شما در حال مطالعه مقاله قیمت نرده کابلی در کرج هستید که توسط تیم تکمان دیجیتال سرویس تهیه شده است.

کرج یکی از پرجمعیت‌ترین و بزگ‌ترین شهرهای ایران می‌باشد. کرج در غرب استان تهران قرار دارد و پس از تهران، اصفهان، مشهد و تبریز پنجمین شهر پرجمعیت کشورمان محسوب می‌شود. کرج شهری جوان بوده و آمار مهاجرپذیری بالایی دارد. کرج به عنوان یکی از کلان‌شهرهای ایران به شمار می‌آید.

مقاله پیشنهادی برای شما:راهنمای جامع خرید نرده استیل

کرج در ۳۵ کیلومتری غرب استان تهران با ۱۶۲ کیلومتر مربع وسعت در دامنه رشته کوه البرز قرار دارد. کرج در ارتفاع ۱۳۲۰ متری از سطح دریا قرار دارد. کرج از شمال به استان مازندران متصل است و رشته کوه البرز این دو را از هم جدا نموده است. کرج در مسیر وسایل نقلیه‌ای است که حامل اجناس وارداتی از ترکیه و سایر کشورهای همسایه هستند و به مقصد تهران حرکت می‌کنند.

کرج از قدیم‌الایام سرزمینی سرسبز و خوش آب و هوا بوده است. کرج به دلیل نزدیکی به پایتخت از اهمیت بالایی برخوردار است. تعداد زیادی از ساکنین کرج در تهران مشغول به کار هستند و سپس به کرج باز می‌گردند. آثار باستانی که در شهر کرج در طی زمان کشف شده نشان می‌دهند که کرج همیشه محلی مناسب برای اجتماعات افراد بوده است. قلعه‌های متعددی که در این شهر قرار دارند حاکی از آن هست که شاهان استقرارهای طولانی در شهر کرج داشته‌اند.

کرج برای مدتی جزو استان مازندران بوده و مدتی هم جزو توابع ری به شمار می‌رفته است. در دوران صفویه کاروانسراها، قلعه‌ها و پل‌های متعددی در کرج ساخته و احداث شد و به کرج هویت بخشید. در اواخر دوران صفویان که تهران مقر حکومتی دربار شد مسیر کرج تهران مورد توجه زیادی قرار گرفت. همچنین در دوران قاجار، هنگام حکومت ناصرالدین شاه کرج به دلیل همسایگی با پایتخت اهمیت بالایی داشت. سلیمان میرزا با احداث کاخ سلیمانیه در کرج محلی برای رفت و آمد سپاهیان قاجار از تهران به تبریز ساخت که امروزه با عنوان مجموعه سلیمانیه در کرج قرار دارد و شما می‌توانید از آن بازدید به عمل آورید.

نظرات متفاوتی درباره‌ ریشه نام کرج وجود دارد. در بعضی اسناد و کتب نوشته شده است که کرج از واژه کاوک به معنای میان تهی آمده است و علت این نام‌گذاری این بوده است که کرج در میان دره قرار دارد. همچنین گفته می‌شود کرج از کوه رج به معنی کوه‌های ردیف شده آمده است. همچنین آمده است که کرج از کلمه کرژ به معنای کوهپایه گرفته شده است.

هنگامی که کرج جزو توابع استان تهران شد، نمایندگی‌های ادارات مرکزی به این شهر آمدند و کرج از حالت روستایی خارج شد و منطقه‌ای وسیع را از آن خود کرد. محدوده‌ای که امروز با عنوان کرج از آن یاد می‌کنیم در گذشته شامل کن، ساوجبلاغ و شهریار می‌شده است. کرج در سال ۱۳۸۹ به همراه سه شهرستان دیگر در استان البرز قرار گرفت.

اولین نهاد مدنی استان البرز که از مهم‌ترین نهادهای غیردولتی کشور محسوب می‌شود با نام انجمن دوستداران تاریخ و میراث فرهنگی کرج در سال ۱۳۸۴ احداث شد. این نهاد با مجوز سازمان میراث فرهنگی، کار خود را شروع کرد و اقدامات موثری در سطوح ملی انجام داده است.

واحدهای تولیدی و صنعتی کرج در مناطق مختلف این شهر قرار دارند. کرج دو شهرک صنعتی بهارستان و سیمین دشت را دارد که دارای بیش از ۴۷۰ واحد تولیدی فعال هستند. گفتنی است که حدودا ۹۵۰ واحد صنعتی دیگر در مناطق مختلف کرج مشغول به کار هستند.

در حوزه فرمانداری شهر کرج بیش از ۱۰۰ اثر تاریخی و هنری مربوط به قاجاریه، صفویه و دوران قبل از اسلام کشف شده که مربوط به قرون ۷ و ۸ و ۹ هستند. تعدادی از میراث کشف شده در کرج درحال بازسازی و ترمیم هستند. دو گرمابه قدیمی در روستاهای بیلقان و هلجرد جزو آثار با ارزش شهر کرج هستند. کاخ ناصرالدین شاه در شهرستانک، باغ سیب مهرشهر، کاخ شمس، باغ لاله‌ها در گچسر و همین طور امامزاده طاهر که محل دفن شعرا و هنرمندان معاصر ایران است، از جمله اماکن تاریخی و ارزشمند کرج هستند.

شهر کرج به دلیل داشتن رودخانه کرج و باغات متعدد، آب و هوایی خوب و مطلوب داشته است. با گذر زمان و تخریب باغ‌های این شهر، مناطق مسکونی جای باغ‌ها را گرفتند. همچنان مناطقی از کرج مانند جهان شهر، مهرشهر و عظیمیه درختان بسیاری دارند. باغ سیب مهرشهر و باغ محمد صادق فاتح با عنوان باغ فاتح در عظیمیه کرج جزو بزرگ‌ترین و جذاب‌ترین باغات کرج هستند. تصمیماتی در جهت برگرداندن باغات کرج در این شهر گرفته شده و امید است عملی شوند.

پارک جنگلی جهان نما یکی از بزرگ‌ترین پارک‌های کرج به شمار می‌رود که ۱۴۰۰ هکتار مساحت دارد. بزرگان و نامداران ایران و جهان در سفر به این پارک درختی کاشته‌اند تا برای آیندگان باقی بماند. این پارک توانایی تبدیل شدن به یکی از زیباترین پارک‌های کشور را دارد. پارک جنگلی جهان‌نما بین اتوبان تهران کرج و بزرگراه شهید همت قرار دارد. این پارک دریاچه و گونه‌های گیاهی متعددی دارد و قدمت آن به نیم قرن هم می‌رسد.

پارک چمران یکی از مهم‌ترین مناطق پرورش گل در ایران است. پارک چمران از ورودی اصلی شهر تا ورودی جاده چالوس را در بر می‌گیرد. وسعت پارک دکتر چمران به ۴۰ هکتار می‌رسد. این پارک منطقه‌ای با آب و هوای مطلوب محل پرورش گوهر شب چراغ است که تنها در این منطقه قابل تولید است. رودخانه کرج از میان این پارک عبور می‌کند. همچنین باغ گل‌ها که سالانه میزبان بازدیدکنندگان بسیاری می‌باشد در این پارک قرار دارد. باغ گل‌ها در سال ۱۳۸۴ با مساحت ۳۰۰۰۰ مترمربع احداث شد. این باغ بیش از ۳۰۰ گونه گیاهی و کلکسیون رز دارد. آبشار، رستوران، سینما و کافی شاپ جزو دیگر امکانات این باغ می‌باشد. این پارک یک شهربازی مجهز نیز دارد که در سال ۱۳۹۰ شهربازی نمونه کشور شد.

مقاله پیشنهادی برای شما:نرده شیشه ای چیست؟

باغ سیب مهرشهر با ۴۰۰ هکتار وسعت در نزدیکی کاخ شمس قرار دارد و قدمت آن مربوط به دوران پهلوی می‌باشد. این باغ یکی از جاذبه‌های طبیعی و سرسبز کرج به شمار می‌رود که مانند ریه شهر عمل می‌کند و نقش موثری در کیفیت هوای کرج دارد. این باغ ۷۰۰۰۰ اصله درخت گلابی، گردو، هلو و سیب می‌باشد. درختان کهنسال و سربلند این باغ جزو سرمایه‌های طبیعی ایران به شمار می‌روند و امیدواریم به خوبی از این سرمایه استفاده شود.

ورزشگاه انقلاب کرج یکی از بزرگ‌ترین ورزشگاه‌های کرج است و اکنون ورزشگاه خانگی تیم سایپا در لیگ برتر می‌باشد. تیم‌های والیبال و فوتبال سایپا در این ورزشگاه بازی‌های خود را برگزار می‌کنند. تیم فوتبال سایپا در سال ۱۳۸۶ در ورزشگاه انقلاب با برد مقابل مس کرمان قهرمان لیگ برتر شد. همچنین تیم والیبال سایپا در سال ۱۳۹۰ با باخت مقابل تیم کاله آمل نایب قهرمان لیگ برتر والیبال ایران شد.

ورزشگاه شریعتی بین سال‌های ۱۳۷۲ تا ۱۳۷۹ ورزشگاه خانگی تیم فوتبال بهمن کرج بود و این تیم در این ورزشگاه افتخارات بسیاری کسب کرد. این ورزشگاه در سال‌های ابتدایی تاسیس خود میزبان تیم سایپا بوده است.

در دوران حکومت قاجار مسیر جابه‌جایی کاروان‌ها از میان روستای کرج ساخته شد که امروزه از آن‌ها به عنوان بزرگراه استفاده می‌شود. این مسیر تهران را از طریق تونل کندوان به کرانه‌های دریای خزر وصل می‌کند. کرج همیشه راه ارتباطی تهران با شهرهای مازندران بوده و با ایجاد راه‌های متعدد اهمیت این شهر را دو چندان کرده است.

شهر کرج بافت مسکونی وسعی دارد. برای تامین امنیت راه پله‌ها و تراس منازل به نرده نیاز است. اگر تمایل دارید تا درباره نرده کابلی و انواع آن اطلاعات کسب کنید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید. برای اطلاع از قیمت نرده کابلی در کرج با کارشناسان و مشاوران ما تماس برقرار نمایید.

نرده کابلی استیل از ترکیب نرده‌های استیل و گاردهای امنیتی درست می‌شود. نرده‌های کابلی ایمنی بالایی دارند و برای اجرا در تراس و بالکن مناسب هستند و خطری ندارند. کابل‌هایی که در ساخت این نوع نرده به کار می‌رود، خاصیت ارتجاعی دارد و همچنین ضربه وارد شده را جذب می‌کند. نرده‌های کابلی می‌توانند از شما در برابر سقوط از پله و یا تراس جلوگیری کنند. برای کسب اطلاع از قیمت نرده کابلی در کرج با ما تماس بگیرید.

کابل به کار رفته در این نوع نرده سیم بوکسل است. برای نصب و اجرای نرده کابلی، باید اول ابعاد محل نصب را اندازه گیری کرد. سپس باید حتما کیفیت زمین و دیوار محل نصب را برای میزان تحمل فشار و وزن بررسی کرد. در مرحله بعدی باید پایه نرده کابلی ساخته شود که می‌تواند از آهنی، آلومینیومی و یا از جنس استیل باشد. این پایه‌ها می‌توانند به صورت لوله و یا پروفیل ساخته شوند. پس ساخت و نصب پایه‌ها باید یراق‌آلات مورد نیاز را تهیه کرد. یراق‌آلات نقش مهمی در نصب نرده بازی می‌کنند، چرا که تحمل وزن نرده تماما روی یراق‌آلات است. پس از اتصال یراق‌آلات سیم‌های فلزی که از استیل ضد زنگ و یا کابل‌های گالوانیزه تشکیل می‌شوند را از یراق‌آلات عبور می‌دهند. قطر این سیم‌ها بین ۸ تا ۲۰ میلی‌متر می‌باشد. در آخرین مرحله یک ردیف دستگیره روی نرده نصب می‌کنند تا هنگام تردد محلی به عنوان تکیه گاه و یا برای دست گرفتن وجود داشته باشد. برای کسب اطلاع از قیمت نرده کابلی در کرج با کارشناسان و مشاوران ما تماس حاصل فرمایید.

همان‌طور که می‌دانید نرده‌های کابلی در راه پله‌ها هم امکان نصب و اجرا دارند. امروزه با پیشرفت صنعت طراحی داخلی، طرح‌های متعددی برای نصب و اجرای نرده کابلی در منازل موجود است که بسیار زیبا و مدرن هستند. نرده‌های کابلی در مجموع انتخابی مناسب برای منازل مینیمال می‌باشد. نرده‌های کابلی در عین سادگی و زیبایی، امنیت پله را نیز حفظ می‌کند. یکی از روش‌های نصب نرده کابلی در پله‌های منازل، به این صورت است که کابل‌ها را از یک سو به سقف و از سوی دیگر به کف پله نصب می‌کنند. کابل‌ها به صورت عمودی و در فاصله‌های معین از یکدیگر نصب می‌شوند. این فاصله‌ها نباید بیشتر از ۱۰ سانتی‌متر باشند چرا که نباید امکان عبور سر کودک از میان سیم‌ها وجود داشته باشد. فرآیند نصب این نوع نرده کابلی دقت و مهارت بالایی نیاز دارد چرا که اگر بدون دقت نصب شود ممکن است خطر سقوط کودک و یا حیوان خانگی شما را تهدید کند. این نوع نرده معمولا در منازل ویلایی به کار می‌رود و زیبایی خاصی به محیط می‌دهد. برای اطلاع از قیمت نرده کابلی در کرج با کارشناسان و مشاوران ما تماس برقرار نمایید.

قیمت نرده‌های کابلی بر اساس مترمربع تعیین می‌شوند. معمولا قیمت تمام شده به تعداد کابل‌های استفاده شده، ارتفاع و کیفیت متریال به کار رفته بستگی دارد. قیمت نرده به کیفیت و نوع یراق‌آلات نیز بستگی دارد. اگر جنس یراق‌آلات استفاده شده استیل باشد، قیمت تمام شده کم‌تری خواهد داشت. فاصله بین سیم‌های نرده روی ارتفاع کار تاثیر می‌گذارند و هرچه فاصله بیشتر باشد، ارتفاع بیشتر و درنتیجه قیمت بیشتر می‌شود. البته باید گفت که طبق قوانین سازمان آتش نشانی کشور، فاصله بین سیم‌ها نباید از ده سانتی‌متر بیشتر باشد و ارتفاع کلی کار باید حداقل به ۱۱۰ سانتی‌متر برسد. تمامی این قوانین برای حفظ امنیت شما و عزیزانتان بوده و رعایت آن‌ها به نفع همگان می‌باشد. خواهشمندیم نسبت به رعایت این قوانین کوتاهی نکنید. برای اطلاع از قیمت نرده کابلی در کرج با کارشناسان و مشاوران ما تماس حاصل فرمایید.

نرده کابلی می‌تواند تمام استیل کار شود و تمام اجزای آن از استیل تشکیل شده باشد. این نوع نرده کاملا ضد  زنگ بوده و تحت هیچ عنوان دچار خوردگی و یا پوسیدگی نمی‌شود. همچنین ظاهر زیبایی دارد و بسیار مقاوم و ایمن است. نرده کابلی استیل از پروفیل‌های باکیفیت و ضدزنگ ساخته می‌شود و با قرارگیری در کنار کابل‌های استیل، مجموعه‌ای مقاوم و ایمن می‌سازد. این نوع نرده می‌تواند در تمام بخش‌های ساختمان اعم از راه پله و تراس استفاده شود و در عین زیبایی امنیت شما و عزیزانتان را نیز حفظ کند. برای اطلاع از قیمت نرده کابلی در کرج با کارشناسان و مشاوران ما تماس حاصل فرمایید.

یراق‌آلات استفاده شده در نرده‌های کابلی به دو نوع ثابت و متحرک تقسیم می‌شود. اگر کابل‌ها به صورت عمودی اجرا شده باشند باید از یراق‌آلات متحرک در زاویه ۴۶ درجه استفاده نمود. همچنین اگر کابل‌ها به صورت افقی نصب شوند باید از یراق‌آلات ثابت استفاده شود تا به صورت کامل سیم روی پایه فیکس شود. برای کسب اطلاع از قیمت نرده کابلی در کرج با کارشناسان و مشاوران ما تماس حاصل فرمایید.

مقاله پیشنهادی برای شما:نرده استیل کابلی چیست؟

امیدواریم از این مقاله لذت برده باشید. اگر سوالی برای شما پیش آمده، مشاورین ما آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند.

شما عزیزان می توانید برای مشاهده تعرفه طراحی سایت یا تعرفه تولید محتوا سایت روی کلمات مورد نظر کلیک نمایید.

نویسنده و طراح تیم تکمان آکادمی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *