معرفی شیشه لمینت

معرفی شیشه لمینت


شما در حال مطالعه معرفی شیشه لمینت هستید که توسط تیم تکمان دیجیتال سرویس تهیه شده است.

تیم تولید محتوا جهت سهولت کار شما کاربران عزیز: محتوای معرفی درب شیشه ای مغازه ای را به صورت صوت تدوین کرده است.شما عزیزان می توانید به جای خواندن محتوای زیر، به صوت آن گوش دهید:

معرفی شیشه لمینت

شیشه لمینت مدلی از شیشه های ایمن است که شامل 2 یا تعداد زیادی از لایه‌های شیشه در کنار لایه‌های طلق PVB است. شیشه لمینت استقامت زیادی در برابر ضربه و فشار در مقایسه با شیشه‌های معمولی دارد. این شیشه‌ها هم مثل سایر شیشه‌ها ممکن است بشکند اما بعد از شکسته شدن تکه‌های آن بهم پیوسته میباشد. در این مقاله کوتاه میخواهیم شما را با مخترع شیشه لمینت کاربردهای شیشه لمینت و مزایایی که این مدل شیشه دارد آشنا نماییم.لطفا تا پایان همراه ما باشید.معرفی شیشه لمینت

در حال حاضر به کارگیری دیوار و پنجره‌ شیشه‌ای در خیلی از بانک‌ها، کلینیک ها، تراس شیشه ای، شیشه‌ ضدسرقت، محافظ شیشه ای استخرها،  و در مجموع در مواردی که حفظ ایمنی مهم باشد بسیار رایج شده است .شیشه لمینت ،ساختمان را زیبا و مدرن میکند و این اجازه را به ساکنین داخل ساختمان می‌دهد که به فضای بیرون دسترسی باشند. در این میان اصلی ترین نکته ای که مورد توجه اشخاص در انتخاب شیشه میباشد امنیت آن است. بالا بودن ایمنی و استقامت شیشه در مقابل فشار از اهمیت بالایی در بین استفاده کنندگان این محصول برخوردار است. این شیشه ها در ابعاد، قطرها و رنگ های گوناگون و با شکل های هندسی گوناگون ساخته و تولید می‌شوند.

تاریخچه شیشه لمینت

 شیمیدان فرانسوی به نام “ادوارد بندیکناس” در سال ۱۹۰۳ شیشه لمینت را اختراع نمود. او در آزمایشگاه ملاحظه کرد فلاسک شیشه‌ ای ساخته شده با نیترات سلولز (مدلی پلاستیک) بعد از شکسته شدن ،تکه های شیشه در کنار هم باقی میمانند. او از این مشاهده فهمید که میتوان شیشه هایی با این قابلیت تولید نمود. برای نخستین بار از این اختراع در جنگ جهانی اول برای ساخت شیشه ماسک بهره گرفته شد و بعد از ان در سال ۱۹۳۹ شرکت فورد استفاده از شیشه لمینت را در صنعت خودروسازی شروع کرد.معرفی شیشه لمینت

ساختار شیشه لمینت

ششیشه را میتوان با تغییراتی که روی ضخامت آن اعمال نمود مقاومت اش را در مقابل ضربه زیاد نمود و یا به واسطه pvb پیوسته بودن شیشه را وقت خردشدن حفظ کرد. اگر شیشه لمینت را با شیشه معمولی و با ضخامت هم اندازه بسنجیم شما می‌بینید که شیشه لمینت استقامت زیادی حدود پنج برابر شیشه معمولی دارد. پوشش PVB که به روی شیشه افزوده می‌شود نیروی فشار وارد شده به شیشه را می‌گیرد و جلوی پخش شدن ذرات شیشه به فضا را میگیرد .این شیشه ها چون چندلایه هستند اگر بشکند هم موجب خطر نمیشود.

مزایای استفاده از شیشه لمینت چیست؟

ویژگی نتیجه
شیشه لمینت عایق صدا است رفع صداهای نامناسب محیط
شیشه لمینت و جلوگیری از اشعه UV بالا رفتن عمر وسایل خانگی
مقاومت در برابر ضربه شیشه‌ها به اسانی با ضربه نمی‌شکند
عدم ایجاد بریدگی با شیشه لمینت محافظت افرادپس از برخورد با شیشه حتی پس از شکستن
حفظ پیوستگی شیشه حتی پس از شکست محافظت از افراد در برابر ریزش و ایجاد حائل
محافظت گرمایی و کاهش نور حفظ نمودن دمای داخل با مصرف کمتر انرژی و مدیریت نور مناسب محیط

شیشه لمینت عایق صوتی است:

شیشه لمینت در مقابل عبور صدا استقامت زیادی دارند. از منتقل شدن آلودگی صوتی ممانعت می‌کنند و نوعی عایق صوتی به حساب می اید.

شیشه لمینت عایق حرارتی است:

شیشه‌های لمینت در مقابل شرایط جوی آب و هوایی بسیار محکم بوده و در مقابل گرما و سرما استقامت خود را حفظ می‌کنند و دچار ترک و شکستگی نمی‌شوند.

شیشه لمینت مقاومت در برابر ضربه :

به علت پیوسته بودن ذرات شیشه لمینت در وقت خردشدن، درصد پرتاب خرده شیشه‌ها به فضای اطراف به حداقل می‌رسد.معرفی شیشه لمینت

ایمنی بالای شیشه لمینت :

به علت بالا بودن ایمنی شیشه‌های نشکن از  شیشه لمینت در ساختمان‌های بلند و آسمان خراش‌ها زیاد استفاده می‌شود. همچنین شیشه لمینت در مقابل حوادث مختلف مثل زلزله ،طوفان و آتش سوزی و غیره استقامت زیادی دارند و امنیت ساکنین را تضمین میکند.

کاهش اثرات UV :

عبورنورخورشید از شیشه‌های معمولی سبب اسیب دیدن وسایل داخل خانه می‌شود. دلیل اصلی این اسیب دیدگی  تغییرات شیمیایی صورت گرفته توسط اشعه uv خورشید است. خوشبختانه شیشه‌های چندلایه لمینت به علت تجهیز بودن به عوامل جذب uv تا حدودی اشعه خورشید را جذب نموده و از ورود مستقیم آن به خانه ممانعت می‌کند.

اثر شیشه لمینت با ضخامت‌های گوناگون شیشه فلوت و لایه PVB بر روی موارد مختلف:

نوع شیشه لمینت ضخامت PVB
(mm)
درصد عبور نور بازتاب نور عبور UV جذب انرژی خورشید میزان عایق صوتی
(dB)
هدایت گرمایی
(Ug)
۱ شیشه ۴و۴ ۰.۳۸ ۸۷% ۸% ۴.۱% ۲۳% ۳۳ ۵.۷
۲ شیشه ۴و۴ ۰.۷۶ ۸۶% ۸% ۱.۲% ۲۵% ۳۳ ۵.۷
۳ شیشه ۶و۶ ۰.۷۶ ۸۵% ۸% ۱.۲% ۳۰% ۳۵ ۵.۶
۴ شیشه ۸و۸ ۰.۳۸ ۸۲% ۷% ۳.۰% ۳۵% ۳۶ ۵.۴
۵ شیشه ۸و۸ ۰.۷۶ ۸۲% ۷% ۱.۰% ۳۶% ۳۶ ۵.۴

کاربرد شیشه لمینت چیست؟

 • کاربرد شیشه لمینت در آسانسورها
 • کاربرد شیشه لمینت در کف شیشه‌ ای
 • کاربرد شیشه لمینت در درب‌های ورودی
 • کاربرد شیشه لمینت در پنجره‌های مراکز تجاری و مسکونی
 • کاربرد شیشه لمینت در گلخانه‌ها
 • کاربرد شیشه لمینت در ویترین فروشگاه‌ها
 • کاربرد شیشه لمینت در دکوراسیون داخلی
 • کاربرد شیشه لمینت در شیشه‌های عایق صوتی
 • کاربرد شیشه لمینت در بانک‌، بیمارستان و غیره
 • کاربرد شیشه لمینت در نرده شیشه‌ ای بالکن
 • کاربرد شیشه لمینت برای ساخت شیشه‌های ضد گلوله، ضدسرقت
 • کاربرد شیشه لمینت در پله شیشه‌ای، تراس شیشه ای و تقسیم کننده شیشه‌ای

و در کل هرجایی که به شیشه مقاوم نیاز دارد، از شیشه لمینت استفاده می‌شود.

فوتولمینت کردن شیشه های معمولی

به لمینت کردن یک طرح گرافیکی درون شیشه فوتولمینت کردن میگوییم. برای اجرای این کار می‌توان از طلق یا چاپ مستقیم شیشه یا پارچه استفاده نمود. هنگام لمینت پارچه، پارچه مورد نظر را بین 2 شیشه قرار میدهند و همین باعث میشود دائمی لمینت می‌شود. بعضا طراحان برای استفاده نمودن از شیشه‌ رنگی در نما، برای افزایش امنیت ، شیشه‌های رنگی را لمینت می‌ نمایند.

شما مشتری عزیز میتوانید با تیم ما درباره معرفی شیشه لمینت مشورت کرده و با بررسی همه جوانب تصمیم خود را برای خرید آنها قطعی نموده و از تجارب ارزشمند کارشناسان ما بهره برید و با خیال آسوده پروژه خود را به متخصصان ماهر ما بسپارید و از نتیجه کار و کیفیت آن لذت ببرید.

شما عزیزان می توانید برای مشاهده تعرفه طراحی سایت یا تعرفه تولید محتوا سایت روی کلمات مورد نظر کلیک نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *