شما در حال مطالعه مقاله نصب نرده کابلی در ورامین هستید که توسط تیم تکمان دیجیتال سرویس تهیه شده است.

ورامین، شهری اقتصادی در استان تهران است. با توجه به اقلیم آب‌و‌هوایی خشک در ورامین، نصب نرده کابلی برای ساختمان‌ها، بیش از پیش، افزایش یافته است و مردم با دیدگاه بازتری به نصب نرده کابلی در ورامین روی آورده‌اند. اگر در ویلا یا خانه خود در ورامین، قصد نصب نرده کابلی را دارید، تا پایان این مقاله، با ما همراه باشید. سیستم‌های نرده کابلی در ورامین، برای کاربرد‌های تجاری، مسکونی و حتی قابل استفاده برای معلولین، تولید می‌شوند. شما می‌توانید، سیستم‌های نرده کابلی استیل ضدزنگ و یا آلومینیوم را، از شرکت‌های مربوطه در ورامین سفارش دهید و اگر طرح‌های بیشتری لازم دارید، می‌توانید مدل‌های معروف با پایه‌ها، کاور‌ها و استایل‌های متنوع را نیز به سفارش خود اضافه کنید. نصب سیستم‌های نرده کابلی در ورامین برای تراس، پله، بالکن و غیره، به راحتی انجام می‌شود. نرده کابلی، هم برای فضای داخلی خانه و هم برای فضای خارجی، استفاده می‌شود و امنیت بالایی دارد. این مدل نرده‌ها، نیاز بسیار کمی به تعمیر و نگهداری در دراز مدت دارند و اجازه می‌دهند، مناظر بدون مانع، به شما نمایش داده شوند. با نصب نرده کابلی، بهترین و مدرن‌ترین کار نرده برای ساختمان جدید و یا پروژه کاری خود، ایجاد کنید. شرکت‌های تولیدکننده نرده کابلی در ورامین، آماده‌ی خدمت‌رسانی در جهت خرید و نصب نرده کابلی به شما هستند. البته، کیت‌های مربوط به نصب دستی نرده کابلی نیز موجود است که، می‌توانید در صورت نصب دستی نرده‌ کابلی خود در ورامین، از آن‌ها استفاده کنید. اگر می‌خواهید پیش‌زمینه‌ی خوبی از نرده کابلی و نصب آن در ورامین داشته باشید، به ادامه‌ی مطالب، توجه فرمایید و در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر، با ما تماس بگیرید. در ابتدا، کمی از خود ورامین و ویژگی‌های آن می‌گوییم؛ سپس، با روش نصب یک مدل نرده کابلی معروف در ورامین، آشنا می‌شویم.

مقاله پیشنهادی برای شما:راهنمای جامع خرید نرده استیل

در ابتدا بیاییم با شهر ورامین آشنایی بیشتر پیدا کنیم. شهر ورامین در جنوب شرق استان تهران قرار دارد و بالغ بر دویست‌وبیست‌وپنج هزار نفر جمعیت دارد. در ورامین صنعت کشت، رشد بزرگی داشته و این شهر را به یکی از تولیدکنندگان میوه و سبزیجات تبدیل کرده است. شهر ورامین در ارتفاع 918 متر از سطح آب‌های آزاد، از نظر جغرافیایی قرار دارد. ورامین دارای تاریخچه‌ی اسلامی قوی می‌باشد و منطقه‌ی شیعه به حساب می‌آید. با این حال، نشانه‌هایی از زرتشت به علت قلعه‌های متعدد، در قبل از ورود اسلام به این منطقه، در آن دیده شده است.

شهر ورامین از دوران قاجاریه با پایتخت شدن تهران، پیشرفت کرد و به مرور، کارخانجات بسیاری در آن شکل گرفتند. ورامین دارای اقلیمی خشک می‌باشد و بارندگی در آن بسیار کم است. قومیت‌های مختلفی در این شهر زندگی می‌کنند که، با لهجه‌های خاص خود مثل لری، ترکی و غیره صحبت می‌کنند. اثرات باستانی زیادی را می‌توان در این شهر مشاهده کرد. بعضی اثرات باقیمانده‌ی باستانی در ورامین، به اولین تمدن زندگی انسان‌ها باز می‌گردد. در ادامه‌ی تاریخچه‌ی اسلامی ورامین می‌توان گفت؛ پس از اسلام، در دوران حکومتی عمر، ورامین توسط مسلمانان تسخیر شد. در پایان دوره‌ی سلجوقیان نیز، ورامین به عرج رسید و شکوفا شد. وزرای سلجوقی در این دوره در ورامین زندگی می‌کردند. قبل از حمله‌ی مغولان به ایران، ورامین منطقه‌ی مهم کشاورزی بود و بعد از تخریب شهر ری، مردم به ورامین هجوم آوردند و جمعیت در آن‌جا گسترش یافت. بعد از این دوره، در دوره‌ی تیموریان، ورامین آن شکوفایی و آبادانی خود را به مرور از دست داد.

به ترتیب با مرکزی شدن تهران؛ در دوره‌ی صفویان، با اینکه آبادانی ورامین در جای خود بود ولی، شکوفایی و عرج قدیم را نداشت. در دوره صفویان در ورامین، امامزاده‌های زیادی ساخته شد. بعد از حمله‌ی افغان‌ها، ورامین تسخیر شد و در زمان پهلوی، رونق قدیم ورامین در زمینه‌ی کشاورزی، با قدرت و صنعتی‌تر بازگشت و کارخانجات زیادی تاسیس گردیدند.

مقاله پیشنهادی برای شما:نرده شیشه ای چیست؟

اگر بخواهیم از آثار تاریخی زیبای ورامین صحبت کنیم، مسجد جامع ورامین از نمونه‌هایی است که در دوره‌ی سلطنت مغولان یا دوره ایلخانی ساخته شد. این مسجد، 4 ایوان داشته و از آثار هنر و معماری ارزنده‌ی پس از اسلام در کشور است که، ثبت ملی نیز گردیده است. نمونه‌ی دیگر، برج یا آرامگاه علاءالدین است که، در دوره‌ی ایلخانی ساخته شد و در سال 1310، ثبت ملی شد. این برج به روش سلجوقیان ساخته شده است و به قبر‌های سلطنتی شباهت دارد؛ با این حال، پیشینه مذهبی ندارد و فقط از جسد محافظت می‌کرده است. این برج، از با‌قدمت‌ترین برج آرامگاه کشور است و از درون، دایروی است و پایه‌اش برروی مدور آجری است. این برج در پایان قرن هفت هجری قمری ساخته شد و در حال حاضر، از این مکان در زمان‌های مختلف، به عنوان نمایشگاه استفاده می‌شود.

از دیگر آثار تاریخی جالب ورامین می‌توان، به آرامگاه امامزاده یحیی اشاره کرد. این اثر، مقبره‌ی آجری عظیمی دارد و به روش معماری آذری ساخته شده است. کاشی‌های مختلف این بنا‌ی زیبا، در موزه‌های انگلیس و روسیه نیز نگهداری می‌شود. آرامگاه شاه حسین نیز، از بناهای تاریخی ورامین به حساب می‌آید. مقبره‌های امامزادگان مختلفی نیز در ورامین وجود دارند که، به عنوان آثار تاریخی شناخته می‌شوند. از نمونه های این امامزادگان، امامزاده جعفر می‌باشد که، دارای معماری اسلامی زیبا است.

از نظر حمل و نقل، ورامین دارای مسیر ورودی از تهران می‌باشد و اتوبان‌های زیادی آن را به تهران وصل می‌کنند. ورامین به استان‌های قزوین و مرکزی نیز پس از احداث مسیر جدید، وصل می‌شود. ورامین هنوز دارای مترو نیست ولی خط راه‌آهن دارد. ورامین کارخانجات بسیاری در خود دارد که می‌توان به کارخانه قند و روغن‌کشی، اشاره کرد. همانطور که گفته شد؛ کشاورزی و کشت، رونق فراوانی در ورامین دارد و کشت طالبی بسیار رایج است. از جمله صنایع دستی ورامین، می‌توان به قالی معروفش و خورجین که در موزه متروپولیتن هنر در نیویورک است، اشاره کرد. در کل، قالی‌بافی با طرح میناخانی، در ورامین شهرت بسیار دارد. تالاب بند علی‌خان از دیدنی‌های ارزنده‌ی ورامین است که، پرندگان بسیاری را به خود جذب کرده است. البته این تالاب، در فصل تابستان خشک می‌شود و در فصول دیگر پرآب است.

میانگین میزان بارندگی در ورامین به 40 اینچ می‌رسد و میانگین درجه حرارت نیز 25.4 درجه می‌باشد. شهر ورامین، دارای اقلیم خشک و نیمه‌بیابانی است. با این اوصاف، نصب نرده کابلی به علت سازگار بودن‌اش با هر نوع آب‌وهوا، بهترین انتخاب برای شما در ورامین خواهد بود.

حال که با خود ورامین بیشتر آشنا شدیم؛ می‌خواهیم شما را، با نصب یک مدل نرده کابلی در تراس یک ویلا در ورامین آشنا کنیم. اگر بخواهید برای اولین بار یک نرده کابلی آلومینیوم را برای تراس یا بالکن خود در ورامین نصب کنید، به مدلی که توضیح خواهیم داد، توجه فرمایید. در ابتدا به چهارچوب و فریم تراس برای نصب نرده کابلی، رجوع می‌کنیم. با وجود پایه‌های نصب‌ شده برروی تیرچه و براکت، در این‌جا با مدل پایه‌های نصب شده برروی تراس برای ایجاد یک ظاهر زیبا، جلو می‌رویم. مرحله‌ی اول، آماده کردن قاب تراس برای پایه‌های نرده است که، باید با مسدود کردن بین قاب در تیرچه‌های لبه باشد. بعد از آن، ستون‌ها از طریق این بلوک چوبی، به کف تراس ما محکم می‌شوند. طرحی که در این‌جا ازش صحبت می‌کنیم، طرح‌بندی بر اساس مرکز‌ها است. این طرح باعث می‌شود تا، پایه‌ها فاصله‌ی یکسانی از هم داشته باشند و محاسبات، آسان‌تر هستند. اصل اولیه این است که، مرکز تیرچه لبه‌ی جلو، اندازه‌گیری شود. بعداً، باید از چپ و راست، مرکز دهانه‌ها اندازه‌گیری شوند. اگر از کیت استفاده کردید، مرکز دهانه‌ها را اول اندازه بگیرید تا کمتر از 60 اینچ شوند. بعد از این مراحل، در مکان‌های علامت‌گذاری شده، باید دو بلوک روی سطح صاف بین تیرچه‌ها، بسته شوند. اگر چیدمان پایه، روی تیرچه یا نزدیک آن قرار گیرد، بلوک‌هایی را در هر قسمت قرار می‌دهیم تا مطمئن شویم که، پایه‌هایی که بعداً استفاده می‌شوند؛ محکم چفت می‌شوند. این کار برای لبه‌های چپ و راست باید تکرار شود تا، به ادامه‌ی مراحل نرده‌زنی برسیم.

در مرحله‌ی بعد نصب این نمونه نرده کابلی در ورامین، یک چیدمان دقیق پایه‌ها بروی قاب نصب شده، باید انجام شود. سپس، مرکز مکان‌های پایه اندازه‌گیری ‌شود و یک علامت تیک، روی سطح تراس زده شود. حالا بسته به نوع سطح، می‌توانید از مداد یا ماژیک استفاده کنید. بعد از نصب، می‌رویم سراغ نصب پایه‌‌های گوشه اول. می‌توانید از دو پایه در هر گوشه، استفاده کنید؛ در سیستم ‌نرده کابلی از کیت، از یک پایه هم استفاده می‌شود. پایه‌های انتقال، کابل ما را بسیار کوتا‌تر نگه داشته‌اند. در همگن‌سازی، بعد از نصب واشرها و موارد دیگر که مفصل‌تر بود توضیحات‌اشان، از لگ، محرک ضربه و فشرده‌سازی جزئی چوب، برای بالابردن ستون‌ها استفاده می‌کنیم. در مرحله‌ی بعد، خط میسون را بین تیر‌های گوشه به عنوان راهنما، برای پایه‌های میدانی اجرا کرده و آن را به گونه‌ای جهت می‌دهیم تا این خط، روی سطح بیرونی ستون‌ها قرار گیرد. بسیاری از سازندگان در ورامین، برای این کار از گره‌های نواری دیواره، استفاده می‌کنند. می‌توان از گره قلابی، گره نیسانی و نیم‌بند، برای بستن استفاده کرد. حال، پایه‌های میدانی را تنظیم می‌کنیم.

رزوه‌کشی کابل، مرحله‌ی بعد در نصب این نرده کابلی آلومینیوم در ورامین است. رزوه‌کشی کابل، ساده است. مراقب باشید وقتی کابل را روی قاب می‌گذارید، روی آن راه نروید. در این‌جا متوجه می‌شوید که، برای دیدن سوراخ‌های پایینی برای نصب، رزوه‌کشی آزاد از پایین تا بالا راحت‌تر است؛ مهم آن است که، آن‌ها را از پایین به بالا سفت نکنید و آن‌ها را شل کنید تا زمانی‌که، همه‌ی کابل‌ها داخل روند. پایه‌ها را می‌توانید از پیش سوراخ‌شده، سفارش دهید. این پایه‌ها، نصب سیستم نرده کابلی شما در ورامین را، آسان‌تر و سریع‌تر می‌کنند. در این مرحله، کابل‌ها را از پایین به بالا می‌پیچید و سپس، آن‌ها را با آچار سفت می‌کنید تا همه‌ی کابل‌ها در جای خود قرار گیرند. حال، ریل چوبی را نصب کرده و سپس، کلاهک فلزی مربوط به پایه‌ها را نیز، روی پایه‌ها نصب می‌کنید. با توجه به این که همه‌چیز صاف تولید نمی‌شوند؛ کلاهک‌ها کاملاً صاف نیستند و قرار دادن‌اشان ممکن است، برای‌ شما سخت شود. پس، دو بار از پایین چک کنید تا، روی همه‌ی پایه‌ها، کلاهک‌ها نصب شده باشند. در کیت‌ها، یک‌سری بست ‌های مخفی وجود دارند که زیاد به چشم نمی‌آیند ولی، ظاهری براق به شکل نهایی نرده کابلی می‌دهند. در این جا نیز، بست‌ها را جا زده و درپوش‌های سرپیچ‌ها را می‌گذاریم. حالا شما، نصب نرده کابلی آلومینیوم در ورامین را بهتر شناختید و با تبدیل باورنکردنی یک تراس قدیمی به یک فضای مدرن، رو‌به‌رو هستید. اکنون می‌توانید، از غروب خورشید و منظره‌ی خود بسیار راحت‌تر از آن‌چه که، می‌توانست مدل نرده قدیمی عرضه کند، لذت ببرید. در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر، با ما تماس بگیرید.

مقاله پیشنهادی برای شما:نرده استیل کابلی چیست؟

در پایان باید گفت؛ ورامین شهر صنعتی است که می‌توانید به راحتی برای نصب نرده در آن از شرکت‌های مربوطه‌اش، راهنمایی بگیرید. اگر هم که می‌خواهید خودتان این نرده‌ها را نصب کنید، در این مقاله، به نصب یک نمونه نرده کابلی آلومینیوم در تراس یک ویلا در ورامین، اشاره کردیم که، امیدواریم مفید واقع شده باشد. نرده‌های کابلی از کابل‌هایی استفاده می‌کنند که، با کشش بالا نگه‌ داشته می‌شوند تا، مانع ایجاد کنند. به طور کلی، از نرده کابلی در مناطقی استفاده می‌شود که، ایمنی اضافی مورد نیاز است اما، مالک مایل است که مناظر را بدون مانع نگه‌ دارد. نصب نرده کابلی در ورامین، بهترین فرصت برای مدرن‌سازی منزل‌اتان در این شهر خواهد بود. نرده کابلی، سیستم نرده‌زنی مدرن است و با امنیت، سازگاری‌اش با هر آب‌و‌هوایی و جلوه‌ی زیبای خود، بهترین انتخاب شما برای خانه‌تان است. خوشبختانه، نرده کابلی دارای مزایای بسیار زیاد است مثل: ارائه زیبایی و منظره با محدودیت کم، جلوگیری از سقوط، کمک به معلولین، ایمن برای جلوگیری از پرواز پرندگان به داخل‌ نرده‌ها، سفارشی‌سازی آسان، داشتن کیت نصب، نیاز به حداقل تعمیر و نگهداری، سازگار با آب‌و‌هوا، استفاده در داخل و خارج خانه، جلوه‌های بصری و دوام بالا.ما شما را در نصب نرده کابلی در ورامین یاری کرده و به نیاز‌ها و خواسته‌های شما گوش می‌دهیم. ما مراحل نصب را با دقت به شما بیان می‌کنیم تا، نگران مشکلات بعدی نباشید. می‌توانید روی ما حساب کنید تا دقیقاً آن‌چه برای خانه یا کار و تجااسلارت خود می‌خواهید، به‌دست آورید.

شما عزیزان می توانید برای مشاهده تعرفه طراحی سایت یا تعرفه تولید محتوا سایت روی کلمات مورد نظر کلیک نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *