نرده شیشه ای توکار (دفنی) چیست؟

نرده شیشه ای توکار (دفنی) چیست؟


شما در حال مطالعه معرفی درب شیشه ای مغازه ای هستید که توسط تیم تکمان دیجیتال سرویس تهیه شده است.

تیم تولید محتوا جهت سهولت کار شما کاربران عزیز محتوای نرده شیشه ای توکار (دفنی) چیست؟ را به صورت صوت تدوین کرده است.شما عزیزان می توانید به جای خواندن محتوای زیر، به صوت آن گوش دهید:

نرده شیشه ای توکار (دفنی) چیست؟

در معماری امروزی استفاده نمودن از شیشه های شفاف یا مات برای ایجاد زیبایی در مدل های مختلف نرده شیشه ای مخصوصا نرده شیشه ای توکار، کنار بالکن، تراس و ویلاها و غیره درحال افزایش است. نرده شیشه ای توکار با بهترین متریال مانند شیشه سکوریت و شیشه لمینت تولید می شود که از امنیت بالایی برخوردار است. مهندسان با استفاده از یراق آلات و اتصال هایی که از استیل ضد آب هستند وتغییر رنگ نمی دهد  نرده های شیشه ای را میسازند که البته از آلومینیوم آنادایز شده به شکل توکار تولید میشود که نهایتا نرده شیشه ای دفنی ساخته میشود.

نرده شیشه ای توکار یا دفنی یکی از مدل های نرده شیشه ای می باشد. این نرده با شیشه هایی با ضخامت شانزده تا بیست میلیمتر تولید می شود و نگهدارنده پنل شیشه ای آن تا عمق بیست و پنج سانتی متر شیشه را پوشش می دهد و می تواند پنل های شیشه ای تا ارتفاع صد و چهل سانتی متر را ثابت نگه دارد.در این مدل نرده شیشه ای پله نیز از وصل قطعه های آلومینیومی به شکل U که درون کف قرار داده شده استفاده می گردد و شیشه ها در این روش درون آن فیکس می شود. هندریل شیشه ای دفنی فاقد پایه عمودی است، و ظاهر آن همه شیشه ای است و به همین دلیل بیشتر در مکان های مدرن و لاکچری مورد استفاده قرار می گیرد.

نرده شیشه ای دفنی یکی از انواع هندریل می باشد .اکثرا نرده شیشه ای مدل دفنی برای بالکن ها مورد بهره قرار می گیرد چون اتصالات مزاحم دید کاربر نمی شود به همین دلیل افراد عموما این مدل را برای چنین محیط هایی می پسندند.هندریل شیشه ای توکار یا دفنی همان طور که از اسمش مشخص است در زمین دفن میشود و نیاز به زیرسازی برای قرار گرفتن در زمین دارد .

روش نصب نرده شیشه ای دفنی (توکار)

باید برای نصب و ثابت کردن شیشه در پایین هر پنل چهار عدد سوراخ ایجاد کنید و در محل تعبیه شیشه ها به ره پله و دیوار، کنار بالکن و غیره متصل می شوند. کلیدی ترین اصل برای نصب یراق الات زیر سازی درست است تا این قطعه ها به شکل منظم شده و درست در جایگاه خود نصب شوند. اگر به این عوامل توجه نکنیم در مرحله اجرا با ضعف در هم اندازه نبودن فاصله بین شیشه ها روبه رو خواهیم شد.

کاربرد نرده شیشه ای دفنی

 • نرده شیشه ای توکار قابلیت استفاده نمودن در راه پله ها  تراس و بالکن را دارد
 • نرده شیشه ای توکار قابلیت استفاده  نمودن در فضای داخلی و خارجی دارد
 • نرده شیشه ای توکار باعث زیبایی نما و جدا شدن فضاها از یکدیگر میشوند

مزایا نرده شیشه ای توکار چیست؟

 • نظافت بسیار راحت نرده شیشه ای توکار
 • نصب و اجرای آسان و  سریع نرده شیشه ای توکار
 • امنیت بالا و استقامت در برابر فشار در نرده شیشه ای توکار
 • نرده شیشه ای توکار تغییر شکل و تغییر رنگ نمی دهد
 • نرده شیشه ای توکار در شرایط آب و هوایی گوناگون مقاوم است
 • نرده شیشه ای توکار موجب بزرگ دیده شدن محیط شما می شود.
 • به علت شفافیت شیشه می توانید به راحتی منظره بیرون را تماشا کنید

این مدل از نظر ظاهری شبیه به نرده شیشه ای اکسپوز میباشد، اما  همه پروفیل ها در درون  زمین قرار داده می شوند. در حقیقت در نرده های شیشه ای دفنی یا توکار، تنها کاورهای آلومینیومی کوچک بر روی زمین دیده می شود و کل یراق الات داخل زمین تعبیه شده است.باید خدمت شما عرض کنیم که نکته مهم در به کار بردن این ترکیب نرده شیشه ای این است که قبل از پایان کف سازی باید پروفیل ها در درون زمین قرار داده شوند و سپس کار کف سازی را به پایان برسانیم.

این شکل نرده شیشه ای از نظر مقاومت و ایستایی در جایگاه ویژه ای دارد و بیشترین فشار و ضربه را متحمل می شود. البته استاندارد های اامنیتی برای هندریل شیشه ای مختلف هستند. براساس استاندارد های کشور های اروپایی نرده شیشه ای برای خانه ها باید شدت ضربه تا  صد و پنجاه کیلوگرم در مترمربع و برای محیط های پررفت و امد مانند مراکز تجاری، بیمارستان ها، سینما و غیره  بتوانند تا سیصد کیلوگرم در مترمربع را تحمل نماید.

انواع پایه برای نرده شیشه ای دفنی

پایه آلومینیومی توکار :

پایه آلومینیومی دفنی که از جنس آلومینیوم بیلت فابریک با آلیاژ ۶۰۶۳ بوده ، به شکل مخفی درون زمین و با فاصله های استاندارد قرار داده می شود و درون  یک ریل که درون زمین قرار داده شده ،ثابت  می شود. باید به این نکته خیلی دقت کنید که اجرا و نصب نرده شیشه ای توکار بایدقبل از مرحله نازک کاری و اجرای سنگ کف انجام شود.

پایه u channel یو چنل دفنی :

در این مدل ، نرده شیشه ای  درون یک یو چنل فولادی درون زمین توسط بست ویژه سیستم نرده شیشه ای توکار نصب و اجرا می شود.برای هر 2 حالت پایه توکار می توان نهایتا از یک کاور پایه جهت پایان کار و زیباشدن نرده شیشه ای توکار استفاده نمود.جنس کاور هم میتواند از جنس استیل براق باشد و هم میتواند از جنس آلومنیوم باشد.

موارد مهم در نصب نرده شیشه‌ای دفنی عبارت است از:

 1. عمق محل تعبیه نرده های شیشه ای نباید از شانزده سانتی متر کمتر یا بیشتر باشد.
 2. عرض پروفیل آلومینیومی برای ساخت نرده شیشه ای توکار باید ده سانت باشد.
 3. برای ساخت نرده شیشه ای توکار از پروفیل هایی محکم و مقاومت بالا باید استفاده کرد.
 4. آب بندی از مسائل مهم در نرده های شیشه ای دفنی است.
 5. برای ساخت نرده شیشه ای توکار جنس شیشه آن باید از جنس سکوریت یا لمینت باشد
 6. برای ساخت نرده شیشه ای توکار ضخامت شیشه باید بیشتر از دوازده میلی متر باشد.

قیمت نرده شیشه ای توکار

قیمت نرده شیشه ای بر اساس موارد زیر سنجیده و قیمت اش مشخص می شود:

 1. کیفیت متریال یا مواد اولیه برای ساخت نرده شیشه ای توکار
 2. اندازه طول هر پنل شیشه ای برای ساخت نرده شیشه ای توکار
 3. ضخامت شیشه به کار برده شده در قسمت محافظ نرده
 4. نوع شیشه برای ساخت نرده شیشه ای توکار که از جنس سکوریت است یا
 5. نوع یراق آلات و اتصالات نگهدارنده شیشه برای ساخت نرده شیشه ای توکار

شما مشتری عزیز میتوانید با تیم ما درباره نرده شیشه ای توکار (دفنی) چیست؟ مشورت کرده و با بررسی همه جوانب تصمیم خود را برای خرید آنها قطعی نموده و از تجارب ارزشمند کارشناسان ما بهره برید و با خیال آسوده پروژه خود را به متخصصان ماهر ما بسپارید و از نتیجه کار و کیفیت آن لذت ببرید.

شما عزیزان می توانید برای مشاهده تعرفه طراحی سایت یا تعرفه تولید محتوا سایت روی کلمات مورد نظر کلیک نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *