نرده شیشه ای اسپیگات چیست؟

نرده شیشه ای اسپیگات چیست؟


شما در حال مطالعه نرده شیشه ای اسپیگات چیست؟ هستید که توسط تیم تکمان دیجیتال سرویس تهیه شده است.

تیم تولید محتوا جهت سهولت کار شما کاربران عزیز محتوای نرده شیشه ای اسپیگات چیست؟ را به صورت صوت تدوین کرده است.شما عزیزان می توانید به جای خواندن محتوای زیر، به صوت آن گوش دهید:

نرده شیشه ای اسپیگات چیست؟

یکی از جذاب ترین و هم چنین محکم ترین مدل‌های نرده شیشه ای ، نرده شیشه ای اسپیگات میباشد که برای  بالکن ، راه پله و غیره کاربرد دارد که دارای پایه‌های سوزنی شکل از جنس استیل  میباشد که در ارتفاع دوازده تا پانزده سانتی‌متر میباشد و به شکل شیاردار است که بتواند شیشه را ثابت نگه دارد. باید به شما مشتری عزیز بگوییم که برای مهار هر عدد پنل شیشه‌ای 2 پایه اسپیگت احتیاج میشود . اسپیگات در حقیقت همان پایه‌هایی است که با بهره گرفتن از یراق الات خاص به زمین یا محل اجرا وصل می‌شود و شیشه‌ها بر روی آن جا می‌گیرند، در ادامه این مقاله کوتاه اما کاربردی شما مخاطب گرامی با نحوه اجرای اسپیگات ،کاربردهایی که دارد و … آشنا میشوید.

نرده شیشه‌ای اسپیگات یا اسپیگوت مدلی از نرده شیشه‌ای میباشد که اجزای شکل دهنده آن، پایه نگهدارنده و شیشه میباشد.این پایه‌های نگهدارنده  در شکل های متنوع قابل ساخت هستند و به علت اینکه نصب این نرده‌ها به سهولت شکل می‌گیرد و نیازی به تخریب زمین برای اجرای پروفیل ها نیست مورد توجه مشتریان و کارفرمایان قرار گرفته است.

نحوه اجرای نرده شیشه ای اسپیگات چگونه است؟

 1. تقسیم بندی محل مورد نظر و نشانه گذاری کردن
 2. سوراخکاری در محل مورد نظر
 3. کامل نمودن سوراخکاری و کاشت مهره در زمین
 4. کامل نمودن کاشت مهره و بستن قطعه های نگهدارنده در زمین
 5. هم سطح نمودن قطعه ها و رگلاژ پایانی
 6. قرار دادن و نصب شیشه ها
 7. هم سطح نمودن و دوباره رگلاژ نمودن

اجزاء نرده شیشه ای اسپیگات

اسپیگات در دو مدل اجرا می‌شود:

 1. اجرای نرده شیشه‌ای اسپیگات با شیشه سکوریت
 2. اجرای نرده شیشه‌ای اسپیگات با شیشه لمینت

اجرای نرده شیشه‌ای اسپیگات با شیشه سکوریت

در اجرای نرده شیشه‌ای اسپیگات با شیشه سکوریت از شیشه سکوریت هشت تا دوازده میلیمتر استفاده می‌گردد و برای پایه‌ها هم از پروفیل استیل یا آلومینیوم  استفاده می‌شود. این پروفیل‌ها با توجه به ارتفاع هندریل با فواصل مشخصی از همدیگر قرار می‌گیرند. شیشه‌ها در این پروفیل‌ها جا میگیرند. پایه‌ها هم با بست شیشه‌ مهار و ثابت می‌شوند. در اخر درپوش آلومینیومی آنادایز بر روی پایه‌ها گذاشته میشوند. قیمت این مدل نرده‌ها که به شکل ترکیبی وارد بازار می‌شوند، یک سوم نرده‌های کلا شیشه است. این مدل نرده های شیشه ای برای ساختمان‌ اداری و مسکونی و راه‌پله و بالکن و تراس و اطراف استخر و نمای ساختمان کاربرد دارد.نرده شیشه ای اسپیگات چیست؟

اجرای نرده شیشه‌ای اسپیگات با شیشه لمینت

لمینت از قرار گرفتن 2 عدد از شیشه‌های سکوریت با یکی از ضخامت‌ های پنج و هشت و ده میلی متر در کنار همدیگر ساخته می‌شود. بیشترین ارتفاع در نرده‌های شیشه لمینت صد و پنجاه سانتی‌متر می‌باشد که استاندارد بین‌المللی است. این مدل نرده‌ها به شکل نرده‌های کلا شیشه وارد بازار میشوند؛ یعنی تنها از شیشه، هم برای پایه نرده و و هم برای گارد محافظ استفاده می‌شود. ضخامت شیشه دوازده تا شانزده میلیمتر بوده و از هندریل آلومینیوم و چوبی و استیل استفاده می‌شود. از این مدل نرده شیشه ای برای اماکنی مثل کلینیک ها، بیمارستان‌ها، دانشگاه‌ها، فرودگاه، مراکز تجاری و هتل‌ها و سینماها استفاده میشود.

ویژگی های نرده شیشه ای اسپیگوت

 1. محکم بودن و ایمن بودن به علت استفاده از شیشه سکوریت یا لمینت و استفاده نمودن از پروفیل محکم
 2. تنوع زیاد نرده شیشه ای اسپیگوت با توجه به فضا و سلیقه اشخاص
 3. استقامت بالا نرده شیشه ای اسپیگوت در مقابل نور خورشید، تغییرات جوی و رطوبت
 4. نصب سریع و راحت نرده شیشه ای اسپیگوت
 5. عدم تغییرپذیری رنگ و شکل در نرده شیشه ای اسپیگوت
 6. ایجاد تقسیم بندی های زیبا و منتقل نمودن نور طبیعی در محیط با نصب نرده شیشه ای اسپیگوت
 7. ارتقای دید در راه پله‌ها و بالکن‌ها با نصب نرده شیشه ای اسپیگوت
 8. تمیز کردن بسیار راحت و آسان نرده شیشه ای اسپیگوت

استفاده از نرده شیشه ای اسپیگات برای راه پله

با توجه به جا گرفتن شیشه ها در پایه اسپیگات، این نرده ها برای نصب و اجرا در راه پله بسیار خوب می باشند. برای هنگامی که کار نازک کاری و سنگ کردن کف انجام شده است پایه اسپیگات بهترین پایه است. نرده شیشه ای اسپیگات حداقل محدودیت را در اجرا و نصب دارد و در مجموع برای راه پله و بالکن یا تراس توان نصب دارد.نرده شیشه ای اسپیگات چیست؟

فضاهای پیشنهادی نرده شیشه ای اسپیگات

 1. ساختمان‌های اداری
 2. ساختمان‌های مسکونی
 3. حفاظ تراس
 4. حفاظ استخر
 5. حفاظ پله شیشه ای
 6. حفاظ بالکن شیشه ای
 7. استفاده از نرده شیشه ای اسپیگوت در ویلاها

محل استفاده نرده شیشه‌ای اسپیگات

استفاده از نرده شیشه ای اسپیگات در همه بخش های ساختمان؛ مثل بالکن، تراس،را پله امکان دارد. در محیط های دارای شیب  و راه‌پله بهره گرفتن از اسپیگات انتخاب خوبی است، زیرا می‌توان محل قرار گرفتن پایه ها را متناسب با شیب یا پله‌ها تنظیم نمود.

قیمت نرده شیشه ای اسپیگات

مشخص نمودن قیمت نرده شیشه ای نیز به موارد مختلفی بستگی دارد. از قبیل : اندازه و ابعاد پنل شیشه ای، مدل شیشه­ انتخابی (شیشه لمینت یا شیشه مات، شیشه سکوریت یا غیره)، جنس و رنگ ابزار و اتصال ها، اندازه نرده مورد نیاز، محل نصب و اجرای نرده، مدل نرده انتخابی ،هزینه حمل و نقل و غیره.

تفاوت نرده شیشه‌ای اسپیگات با نرده شیه ای اکسپوز

نرده شیشه‌ای اکسپوز و نرده شیشه ای اسپیگات هر دو از مدل های نرده شیشه ای به حساب می آیند، بنابراین هر 2 نرده از شعاع دید زیادی برخوردار هستند، همچنین هر 2 از نرده های رو کار محسوب میشوند، حال به بررسی اختلاف های این 2 نوع از هندریل می پردازیم.

 1. هزینه نرده‌ شیشه ای اسپیگات در مقایسه با هندریل‌های شیشه‌ای اکسپوز ارزان تر است.
 2. سرعت اجرا و نصب در نرده‌های شیشه‌ای اسپیگات بیشتر از نرده‌های شیشه‌ای اکسپوز است.
 3. استقامت نرده های شیشه‌ای اکسپوز بیشتر از نرده‌های شیشه ای اسپیگات است.
 4. تمیز کردن نرده‌های شیشه ای اسپیگات آسان تر از نرده های اکسپوز است.‌

شما مشتری عزیز میتوانید با تیم ما درباره نرده شیشه ای اسپیگات چیست؟ مشورت کرده و با بررسی همه جوانب تصمیم خود را برای خرید آنها قطعی نموده و از تجارب ارزشمند کارشناسان ما بهره برید و با خیال آسوده پروژه خود را به متخصصان ماهر ما بسپارید و از نتیجه کار و کیفیت آن لذت ببرید.

شما عزیزان می توانید برای مشاهده تعرفه طراحی سایت یا تعرفه تولید محتوا سایت روی کلمات مورد نظر کلیک نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *