شما در حال مطالعه مقاله خرید نرده استیل در ورامین هستید که توسط تیم تکمان دیجیتال سرویس تهیه شده است.

ورامین یکی از شهرهای باستانی استان تهران است. این شهرستان در ۳۵ کیلومتری جنوب شرقی استان تهران قرار دارد و از سه شهر جوادآباد، قرچک و پیشوا تشکیل شده است. کمتر مسافری به ورامین به عنوان یک مقصد براب گردش فکر می‌کند اما باید گفت که ورامین جزو شهرهای قدیمی تهران محسوب می شود و می‌تواند مقصد خوبی برای سفرهای یک‌روزه درون شهری باشد. امروز  با هم سفری کوتاه در این شهر خواهیم زد. ما را در سفر به شهر زیبای ورامین همراهی کنید.

شهر ورامین کجاست؟

سفر به ورامین شاید با سوال ورامین کجاست، شروع می‌شود. برای معرفی شهر ورامین باید به سراغ موقعیت مکانی این شهر برویم. ورامین در جنوب شرقی استان تهران قرار دارد و از سه شهر جوادآباد، قرچک و پیشوا تشکیل می‌شود. شهر ورامین از شمال شرق با شهرستان‌های پیشوا و پاکدشت، از شمال غرب با شهرستان قرچک، از غرب با شهر ری و از جنوب با شهر قم و قسمتی از جوادآباد محدود می‌شود. در سال‌های گذشته تعداد ویلاها و خانه‌های اجاره در ورامین به خاطر نزدیکی به استان قم و شهر تهران زیاد شده است و  بسیاری از مسافران این مقصد را می‌توان برای یک سفر یک‌روزه برای گردش خود انتخاب ‌کنند.

آب و هوای شهر ورامین

شهر وارمین از جنوب با دریاچه نمک هم مرز است و همین امر سبب شده تا اقلیم این شهرستان بیشتر کویری و نیمه‌بیابانی باشد. میزان بارندگی در ورامین به نسبت دیگر شهرهای تهران بسیار کم است و تقریبا بارش زیادی در وارمین ثبت نمی‌گردد. کمترین دما شهر وارمین در دی‌ماه ثبت شده و بالاترین میزان بارش ورامین نیز مختص به ماه‌‌های زمستان است.

مقاله پیشنهادی برای شما:راهنمای جامع خرید نرده استیل

بهترین فصل سفر به این شهر

بهترین فصل گردش به ورامین با توجه به آب و هوای ورامین، فصل پاییز و بهار است. در این فصل‌ها هوای هوا تا کمی کاهش می‌یابد و خبری از گرمایی خشک ورامین نیست. با توجه به اینکه زمستان‌های ورامین سرد و خشک است، برای سفر پیشنهاد نمی‌شود. با این‌حال اگر اهل شنا کردن هستید، با اجاره روزانه ویلا در ورامین  و یا اجاره خانه استخردار ورامین می‌تواند برای تابستان خوب باشد.

 

 

دشت شهر ورامین

یکی از مکان‌های طبیعی و زیبا شهرستان ورامین، دشت ورامین است. این دشت در ناحیه کویر مرکزی کشور ایران و در ۴۰کیلومتری جنوب‌شرقی استان تهران قرار دارد. دشت ورامین یکی از سرسبزترین زمین‌های کشاورزی شهر تهران به حساب می‌آید و بسترگاه کشت زیادی از سبزیجات و صیفی‌جات تهران است. آب مورد نیاز برای کشاورزی در دشت ورامین از رودخانه‌ تامین می‌گردد. دیدن از دشت ورامین برای عموم مردم آزاد است و شما می‌توانید در روزهای پایانی هفته به این دشت سربزنید و از طبیعت بکر آن لذت ببرید.

تالاب بند علی‌خان

تالاب بند علی‌خان از دیدنی‌های بی نظیر ورامین محسوب می‌شود. این تالاب زیبا در ۳۵کیلومتری شهرستان ورامین در قلب میان کویری وارمین قرار دارد. تالاب بند علی خان ورامین هرساله مقصد پرندگان مهاجری زیادی مانند خـوتکا، غاز، دُرنا چنگر و اردک سرسبز است. این تالاب در فصول گرم سال مانند تیر و مرداد به صورت باتلاق در‌آمده و حدوداً خشک می‌شود؛ اما در سایر فصول سال پرآب شده و میزبان پرندگان مهاجر است.

برج علاءالدین شهرستان ورامین

همانطور که در آغاز مطلب گفتیم، ورامین یکی از تاریخی‌ترین شهرستان‌های پایتخت ایران به حساب می‌آید. از این رو آثار باستانی فراوانی در ورامین وجود دارد. مشهورترین اثر تاریخی ورامین، برج علاءالدین است. این برج تاریخی در مرکز ورامین و با فاصله‌ اندکی در شمال مسجد جامع ورامینقابل مشاهده است. ساخت برج علاءالدین به اواخر قرن ۷ قمری و به دوران تاریخی ایلخانیان باز می‌گردد. این برج یک مکان آرامگاهی است و در آن مقبره حسن علاءالدوله، حاکم ری مشاهده می‌شود.

سبک معماری برج علاءالدین کم نظیر و زیبا است و بنای اصلی بسیار شبیه گنبد کاووس می‌باشد. برج در حدود ۱۷ متر ارتفاع دارد و از دو بخش اصلی (بدنه‌ای مدور با بلندای ۱۲متر) و گنبدی با ارتفاع ۵۴ متر  که بر روی بدنه قرار می‌گیرد، به‌وجود آمده است.

روستای خاوه شهرستان ورامین

یکی از روستاهای زیبا و دیدنی شهرستان ورامین، روستای خاوه است. روستای خاوه در ۱۰کیلومتری شرق قسمت جواد‌آباد ورامین قرار دارد. درصورتی که در سفر به ورامین به دنبال جایی سرسبز هستید، بازدید از روستای خاوه شاید نیاز شما رارفع کند. طبیعت بسیار خاص و آثار تاریخی این روستا، موجب معروفیت بالای خاوه در بین گردشگران شده است.

قلعه ایرج

یکی دیگر از جاذبه‌های قدیمی شهرستان ورامین، بنای باستانی قلعه ایرج است. قلعه ایرج در همسایگی روستای عسگرآباد عباسی و در ضلع شمالی بزرگ‌راه شهدای پرواز شهرستان قدیمی پیشوا قرار دارد. این قلعه در واقعیت بزرگ‌ترین قلعه‌ خشتی نظامی در ایران حساب می‌شود. تاریخ ساخت قلعه به دوره ساسانیان بازمی‌گردد و به دلیل فرسایش در حال خرابی است.

نکته ی قابل توجه که در رابطه با این بنا وجود دارد‌، سیک معماری و ساخت قلعه ایرج است. در طراحی قلعه به این موضوع تاکید شده که با نفوذ دشمن، متوجه حضور سربازان در قلعه نخواهند شد و این به دید امنیتی برای سربازان بسیار موثر بوده است. قلعه ایرج در حدود ۱۵.۵ متر دارد و در مساحتی بالغ بر ۲۰۰ هکتار احداث شده است. دلیل نامگذاری این بنا، انتساب بنا به ایرج فرزند فریدون در شاهنامه فردوسی بر میگردد.

مسجد جامع ورامین

یکی از مهم‌ترین بناهای باستانی و دینی هر شهری در ایران، مسجد جامع است. مسجد جامع ورامین نیز جزو مساجد باستانی ورامین محسوب می‌گردد. این مسجد جامع جزو قدیمی‌ترین مساجد ایران و یکی از نمونه‌های کم نظیر برای معماری اسلامی است. مسجد جامع در مرکز ورامین قرار دارد و به دستور سلطان محمدخدابنده احداث شده است. این بنا در دوران ایلخانیان با معماری و طراحی این دوره احداث گردیده است. مسجد جامع شهر ورامین را باید بین مساجد چهار ایوانی دانست. این مسجد پلانی مستطیل شکل با مساحتی ۶۶ در ۴۳ متر دارد و در ساخت آن از آجر و کاشی‌های ایرانی اسلامی استفاده‌ شده است‌.

دسترسی سریع به ورامین

برای دسترسی سریع به ورامین از استان تهران تنها یک راه ورودی وجود دارد. این میسر برای ماشین‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. راه دیگر برای رسیدن به ورامین، راه تهران- شریف‌آباد-پیشوا و وارمین است که به نسبت مسیر اول طویل‌تر می‌باشد. ورامین از راه جاده چرمشهر به ازاده راه قم-گرمسار می‌رسد. علاوه بر مسیرهای جاده‌ای، راه‌آهن وارمین نیز فعال است. ایستگاه راه آهن ورامین در مسیر راه‌آهن تهران مشهد قرارگرفته است.

مقاله پیشنهادی برای شما:نرده شیشه ای چیست؟

اقامت در شهرستان ورامین

اقامت در ورامین اغلب به صورت اجاره ویلا، خانه و آپارتمان مبله می‌باشد. این اقامتگاه‌ها تنوع بالایی برای گردشگران دارد. اجاره این اقامتگاه‌ها از طریق وب‌سایت و برنامه‌های متنوعی امکان‌پذیر است.

قبل از آشنایی با خرید نرده استیل در ورامین باید بدانیم که در حال حاضر استفاده از محصولات استیل در ایران بسیار رواج پیدا کرده است و بدون اغراق می توان استفاده از حفاظ استیل، پله استیل، درب استیل و همینطور نرده استیل را در گوشه و کنار بیشتر خیابان ها و فروشگاه های بزرگ و مشهور شهرهای کشورمان مشاهده کنید.

نرده استیل یکی از انواع متنوعی از نرده هایی است که در مقایسه با نرده های شیشه ای، چوبی و همینطور فلزی از مزایای بسیار برجسته تری برخوردار است. استفاده از این نوع نرده ها به جای بهره گیری از نرده های کلاسیک و قدیمی ضمن زیاد شدن ضریب ایمنی در محل نصب این نرده ها باعث زیباتر شدن نمای داخلی و حتی خارجی انواع ساختمان های تجاری، اداری و همینطور مسکونی نیز شده است.

نرده استیل

استیل، آلیاژی است که امروزه به صورت کاربردی در هر مکانی از فضای اطرافمان موجود است و به خاطر زیبایی در طراحی و مقاومت در برابر رطوبت و شرایط جویی و زنگ نزن بودن استیل جایگزین بسیار خوبی و عالی نرده های کلاسیک می باشد. از نرده استیل به‌عنوان حفاظ در کنار پله‌، بالکن، جانپناه و… مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته فراموش نکنید که نرده استیل انواع متنوعی دارد و هر یک از آنها بر اساس کاربرد در نمای داخلی و خارجی ساختمان ها مورد استفاده قرار بگیرد. معمولا کاربرد این نوع نرده ها این است که ایمنی و حفاظت فرد را در حین رفت و آمد از پله ها و دیوار را برقرار سازند. جنس استیل به شکلی است که در برابر ضربه، مقاوم است و رنگ و ظاهر آن‌ها در اثر عواملی مثل تابش نور خورشید، رطوبت، گرمای و سرمای زیاد تغییرظاهر نمی‌دهد. از آنجایی‌که سطح نرد‌ه های استیل هموار و صیقلی می‌باشد تمیز کردن و براق نمودن آن‌ها به آسانی امکان‌پذیر است. خرید نرده استیل در ورامین از آلیاژی بر پایه آهن است، که دارای مقدار کمی از کروم است. آهن استفاده‌ شده در ساخت نرده دارای معایبی است اما با افزودن کروم به آهن، استیل به دست می‌آید که این عمل باعث استحکام نرده استیل شما در برابر پوسیدگی است.

 

 

انواع خرید نرده استیل در ورامین

نرده استیل از جمله کالایی است که به خانه روح و زیبایی می‌دهد و بیشتر برای خانه‌های خاص استفاده می‌شود. یکی از نکات مهم در خرید نرده استیل امنیت و دوام آن است؛ مثل شما ممکن است برای نرده استیل بالکن از نرده مستحکم بخواهید استفاده کنید قطعاً استفاده از نرده استیل ۳۰۴ به‌جای نرده استیل ۲۰۱گزینه مناسبی‌تری باشد. در کنار این مطالب هزینه در انواع نرده استیل متفاوت است.

نرده استیل بالکن

نرده استیل تراس حفاظی است که بین محیط اصلی بالکن و نمای خارجی ساختمان ساخته می شود و باعث جدایی نمای بیرون و محیط اصلی بالکن می شود که این کار سبب حفظ جان و مانع پرت شدگی و سلامت شخص در طبقات بالاتر می شود. در خرید نرده استیل در ورامین باید به ارتفاع دقیق و روش قرار گیری نرده ها توجه داشت تا مانع عبور فردی از بین نرده ها شود و مانع از رخ دادن حوادث ناگهانی شود. در نرده بالکن باید از استیل 304 استفاده شود که در مقابل شرایط آب و هوایی بسیار مقاوم بوده و ضد زنگ می باشد. ارتفاع نرده بالکن باید بین 110-140 میلی متر و باید به صورت عمودی نصب شود تا مانع خطر افتادن باشد. تمامی اندازه ها طبق استاندارد ها و استاندارد آتش نشانی می باشد. همینطور به دلیل تنوع بالا در طراحی و زیبایی نرده استیل می تواند در ایجاد دید و منظره مدرن در نمای ساختمان ها کمک بسزایی کرد.

مقاله پیشنهادی برای شما:نرده استیل کابلی چیست؟

خرید نرده استیل در ورامین

راه پله ها مسیر رفت و آمد بین طبقات هستند. و با توجه به گسترش آپارتمان ها خطرهای فراوانی افراد را تهدید می کند، که با ایمن سازی ساختمان ها می توان این خطرات احتمالی را به حداقل رساند. یکی از این ابزارهای ایمن سازی نرده های استیل می باشند که با اجرا آنها در راه پله های ساختمان ها خطرات احتمالی را کم می‌کند، راه پله ها بنا به نوع ساخت نیاز به جان پناه متنوعی دارند.

در آپارتمان‌های امروز ارتباط بین طبقات با دو ردیف راه پله به صورت هموار و یک پاگرد انجام می شود. استفاده از این نرده‌های استیل در مسیر راه پله‌ها می تواند زیبایی و چشم اندازه خاصی را علاوه بر تامین امنیت به راه پله ساختمان شما دهد. تقریباً نرده استیل راه پله به صورت سه خط اجرا می شود. بنا به موقعیت مکانی قرارگیری در محیط آزاد نرده استیل پله باید از دوام بالایی در برابر شرایط جویی داشته باشد، به همین خاطر قطعات استفاده شده در نرده استیل پله از نوع 304 می باشد. همینطور نرده استیل پله را در برخی راهروهای مجتمع‌ها، برج ها و… نیز استفاده می‌کنند.

قیمت خرید نرده استیل در ورامین

وسیله‌ای که از گذشته تا به ‌حال در هر ساخت و سازی بوده و  از عموم مردم نرده راه‌پله را دیده و استفاده کرده‌اند. نرده وسیله‌ای جدانشدنی از ساختار پله ساختمان است و برای حفظ امنیت و آسانی افراد در راه پله از نرده استفاده می‌شود. نرده انواع متنوعی دارد که شما باید مناسب با کاربری محیط و نوع پله آن را انتخاب کنید. اگر قصد تغییر دکوراسیون در فضای خود را دارید. تعداد میله‌هایی که به‌صورت افقی در نرده استیل کار می‌شود در خرید نرده استیل راه‌پله موثر است.

تهیه و نویسندگی توسط تکمان دیجیتال سرویس

شما عزیزان می توانید برای مشاهده تعرفه طراحی سایت یا تعرفه تولید محتوا سایت روی کلمات مورد نظر کلیک نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *