شما در حال مطالعه مقاله نصب نرده کابلی در شهر ری هستید که توسط تیم تکمان دیجیتال سرویس تهیه شده است.

در این مقاله ابتدا به معرفی خود شهر ری و سپس به مقوله نصب نرده کابلی در شهرری می‌پردازیم. شهر ری در استان تهران واقع شده است. این شهر در بین فهرست قدیمی‌ترین شهرهای جهان قرار دارد. قدمت این شهر به 6000 سال قبل از میلاد مسیح برمی‌گردد و در زمان اقوام آریایی بنا شده است .شهر ری سیزدهین شهری است که انسان پس از شروع ساخت شهر‌ها آن را بنا کرده است. کلمه‌ ری به معنی شهر سلطنتی می‌باشد. از نام‌های قدیم این شهر می‌توان به شیخ‌البلاد و ماد پایین اشاره کرد. این شهر از دیرباز نقش مهم و تاثیرگذاری برای دنیا و ایران داشته است و در دوره‌های مختلف تاریخی پایتخت کشور عزیزمون ایران بوده است.

مقاله پیشنهادی برای شما:اجرای هندریل و پله استخری

شهر ری مانند بسیاری از شهرهای ایران دارای برج و بارو بوده است و دور تا دور شهر دیوارهای بلندی ساخته شده بوده است. این شهر دروازه‌های بسیاری داشته است که از آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

دروازه آهنین که مسیر عبور کرده از آن به سمت عراق و بغداد راه می‌افتاد.

دروازه بلیان که مسیر آن به سمت از مسیری به قزوین می‌رسید.

دروازه کوهکین که مسیر عبور کرده از آن  به سمت طبرستان می‌رفت.

باب المدینه که مسیر آن  به سمت خراسان می‌رفت.

شهر ری دارای آب و هوای معتدل و خشک است و حداکثر دمای ثبت شده از آن در تابستان 42 درجه سانتیگراد است. ری 2293 کیلومتر مربع مساحت دارد و با شهرستان قم در جنوب، شهرستان ورامین در شرق و شهرستان اسلامشهر در غرب همسایه است. این شهر در 10 کیلو متری شهر تهران قرار دارد و دارای سه بخش است. این سه بخش شامل  بخش مرکزی، بخش کهریزک و بخش فشاپویه می‌باشد.

بیشتر ما شهر ری را به خاطر وجود امامزادگان واجب التعظیم ینی امامزاده طاهر یکی از نوادگان امام سجاد‌(ع)، امامزاده حمزه برادر امام رضا (ع) و یکی از بزرگ‌ترین مروجین دین اسلام ینی حضرت شاه عبدالعظیم حسنی می‌شناسیم. بیشتر تهرانی‌ها حتی شده یک بار به زیارت حرم این معصومین رفته‌اند. شهر ری از جنبه‌های مختلفی دارای اهمیت است:

جنبه معماری:

ری بر سر کشمکش‌ها و درگیری‌های دینی و مذهبی آسیب زیادی متحمل شد و در زمان حمله قوم مغول به ایران مردم آن قتل عام شدند و بسیاری از بنا‌ها از بین رفتند. هنوز غم ویرانی‌های مغول به پایان نرسیده بود که شهر توسط لشکر تیمورلنگ دوباره ویرانه شد و از آن پس شهر به دوران اوج و قدرت خود بازنگشت و رنگ خوشی ندید. بقایای شهر ویران شده هنوز در کنار شهری که امروزه به عنوان شهر ری می‌شناسیم قرار دارد.  شهر کنونی روز به روز در حال تغییر است.

با توجه به نیاز ما انسان‌ها به سکونتگاه‌ها و بیشتر شدن این نیاز در سال‌های اخیر سرعت ساخت و ساز در این ناحیه نیز بیشتر شده است. این ساخت و ساز‌ها باعث می‌شود این محل بیشتر از پیش به مکان‌هایی مانند پاساژ‌‌ها‌هاها، پارک‌ها، مغازه‌ها ، مدرسه‌ها و… نیاز داشته باشد و به دلیل میل درونی ما انسان‌ها به زیبایی و تمیز بودن و به روز بودن، این بناها با توجه به معماری روز ساخته مي‌شوند و در آن‌ها از مواد و مصالح بهتر و بروزتری نسبت به گذشته استفاده مي‌شود. از همین رو بسیاری از سازندگان به استفاده از محصولات ساختمانی جدید و زیبا و  نصب نرده کابلی در شهر ری روی آورنده‌اند.

جنبه مذهبی:

از جنبه‌های اهمیت این شهر در تاریخ می‌توان به جنبه مذهبی آن اشاره کرد. شهر ری در دوران پیش از اسلام به ویژه دوره‌ ساسانیان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده است و محل گردهمایی زرتشتیان بوده است و دارای بزرگترین آتشکده‌های آن زمان بوده است. در دوران پس از اسلام نیز اهمیت خود از لحاظ دینی را حفظ کرد و قرن چهارم دوران پر از شکوه و رشد و باروری‌ را سپری کرد و روز به روز به وسعت خود افزود. در این دوران شهر ری پناهگاه بنی امیه بود. یکی از دلایل معروفیت این شهر وجود حرم حضرت عبدالعظیم حسنی در این شهر است.

حضرت عبدالعظیم حسنی یکی از نوادگان امام حسن(ع) هستند. ایشان در سال 173 قمری در مدینه چشم به جهان می‌گشایند. حضرت عبدالعظیم حسنی در دوران خود امام را زیارت کرده‌اند و شاگردی آن بزرگواران را انجام داده‌اند. امام موسی کاظم(ع)، امام رضا(ع) ، امام جواد(ع) و امام هادی(ع).

عبدالعظیم در اواخر عمر خود برای در امان ماندن از گزند عباسیان پنهانی وارد ری می‌شود و در سرداب یکی از شیعیان ری به طور پنهانی به زندگی خود ادامه می‌دهد. ایشان پس از تحمل دوره‌ای بیماری در سال 252 قمری دار فانی را وداع می‌گویند. از جمله آثار ایشان می‌توان به خطب امیرالمومنین اشاره کرد.

شهر ری در سال‌های آخرین دچار تغییرات گسترده‌ای در شکل و ظاهر شهر شده است و مراکز و پاساژهای بزرگی در آن ایجاد شده است. در ادامه می‌خواهیم به تعداد از این موارد بپردازیم.

مقاله پیشنهادی برای شما:اجرای نرده کابلی

برج طغرل: این مکان در شهر ری و در شرق آرامگاه ابن بابویه قرار دارد. این بنا مربوط به دوران سلجوقیان است و مانند عقربه‌های ساعت بنا شده است به طوری که با توجه به جهت تابش آفتاب روی کنگره‌های بنا می‌توان ساعت را تشخیص داد.

گورستان ابن‌ بابویه: یکی از قدیمی‌ترین قبرستان‌های ایران است و محل دفن بسیاری از افراد مشهور ایران است مانند غلامرضا تختی، موذن زاده اردبیلی، دهخدا و… این ساختمان به صورت 8 ضلعی ساخته شده است و دارای آیینه کاری است.

آرامگاه بی‌بی شهربانو: بالای صخره‌ای کوهستانی محل آرامگاه همسر امام حسین (ع) ینی بی‌بی شهربانو قرار دارد که از اماکن گردشگری مذهبی این منطقه است.

بازار تاریخی ری: این بازار به دستور امیرکبیر بزرگ ساخته شده است و در زمان خود از مهم‌ترین مراکز فروش داروهای گیاهی و ادویه جات مختلف بوده است

پاساژ مهدی: از پاساژ‌های بزرگ شهر ری است و دارای 300 مغازه است. اصناف مختلفی در این مغازه‌ها مشغول به کار هستند مانند پوشاک، طلا فروشان، بانوان، جواهرات و….

حال که خوب با شهر ری آشنا شدیم به سراغ معرفی نرده کابلی و نصب نرده کابلی در شهر ری می‌رویم.

نرده کابلی چیست؟

یک سیستم محافظتی است که دارای کابل‌های به شدت مقاوم و پایه‌های مخصوص است. جنس آن‌ها از فولاد ضد زنگ یا آلمینیوم است. دارای طراحی خاص و ویژه‌ای هستند که دید بهتری به محیط اطراف به ما می‌دهند.

مزایای نرده کابلی چیست؟

شفافیت: یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این نرده‌ها شفافیت آنها است. این طراحی باعث می‌شود زیبایی طبیعت و مناظر طبیعی را نپوشانند و اجازه می‌دهند پرتوهای زیبای نور خورشيد و هوا راحت وارد محیط شوند.

مقاومت: چون نرده‌های کابلی از موادی چون ضد زنگ یا آلمینیوم تولید می‌شوند در برابر زنگ زدگی، خراش، فرسایش مقاوم اند.

استفاده از نرده‌های کابلی در اماکن و فضاهای مختلف:

این نوع نرده‌ها به دلیل استفاده از شیشه و نرده‌های مقاوم در رستوران‌ها، مراکز تجاری، هتل‌ها، پارک‌ها ،پاساژ‌ها و.. استفاده می‌شود و سبب می‌شود علاوه بر ایجاد محلی ایمن و قابل اطمینان برای افراد، افراد بتوانند از مناظر و چشم اندازهای زیبا استفاده کنند وخاطرات و عکس‌های به یادماندنی‌ در این اماکن ثبت کنند.

آتلیه‌های عکاسی نیز می‌توانند با استفاده از این محصولات و به کمک مهارت خود عکسهای فوق العاده‌‎ای را به ثبت برسانند که علاوه بر اینکه باعث  افزایش مشتری و درآمد آن‌ها می‌شود، کیفیت کار آن‌ها را بالا ببرد. تالار‌های عروسی نیز می‌توانند با استفاده از نرده‌های کابلی فضایی مهیج و زیبا را بوجود بیاورند و برای یک زوج عروس و داماد شب به شدت فراموش نشدنی و جذابی را رقم بزنند. این محصولات در آپارتمان‌ها نیز کاربرد دارند و می‌توانند ظاهری خیلی مدرن و زیبا به آپارتمان شما بدهند و فضا و پالکان و ترانس آن‌ها را دلنشین‌تر کنند.

ایمنی نرده‌های کابلی به چه اندازه است؟

نرده‌ها یکی از عناصر ایمنی در معماری شهری هستند. نرده‌های کابلی با استفاده از کابل‌های مستحکم می‌توانند مانع ورود افراد به مناطق نا ایمن یا ممنوعه یا خطرناک شوند و همچنین می‌توان از آن‌ها به عنوان موانعی برای جلوگیری از ورود دزد و حفاظت از باغات و املاک خصوصی استفاده کرد

موارد استفاده از نرده کابلی:

این نرده‌ها در رستوران‌ها، مراکز تجاری، هتل‌ها، پارک‌ها، پاساژ‌ها و مراکز تفریحی کاربرد زیادی دارند. تنها کافی است تا یک منظره طبیعی داشته باشید. به کمک این نرده‌ها که طراحی مدرنی دارند می‌توانید مدرنیته را با طبیعت کنار هم قرار دهید و فضای بی نظیری خلق کنید. ترانس‌ها، کافه‌ها و رستوران‌ها با ویو شهر می‌توانند با استفاده از این محصول به زیبایی محل خود به شدت بی افزایند و روز به روز به تعداد مشتریان و مراجعین خود افزایش داشته باشند. همچنین تالارهای عروسی می‌توانند برای زیبا تر کردن سالن خود از این محصولات استفاده کنند و شب خارق العاده‌ای برای عروس و داماد در یک محل شیک و دلچسب بوجود بیاورند.

نصب نرده کابلی در شهر ری

قدم اول

مشخص کردن محل نصب: ابتدا باید محل مناسبی برای نصب این نرده‌ها پیدا کنیم .ترانس ها، ایوان‌های خانه‌های قدیمی و … . انتخاب این با شماست که میل دارید در کجای ملکتون از این نرده‌ها استفاده کنید و ظاهری زیبا به اون قسمت از خانه خود ببخشید.

قدم دوم

انتخاب طرح: نرده‌های کابلی با این که مقاومت بالایی دارند اما ظاهر به شدت زیبایی نیز دارند و تنوع طرحی آن‌ها به شدت بالاست و متناسب با هر سلیقه و هر علاقه‌ای می‌توان محصولی پیدا کرد. پس باید با توجه به اینکه در کجا استفاده می‌شوند و سلیقه شما چه نوع و چه رنگ آن‌ها را می‌پسندد برای  نرده‌های کابلی خود طرح انتخاب کنیم.

قدم سوم

تهیه‌ تجهیزات مورد نیاز برای نصب نرده کابلی: برای نصب این محصولات در محل دلخواه باید تجهیزات مورد نیاز به تعدادی که نیاز داریم را آماده کنیم. این تجهیزات می‌تواند شامل پیچ‌ها و مهره‌ها و نرده‌ها باشد.

قدم بعد ینی قدم چهارم نصب پایه‌ها است:

این بخش بخش مهمی از کار است چون امنیت کار به این قسمت بستگی دارد پس باید به خوبی و توسط یک یا چند فرد دارای شرایط و حرفه‌ای انجام شود تا بعدا مشکلی از این نظر برای ما پیش نیاید و از فضایی که خلق کردیم راضی و راحت باشیم و از ایمنی آن خیالمان راحت باشد. در تمام این مراحل مخصوصا این مرحله باید از لوازم و ابزار با کیفیت استفاده کرد.

مقاله پیشنهادی برای شما:نصب حفاظ استیل | بهترین نصاب حفاظ استیل

قدم پنجم

نصب حفاظ: حفاظ استیل را بر روی پایه‌ها گذاشته و با پیچ و مهره‌ها آن‌ها را به پایه وصل می‌کنیم. این مرحله نیز به اندازه مرحله قبل حساس و مهم است.

قدم آخر

تمیز کاری: حال می‌توانیم محل را تمیز کنیم و بعد از تمیز کردن تمام اطراف و نرده‌ها حال ما یک محیط دلخواه و دلچسب داریم.

نتیجه گیری

حال که با روش نصب و مزیت های این نرده‌ها آشنا شدیم می‌دانیم که استفاده از این نرده‌های کابلی به محل کار و زندگی ما یک زیبایی به شدت خاص و چشم نواز اضافه می‌کند و باعث می‌شوند بتوانیم در آرامش و آسایش خاطر بیشتری به کارهای روزانه خود برسیم و از بودن در این فضاها لذت ببریم.

قیمت مناسب، نصب راحت، زیبایی در عین مقامت بالا و کارا بودن این محصولات و طراحی مدرن آن‌ها باعث شده است این محصولات امروزه بیش از پیش خواهان داشته باشند و مردم از طبقات مختلف جامعه آن‌ها را برای ساختن فضایی زیباتر و مجلسی‌تر برای محل کار خود و محل سکونتشان برگزینند. همین امر سبب شده است تا معماران داخلی و دیزاینرها نیز به این نرده‌ها روی اورده و در طرح‌هاشون از آن‌ها استفاده کنند. توصیه من به شما این است که اگر باغ یا ویلایی دارید و به دنبال نرده برای آن‌ها هستید حتما به سراغ این محصولات بیایید. به شما قول می‌دهم که پشیمان نمی‌شوید و از نتیجه نهایی به شدت راضی خواهید بود.

رستوران‌دارها و هتلداران و صاحبان پاساژ‌های بزرگ نیز می‌توانند با استفاده از این نرده‌های کابلی میزان فروش و درآمد و جذب مشتری خود را به شدت افزایش دهند چون تجربه نشان داده است ظاهر یک مکان خیلی در میزان فروش آن مکان تاثیر دارد و هر چه محیط زیباتر و دلچسب تر درآمد حاصله بی شک بیشتر است.

کافی است گشت کوچکی درون اینترنت بزنید تا مکان‌های زیادی را بببینید که از این نرده‌های کابلی برای دیزاین محل کار خود استفاده کرده‌اند و به شدت راضی بوده‌اند. اميدوارم از خواندن مقاله نصب نرده کابلی در شهر ری تمام لذت رو برده باشید.

 

شما عزیزان می توانید برای مشاهده تعرفه طراحی سایت یا تعرفه تولید محتوا سایت روی کلمات مورد نظر کلیک نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *