیقت تراریوم، گلخانه ایی در اندازه کوچک است. دو نوع تراریوم وجود دارد: تراریوم مدل بسته و تراریوم مدل باز.

مزایای استفاده از شیشه در دکوراسیون داخلی

 1. شفاف بودن و نورپردازی طبیعی فضا
 2. بزرگتر نشان دادن فضا
 3. ایمنی و مقاومت بالا
 4. بهره وری انرژی
 5. زیبایی و جذاب بودن شیشه
 6. تنوع بالا در طرح و رنگ و فرم
 7. مناسب برای اکثر سلیقه ها
 8. سرعت نصب زیاد
 9. تمیز شدن آسان و راحت

انواع شیشه در طراحی داخلی

 1. شیشه استین گلاس
 2. شیشه طرح دار
 3. شیشه ایمنی
 4. شیشه رنگی
 5. شیشه رفلکیس
 6. شیشه  شفاف
 7. شیشه ایمن
 8. شیشه هوشمند
 9. شیشه ذخیره کننده انرژی
 10. شیشه پشت رنگی

شما مشتری عزیز میتوانید با تیم ما درباره کاربرد شیشه در طراحی دکوراسیون داخلی مشورت کرده و با بررسی همه جوانب تصمیم خود را برای خرید آنها قطعی نموده و از تجارب ارزشمند کارشناسان ما بهره برید و با خیال آسوده پروژه خود را به متخصصان ماهر ما بسپارید و از نتیجه کار و کیفیت آن لذت ببرید.

شما عزیزان می توانید برای مشاهده تعرفه طراحی سایت یا تعرفه تولید محتوا سایت روی کلمات مورد نظر کلیک نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *