مقایسه شیشه سکوریت با شیشه لمینت

مقایسه شیشه سکوریت با شیشه لمینت


شما در حال مطالعه معرفی درب شیشه ای مغازه ای هستید که توسط تیم تکمان دیجیتال سرویس تهیه شده است.

تیم تولید محتوا جهت سهولت کار شما کاربران عزیز: محتوای مقایسه شیشه سکوریت با شیشه لمینت را به صورت صوت تدوین کرده است.شما عزیزان می توانید به جای خواندن محتوای زیر، به صوت آن گوش دهید:

مقایسه شیشه سکوریت با شیشه لمینت

شیشه سکوریت و شیشه لمینت دو مدل شیشه مشتری پسند و پرطرفدار است که کاربردهای مختلفی در ساختمان سازی دارند. این شیشه ها هر دو محکم و مقاوم هستند. به‌ نحوی که هردو آن‌ها به اسم شیشه ایمن معروف هستند که می‌توانند در اماکن خطرناک هم استفاده شوند. در ادامه این مقاله کوتاه به بررسی اختلاف بین شیشه لمینت با شیشه سکوریت می پردازیم.لطفا تا پایان ما را همراهی نمایید.مقایسه شیشه سکوریت با شیشه لمینت

شیشه لمینت چیست؟

شیشه لمینت ، شیشه های چند لایه میباشد که با یک لایه ی پلاستیکی یا پلی وینیل بوتیرال ترکیب میشوند . می توان این شیشه ها را مانند ساندویج تصور کرد که دولایه بالایی و پایینی از شیشه است و لایه وسط ان پلاستیک است. این 2 لایه از شیشه یک محصول قوی و محکم ایجاد میکند. همین علت است که بسیاری از درب های ورودی، آکواریوم، درب های کشویی، شیشه های نما و غیره استفاده می‌شود.

شیشه لمینت  دوجداره است که هم مزایای شیشه دوجداره دارد و هم مزایای شیشه لمینت را دارا میباشد. این شیشه در حقیقت همان شیشه دوجداره میباشد که یک جداره آن شیشه لمینت میباشد. شیشه های دوجداره لمینت در کم کردن سر و صدا و کنترل نمودن گرما بسیار اثرگذار هستند. مقایسه شیشه سکوریت با شیشه لمینت

مزایای شیشه های لمینت

 • مزیت نرده شیشه ای لمینت برای حفاظت از اشعه ماوراء بنفش
 • کاربرد نرده شیشه ای لمینت به عنوان عایق صدا
 • بخش پلاستیکی شیشه های لمینت می تواند روشن یا رنگی باشد.
 • یکی از برترین مزیت ها این است که در وقت شکسته شدن به جای ریختن شیشه ها روی زمین، به پلاستیک میانی می‌چسبند.

کاربرد شیشه لمینت

 • کاربرد نرده شیشه ای لمینت به عنوان شیشه ضد گلوله
 • کاربرد نرده شیشه ای لمینت برای نرده شیشه ای بالکن و راه پله
 • کاربرد نرده شیشه ای لمینت برای پله شیشه ای
 • کاربرد نرده شیشه ای لمینت برای شیشه بالکن
 • کاربرد نرده شیشه ای لمینت برای شیشه جلو ماشین
 • کاربرد نرده شیشه ای لمینت برای تقسیم کننده های شیشه ای
 • کاربرد نرده شیشه ای لمینت برای نمای شیشه ای
 • کاربرد نرده شیشه ای لمینت برای کف شیشه ای

شیشه سکوریت چیست؟

شیشه های حرارت دیده یا شیشه سکوریت یک قطعه شیشه استاندارد است که در یک پروژه گرمایشی و سرمایشی ویژه و گاها با ساختاری شیمیایی، محکم و دارای ایمنی بالا می شود. این سیستم شامل گرم نمودن شیشه و خنک نمودن سریع آن بعد از گرمایش است. خنک شدن سریع شیشه حرارت دیده سبب می شود قسمت بیرونی شیشه زودتر از مرکز آن، سخت شود. این این شیشه ها محکم و ایمن میباشند.مقایسه شیشه سکوریت با شیشه لمینت

مزایای شیشه سکوریت

 • شیشه سکوریت در مقابل باد و طوفان مقاوم است
 • شیشه سکوریت دارای استحکام کششی
 • اگر شیشه سکوریت شکسته شود، شیشه ها به مکعب های گرد تبدیل می شوند

کاربرد شیشه سکوریت

 • کاربرد شیشه سکوریت برای پله شیشه ای
 • کاربرد شیشه سکوریت برای پنجره های بزرگ
 • کاربرد شیشه سکوریت برای کف شیشه ای
 • کاربرد شیشه سکوریت برای آسمان خراش ها
 • کاربرد شیشه سکوریت برای شیشه ماشین ها
 • کاربرد شیشه سکوریت برای نرده و حفاظ شیشه ای

تفاوت شیشه سکوریت و لمینت

برای شناخت شیشه سکوریت و شیشه لمینت باید با اختلاف ها و شباهت های این دو مدل شیشه آشنا شویم.

مقایسه وزن شیشه سکوریت و شیشه لمینت

شیشه لمینت یک شیشه مقاوم با یک لایه میانی طلق مانند می‌باشد. وجود همین لایه میانی موجب شده است که این شیشه از شیشه سکوریت سنگین تر باشد. بنابراین یکی از راه های تشخیص بین این شیشه ها، سنگین تر بودن شیشه لمینت است.مقایسه شیشه سکوریت با شیشه لمینت

مقایسه ضربه پذیری بین این شیشه ها

در مجموع، ضخامت شیشه بر استقامت آن اثر  زیادی دارد. امروزه ترفندهای گوناگون امنیتی فراوانی برای بهبود مقاومت محصولات در برابر فشار وجود دارد. استقامت شیشه لمینت در مقابل فشار در مقایسه با مدل شیشه سکوریت زیاد است و در موقعیت های جغرافیایی با آب و هوای طوفانی خوب است که از مدل لمینت استفاده شود.

مقایسه امنیت تولید شیشه سکوریت و شیشه لمینت

شیشه لمینت دارا ایمنی بیشتر به سبب وجود طلق است که برای شناخت هریک از این شیشه ها استفاده می‌شود.شیشه لمینت در هنگام ایجاد فشار به سبب داشتن لایه طلق خراب نمیشود و قطعه های شیشه به لایه طلق می‌چسبند. در حالی که در وقت شکستن شیشه سکوریت قطعه های شیشه فرو می‌ریزد.

مقایسه رنگ تولید شیشه سکوریت و شیشه لمینت

رنگ شیشه ساخته شده از لمینت باتوجه  به رنگ طلق به کاربرده شده آن است. شیشه سکوریت و لمینت شبیه هم هستند که باعث میشود تشخیص هریک سخت باشد. در برخی مواقع برای ایجاد ایمنی و مستحکم بودن بیشتر از شیشه سکوریت برای تولید لمینت استفاده می شود.

مقایسه قیمت تولید شیشه سکوریت و شیشه لمینت

قیمت تولید محصولات ساختمانی به موارد متعددی بستگی دارد. این موارد شامل استقامت شیشه در مقابل نور خورشید، تولید شیشه در رنگ‌های گوناگون، ضخامت شیشه، هزینه حمل و نقل و غیره میباشد.همه این موارد روی قیمت ها اثرگذار خواهد بود، ولی در مجموع شیشه لمینت در مقایسه با شیشه سکوریت گران تر است.

شیشه لمینت یا شیشه سکوریت ؟

با توجه به مطالب گفته شده در بالا بر اساس نیاز و سلیقه مشتری شیشه لمینت یا شیشه سکوریت انتخاب میشود. در مجموع باید بگوییم که :

اگر شما به دنبال حفظ ایمنی هستید، شیشه ی لمینت گزینه خوبی است. این شیشه ها برای شیشه درب فروشگاه ها بسیار مناسب است. در شیشه لمینت لایه ای از جنس پلاستیک گذاشته میشود تا بین پانل ها مانعی درست کند تا به شیشه ای آسیب نرسد، پس این شیشه برای اجرا در مغازه و فروشگاه هم مناسب است. حالا اگر شما به دنبال شیشه ای ایمن برای درون ساختمان هستید، شیشه سکوریت گزینه خوبی است. این شیشه، شفاف است و برای داخل خانه مناسب می‌باشد، که قیمت پایین تری نسبت به شیشه لمینت دارند.

شما مشتری عزیز میتوانید با تیم ما درباره مقایسه شیشه سکوریت با شیشه لمینت مشورت کرده و با بررسی همه جوانب تصمیم خود را برای خرید آنها قطعی نموده و از تجارب ارزشمند کارشناسان ما بهره برید و با خیال آسوده پروژه خود را به متخصصان ماهر ما بسپارید و از نتیجه کار و کیفیت آن لذت ببرید.

شما عزیزان می توانید برای مشاهده تعرفه طراحی سایت یا تعرفه تولید محتوا سایت روی کلمات مورد نظر کلیک نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *