شما در حال مطالعه مقاله خرید نرده شیشه‌ای در شهرری هستید که توسط تیم تکمان دیجیتال سرویس تهیه شده است.

شهرری از مناطق قدیمی استان تهران می‌باشد و در جنوب تهران قرار دارد. شهرری زمان حکومت مادها از پررونق‌ترین مناطق ایران بوده و در آن زمان در اوج خود به‌سر می‌برده است. درواقع می‌توان باتوجه به نوشته‌هایی که از گذشته به‌جا مانده دریافت کرد که شهرری جزو قدیمی‌ترین مناطق مسکونی استان تهران به شمار می‌رود. در ادامه این مقاله باهم درباره‌ی شهرری، آب و هوای این منطقه و ویژگی‌های آن اطلاعاتی کسب می‌کنیم و سپس درباره‌ی بافت و ساختار مسکونی این منطقه صحبت کرده و درباره افزایش زیبایی ظاهر ساختمان‌ها به کمک نرده شیشه ای می‌خوانیم. جهت خرید نرده شیشه ای در شهرری با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

مقاله پیشنهادی برای شما:انواع نرده شیشه ای

آب و هوای شهرری به‌صورت معتدل و خشک می‌باشد و در بیشتر مواقع سال سرد و خشک است. بیشترین درجه‌ای که برای دمای هوا در شهرری به ثبت رسیده ۴۵ درجه سانتی‌گراد و کم‌ترین درجه منفی ۹ درجه سانتی‌گراد می‌باشد. شهرری در فصول سرد سال بارش خوبی دارد و معمولا سالیانه به ۲۵۰ میلی‌متر می‌رسد. درست است که هنوز چیزی درباره نرده‌های شیشه‌ای چیزی نمی‌دانیم، ولی خوب است همین‌جا به این نکته اشاره کنیم که نرده‌های شیشه‌ای در مناطقی با آب و هوایی مانند شهرری به‌خوبی قابل استفاده بوده و اگر قصد داشته باشید در فضای باز مانند بالکن از نرده شیشه‌ ای استفاده کنید، حتی هنگام بارش باران یا برف مشکلی برای شما به‌وجود نمی‌آورد و می‌توانید با استفاده از آب و شوینده نرده‌های خود را تمیز کنید تا لک نشود. برای خرید نرده شیشه ای در شهرری با ما تماس حاصل فرمایید.

همان‌طور که می‌دانید استان تهران ۱۲ شهر دارد و شهرری در این استان از لحاظ وسعت رتبه چهارم را دارد. شهرری منطقه ۲۰ استان تهران می‌باشد. جمعیت شهرری طبق آخرین آمار به ۸۰۰۰۰۰ نفر می‌رسد. ترافیک این شهر در مقایسه با شهر تهران سبک‌تر می‌باشد ولی کاملا خلوت هم نیست. اقداماتی در جهت بهبود وضعیت ترافیک در شهرری توسط مسئولین شهرداری صورت گرفته و به‌طور کلی برنامه‌های متفاوتی برای آینده این شهر در نظر دارند. طرح‌های متفاوتی برای بهبود شرایط شهرری از همه لحاظ وجود دارند و امیدواریم که عملی شوند. شهرری توانایی تبدیل شدن به شهری مذهبی، تفریحی و حتی توریستی را دارد و برای توسعه فقط نیاز به مدیریت و برنامه‌ریزی دارد.

جالب است بدانید که در کتاب اوستا از شهرری به‌عنوان سیزدهمین شهر ساخته شده در جهان یاد شده است. قدمت این شهر همان‌طور که پیش‌تر اشاره کردیم به قبل از مادها برمی‌گردد. یکی از قدیمی‌ترین آتشکده‌های ایران، آتشکده بهرام یا تپه میل در شهرری می‌باشد که در ۱۲ کیلومتری این شهر قرار دارد. قدمت این آتشکده به دوره ساسانیان برمی‌گردد و آن را متعلق به بهرام گور می‌دانند. امروزه دو پایه‌ای که از این آتشکده باقی مانده، از دور شبیه میل هستند و به همین دلیل به آن تپه میل هم می‌گویند. این آتشکده در سال ۱۳۳۴ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است و روی یک تپه بلند قرار دارد. قسمت‌های زیادی از این آتشکده به دلایل متخلف از جمله حمله اعراب به ایران تخریب شده و فقط پایه‌های آن باقی مانده است. در گذشته اطراف این آتشکده رودخانه بوده ولی امروزه خشک شده است. طول این آتشکده به ۲۵ متر و عرض آن به ۲۰ متر می‌رسد. وسعت این آتشکده به ۸۰۰ متر می‌رسد و متشکل از گل و سنگ و خشت می‌باشد.

چشمه علی یکی از جذاب‌ترین مناطق دیدنی شهرری می‌باشد. نام باستانی آن سورنا می‌باشد. چشمه علی یکی از قدیمی‌ترین مناطق شهرری به شمار می‌‌آید و قدمت آن به ۵۰۰۰ سال پیش برمی‌گردد. این چشمه باعث به‌ جود آمدن حیات در این شهر شد و اهمیت بالایی برای بومیان و ساکنین این منطقه دارد. آب این چشمه از دل صخره‌ها و از راه‌های زیرزمینی می‌جوشد و به سمت جنوب می‌ریزد. بومیان منطقه این چشمه را زادگاه مادر زرتشت می‌دانند. روی تپه‌های کنار این چشمه دیواری آجری وجود داشته که مربوط به دوره اشکانیان بوده و به منظور دفاع از شهر استفاده می‌شده که متاسفانه امروزه بخش‌های بسیاری از آن تخریب شده است. قسمت‌های زیادی از این بنا توسط فتحعلی شاه قاجار تخریب شد و سپس به دستور ایشان چهره و نامشان را روی بناهای اطراف چشمه حکاکی کردند. چشمه علی یکی از منلطق محبوب و پررونق استان تهران در دوران قاجار بود. این چشمه و تپه‌ها و دیواره‌های اطرافش در سال ۱۳۷۸ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسید. یکی از سنت‌های مردم ساکن شهرری این است که قبل از نوروز فرش‌ها و قالی‌های خود را در این چشمه می‌شورند و برای سال نو آماده می‌شوند. امیدواریم از این چشمه جذاب و زیبا به‌خوبی مراقبت شود تا خشک نشود.

دژ رشکان یکی از جذاب‌ترین مناطق شهرری می‌باشد. این دژ در تپه چشمه علی قرار دارد و یکی از مستحکم‌ترین دژهای موجود می‌باشد. قدمت این دژ به دوره اشکانیان برمی‌گردد و از سنگ و ساروج ساخته شده است. ارتفاع این دژ به ۱۱ متر می‌رسد و از دور ظاهری شبیه به یک نیم دایره دارد. این دژ محلی امن برای زندگی سربازان و فرماندهان حکومت اشکانیان بوده است. روی دیوار غربی این قلعه سوراخ‌هایی به منظور استفاده از تیر و کمان دیده می‌شوند تا امنیت قلعه را تامین کنند. متاسفانه امروز بخش زیادی از این قلعه تخریب شده و فقط بنای کلی آن به‌جا مانده است.

برج نقاره خانه یکی از قدیمی‌ترین برج‌های شهرری می‌باشد که مربوط به دوران آل بویه می‌باشد. این برج در منطقه امین آباد شهرری به دستور بزرگ امید ساخته شد و روی کوه طبرک قرار دارد. ارتفاع این برج به ۳ متر می‌رسد و از سنگ و آجر ساخته شده است. متاسفانه امروزه این برج بدون هیچ‌گونه نگهبانی رها شده و تبدیل به محل فعالیت‌های کارخانه سیمان ری شده است.

مقاله پیشنهادی برای شما:انواع نرده استیل

آخرین جاذبه‌ای که در این مقاله با آن آشنا می‌شویم برج طغرل است. برج طغرل مربوط به دوره سلجوقیان است و در شرق آرامگاه ابن بابویه واقع شده است. این برج هنگام تغییر پایتخت از نیشابور به ری، در زمان حکومت ظغرل بیک موسس سلسله سلجوقیان ساخته شد. گفته می‌شود که طغرل بیک در همین برج فوت و دفن شد. برج طغرل به صورت استوانه‌ای با آجر و خشت ساخته شد. مساحت این برج ۴۸ متر می‌باشد.. دور تا دور برج ۲۴ ترک دارد که از آن‌ها به عنوان ساعت می‌توان استفاده کرد. بالای هر ترک چهار نیم دایره در نظر گرفته شده است که هر کدام از آن‌ها نشان دهنده یک ربع هستند. با طلوع آفتاب میان این ترک‌ها روشن می‌شود و می‌توان با توجه به نور خورشید ساعت را فهمید. یکی دیگر از ویژگی‌های جذاب این برج این است که در مرکز این برج پژواک صدا اتفاق می‌افتد. دقیقا نقطه مرکزی این برج محل سخنرانی‌های متفاوت بوده و صدا کاملا اکو می‌شود و حتی به بیرون برج هم می‌رود. فضاهای خالی مربع شکلی که دور تا دور این برج وجود دارد، هم به تهویه هوا کمک می‌کند و هم باعث پژواک صدا می‌شود. گفته می‌شود در گذشته علاوه بر فهمیدن ساعت برای ستاره‌شناسی نیز از این برج استفاده می‌کردند. این برج از دور شبیه به یک شیر می‌باشد که دهانش را باز کرده است. شیر در فرهنگ و معماری ایران اهمیت خاصی دارد که در معماری این برج به این نکته توجه شده است. در زمان قاجار به دستور ناصرالدین شاه این بنا مرمتی اساسی شد و آن را از ریختن و کج شدن نجات دادند. امروزه نیز گفته می‌شود که این برج در معرض انحراف است و نیاز به بازسازی دارد.

فرصت خوبی است تا  اندکی بیشتر درباره مناطق مسکونی شهرری و به کارگیری نرده شیشه ای در این شهر مطالعه کنیم. محله‌های شهرری را می‌توان به پنج بخش فشافویه، قلعه نو، مرکزی، کهریزک و خاوران تقسیم کرد. قیمت ملک در شهرری مناسب‌تر از تهران می‌باشد ولی به‌طور کلی می‌توان گفت که برخی قسمت‌های گران این شهر مانند سرتخت، دیلمان و اقدسیه قیمتی نزدیک به تهران دارند.

شما می‌توانید از نرده‌های شیشه ای در منازل خود در شهرری استاده کنید و تجربه‌ای متفاوت را از نرده داشته باشید. نرده‌های شیشه ای جذاب‌ترین و جدیدترین نوع نرده موجود در بازار هستند و ظاهری بسیار شیک به منزل شما می‌بخشند. نرده‌های شیشه ای مناسب منازل مسکونی و یا ویلاها می‌باشد و برای اماکن عمومی مناسب نیست. برای خرید نرده شیشه ای در شهرری با ما تماس حاصل فرمایید.

نرده‌های شیشه ای بسیار مستحکم هستند و در فرایند ساخت آنها از شیشه سکوریت یا لمینت استفاده می‌شود که مقاوم‌ترین نوع شیشه می‌باشند. این نوع نرده‌ها کاملا ایمن بوده و اصلا نیازی به نگرانی درباره امنیت این نرده‌ها نیست. نرده‌های شیشه ای با کمک هندریل‌های استیل یا چوبی نصب می‌شوند و ظاهری بسیار جذاب را به منزل شما می‌بخشند. نرده‌های شیشه ای قابلیت اجرا در بالکن و یا در راه پله منازل را دارند و بسار کاربردی و مفید می‌باشند. نرده‌های شیشه ای استفاده شده در بالکن باید حتما ارتفاعی به انداره ۱۱۰ متر داشته باشند تا جان شما و عزیزانتان به خظر نیفتد و خطر سقوط کسی را تهدید نکند. برای خرید نرده شیشه ای در شهرری با ما تماس بگیرید.

نرده‌های شیشه ای همان طور که گفتیم، در انواع آب و هوا قابلیت نصب و اجرا را دارد و اصلا دچار مشکل نمی‌شوند. مانند نرده‌های آهنی مشکل فرسایش و خوردگی در برابر رطوبت را ندارند و مانند نرده‌های استیل لک نمی‌شوند. فرایند مقاوم‌سازی شیشه در کارخانجات انجام می‌شوند و شما کاملا می‌توانید به مستحکم بودن این شیشه‌ها اعتماد کنید. برای خرید نرده شیشه ای در شهرری با ما تماس حاصل فرمایید.

قیمت نرده‌های شیشه ای به‌طور کلی از دیگر انواع نرده بیشتر می‌باشد. به دلیل این‌که نرده‌های شیشه‌ای جدیدتر هستند و همچنین فرایند مقاوم‌سازی که بالاتر به آن اشاره کردیم نیز در قیمت نرده‌های شیشه ای تاثیرگذار هستند. درواقع شیشه سکوریت یا لمینت گران‌ترین انواع شیشه در بازار هستند ولی استفاده از این نوع شیشه‌ها در نرده الزامی بوده و به‌منظور حفظ جان اشخاص رعایت آن ضروری می‌باشد. همچنین قیمت نرده شیشه ای به ارتفاع نرده، نوع و جنس هندریل و کیفیت اتصالات بستگی دارد. جهت خرید نرده شیشه ای در شهرری با مشاوران ما تماس بگیرید.

نرده‌های شیشه‌ ای در دکوراسیون داخلی منازلی که دوبلکس هستند بسیار کاربردی و جذاب می‌باشد. ترکیب چوب و شیشه ظاهری بسیار مدرن و جذاب دارد که می‌توانبد از آن در منازل خود استفاده کنید. نرده‌های شیشه ای در کنار پله‌های چوبی با استفاده از یک هندریل چوبی جذاب و هماهنگ با رنگ پله‌ها به ظاهر دکوراسیون شما کمک شایانی می‌کند. استفاده از نرده در دکوراسیون شاید انتخاب دور از ذهنی باشد ولی بسیار جذاب بوده و حتما آن را به شما پیشنهاد می‌کنیم. برای خرید نرده شیشه ای در شهرری با ما تماس بگیرید.

خواهشمندیم اگر از نرده شیشه ای استفاده می‌کنید از اشخاص حرفه‌ای و ماهر برای نصب و اجرای نرده خود کمک بگیرید و اصلا خودتان این امر مهم را انجام ندهید. اتصالات به کار رفته در نرده‌های شیشه ای حرف اول را در تامین امنیت نرده می‌زنند و بسیار نقش مهمی دارند و اگر به‌خوبی نصب نشوند، امنیت نرده به‌کلی زیر سوال می‌رود. همچنین هنگام خرید و تهیه نرده شیشه ای از مشاورین ماهر کمک بگیرید تا محل نصب نرده به‌طور کامل از لحاظ تحمل فشار و دیگر نکات بررسی شود و سپس اقدام به خرید نرده مورد نیاز خود بکنید. نرده‌های شیشه ای موجود در بازار دست خریدار را باز می‌گذارد و اصلا نیازی به نگرانی برای ظاهر نرده نیست. فقط باید مطمئن شوید که محل نصب نرده توانایی تحمل فشار عمودی و افقی را دارد یا خیر.

در آخر باید بگوییم که نرده‌های شیشه ای مدرن‌ترین و جذاب‌ترین مدل نرده هستند و اگر محدودیتی ندارید می‌توانید بدون نگرانی از این نرده‌ها استفاده کنید. اگر قصد خرید نرده شیشه ای را دارید اول عکس‌های موجود در اینترنت را بررسی کنید، ویژگی‌های آن را بخوانید، تمامی جوانب را بررسی کرده و سپس اقدام به خرید کنید. نرده‌های شیشه ای هنوز خیلی در منازل جا نیفتاده‌اند به همین دلیل ممکن است هنگام خرید اندکی محتاط عمل کنید که حق هم دارید ولی اصلا جای نگرانی نیست. متشکریم که تا پایان این مقاله همراهمان بودید. امیدواریم از این مقاله لذت برده باشید. اگر به مشاوره احتیاج دارید، با ما تماس حاصل فرمایید.

مقاله پیشنهادی برای شما:انواع حفاظ استیل

شما عزیزان می توانید برای مشاهده تعرفه طراحی سایت یا تعرفه تولید محتوا سایت روی کلمات مورد نظر کلیک نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *