شما در حال مطالعه مقاله اجرای حفاظ استیل در شهرری هستید که توسط تیم تکمان دیجیتال سرویس تهیه شده است.

شهرری کجاست؟

شهرری یکی از قدیمی‌ترین شهرهای ایران می‌باشد که در جنوب استان تهران واقع شده است. جمعیت شهرری ۳۰۰۰۰۰ نفر می‌باشد و مساحت آن ۲۰۰۰ کیلومتر مربع می‌باشد. آب و هوای شهرری معتدل و خشک بوده و تفاوت زیادی با تهران ندارد. آلودگی هوای این شهر مقداری زیاد است و متاسفانه اقدامی هم در جهت بهتر کردن آن صورت نگرفته است. شهرستان ری شامل ۵ بخش کهریزک، خاوران، قلعه نو، فشافویه و مرکزی می‌باشد. همچنین ۹ دهستان و چهار شهر حسن آباد، باقرشهر، کهریزک و ری در این شهرستان قرار دارند.

نام دیگر شهرری راگا می‌باشد. گفته می‌شود که شهرری ۸۰۰۰ سال قبل از میلاد شهر شد و مردم در آن سکونت گزیدند. چندین و چند دست‌نوشته تاریخی نشان می‌دهند که شهرری سیزدهمین شهر ساخته شده جهان می‌باشد. در دوره حکومت سلجوقیان شهرری پایتخت ایران بوده و توجهات زیادی به این شهر می‌شده است. فردوسی در شاهنامه به ساخت شهرری اشاره می‌کند که توسط پیروز پسر یزدگرد انجام شده است.

مقاله پیشنهادی برای شما:کاربرد نرده استیل

گیاهان شهرری

شهرری پوشش گیاهی بسیار متوعی دارد، چرا که خاک این شهر بسیار حاصخیز بوده و زمین‌های کشاورزی متعددی در این شهر به چشم می‌خورد. گیاهان دارویی معروف شهرری عبارتند از: گل گاو زبان، خاکشیر، کاسنی، پونه و کرچک.

مردم شهرری

شهرری در مسیر جاده ابریشم واقع شده بود و همین مسئله اهمیت بازرگانی این شهر را بسیار بالا برد. تعداد زیادی از مردم ساکن شهرری تاجر و بازرگان بوده‌اند. پس از ورود آریایی‌ها به ری، کوره‌های سفال‌پزی به این شهر آمد و مردم سفالگری را پیشه کردند. پس از آریایی‌ها، مادها و پارس‌ها آمدند و در این منطقه در کنار بومیان آن زندگی کردند. پس از اسلام، هنگام حکومت رکن‌الدوله شهرری پایتخت ایران بود و اهمیت بسیار زیادی داشت. این نکته سبب شد تا مردم این شهر به دانش و ادب علاقه‌مند شوند. تاریک‌ترین روزهای ری به حماه مغولان برمی‌گردد که هنوز هم خرابه‌های آن در اطراف شهر مشهود است.

 

موقعیت جغرافیایی ری

شهرری از شمال با تهران، از شرق با ورامین، از غرب با اسلامشهر و از جنوب با قم هم‌مرز می‌باشد. فاصله شهرری با تهران چیزی در حدود ۱۰ کیلومتر می‌باشد. ارتفاع این شهر از سطح دریا به ۱۰۰۰ متر می‌رسد.

دیدنی‌های شهرری

شهرری اماکن دیدنی بسیار زیاد و جذابی دارد که در ادامه باهم آنها را بررسی خواهیم کرد. اولین جایی که حتما باید به آن سر بنید، برج طغرل می‌باشد. برج طغرل که مربوط به حکومت سلجوقیان می‌باشد، شبیه یک ساعت طراحی شده و با تابش نور خورشید به این برج، از طریق سایه‌های ایجاد شده می‌توانید ساعت را بفهمید. این برج در شرق آرامگاه ابن بابویه قرار دارد. موسس این برج محمدامین معمارباشی بود. گفته می‌شود عملیات ساخت و ساز برج طغرل به ۹۰۰ سال پیش برمی‌گردد. برج طغرل دارای بنایی آجری به ارتفاع ۲۰ متر می‌باشد. دو طرف برج طغرل دو در وجود دارد که به‌صورت قرینه روی نصف‌النهار مبدا قرار دارند. این برج به گونه‌ای ساخته شده بود تا از همه جای شهر مردم آن را ببینند و بتوانند ساعت را تشخیص دهند. داخل برج طغرل پلکانی مارپیچ وجود دارد که به بام برج می‌رسد. در کذشته روی بام برج، آتش روشن می‌کردند تا برای مسافرین چراغ و نوری برپا کنند. همچنین گفته می‌شود که معماری برج طغرل به گونه‌ای است که اگر درست در مرکز آن بایستی و صحبت کنی، صدا اکو می‌شود و می‌توانی بدون بلندگو برای افراد صحبت کنی. ناصرالدین شاه یکی از کسانی بود که به مرمت این برج اهمیت زیادی داد و اقدامات بسیار زیادی برای ایم برج انجام داد. امروزه متاسفانه حرکت‌های مترو زیر زمین، باعث ترک برداشتن این برج شده است.

نقش برجسته فتحعلی شاه، در دامنه باروی ری کنار چشمه علی نشان‌دهنده فتحعلی شاه با خنجری که در دست دارد روی تختی شبیه به تخت طاووس نشسته است و پسرانش دورش ایستاده‌اند. پس از اتمام جنگ ایران و روسیه فتحعلی شاه تصمیم گرفت تا اقتدار و قدرت ایرانیان را با حکاکی روی کوه نشان دهد. فتحعلی شاه قبل از اینکه شاه ایران بشود، حاکم فارس بوده. او در فارس به نقوش برجسته ایرانیان در تخت جمشید علاقه بسیاری داشت و در نقش برجسته خود از آنها الگو گرفت. از دوران قاجار هشت نقش برجسته برجای مانده که هفت عدد از آنها متعلق به دوره فتحعلی شاه می‌باشد. چشمه علی منطقه‌ای مهم و پرطرفدار بود و روزانه عده زیادی به آنجا می‌رفتند، برای همین فتحعلی شاه این مکان را برای نقش برجسته انتخاب کرد. نقش برجسته فتحعلی شاه دو کتیبه نیز دارد که در سال ۱۲۱۰ شمسی نوشته شد.

باروی ری بالای نقش برجسته فتحعلی شاه قرار دارد و قدمت آن به ۶۰۰۰ سال پیش می‌رسد. پایه‌های این سازه، مربوط به دوران مادها می‌باشد. باروی ری در زمان حکومت اشکانیان کاربردی نظامی و دفاعی داشته و به گونه‌ای طراحی و ساخته شده بود که دور تا دور شهر را در بر بگیرد. امروزه تنها ۳ کیلومتر از این بنا برجای مانده است.

بقعه جوانمرد قصاب آرامگاه این شخصیت تاریخی می‌باشد که در زمان حکومت فتحعلی شاه قاجار ساخته شد. این آرامگاه در فهرست آثار ملی ایران‌زمین به ثبت رسیده است. این آرامگاه در سال ۱۲۵۰ ساخته شد و با گذشت زمان ساخت و ساز در اطراف آن شکل گرفت.

بازار ری یکی از جذاب‌ترین اماکن شهرری می‌باشد که به دستور امیرکبیر بازسازی شد. این بازار در شمال حرم شاه عبدالعظیم واقع شده است. این بازار محل خرید ادویه، سوغاتی و داروهای گیاهی می‌باشد.

تا اینجا چه می‌دانیم؟

تا اینجا درباره شهرری و تمامی ویژگی‌ها و اماکن دیدنی آن صحبت کردیم. شهرری شهری تاریخی و زیبا می‌باشد که اگر به آن بها داده شود می‌تواند به یکی از قطب‌های گردشگری ایران تبدیل شود. در ادامه قصد داریم تا درباره حفاظ‌های استیل صحبت کنیم. اگر علاقه‌مند به اجرای حفاظ استیل در شهرری هستید، با ما تماس بگیرید.

حفاظ استیل چیست و چه می‌کند؟

حفاظ‌های استیل حفاظ‌هایی هستند که پشت پنجره و یا پشت درب ورودی منزل شما اجرا می‌شوند و از ورود سارقین به منزلتان جلوگیری می‌کنند. این حفاظ‌ها با به‌کارگیری استیل حفاظ‌هایی مطمئن و امن هستند. استفاده از استیل در حفاظ باعث می‌شود تا حفاظ عمر طولانی‌تری داشته باشد. استیل در هر نوع آب و هوایی می‌تواند کارایی خودش را حفظ کند و به هیچ عنوان ظاهرش را از دست نمی‌دهد و دچار فرسایش و خوردگی نمی‌شود. اگر قصد اجرای حفاظ استیل در شهرری را دارید ما کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

حفاظ‌های استیل چگونه اجرا می‌شوند؟

اول باید حفاظ خود را انتخاب کنید و محل نصب را مشخص نمایید. انتخاب حفاظ متناسب با منزل و نیازتان کار چندان دشواری نیست چرا که حفاظ‌ها در بازار تنوع قابل قبولی دارند. شما می‌توانید هنگام سفارش حفاظ، آن را کاملا شخصی‌سازی کنید. می‌توانید مشخص کنید که از پنجره جدا باشد یا خیر، می‌توانید بگویید به کدام جهت باز شود، همچنین جای قرارگیری قفل هم بسته به سلیقه خودتان است. بله حفاظ‌های استیل قفل هم دارند و هنگامی که حفاظ را می‌بندید باید قفلش را هم بزنید تا امنیت منزلتان به‌طور کامل حفظ شود. اگر قصد اجرای حفاظ استیل در شهرری را دارید، با ما تماس بگیرید.

پس از تهیه حفاظ، نصاب پنجره‌تان را اندازه می‌گیرد و باتوجه به سلیقه خودتان محل نصب حفاظ را علامت‌گذاری می‌کند. سپس مناطقی که مشخص شده را با دریل سوراخ می‌کنند. در این مرحله نصاب باید توجه و دقت لازم را داشته باشد تا حفاظ همسو با قاب پنجره باشد. آخرین مرحله پیچ کردن حفاظ می‌باشد. حفاظ را بالای قاب پنجره قرار می‌دهند و با کمک اتصالات و یراق‌آلات استیل، حفاظ را به قاب پنجره پیچ می‌کنند. در این مرحله نیز باید دقت داشت که پیچ‌ها از پنجره عبور کند و به قاب پنجره برسد. اگر قصد اجرای حفاظ استیل در شهرری را دارید با ما تماس حاصل فرمایید.

چه نکاتی برای نصب حفاظ وجود دارد که نمی‌دانیم؟

توجه داشته باشید که هرلحظه ممکن است احتیاج داشته باشید از منزلتان خروجی اضطراری داشته باشید. نصب این حفاظ‌ها نباید مانع خروج اضطراری افراد بشوند. همچنین باید حتما توجه کنید که روی پنجره اتاق کودکان نباید حفاظ نصب کرد مگر آنکه اتاق راه دیگری به جز درب ورودی برای خروج اضطراری داشته باشد. اگر قصد اجرای حفاظ استیل در شهرری را دارید با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید.

انواع نصب حفاظ استیل روی پنجره

قبل از نصب حفاظ، نصاب تشخیص می‌دهد که محل نصب توانایی تحمل فشار حفاظ را دارد یا خیر. اگر توانایی تحمل فشار را داشت حفاظ از بیرون روی چارچوب پنجره نصب می‌شود. اگر این امکان وجود نداشته باشد، حفاظ را به دیوار نصب می‌کنند. در نوع دوم، حفاظ را با استفاده از سرمته دیوار را سوراخ می‌کنند و حفاظ را به دیوار پیچ می‌کنند. برای اجرای حفاظ استیل در شهرری با ما تماس بگیرید.

اگر پنجره منزلمان دوجداره بود، بازهم باید حفاظ نصب کنیم؟

پنجره‌های دوجداره شاید روی کاغذ امن باشند، ولی احتمال ورود سارقین به منزل را صفر نمی‌کنند. اگر می‌خواهید خیالتان راحت باشد می‌توانید از این حفاظ‌ها استفاده کنید. حفاظی که برای پنجره‌های دوجداره طراحی می‌شود به این صورت است که فاصله بین میله‌های آن باید بسیار کم باشد تا سارق نتواند از بین میله‌ها وارد منزل شود. این حفاظ‌ها با ماشین برش، که دقت بسیار بالایی دارند، برش داده می‌شوند. اگر قصد اجرای حفاظ استیل در شهرری را دارید با ما در تماس باشید.

مقاله پیشنهادی برای شما:قیمت نرده کابلی

 

 

سنسور پنجره بهتر است یا حفاظ؟

سنسورهای پنجره قیمت بالایی دارند و ممکن است عملکردشان دچار اختلال باشد. اما حفاظ‌های استیل وقتی نصب می‌شوند خیال صاحبخانه را از امنیت منزل راحت می‌کند. هزینه‌ای که برای تهیه و نصب حفاظ انجام می‌دهید، ممکن است مقداری زیاد باشد، ولی تا آخر عمرتان می‌تواند از شما و منزلتان محافظت کند. مطمئن باشید اگر حفاظ را به‌درستی نصب کنید، تا روزی که تصمیم بگیرید حفاظ را بردارید، برای شما مثل روز اول کار می‌کند و از منزلتان در برابر ورود سارقین جلوگیری می‌کند. برای نصب حفاظ استیل با کارشناسان و مشاوران ما در تماس باشید.

قیمت حفاظ استیل

قیمت حفاظ استیل به عواملی همچون متراژ حفاظ، جنس و کیفیت استیل به کار رفته در حفاظ، هزینه پاداش و ایاب و ذهاب فرد یا افراد نصب‌کننده حفاظ، تعداد لوله‌های اجراشده در حفاظ و محل و مدل نصب بستگی دارد. همچنین بعضی افراد برای افزایش ایمنی حفاظ می‌خواهند که داخل لوله‌های حفاظ را با میلگردهای آهنی پر کنند که حفاظ غیرقابل برش دادن باشد. این کار اندکی به مبلغ نهایی اضافه می‌کند.

موثرترین عامل در کاهش یا افزایش یافتن قیمت حفاظ استیل، کیفیت استیل به کار رفته در آن است. استیل ۴ کیفیت متفاوت دارد. بهترین و مناسب‌ترین نوع استیل برای حفاظ، استیل ۳۰۴ می‌باشد که قیمت بالاتری نسبت به انواع دیگر استیل دارد. این کیفیت از استیل اصلا زنگ نمی‌زند و بسیار مطمئن است. دیگر کیفیتی که در بازار موجود می‌باشد، استیل ۲۰۱ می‌باشد. استیل ۲۰۱ مقاومت کمتری در برابر رطوبت دارد و ممکن است زودتر زنگ بزند. قیمت این کیفیت از استیل کمتر از استیل ۳۰۴ بوده ولی کیفیتش خیلی تفاوت خاصی نمی‌کند و همان کارایی را دارد. استیل ۲۰۱ فقط نباید در مناطق مرطوب مانند شهرهای شمالی ایران اجرا شود.

استیل ۳۱۶ باکیفیت‌ترین نوع استیل می‌باشد که به کار گیری آن در حفاظ خیلی پیشنهاد نمی‌شود. این نوع استیل در مصارف صنعتی و در کارخانجاتی که عملیات کارگاهی بسیار سنگینی دارند استفاده می‌شود و قیمت نسبتا بالایی دارد و اصلا گزینه خوبی برای حفاظ نیست. استیل ۳۰۴ و ۲۰۱ به‌خوبی می‌توانند امر محافظت از منزل شما را انجام دهند.

استیل کربنی، بدترین و بی‌کیفیت‌ترین نوع استیل در بازار می‌باشد که بیشتر برای نرده داخل منازل استفاده می‌شود که اصلا مقاومتی در برابر رطوبت ندارد. این کیفیت از استیل قیمت بسیار کمی دارد ولی نیاز به نگهداری مداوم، رنگ‌آمیزی و تهیه روکش دارد.

مقاله پیشنهادی برای شما:قیمت نرده شیشه ای

کلام آخر

حفاظ‌های استیل با ظاهر براق و مینیمال خود، بهترین و مقرون به‌ صرفه‌ترین حفاظ‌های موجود در بازار هستند. این حفاظ‌ها می‌توانند به‌خوبی از منزل شما محافظت کنند و عمری بسیار طولانی دارند. امنیتی که پس از نصب حفاظ استیل حاصل می‌شود، به هزینه‌ای که می‌کنید، می‌ارزد. امیدواریم از این مقاله که درباره حفاظ‌های استیل، کاربردشان، چگونگی نصب و نکات تکمیلی آن و هچنین شهرری، ویژگی‌های این شهر و اماکن دیدنی آن بود، لذت برده باشید.

 

شما عزیزان می توانید برای مشاهده تعرفه طراحی سایت یا تعرفه تولید محتوا سایت روی کلمات مورد نظر کلیک نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *