نرده شیشه ای اکسپوز چیست؟

نرده شیشه ای اکسپوز چیست؟


شما در حال مطالعه نرده شیشه ای اکسپوز چیست؟ هستید که توسط تیم تکمان دیجیتال سرویس تهیه شده است.

تیم تولید محتوا جهت سهولت کار شما کاربران عزیز محتوای نرده شیشه ای اکسپوز چیست؟ را به صورت صوت تدوین کرده است.شما عزیزان می توانید به جای خواندن محتوای زیر، به صوت آن گوش دهید:

نرده شیشه ای اکسپوز چیست؟

نرده شیشه‌ ای اکسپوز با به کاربردن پایه های u شکل آلومینیومی که در فاصله های پانزذه تا بیست و پنج سانتی‌متر در کف سازه اجرا می‌شوند، پنل های شیشه‌ای را ثابت نگه می‌دارند. پس از قرار دادن پنل شیشه در پایه‌ آلومینیومی، به واسطه گیره های نگهدارنده ای که در درون این پایه‌ها قرار دارند، محل شیشه‌ها را محکم نموده و پس از هم سطح کردن آن‌ها، یک ورق آلومینیوم بر روی این پایه‌ها تعبیه می‌شود تا در هنگام اجرا و نصب، نرده شیشه‌ای اکسپوز به شکل یک نوار هماهنگ دیده‌شود.

مراحل نصب نرده شیشه ای اکسپوز (روکار)

 1. قراردادن پروفیل ها در فواصل معین روی کار و سوراخ کاری و نصب شیشه ها
 2. نصب قطعه های پایه شیشه و گذاشتن شیشه در محل خود
 3. هم سطح کردن و ثابت کردن پنل شیشه ها
 4. نصب کاورهای  2طرف پروفیل و درپوش ها
 5. قرار دادن هندریل روی شیشه ها

اجزای سیستم نرده شیشه ای روکار (اکسپوز) 

  1. پروفیل آلومینیومی که  شیشه را نگه میدارد
  2. یراق الات و اتصالات داخلی برای ثابت کردن شیشه
  3. پیچ ها و رول بولت ها برای متصل نمودن به شیشه
  4. کاور آلومینیومی برای پروفیل
  5. درپوش های آلومینیومی برای اجرای نرده شیشه ای روکار
  6. استفاده از پروفیل هندریل برای اجرای نرده شیشه ای روکار

 در نرده شیشه ای اکسپوز یک بعضی از اجزاء از قبیل قطعه پایه شیشه، قطعه نگهدارنده در اصطلاح فیکس یا ثابت می شوند. قطعه نشیمن شیشه قبل از قراردادن شیشه داخل پروفیل ها قرار گرفته و شیشه روی آن قرار می گیرد. پس گوه ها شیشه را در محل خود فیکس می کند.کاور آلومینیومی هم به شکل یکپارچه بر روی قطعه های نگهدارنده اصلی قرار داده میشوند و نرده را پوشش می دهند. این کاورها در قسمت بالایی خود دارای شیارهایی برای قرار دادن نوارهای درزگیر می باشند که مسئولیت آب بندی درز بین شیشه و پروفیل را عهده دار است.نرده شیشه ای اکسپوز چیست؟

اجرا نرده شیشه ای اکسپوز

نرده شیشه ای اکسپوز در دو مدل نصب می‌شود:

   • اجرای نرده شیشه ای اکسپوز با شیشه سکوریت
   • اجرای نرده شیشه ای اکسپوز با شیشه لمینت

در اجرای نرده شیشه ای اکسپوز با شیشه سکوریت از شیشه سکوریت هشتا تا دوازده میلیمتری استفاده می‌شود و برای پایه‌ها هم از پروفیل استیل یا آلومینیوم استفاده می‌شود. این پروفیل‌ها باتوجه به ارتفاع هندریل با فواصل مشخصی از همدیگر قرار می‌گیرند. شیشه‌ها در این پروفیل‌ها جامیگیرند. پایه‌ها هم به وسیله بست شیشه ثابت و مهار می‌شوند. در اخر درپوش آلومینیومی آنادایز بر روی این پایه‌ها گذاشته میشود. قیمت این مدل نرده‌ها که به شکل ترکیبی وارد بازارمی‌شوند، یک سوم هزینه های نرده‌ تمام شیشه است.

نرده اکسپوز با شیشه لمینت

شیشه لمینت از گذاشتن 2 عدد شیشه‌ سکوریت با ضخامت‌های پنج و هشت و ده میلیمتر کنار همدیگر، ساخته و تولید می‌شود. بیشترین ارتفاع در نرده‌های شیشه لمینت صد و پنجاه سانتی‌متر می‌باشد که استاندارد بین المللی است. این مدل نرده‌ها به شکل نرده‌های کلا شیشه عرضه می‌گردند؛ یعنی تنها از شیشه، هم برای پایه نرده و و هم برای گارد محافظ استفاده می‌شود. ضخامت شیشه دوازده تا شانزده میلیمتر بوده و از هندریل چوبی و استیل و آلومینیوم استفاده می‌شود.این مدل نرده شیشه ای برای اماکن عمومی مثل کلینیک ها، دانشگاه‌ها، سینماها،مراکز تجاری و هتل‌ها گزینه مناسبی است.نرده شیشه ای اکسپوز چیست؟

مزایای خرید نرده شیشه ای اکسپوز چیست؟

یکی از مرغوب ترین نرده‌ها نرده شیشه ای اکسپوز است که می‌تواند برای انواع ساختمان‌ تجاری و مسکونی کاربرد داشته باشد. نرده‌ شیشه ای اکسپوز، مزایای  متنوعی دارند، از جمله:

 • نرده شیشه ای اکسپوز زیبا و شیک است

 نرده شیشه ای اکسپوز به علت داشتن شیشه‌ سکوریت یا لمینت، امکان عبور نور را ایجاد می‌کند. به همین دلیل ، نیاز به روشن کردن لامپ‌ در ساختمان‌ها کم میشود. از طرفی این نرده‌های شیشه ای، فوق‌العاده و زیبا است و می‌تواند باعث ایجاد یک دکوراسیون جذاب در ساختمان‌ها شود. 

 • امکان نگهداری و تمیز کردن آسان نرده شیشه ای اکسپوز

نرده شیشه ای اکسپوز به علت استفاده از پروفیل‌های استیل و آلومینیومی‌ ضد زنگ است و به اسانی قابل نگهداری و نظافت است. از طرفی به علت استفاده از شیشه در این نرده‌های شیشه ای، می‌توان با کمک یک دستمال مرطوب شیشه‌ها را تمیز کرد. 

 • نرده شیشه ای اکسپوز هم قیمت مناسب دارد و هم کاربردی است

قیمت نرده شیشه ای اکسپوز مناسب است و کاربرد خوبی هم دارد. البته قیمت پایانی این نرده‌ها به کیفیت نرده، مدل شیشه به کار رفته و غیره بستگی دارد.نرده شیشه ای اکسپوز چیست؟

 • افزایش امنیت ساختمان‌های مسکونی و تجاری

نرده شیشه ای اکسپوز به علت داشتن شیشه‌های مستحکم و ایمن، امنیت زیادی در مقایسه با نرده‌های معمولی دارد. در صورتی که نیاز به ارتقای امنیت در ساختمان‌های مسکونی و تجاری و دریافت پایان کار باشد، می‌توان از این نرده‌های اکسپوز استفاده نمود. 

 • نرده شیشه ای اکسپوز دارای دوام و طول‌عمر بالا است

یکی دیگر از مزایای نرده شیشه ای اکسپوز این میباشد که این نرده ها دارای دوام و طول‌عمر بالایی است. این نرده‌ها به علت داشتن پروفیل‌های محکم و شیشه‌های با کیفیت بالا، در برابر فشار، حرارت، رطوبت و غیره آسیبی نمی‌بینند و زیبایی شان را حفظ میکنند.

 • امکان انتخاب رنگ پروفیل‌های نرده در نرده شیشه ای اکسپوز دارای

یکی دیگر از مزایای نرده شیشه ای اکسپوز این میباشد که می‌توان رنگ پروفیل های نرده را باتوجه به نوع دکوراسیون خانه انتخاب کرد و در اين زمينه اصلا محدوديتي وجود ندارد.

فضاهای پیشنهادی نرده شیشه ای اکسپوز

برای محل  هایی که از زمین فاصله دارند گذاشتن نرده و حفاظ امری لازم محسوب می شود و از پرمصرف ترین مدل های نرده شیشه ای می توان به نرده شیشه ای اکسپوز اشاره نمود که گزینه خوبی برای اطراف استخر راه پله ،بالکن، تراس و غیره می باشد. نرده شیشه ای اکسپوز برای محیط هایی که سطح صاف و یکدست دارند مناسب تر می باشد پس برای راه پله ها خیلی مناسب نیست.

قیمت نرده شیشه ای اکسپوز

قیمت و هزینه این مدل نرده هم به مواردی ملنند جنس پروفیل نگهدارنده نرده، مدل شیشه، ضخامت شیشه، ابعاد و اندازه شیشه، محل اجرا و نصب نرده، هزینه حمل و نقل و غیره بستگی دارد.

شما مشتری عزیز میتوانید با تیم ما درباره نرده شیشه ای اکسپوز چیست؟ مشورت کرده و با بررسی همه جوانب تصمیم خود را برای خرید آنها قطعی نموده و از تجارب ارزشمند کارشناسان ما بهره برید و با خیال آسوده پروژه خود را به متخصصان ماهر ما بسپارید و از نتیجه کار و کیفیت آن لذت ببرید.

شما عزیزان می توانید برای مشاهده تعرفه طراحی سایت یا تعرفه تولید محتوا سایت روی کلمات مورد نظر کلیک نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *