شما در حال مطالعه مقاله خرید نرده کابلی در اسلامشهر هستید که توسط تیم تکمان دیجیتال سرویس تهیه شده است.

شهرستان اسلامشهر را در ابتدا چندتا روستا تشکیل داده بود؛ به شکلی که قدیمی‌ترین قنات، مدارس، گرمابه عمومی، آتشکده زرتشتیان باستان (درنزدیکی ایرین) و تفریحگاه‌های ثروتمندان و شهرنشین در روستای ضیاآباد بوده است. سالور به خاطر نزدیکی به رودخانه از آبادی‌های با قدمت و جذاب بوده است.

پیشینه این شهر که اکثراً روستا بوده بسیار قدیمی است. به دلیل دیواری که دورتادور این روستا مثل قلعه برای جلوگیری از حمله دزدان و حیوانات بود قسمت مرکزی به قلعه معروف بود. ساکنان قدیم روستا تا زمان حکومت ناصرالدین شاه را به یاد دارند. این روستا به دلیل آب و هوای معتدلی که داشت و به دلیل قنات‌های پر آب محلی برای رشد و پرورش درخت های همچون سیب گلاب، هلو، شلیل، انجیر، گردو و انارمناسب است.

محله چهاردانگه پیشینه بیشتر از پانصد سال دارد و در سال‌های گذشته مهاجرت‌های فراوانی به این محله صورت گرفته است. بعد از پیگیری‌های پی در پی مردمان این منطقه سرانجام در دهه هفتاد محله چهاردانگه با در برگرفتن روستاهای حومه خود به شهر چهاردانگه تبدیل شد روستای چهاردانگه حدود سی سال پیش به شهر چهاردانگه تبدیل شد. که شهرداری چهاردانگه یک سال بعد از تبدیل به شهر شدنش، تاسیس شد.

احمدآباد مستوفی در همجوار هفت کیلومتری جنوب غربی شهر تهران گرفته است. شهراحمدآباد مستوفی پیشینه چهارصد ساله دارد و از محله‌های قدیمی تهران محسوب می‌شود.

بر اساس شواهد موجود در تاریخ نقل شده است که روزی احمد شاه قاجار در حال گذر از کنار منطقه‌ای با آب و هوای خوش بوده که تصمیم می‌گیرد یک روز در آنجا سکونت گزیند. این محله در حقیقت ملک مستوفی الممالک به حساب می‌آمد. پس از اقامت احمد شاه در این محله، مستوفی الممالک، که متوجه علاقه شاه به آن منطقه می‌شود تصمیم می‌گیرد که آن را در اختیار احمد شاه قرار دهد. به این ترتیب بود که نام این بخش، با ترکیب نام احمد شاه قاجار و مستوفی الممالک به احمدآباد مستوفی نام گذاری شد.

لازم به ذکر است این داستان از طرف قدیمی‌های شهر بیان می‌شود و جزء تاریخ شفاهی احمدآباد مستوفی به حساب می‌آید.

در حقیقت هستهٔ اصلی احمدآباد مستوفی یک قلعه یا دژ بوده است که در حال حاضر نیز بخش‌هایی از دیواره‌های آن به یادگار مانده است. بومیان در این قلعه سکونت داشته‌اند.

احمدآباد مستوفی محله‌ای بود که با توجه به مساحت، جمعیت و پتانسیل‌های موجود و درخواست‌های ساکنین و توجهات دولت، در دهه نود و بر اساس دستور رئیس جمهور وقت به یکی از قسمت‌های شهرستان اسلامشهر تبدیل و مرکز این قسمت نیز شهر احمدآباد مستوفی قرار گرفته شد.

پس از اجرای مصوبه دولت مبنی بر تبدیل شدن احمدآباد مستوفی به شهر، جناب مهدی پور از طرف استاندار محترم شهر تهران به عنوان اولین شهردار احمدآباد مستوفی معرفی شد و ابلاغی ایشان صادر شد.

جمعیت احمدآباد مستوفی در حدود سی ساله گذشته ده هزار نفر بود. و بر اساس سر شماریی که ده سال بعد صورت گرفت آمار جمعیت آن به یازده هزار و دویست و هفتاد و هفت نفر تخمین زده شد و با توجه به رشد چند درصدی جمعیت شهرستان، می‌توان بیان کرد که جمعیت آن در دهه نود تقریبا میان سیزده تا چهارده هزار تخمین زده شد. برآورد جمعیت شهر احمدآباد مستوفی تا پنج سال آینده بر اساس رشد سالانه حدود پنج درصد نیز حدوداً بیست و سه هزار نفر خواهد شد. احمدآباد مستوفی، میانگین رشد جمعیت در شهر بیش از سال‌های گذشته شده است و افراد بیشتری این شهر را برای سکونت و زندگی انتخاب می‌کنند. با توجه به این نکات می‌توان انتظار جمعیت بیشتری در پنج سال آینده داشت.

تپه واوان برای دوره تاریخی اشکانیان است و در شهرستان اسلامشهر، شهرک واوان قرار گرفته است و این اثر تاریخی به ‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است و در لیست میراث فرهنگی قرار گرفته است. این تپه در همسایگی «شهرک واوان» قرار دارد. طبق مطالعات صئرت گرفته تپه واوان جزو غار شهر تهران بود و دروازه غار تهران به این تپه محدود می شد. آنچه در این تپه کشف شده بنایی است که چهارده تا اتاق منظم دارد. ظاهر اتاق‌ها بیانگر این است که این بنا به مردم عادی تعلق نداشته و به احتمال بالا بنایی نظامی یا دولتی بوده است. درهای ورودی اتاق‌های این بنا از یک سمت باز می شود. اتاق ها دارای دیوار اشتراکی هستند و اندازه آن‌ها نیز یکسان است.در تپه واوان اثر مُهری به دست آمده که معمولاً برای ممهور کردن بسته هایی که به این یخش ارسال می شد، که مورد استفاده قرار می‌گرفته است. از دیگر آثار پیدا شده در تپه واوان ، آثار گچبری و اشیاء فلزی است که دصد بالای این اشیا کم نظیر است. وسایل جنگی همچون سر پیکان ، شمشیر و خنجر است. کشف این اشیا بر ظن نظامی بودن بنا می افزاید. در این بخش همچنین سکه های مسی ( فلوس) باقی مانده از دوران تاریخی صفویه پیدا شده است.

ظروف چینی و سفالینه‌های آبی و سفید رنگ پیدا شده در این منطقه نیز متعلق به دوران تاریخی صفویه است. کشف النگوهای زنانه و نیز وسایل کره گیری که از دوران تاریخی آل بویه بر جای مانده است، این گمان را تقویت می کند که شاید در دوران تاریخی آل بویه این تپه محل سکونت، خانواده‌هایی بوده که زندگی شکارگری داشتند.

مقاله پیشنهادی برای شما:اجرای هندریل و پله استخری

در کنار تپه تاریخی واوان، تپه باستانی نظام آباد در جنوب شرقی اسلامشهر و تپه تاریخی مافین آباد در جنوب شهرک قائمیه نیز از طرف سازمان میراث فرهنگی در لیست آثارملی تهران به ثبت رسیده است. تپه های ذکر شده آثار گران بهایی ازدوران پیش و پس از اسلام را در دل خود قرار داده است.

از دید تاریخی و جغرافیای سیاسی و همینطور طبیعی، این شهرستان بخشی از شهر ری باستان به حساب می‌آمده، شهری که حوزه قلمرو و نفوذ سیاسی آن از شهر قزوین تا شهر دماوند وسیع شده است و روزگاری محله دماوند از روستای آن به حساب می‌آید و از دید فرهنگی دامنه حضورش سرتاسر فلات ایران را در دل خود جای داده است .

محله‌های ارزشمند تاریخی در چشمه علی و مرتضی گرد  و مافین آباد با قدمت بیشتر از هفت هزارسال  قدمت فرهنگی و تاریخی از شهرت بالایی در جامعه علمی  برخوردار است و از شاخص‌های  تمدن  پیش از تاریخ  در دنیا شناخته  می شوند. محله تاریخی مافین آباد اسلامشهر دارای  قدیمی‌ترین دوره‌های تاریخی می باشد که پیشینه آن به هزاره قبل از میلاد میرسد.

در ادامه، اگر قصد خرید نرده کابلی در اسلامشهر را دارید. با ما همراه باشید تا به شما در طی کردن این پروسه یاری برسانیم.

نرده‌های کابلی برای انواع راه‌پله‌ها یا راهروهای ساختمان، ویلا، مجتمع‌ها و مراکز درمانی در مدل‌ها و طرح‌های گوناگونی ساخته می‌شود. بهترین مدل نرده، نرده کابلی می‌باشد. این مدل از نرده‌ها از نظر کیفیت و از دیدگاه طول عمر و مقاومت جزوه نرده‌های با کارآیی بالا و مقرون به صرفه به حساب می‌آید.

جنس کابلی که در نرده‌های کابلی مورد استفاده قرار می‌گیرد و معمولاً از استیل زنگ نزن استقاده می‌شود و از رویه مخصوصی برای حفظ شکل و ظاهر در کنار درخشش و جذابیت آن استفاده می‌شود. این کابل توسط اتصالات به خصوصی به بدنه‌ی اصلی نرده سیم بکسلی متصل می‌کنند که به این خاطر است می‌تواند انتظار داشت نرده کابلی میزان دوام بالاتری در کنار استحکام و مقاومت نسبت به سایر نرده‌ها دارد.

خرید نرده کابلی در اسلامشهر نیاز به تمرکز بالا در کنار تخصص دارد چون همیشه امکان دارد اتصالات نرده کابلی شل شود و در پایان کار باعث کم شدن امنیت نرده به وجود آید. نرده کابلی می‌تواند به صورت پله کابلی نیز اجرا شود. در معماری پیشرفته دنیا بر اساس پیشرفته تکنولوژی در طراحی داخلی این نوع نرده‌ها به خاطر ظاهر بی نظیر و منحصر به فرد خودش به علاوه استقامت و دوام بالای آن اولین گزینه مناسب به حساب می‌آید و محبوبیت بالایی در این زمینه میان علاقمندان دارند.

دلایل خرید نرده کابلی در اسلامشهر چیست؟

نرده کابلی با خاصیت کشسانی موثرترین دلیل مورد استفاده قرار گرفته شده در نرده کابلی را دارد که خاصیت کششی آن در راه‌پله و راهرو علاوه بر عدم آسیب دیدگی به افراد و کودکان می‌باشد. به طور مثال اگر در راه پله منزل شما به نرده‌های راه پله با شدت زیاد برخورد کند امکان دارد دچار مجروعیت شود اما در راه پله‌ای با نرده کابلی به دلیل خاصیت کشسان بودن کابل‌های استیل آسیبی به شخص وارد نخواهد شد. این مدل با تحلیل و بررسی با دقت بالا از رینگ بوکس ایده پردازی شده است.

نرده کابلی، در دنیا مدرن امروزه استفاده طراحی‌های گوناگون و به روز دنیا همانند نرده سیم بکسلی در اجزای داخلی ساختمان بسیار کاربرد دارد به دلیل طراحان و معماران برای ایجاد یک فضای امروزی از کابل‌های فولادی و استیل در نصب و اجرای نرده و یا پله بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. کابل‌های فولادی نرده استیلی این قابلیت را دارند که برای نصب و اجرای یک راه ‌پله منحصر به فرد و لوکس به عنوان پایه و دیواره کناری مورد استفاده قرار گیرد. راه‌پله کابلی نرده استیل با اتصال سیم بکسل‌های عمودی از کف زمین برای راه پله‌ها که معمولاً از جنس‌های چوب یا استیل است تا ارتفاع کامل سقف اجرا و نصب می‌شود. پله کابلی بسیار دوام بالایی دارد و ایمنی آن از پله‌های ساده و عادی بیشتر است. پله کابلی با ظاهری شبکه‌ای از سیم بکسل‌های فولادی و آهنی در ردیف‌های عمودی و هماهنگ ان که با فاصله‌های مساوی در کنار هم به کف پله‌ها متصل می‌شود. مدل چیدمان سیم بکسل‌ها می‌تواند طرحی از چینش عمودی و افقی باشد. معمولاً این مدل پله سیم بکسلی در ساختمان‌های مثل ویلایی استفاده می‌شود که به ظاهری خاص و امنیت در مسیر عبور و مرور در واحدها اهمیت می دهند. پله کابلی یک مدل از پوشش کامل و یکسان را در کنارهای کف راه پله ایجاد می کند که به بالا رفتن امنیت در پرتگاه‌ها و جان پناه کمک شایانی می‌کند.

مقاله پیشنهادی برای شما:اجرای نرده کابلی

با خرید نرده کابلی در اسلامشهر ای متریال در تمامی راه‌پله‌ها قابلیت طراحی و نصب را دارد. برای این پروسه ابتدا باید اندازه دقیق محل اجرای کار بادقت بالا را محاسبه کرد بعد از بررسی موقعیت مکانی برای نصب نرده از نظر تحمل ضربات و فشارهای پیش آمده، باید نوع مدل پایه نرده کابلی به طور متناسب انتخاب شود. این پایه‌ها با توجه به تحمل در برابر فشار و نظر خریدار تعیین می‌شوند که می‌توانند از جنس استیل، آلومینیوم و یا آهن در دو طرح پروفیلی و لوله‌ای باشند. نصب نرده کابلی بعد از آن نوبت به متصل کردن یراق آلات به خصوصش با مهارکش سیم بکسل می‌رسد، این قطعات به دلیل این که مهارکننده تمامی فشارهای موجود در آینده روی سیم است نقش شایانی در ایمنی و استقامت نرده کابلی دارد .

خرید نرده کابلی در اسلامشهر

برای اجرای نرده کابلی باید ابعاد موقعیت مکانی محل اجرای نرده بررسی و محاسبه شود و کیفیت زمین یا دیواره محل نصب نرده کابلی از دید میزان تحمل فشار عمودی و افقی تحلیل شود. پس از انجام این موارد نوبت به گزینه طرح پایه نرده کابلی می‌رسد این پایه‌ها می تواند از جنس آهنی، آلومینیومی و چوبی باشد که با ظاهری لوله یا پروفیلی تولید و اجرا ‌شود. پس از اجرا پایه‌ها در محل‌های انتخاب شده نوبت به اتصال یراق مخصوص به استیل مهار کش سیم بکسل به پایه‌ها می‌رسد این قطعات برای حفاظ امنیتی نرده بسیار با اثر است چون فاکتور مهم و با اهمیت برای تحمل فشار وزنی و ضربه کششی سیم‌ها و کابل‌ها را دارد. بعد از اتصال یراق مهار کش مرحله بعد نوبت به عبور سیم های استیل می‌رسد جنس کابل‌های نرده از استیل ضد زنگ یا کابل‌های گالوانیزه است که ضخامت کابل‌های ذکر شده به میانگین بین 8 میلی متر تا 20 میلی متر متفاوت و گوناگون است. در آخر کار باید یک ردیف دستگیره یا هندریل افقی بر روی پایه‌های حفاظ نرده کابلی نصب شود تا افرادی که در راه پله و بالکن رفت و آمد می‌کنند بتوانند با تکیه گاه امنی داشته باشند.

مقاله پیشنهادی برای شما:نصب حفاظ استیل | بهترین نصاب حفاظ استیل

با سپاس فراوان از شما خواننده عزیز که تا به اینجا مقاله با ما همراه بودید. تیم ما تمام تلاش خود را کرد تا مقاله‌ایی موثر در رابطه با خرید نرده کابلی در اسلامشهر در اختیار شما بگذارد.

شما عزیزان می توانید برای مشاهده تعرفه طراحی سایت یا تعرفه تولید محتوا سایت روی کلمات مورد نظر کلیک نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *