شما در حال مطالعه مقاله نصب نرده کابلی در ملارد هستید که توسط تیم تکمان دیجیتال سرویس تهیه شده است.

اگر از ملارد شنیده باشید، حتماً از آب‌وهوای خوب آن نیز شنیده‌اید. بارش فراوان و زلزله در این شهر، استفاده از نرده کابلی را بسیار معروف کرده است. نرده کابلی، از مدرن‌ترین روش‌های نرده‌زنی می‌باشد که، برای هر نوع آب‌و‌هوایی مورد استفاده است. نصب نرده کابلی در ملارد، نیازمند دقت و مهارت است؛ پس، حتماً با کارشناسان ما در ملارد، تماس بگیرید تا، بدون اشتباه نرده کابلی خود را در شهر زیبای ملارد، نصب کنید. در بسیاری از ساختمان‌های مدرن و امروزی، دیدن نرده کابلی چیز عجیبی نیست؛ چراکه، ایمنی‌سازی، مدرن‌سازی و زیباسازی ساختمان‌های اداری و مسکونی، در درجه اول خرید و فروش قرار دارند. نرده کابلی، از جنس استیل ضدزنگ و با هندریل و پایه‌های چوبی، آلومینیومی و استیل، ساخته می‌شود. برای سفارش و نصب نرده کابلی در ملارد، به جنس هندریل و پایه‌ها، توجه داشته باشید. نرده کابلی، نیاز به تمیز کردن بسیار، ندارد و ماندگاری و مقاومت بسیار بالایی دارد؛ پس، نگران دوام و پاکسازی آن، در طولانی مدت نباشید. انواع نرده کابلی برای راه‌پله، تراس، بالکن، استخر، حیاط و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرند. نرده‌های کابلی به شما این اجازه را می‌دهند که، بیشترین ویو از باغ یا حیاط‌اتان، داشته باشید. نرده‌های کابلی، بهترین جایگزین سایر نرده‌ها در ملارد، می‌باشند. برای نصب نرده کابلی در ملارد، باید موارد گوناگونی در نظر گرفته شوند؛ از این موارد می‌توان به نیاز سازه‌ای، مصالح در دسترس، محل پروژه، هزینه و قوانین اتصال، اشاره کرد. برای اینکه استقامت نرده کابلی حفظ گردد، باید برای کابل ها از استیل ضد‌زنگ پرمقاومت و یا آلیاژ مقاوم در برابر خوردگی(گالوانیزه) استفاده شود. این کابل ها بین 8 تا 20 میلیمتر قطر دارند و بین پایه‌ها نصب می‌شوند. در این مقاله، شما را در ابتدا، با خود ملارد آشنا می‌سازیم و سپس، اهمیت نصب نرده کابلی در ملارد را، بیان می‌کنیم. همچنین، از نصب یک مدل نرده کابلی چوبی در ملارد، صحبت خواهیم کرد.

مقاله پیشنهادی برای شما:نرده استیل چیست؟

قبل از اطلاع در مورد نصب نرده کابلی در ملارد، آشنایی بیشتر با خود شهرستان ملارد، الزامی است.  شهرستان ملارد در استان تهران قرار دارد و بسیار، خوش آب‌و‌هوا است و بارش فراوان دارد که، عامل مهمی برای خرید و نصب نرده کابلی برای خانه‌ها و ساختمان‌های تجاری در این شهر شده است. شهرستان ملارد، 930 کیلومتر مربع وسعت دارد و در ارتفاع بیش از هزار و صد متر از سطح آب‌های آزاد، می‌باشد. ملارد، خود از شهرهای ملارد و صفادشت، تشکیل شده است که هرکدام، مستقل از دیگری هستند. شهرستان ملارد، دارای 377 هزار نفر جمعیت می‌باشد و با تهران، کمتر از پنجاه کیلومتر فاصله دارد. ملارد، فاصله‌اش با کرج به مراتب کمتر است و به بیست‌ودو کیلومتر می‌رسد. ملارد بیش از 30 آثار باستانی دارد.

از مناطق باستانی این شهرستان، به آتشکده تخت رستم می‌توان اشاره کرد که، به ثبت ملی رسیده است و در دوره ساسانیان بنا شده است؛ البته، این بنا به دوره اشکانیان نیز، باز می‌گردد. این بنا از سنگ است و بعد از حمله عرب‌ها، تغییر نام داده است. این آتشکده، دارای سکویی است که، نشان از محل آتش این بنا در قدیم است. در کل، 3 محل در این بنا، ساخته شده بود که، برای آتش‌زنی، عبادت و حراست بود. شکل کلی این بنا، بعد از ورود اسلام به ایران، برای ساخت مساجد مورد استفاده قرار گرفت. این آتشکده، از دو سکو تشکیل شده است که، در قله کوه و دامنه کوه قرار دارند. بنای ساخته شده در دامنه، با سقف کوتاه، به شکل گنبد ساخته شده و محل محافظت از آتش بوده است. از دیگر آثار باستانی ملارد، امامزاده ابراهیم نیز می‌باشد. آثار باستانی مربوط به دوران قاجاریه در ملارد، قلعه‌های حسین‌آباد، زرین‌آباد، ارغش‌آباد، فرامرز و امیریه است. آثار باستانی مربوط به دوران سلجوقیه نیز، تپه‌های گاومیش، کوشکک، امیریه و ارسطو می‌باشند. از آثار تاریخی ملارد در دوران صفوی نیز، قلعه‌های محمود‌آباد، پامبوخلی، گبری و سلیمان را می‌توان نام برد. از نظر گویش، مردم ملارد، گویش ترکی داشته‌اند. به مرور زمان، فارسی و ترکی دو گویش رایج مردمان ملارد شدند.

ملارد به علت اقلیم آب‌و‌هوایی خود و قنات‌های بسیار‌، در باغ‌داری و کشاورزی، قوی است و محصولات کشاورزی بسیاری، عرضه می‌کند؛ گونه‌های مختلف جانوری نیز‌، در منطقه اختر‌آباد این شهر دیده می‌شوند. ملارد دارای خط اتوبوس‌های متعدد و مراکز علمی و دانشگاهی آزاد و پیام‌نور، می‌باشد. ملارد با داشتن چهارصد کارخانه و واحد صنعتی، تا حدودی، شهرستان صنعتی به‌حساب می‌آید. شهر ملارد، دارای پارک‌های متعدد به نام‌های گلستان، مشاهیر، فدک، پلیس، ملارد، حافظ و ایثارگران می‌باشد. این شهر همچنین، از مراکز درمانی و مجموعه‌های ورزشی متعدد برخوردار است.

حال که، با ملارد آشناتر شدیم؛ می‌خواهیم در رابطه با نصب یک مدل نرده کابلی چوبی در ملارد، صحبت کنیم. البته، به یاد داشته باشید که، کارشناسان ما می‌توانند برای نصب دقیق هرگونه نرده کابلی در ملارد، همراهی‌اتان کنند. به لطف تراک و دوام چوب‌های ساخته شده در ملارد، این چوب‌ها، به عنوان بهترین گونه‌های چوب برای ارتفاعات و نرده‌های بیرونی، شناخته می‌شوند. هنگام کار با آن‌ها، باید موارد زیر را رعایت کنید:

 • حتما،ً کدها و قوانین نظام‌مهندسی را رعایت کنید.
 • همیشه از عینک و ماسک ایمنی استفاده کنید تا، خاک اره به داخل چشم و دهان‌اتان نرود.
 • چوب lpe را، با استفاده از تیغه‌های اره-کاربید ببرید.
 • قبل از قرار دادن پیج‌ها، با دریل، سوراخ‌هایی ایجاد کنید.
 • برای بستن، فقط از پیچ‌های استیل ضدزنگ استفاده کنید. پیچ درایو مربعی، برای به حداقل رساندن کنده‌شدن، است.

در نصب نرده کابلی چوبی در ملارد، به یک‌سری نکات زیر نیز، توجه کنید:

 • پایه‌ها و ریل‌های بالایی را، حداقل یک هفته قبل از نصب، در محل مورد نظر نگهداری کنید تا چوب، با رطوبت‌های مختلف محیط خود، سازگار شود. چوب را، با کاور خشک و دور از نور آفتاب، نگهداری کنید. نرده‌های ذخیره شده را، برای جلوگیری از تاب برداشتن، دور از زمین نگهداری کنید. توجه داشته باشید که، تکه‌های چوب استفاده شده بین تخته‌ها، باعث گردش هوا می‌شوند. اگر نگذارید به اندازه کافی چوب با محیط سازگار شود، احتمال ترک خوردن، بررسی و تاب برداشتن پس از نصب، بیشتر می‌شود.
 • محصولات ipe و Batu، به طور طبیعی در معرض تابش نور خورشید، تیره می‌شوند. این موضوع، در مناطق خاص متفاوت است و با سرعت‌های متفاوتی، ممکن است تیره شوند. تفاوت در سایه در مناطق مجاور، با گذشت زمان، کم‌تر به چشم می‌آید زیرا، کل سطح به مرور زمان، تیره‌ی کامل می‌شود. هر دو مدل از محصولات، اکسیده می‌شوند و اگر آن‌ها را رنگ نکنید، به رنگ خاکستری مایل به نقره‌ای در می‌آیند. اگر این رنگ را ترجیح می‌دهید و یا حوصله‌ی رنگ‌روغن‌ زدن ندارید، چوب را، به همان شکل اول رها کنید.

مقاله پیشنهادی برای شما:کاربرد نرده کابلی

برای نصب نرده کابلی چوبی در ملارد، به ابزار زیر نیاز دارید:

 1. نوار اندازه‌گیری یا متر
 2. دریل
 3. مجموعه آچار سوکت
 4. ماژیک سیاه
 5. اره برش ضربدری
 6. شاخص بیت دریل
 7. نگهدارنده بیت
 8. کابل استیل

برای اطلاعات بیشتر در مورد ابزار مورد نیاز، با ما تماس بگیرید.

پایه‌ها، با سایز بزرگ‌تر از حد معمول ارسال می‌شوند تا، مطابق با پیکربندی‌های متنوع و جایی‌که نیاز به برش داشته باشند، جا داده شوند. اگر پایه‌ها نیاز داشته باشند که برش داده شوند، از تیغه‌ی سر کاربیدی بر اره برش ضربدری خود، استفاده کنید. پایه‌ها را با ارتفاع مناسب، ببرید تا، با توجه به ریل مورد نظر، با سلیقه‌اتان برای ارتفاع نرده، جور درآید.

به موارد زیر برای مراحل بعدی نصب، دقت کنید:

 • مطمئن شوید که، انتهای پایه را به‌درستی برش می‌دهید.
 • چوب را به آرامی برش دهید تا، خرد شدن کف تخته، به حداقل برسد.
 • هنگام برش، قسمت خوب و سالم چوب را رو بالا نگه‌دارید تا، خرد‌شدن انتهای آن به حداقل برسد.
 • توجه داشته باشید که، برای 36 اینچ ارتفاع، 11 سوراخ/کابل نیاز دارید و برای 42 اینچ ارتفاع، به 13 سوراخ/کابل احتیاج دارید.

در مرحله‌ی بعد در نصب نرده کابلی چوبی در ملارد، پایه های ریل را در داخل یا خارج چارچوب عرشه نصب کنید. با مشاوران مربوطه، در مورد فاصله‌گذاری پایه‌ها، مشورت کنید. از 2 پیچ و مهره 3/8 اینچی برای چسباندن پایه های چوبی 4در4 ، به قاب عرشه، استفاده کنید. مراقب باشید که، اتصال‌دهنده‌ها را، بیش از حد سفت نکنید زیرا، الیاف چوب را خرد کرده و یکپارچگی ستون را، به خطر می اندازند. براکت‌های متنوعی،  برای اتصالات پایه ریلی که، در داخل قاب وصل شده‌اند، موجود هستند. می‌توانید به راحتی آن‌ها را از شرکت نرده‌ی ملارد، سفارش دهید. براکت استاندارد، تنش معمولی و عمودی را به خوبی به بارهای برشی موازی که، پیچ‌ها با آن کار می‌کنند، منتقل می‌کند. در این صورت، وزن بیشتری توسط این براکت‌ها، تحمل می‌شود. طراحی این براکت ها با قوانین نظام مهندسی، برای نگهداری ایمن و مطمئن، مطابقت دارند. آن‌ها، با استفاده از پیچ های ارائه شده، به راحتی به یک تیرچه 2 برابر بزرگ‌تر، متصل می‌شوند. در مرحله‌ی بعد، یک واشر، بین مهره و درزگیر نصب کنید. مراقب باشید که، اصلاً پایه های محافظ را، در جایی که به قاب عرشه متصل می شوند، سوراخ نکنید. انتهای پایه‌های محافظ، در معرض بیشترین نیروی خمشی هستند. البته، این روش اغلب باعث، ترک خوردگی پایه در چوب‌خط می‌شود. درعوض، توصیه می‌کنیم که، پایه‌‌های 4در4 خود را در سطح مقطع، کامل ببندید؛ زیرا، نهایتاً بهترین و قوی‌ترین نتیجه را به شما خواهند داد. یادتان باشد که، قوانین نظام‌مهندسی ملارد را، برای تعیین تکنیک های نصب نرده کابلی، بررسی کنید. برای اطلاعات بیشتر، با ما تماس بگیرید.

حال، محل نصب نرده کابلی را در صورت نیاز، به بالا یا پایین تنظیم کنید و موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 • ارتفاع کلی ریل، 36-42 اینچ می‌باشد.
 • بین لبه برد و کابل اول (3 اینچ) فاصله بگذارید.
 • بسته به قطعات نصب انتخاب شده، سوراخ هایی با اندازه مناسب، در انتهای هر پایه ایجاد کنید.

برای نصب ریل بالایی در نرده کابلی چوبی در ملارد، ریل بالایی را اندازه گیری و برش دهید. به‌خاطر داشته باشید که، ریل بالایی در بلندترین طول های کاربردی، استفاده می‌شود؛ زیرا، نرده های بلندتر، پایه های بیشتری را در خود جای داده و نرده را قوی می‌کنند. برای چسباندن ریل بالایی به پایه، ریل بالایی را در مرکز، روی یک ستون لوله کشی قرار دهید. پایه‌های ترمینال( به جایی که کابل شروع و متوقف می‌شود، می‌گویند)، باید دارای چهار پیچ از طریق ریل بالایی به پایه باشند. پایه های میانی، فقط به دو پیچ نیاز دارند.

بعد از انجام مراحل بالا، سوراخ‌گیر‌ها را نصب کنید و بعد از آن، با نصب پایه به پایه، به مراحل پایانی نصب نرده کابلی خود رسیده‌اید. یک ساپورت برای ریل چوبی بالا، باید به صورت متوالی از اولین پست ترمینال، نصب کنید. سپس، ریل پایه به پایه را، با حفاری سوراخ های پیلوت 1/8 اینچی، در جای خود پیچ کنید. بعد از اتمام نصب نرده کابلی چوبی خود در ملارد، به یاد داشته باشید که، تمام چوب ها به مرور زمان، رطوبت و رنگ خود را از دست می‌دهند. برای حفظ رنگ اولیه چوب و حفظ بهتر رطوبت آن، باید به طور منظم هر 3 تا 6 ماه یک‌بار، با توجه به آب و هوای ملارد، روکش روغنی برای چوب بزنید. بدون روغن، چوب خشک می‌شود و آن را، در برابر هوا و سایش، حساس تر می‌کند.

مقاله پیشنهادی برای شما:کاربرد نرده شیشه ای

در پایان باید گفت؛ می‌توانید با نصب نرده کابلی با پایه چوبی در ملارد، جلوه‌ای مدرن و گرم به خانه‌های خود، ‌دهید. ما در زمینه‌ی خرید و نصب نرده کابلی در ملارد، همیشه پاسخگوی شما هستیم و در این مقاله نیز، قصد داشتیم تا، ابتدا، از ملارد برایتان بگوییم و سپس، با نصب یک مدل نرده کابلی چوبی در ملارد، آشنای‌اتان کنیم. نرده کابلی در ملارد به گونه‌ای طراحی می‌شود که، امنیت نرده را تامین کند و در عین حال، به شما اجازه می‌دهد تا، از ویو خود لذت ببرید. نرده کابلی یک سیستم نرده‌ی زیبا، کاربردی و ایمن است که برای رفاه هرچه بیشتر مردم در زمینه‌ی نرده‌زنی در ساختمان‌های مسکونی، تجاری و صنعتی استفاده می‌گردد. نرده کابلی، باعث جلوگیری از پرش و یا سقوط افراد می‌شود. در نصب نرده کابلی در ملارد، کابل‌ها عموماً از جنس استیل ضدزنگ بوده و نرده‌ها از جنس استیل، آلومینیوم و یا چوب می‌باشند. نرده کابلی، با توجه به زیبایی بسیار و ایمنی‌اش برای کودکان، بسیار پرطرف‌دار بوده است.

شما عزیزان می توانید برای مشاهده تعرفه طراحی سایت یا تعرفه تولید محتوا سایت روی کلمات مورد نظر کلیک نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *