شما در حال مطالعه مقاله  هستید که توسط تیم تکمان دیجیتال سرویس تهیه شده است.

شهرستان ملارد با مساحتی بالغ بر ۹۶۰ کیلومتر مربع و جمعیتی بیشتر از۴۰۰ هزار نفر بین پانزده شهرستان شهر تهران به حساب می‌آید. دارای دو قسمت مرکزی و صفادشت می باشد که در غرب شهر تهران قرار گرفته است . شهرستان ملارد از غرب و شمال با کرج، از جنوب با شهر رباط کریم و شهرستان ساوه و از شرق با شهرستان شهریار همسایگی دارد. فاصله شهرستان ملارد تا مرکز استان ۵۰ کیلومتر می‌باشد. تا 20 ساله گذشته شهرستان ملارد در تقسیمات کشوری یکی از قسمت‌های شهرستان شهریار به حساب می‌آید تااینکه براساس مصوبه هیئت محترم دولت و ابلاغیه استانداری شهر تهران، با انتزاع از شهرستان شهریار به شهرستانی جدا تقسیم شد و شهرستانی مستقل به حساب آمد. این شهرستان دو قسمت مرکزی و صفادشت، دو شهر ملارد و صفادشت، یک دهستان با نام اخترآباد و همینطور 59 روستا دارد .

مقاله پیشنهادی برای شما:انواع نرده شیشه ای

در فرهنگ فارسی آمده است: شهرستان ملارد دهی جز منطقه شهریار شهر تهران در۶  کیلومتری باختر علیشاه عوض، هوایش مناسب، دارای سکنه، از قنات و رود کرج جاری می‌شود. شهر ملارد بخشی خوش آب و هوا، با خاک حاصلخیز، با آب و هوایی مناسب و چشم اندازهای بسیار چشم نواز و باغ های سر سبز و درختان میوه متنوع بوده و در شش کیلوتری غرب بخش اصلی شهرستان شهریار قرار گرفته است و وجود محل متبرک امامزاده ابراهیم (ع) و همینطور کوه کهن و باستانی تخت رستم و تخت کیکاووس در حومه‌ی این شهر، می تواند سبب بر پیشینه زیاد و قدمت آن باشد. این شهر از شمال با فردیس و از جنوب با دهستان جوقین از قسمت‌های مرکزی شهرستان شهریار و از مشرق به شهر شهریار و از غرب با دهستان بی بی سکینه و استان مرکزی مرز مشترک دارد و مساحتی بالغ بر۱۵۰ کیلومتر دارد و امروزه ملارد، صفادشت، سرآسیاب و مارلیک همگی شهر ملارد را تشکیل می‌دهند .

شرایط اقلیمی شهرستان ملارد با شهر شهریار تقریباً یکسان و هماهنگ است این ناحیه دارای فصل زمستان سرد و خشک همینطور تابستان‌های تقریباً گرم و خشک می باشد و بهترین فصل این منطقه را می توان از ابتدای فروردین تا اواخر تیر ماه شمارد. میانگین بارندگی تقریباً ۳۰ میلی متر است که با ریزش برف و باران تامین می شود. شهرستان ملارد در مسیر بادهای موسمی معروف شهریار قرار دارد که با سرعت تقریباً زیادی از شمال به جنوب می وزد.

چهل دختران : در همجواری امامزاده ابراهیم، آرامگاه دیگری موسوم به چهل دختران قرار دارد که بنای آن از خشت و گل و دلیل لقب آن به چهل دختران نامعلوم است. در چند سال‌های گذشته بعضی از روستائیان عزیزان در گذشته خود را در این منطقه به خاک سپردهاند. در گذشته‌های دور و نزدیک مردم و مخصوصاً زنان، برای حاجت روایی شمع روشن می‌کردند. این آرامگاه اکنون در حال فروپاشی است.

ممنون از توجه شما تا به اینجا مقاله، در ادامه با ما همراه باشید تا با اولین قبرستان در شهرستان ملارد آشنا شوید.

اولین قبرستان در نزدیکی موقعیت جغرافیایی است که امروزه مسجد حسینیه احداث شده قرار داشته است و قبرستان کوچکی بوده است. درباره دقت مکانی این بخش باید گفت، چنان که از سمت شهرستان ملارد به مسجد حسینیه برویم، در سمت حسینیه، تقریباً چند کیلومتر بالاتر، یک سه راهی قرار دارد که در حال حاضر در نبش آن ساختمان سازی صورت گرفته است. قبرستان قدیمی شهرستان ملارد در آن مکان قرار داشت و مساحت آن تقریباً هزار متر بود. این قبرستان، دیوارهایی ساخته شده از خشت داشت که بزرگی خشت سه وجب عرض در کنار طول، و یک وجب ضخامت داشت. برخی از معمارین بر این اعتقاد بودند که این منطقه در اصل قلعهای قدیمی بوده که مدت‌ها بعد تبدیل به قبرستان شده است. بنا بر بیان آنان، خشت های این دیوار خیلی مستحکم بوده است و تا حدود دهه سی هنوز بقایای آن باقی مانده بوده است. ضخامت دیوار این قبرستان به اندازه دو خشت یعنی حدوداً یک متر و نیم بوده است. از دهه چهل به بعد تنها کودکان را در این منطقه دفن می کردند و افراد بزرگتر را در قبرستانی که در حال حاضر در شهرستان ملارد به خاک می سپردند. از حدوداً از سال چهل به بعد دفن مردگان در این قبرستان واقع  در ملارد به طور کامل منسوخ گردید. این نیز نقلی است که از قدیم باقی مانده، قبرستان کوچک شهرستان ملارد را تپه می گفته اند.

در ادامه با ما همراه باشید با مبحث قبرستان دوم در شهرستان ملارد آشنا شوید.

دومین قبرستان شهرستان ملارد در ابتدای بخشی است که آن را چول قلعه نامیده‌اند و در این شهرستان واقع گردیده است و همینطور قبرستانی بزرگ و متروکه بود. به عبارتی دیگر این قبرستان در دو سمت ابتدای خیابان شهدا قرار داشت. قدر مسلم اینکه، با نقل‌های گفته شده از قدیم حدود یک صد سال هست که مردمان این شهرستان مردگان خود را در این قبرستان به خاک نمیسپارند. میتوان این احتمال داد، پیشینه این قبرستان، بیشتر از قبرستان اول ذکر شده، بوده باشد. در دهه بیست کهبد دستور داد یک طرف این قبرستان تخریب شود و در آن سه چهار ساختمان اداری برای کارکنان خود احداث کردند. بقیه قبرستان همانطور مثل قدیم باقی ماند تا اینکه بعدها کهبد از مردم درخواست کرد چنانکه مایل به احداث، در کنار ساخت و ساز خانه هستند، میتوانند در زمینهای این منطقه به صورت کاملاً رایگان برای خود خانه بسازند و بدین روش این قبرستان نیز از بین رفت. فاصله بین قبرستان اول و دوم تقریباً دویست متر و حد فاصل این دو را باغ تشکیل داده است.

تا به اینجا درباره آثار تاریخی شهرستان ملارد صحبت کردیم، در ادامه با ما همراه باشید اگر قصد خرید نرده شیشه ای در ملارد را دارید.

مقاله پیشنهادی برای شما:انواع نرده استیل

هندریل شیشه ای به عنوان یک محفاظ شفاف و شفاف در ساختمان سازی با تکنولوژی پیشرفته امروزی جایگزین نرده فولادی و آهنی شده است. به خاطر اینکه نرده شیشه ای به زیبایی معماری ندرن می افزاید، بسیاری از معماران فقط برای بالا بردن ارزش کار خود از شیشه در طراحی خود استفاده می کنند. اتصالات و یراق آلات نرده شیشه ای از استیل و آلومینیوم ضد زنگ در برابر پوسیده شدن و تغییر رنگ است به همین خاطر طول عمر بالا در کنار استحکام آن با گذشت زمان تغییر نخواهد کرد و کیفیت عالیش را از دست نمی دهد.

همه می دانیم که مردمان راضی هستند برای یک محصول خاص، به روز و منحصر به فرد هزینه بالایی را پرداخت بکنند. نرده شیشه ای به خاطر توانای در ایجاد یک گوی نوری در فضای داخلی و خارجی بصورت مستقیم در اکثر خانه های به روز و خاص اجرا می شود. همینطور، بر خلاف عقاید مردم در قدیم، این نرده ها بسیار سطح امنیت بالایی دارند. از طرفی شیشه می تواند بیشتر از آهن طول عمر داشته باشد.

با خرید نرده شیشه ای در ملارد، نرده شیشه ای برای بالکن و تراس به عنوان محافظ و سدی در برابر سقوط افراد عمل می کند از این جهت کیفیت اجرای آن در ساخت و ساز ساختمان ها اهمیت بالایی دارد. در کنار آن به عنوان نوعی عایق حرارتی و رطوبتی از نفوذ در برابر سرما، گرما، رطوبت، گرد و خاک به داخل بالکن ها و تراس ها مانع می‌شود. این طرح از نرده ها دیدی واضح و گسترده را فراهم می سازد و بدین صورت می توان از تماشای محیط اطراف لذت برد. در اجرای نرده شیشه ای تراس شرایط ساخت و ساز ساختمان و ابعاد طول و ارتفاع بالکن در انتخاب روش نصب متناسب برای این پروژه موثر است.

مجموعه مهندسی ما با سال‌ها تجربه و اجرای تخصصی نرده های شیشه ای، پروژه های ساختمانی اداری و مسکونی این اطمینان را به مشتریان خود خواهد داد که در انتخاب مناسب ترین روش نصب نرده شیشه ای تراس مناسب‌ترین روش را یکسان با سلیقه و هزینه مالی شما توصیه خواهد کرد.

خرید نرده شیشه ای در ملارد، نوعی دیواره مستقل کننده تمام شیشه ای است که محیط بالکن و نمای خارجی ساختمان را از هم مستقل می کند. در این نوع نرده برای تراس می توان از پنل های شیشه با متریال سندبلاست یا کیرستالی شفاف و از نوع دو جداره استفاده کرد. انتخاب نوع شیشه در نرده بالکن براساس محدودیت های محیطی در بالکن و روش استفاده از آن و همینطور درخواست خریدار در انتخاب الگو و مدل حفاظ شیشه ای تراس تعیین می شود. به طور خلاصه در ساخت این طرح نرده بالکن طول دیواره های محل اجرای حفاظ و ارتفاع آن در قطر شیشه به کار رفته تاثیر گذار است.

سطح امنیتی بالا و درصد بالا در کاهش خطر سقوط از تراس بعد از اجرای پنل های شیشه ای مزایای بهره گیری از آن را نسبت به نرده های آهنی و چوبی دو چندان می کند چرا که برخلاف نرده های فولادی و چوبی هیچ فاصله ای میان هندریل شیشه ای وجود ندارد و در یک نتیجه کلی خطر سقوط بچه‌ها و حیوانات از بین حفاظ نرده به صفر میرسد. در کنار امنیت و مقاومت بالا نرده شیشه ای زیبایی بنا و روشنایی فضا و افزایش وسعت دید را فراهم خواهد کرد چرا که شیشه با ایجاد یک دیواره هماهنگ و شفاف نمایی به روز و مدرن را به ارمغان می آورد.

یکی دیگر از مزایای عالی نرده‌ها و حفاظ های شیشه ای نسبت به سایر نرده های تراس سهولت در نگهداری و تمیزی آنها است از جهت دیگر استفاده از شیشه های نشکن نیاز به نگهداری دقیق و تعمیرات آن ها را به کمترین حد ممکن رسانده است در نتیجه نرده های شیشه ای برای مدت بسیار طولانی کیفیت روز اول خود را حفظ می کنند به علاوه اگر شیشه به کار گرفته شده با تکنولوژی پیشرفته نانو تولید شده باشد نیاز به تمیز کردن شیشه ها را به حد اکثر خود می رساند چون این نوع شیشه به آسانی آلودگی را از خود پاک می کند و تنها با کمی آب و بدون نیاز به هرگونه مواد شوینده درخشندگی و نو بودن اولیه خود را به دست می آورد.

ایمنی در راهروها هدف اصلی از خرید نرده شیشه ای در ملارد است اما با بهبود جنس شیشه ای و فلزی شکل ظاهری حفاظ ها در داخل ساختمان نیز اهمیت زیادی پیدا کرده است. هماهنگی این قسمت از ساختمان با طراحی کلی معماری داخلی ساختمان سبب شده است تا استفاده از شیشه برای اجرای نرده راه پله بیشتر به کار گرفته شود. نرده شیشه ای راه پله یک سیستم ایمنی تمام شیشه است که به صورت شبکه ای منظم از دیواره های شیشه ای و اتصالات فلزی ضد زنگ بر روی کف پله ها یا دیواره کناری راه پله اتصال داده می شود و حسی از امنیت و خاص بودن را به محیط راه پله ها می بخشد. تنوع بالا در ظاهر و امکان استفاده از طیف زیادی از شیشه های نشکن با ضخامت های متنوع باعث شده است اجرای هر پروژه ای با این سیستم شیشه ای قابل اجرا است.

مقاله پیشنهادی برای شما:انواع حفاظ استیل

به طور کلی عوامل متنوعی در تعیین و محاسبه قیمت و هزینه هندریل شیشه ای در خرید نرده شیشه ای در ملارد  موثر و تاثیر گذار است چرا که در هر صورت این عوامل موثر در تولید، نصب و اجرای خوب محصول نقش بسزایی را بازی می کنند و اجتناب ناپذیر و غیر قابل چشم پوشی هستند. برای نمونه متریال اجناس اتصالات و پروفیل ها، طرح ها و مدل اجرای که فریملس و یا فریم دار باشد، متراژ محل مورد نظر، پنل های شیشه ای که سکوریت و یا لمینت و مجهز به تکنولوژی فناوری نانو باشد و همینطور محل اجرا از جمله این عوامل موثر و تاثیر گذار هستند. محل اجرا از این روی مهم و با اهمیت است که واحد ارزشیابی و عملکرد می تواند متر طول باشد و یا مترمربع باشد. توضیح اینکه اگر برای نمونه نرده شیشه های در بالکن و یا تراس دارای ارتفاع بالاتر از صد سانتی متر باشد مترمربع معیارو شاخص قیمت دهی و محاسبه در تعیین هزینه و قیمت برای بودجه شما است.

شما عزیزان می توانید برای مشاهده تعرفه طراحی سایت یا تعرفه تولید محتوا سایت روی کلمات مورد نظر کلیک نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *