خرید نرده شیشه ای در اسلامشهر

شهر قدیمی و پرطرفدار اسلامشهر از نظر موقعیت مکانی در 12 کیلومتری جنوب شهر استان تهران قرار دارد که با وسعت ۱۹۵ کیلومترمربع یکی از شهرستان‌های بزرگ استان تهران به حسا می‌آید. این شهرستان از شرق و جنوب به  شهرستان ری، از غرب به شهر رباط کریم و از شمال غرب به شهرستان شهریار محدود می‌شود. طبق آمار اعلام شده در 10 سال اخیر جمعیت این شهر 548620 نفر ارتقا یافته است.

این شهر در دوران تاریخی قاجار، تفرجگاه و اردوگاه شاهان بوده و به نام قاسم‌آباد شاهی یا قاسم‌آباد خالصه نیزمعروف بوده است. این روستا در سال ۱۳۵۲ بواسطه افزایش جمعیت و ارتقا نقاط شهری شادشهر نام گذاری شده است و بعد از انقلاب ۵۷ و از سال ۱۳۵۸ به «اسلام‌شهر» تغییر نام می‌دهد. از تاریخی‌ترین و پرقدمت‌ترین روستاهای این شهر قدیمی می‌توان به “فیروز بهرام” اشاره کرد. قدمت این روستا به دوره تاریخی ساسانیان برمی‌گردد.

شهرستان اسلامشهر با داشتن خطوط زیادی در تاکسی‌رانی و حمل و نقل بین شهری و همینطور همسایگی با بزرگراه‌های قدیم و جدید تهران-ساوه، آزادگان و احمد آباد مستوفی باعث رفت و آمد آسان مردم ساکن در این شهرها شده است. این شهرستان امروزه دارای خطوط مترو نمی‌باشد ولی مسیر دسترسی آن راحت است. اگر تصمیم دارید از تهران به اسلامشهر سفر کنید، می‌توانید قسمتی از مسیر را با مترو و قسمت دیگری از آن را با ماشین و یا اتوبوس سفر کنید. برای این کار در شهر تهران، بعد از ورود به مترو باید خود را به خط 3 مترو یعنی (آزادگان) برسانید و در آخرین ایستگاه آن پیاده شوید. پس از آن با استفاده از وسایل نقلیه عمومی و شخصی به شهر اسلامشهرسفر کنید.

مقاله پیشنهادی برای شما:راهنمای جامع خرید نرده استیل

این شهر از امکانات تفریحی، آموزشی، ورزشی و فرهنگی مناسبی برخوردار است که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به استادیوم ورزشی شهدای اسلامشهر، سینما فجر، اشاره کرد.

تپه مافین آباد که بنای تاریخی آن به چندین هزار سال قبل از میلاد مسیح باز می‌گردد، در جنوب شهرک قائمیه قرار دارد و در سال 77 به ثبت سازمان میراث فرهنگی رسیده است و در لیست میراث فرهنگی ایران قرار گرفته است.

امامزاده عقیل که از نوادگان عباس بن علی طالب به حساب می‌آید. موقعیت جغرافیایی این زیارتگاه در خیابان شهید مدنی اسلامشهر قرار گرفته‌است. وسعت بنای این زیارتگاه به 37000 متر مربع تخمین زده شده‌ است. بنای بیرونی این زیارتگاه با کاشی‌های معرق آبی، زرد و فیروزه‌ای زیبایی کم نظیر و شگفت انگیزی به این امامزاده داده‌ است. این شهر امکان تاریخی گوناگونی را در خود قرار داده ‌است که مهم‌ترین این بخش شامل یخچال باستانی شنبه، یخچال علی‌آباد، تپه باستانی چیچکلو، تپه تاریخی مافین آباد، تپه واوان، تپه باستانی پر قدمت ده عباس، تپه تاریخی نظام‌آباد، تپه باستانی سفید گلدسته، یخدان جعفر‌آباد جنگل پرطرفدار است.

برای آشنایی بیشتر با مزایای اسلامشهر حتما تا پایان این مطلب با ما همراه باشید:

 1. نزدیکی به فرودگاه‌های بين المللی امام خميني (ره) و مهرآباد یکی از مزایای این شهر به حساب می‌آید.
 2. همسایگی با بزرگ‌ترين پايانه ريلی کشور در این شهر هم یکی دیگر از خوبی‌های این منطقه به حساب می‌آید.
 3. دارا بودن مجتمع‌های صنفي و صنعتي اسلامشهر و سهند در شهرستان محبوب اسلامشهر
 4. همسایگی با عظیم‌ترین مرکز نمايشگاه‌های بین المللی ماشين آلات سنگين و نيمه سنگين استان و کشور در اسلامشهر با مساحت تقریبی ۲۰۰ هکتار
 5. قرار گرفتن صنايع بزرگ کشور در این شهرستان
 6. مستقر شدن دانشگاه آزاد اسلامي واحد اسلامشهر، دانشگاه پيام نور واحد اسلامشهر، مرکز دانشگاهي علمي و کاربردي و مرکز تربيت معلم که فعلاً ظرفيت دانشگاه‌هاي شهرستان بالغ بر ۳۰ هزار نفر مي‌باشد.
 7. مستقر شدن مرکز پژوهش‌هاي علمي و تحقيقاتي ايران ( عصر انقلاب )
 8. یکی از عیب‌های اسلامشهر عدم راه اندازی خطوط متروی درون‌شهری است. زیرا این فقدان سبب تردد مشکل و معضل ساکنان این شهر زیبا شده است.

هر چند که شهر اسلامشهر چندان در بین شهرهای معروف برای خرید و فروش خانه در گذشته نبوده اما در حال حاضر رو به پیشرفت و ارتقا گذاشته است. با بودجه‌های کمتر از شهر تهران در این شهر می‌توانید خانه مناسب خود را بخرید. حتی اگر قصد خرید ویلا نیز دارید، قابل خریداری است. در صورتی که قصد دور شدن از آلودگی و ترافیک تهران را در لیست گزینه‌های خود دارید. انتخاب بهترین بخش اسلامشهر برای زندگی قابل بررسی است.

مقاله پیشنهادی برای شما:نرده شیشه ای چیست؟

پیشنهاد می‌کنیم با ما همراه باشید تا شما را با خرید نرده شیشه ای در اسلامشهر بیشتر آشنا کنیم.

نرده به میله‌های افقی یا شیبداری گفته می‌شود که می‌توانند به دیوار یا روی هندریل‌ها(جان پناه) اتصال داده شوند تا در زمان تردد در سطوح شیبدار یا افقی از آنها کمک بگیریم.

نرده شیشه ای نوعی از نرده‌های محافظ است که بسیاری از اشخاص آن را با هندریل اشتباه می‌گیرند، در اصل نرده شیشه ای نوعی از هندریل است که تشکیل شده از شیشه به همراه پروفیل های آلومینیومی است. هندریل ها می‌توانند به اشخاصی مانند کودکان، بیماران، سالمندان و همینطور افراد ناتوان با هدف تردد کمک فراوانی کنند.

هندریل‌ها بواسطه عملکرد و نوع کاربری محیط می‌تواند از متریال آلومینیوم، شیشه، آهن، چوب و سایر جنس‌ها به صورت ترکیبی یا تکی باشند. در ادامه به خرید نرده شیشه ای در اسلامشهر بیشتر می‌پردازیم.

نرده شیشه ای چیست؟

همانطور که در قسمت بالا اشاره کردیم نرده شیشه ای زیر مجموعه‌ای از نرده است که بخشی محافظت کننده از سقوط آن از جنس شیشه و بخش بالای آن از پروفیل آلومینیومی می‎‌باشد.

نرده شیشه‌ای یا هندریل شیشه‌ای یکی از انواع حفاظ‌ها است که با ساختاری ترکیبی با استفاده از پروفیل و اتصالات آلومینیومی و همینطور شیشه ساخته می‌شود، در این نوع جان پناه قسمت عمده ای از بدنه را شیشه متشکل شده و این امر باعث شفافیت و عدم ایجاد خطای دید از داخل به خارج و همینطور خارج به داخل شده که در دیگر هندریل ها یا نرده ها این طرح دید و شفافیت بدین صورت وجود نداشته و اکثراً ایجاد محدودیت می کنند.

 

از مزایای خرید نرده شیشه ای در اسلامشهر به نکات زیر می‌توان اشاره کرد:

 1. عدم ایجاد مشکل دید و ایجاد شفافیت در وسعت دید
 2. محافظت بالا در برابر جلوگیری از سقوط و ایجاد خطر
 3. سرعت اجرا و نصب بالا نسبت به دیگر هندریل ها
 4. طول عمر بالا و مقاومت در برابر شرایط آب و هوایی مختلف و همینطور شرایط فیزیکی
 5. تنوع بالا در سیستم ها، رنگ ها و مدل‌های متنوع
 6. تمیز شوندگی راحت و آسان
 7. امکان بازیافت و بهره وری همینطور دوستدار طبیعت

اگر از قوانین مقرارت استاندارد ساختمان در خرید نرده شیشه ای در اسلامشهر بپرسید. باید گفت:

به طور کلی در بحث مقررات ملی و استاندارد ساختمان با نام الزامات عمومی ساخت و سازز بیان شده است که همه امکانی که بیشتر از هفتاد سانتی متر از کف بالاتر باشند در آن محیط نرده‌ها، دست اندازها یا جان پناه‌ها باید اجرا و بکار گرفته شوند تا مانع سقوط افراد مختلفی از ارتفاع به پایین شوند. ارتفاع و بالا آمدگی آن‌ها از کف بین 75 تا 110 سانتی متر نسبت به شدت خطر احتمالی در امکان گوناگون مورد استفاده می‌باشد.

همینطور در راه پله‌هایی که بیشتر از دو عدد پله را در ارتفاع طی کرده و نیز در مسیر رفت و آمد عادی یا خروج اضطراری قرار دارند باید در دو طرف مسیر نصب شوند.

با انواع خرید نرده شیشه ای در اسلامشهر همراه ما باشید.

در دیگر کشورهای روز دنیا نرده‌های شیشه‌ای بالغ بر ده‌ها طرح و مدل هستند اما در کشور ایران فقط چند مدل از آنها مورد استفاده قرار گرفته و نصب می‌شوند. نرده‌های شیشه‌ای به طور کلی به دو بخش تقسیم می‌شوند:

نرده شیشه ای روکار و نرده شیشه ای توکار هستش.

نرده‌های شیشه‌ای روکار به خاطر پایه ای که از کف دارد و شیشه را نگه می‌دارد و همینطور دیده شدن اتصالات روکار نامیده می‌شود. که قسمتی از این مدل نرده از کف توسط اتصالاتی به نام اسپیگات یا اسپیگت متصل شده و قسمت دیگر به صورت پروفیل‌های سرتاسری هستند که در رنگ‌ها و مدل‌ها و حتی متریال‌های گوناگون همچون آلومینیوم و آهن بکار گرفته می‌شوند.

در نرده شیشه ای توکار اتصالات و پروفیل های پایین هندریل در کف به کار رفته است و درپوش آلومینیومی بر روی آن‌ها قرار می‌گیرد. این طرح نرده شیشه ای به دلیل دیده نشدن اتصالات و فقط دیده شدن شیشه بالاترین استقبال را در بین مردم دارد. این تنوع زیاد نسبت به سایر انواع کاربری، نوع مدل و همینطور نوع عملکرد متنوع و متفاوت است.

 

 

طرح نرده شیشه ای فیکس پوینت

در این طرح شیشه‌های نرده به واسطه ابزار مستر (لیزر شیشه) در کارخانه سوراخ کاری می‌شود و با اتصالات مخصوص آن‌ها را به بدنه کف اتصال می‌کنند. متریال این اتصالات از آلومینیوم بوده و از این رو ضد زنگ یا عدم تغییر ظاهر در آن‌ها به طور دائم وجود دارد. این مدل از نرده شیشه ای به واسطه ظاهر به روز و زیبا خود یکی از بالاترین استقبال‌ها را به خود اختصاص داده است. بیشترین امکان استفاده این طرح نرده شیشه ای در استخر‌ها و راه پله‌ها در کنار ویلاهای مدرن می باشد.

مدل نرده شیشه ای اسپیگات

مثل نرده فیکس پوینت این طرح نرده نیز دارای اتصال روکار و دیده شونده‌ای است. این مدل هندریل دارای پایه‌های ایستاده‌ای بوده که شیشه را از پایین ثابت نگه می دارد اسپیگات‌ها در اصل پایه یا نگه دارنده‌های ثابت شیشه‌ها هستند که شیشه ها را از کف بلند کرده و باعث ایجاد ارتفاع از کف تا زیر شیشه ها می شوند. آنها به صورت تکی یا تعداد استفاده شده و بیشترین استفاده این طرح در محیط خارج بنا مانند تراس‌ها و بالکن‌ها می باشد.

فاصله آن‌ها از کف زمین تا محل فک شیشه گیر متنوع است اما اکثراً ارتفاع شیشه حدود 17 الی 20 سانتی متر از کف تا فک متفاوت می باشد.

اهمیت خرید نرده شیشه ای در اسلامشهر

شیشه در این نرده ها فاکتور مهم و موثری را تشکیل می‌دهد. شیشه های استفاده شده در نرده های شیشه ای دارای ساختار به روز و خاصی هستند. این طرح شیشه ها باید همه از نوع شیشه سکوریت لمینت باشند که در زمان ضربه خوردن و فشار دارای ریزش نشوند. در این نوع شیشه ها از طلق های لمینیت استفاده می‌شود که مثل چسب عمل می‌کند و در صورت شکستن مانع ریزش شیشه ها شده و تکه های آن‌ها را در کنار هم حفظ می‌کند.

این نوع شیشه ها همینطور که گفته شد از نوع سکوریت و به صورت دو جداره هستند اشخاص زیادی از مجموعه ها و یا اداره‌ها از آن‌ها به صورت تک جداره و یا شیشه ساده استفاده می کنند که در صورت شکست و نداشتن طلق لمینیت بر روی اشخاص پیاده از بالا ریخته و می‌تواند آُیب جبران ناپذیری راایجاد کند. از این رو اهمیت بالا و دقت در ساختار و طرح شیشه بسیار موثر و با اهمیت بوده و امری مهم در نرده های شیشه ای به شما می‌رود.

خرید نرده شیشه ای در اسلامشهر

مدل نرده مد نظر و همینطور نوع ساختار شیشه مورد استفاده فاکتورهای اصلی در محاسبه هزینه و قیمت هستند. به طور نمونه هندریل‌های توکار بخاطر اتصال سرتاسری که در کف با شیشه دارند دارای پروفیل های اتصال زیادتری و هزینه بیشتری نسبت به دیگر مدل های موجود دارند. در همین مدل نرده شیشه ای ساختار شیشه نیز موثر است که شیشه از چه مدل ضخامت و چه طرح ورق لمینیت باشد.

 

مقاله پیشنهادی برای شما:نرده استیل کابلی چیست؟

کلام آخر

با توجه به توضیحات ارائه شده گزینه نرده شیشه ای برای مکان‌های مد نظر در داخل و خارج بنا آسان‌تر است. نرده شیشه ای مستقل از کارکرد خود جنبه زیبایی شناسانه ای با خود همراه کرده است که همین امر کمک بسزایی در طراحی معماری داخلی و خارجی بنا می نماید.

انتخاب هر کدام از نرده های شیشه ای از دید عملکرد و استقامت نسبتاً یکسان بوده و تغیرات آنها بیشتر در اشکال و جلوه آنها دیده می شود. نکته پایانی روش اجرا صحیح شیشه‌ها است که تاثیر مستقیمی بر استحکام آنها در محیط نصب شده دارند.

مجموعه ما در خرید نرده شیشه ای در اسلامشهر از شما تشکر ویژه دارد که تا به اینجا مقاله همراه ما بودید. در صورت قصد خرید، اجرا، نصب نرده شیشه ایی را دارید  گروه ما آمادگی همراهی صفر تا صد شما را در پروژه شما را دارد.

در صورت داشتن هر گونه سوالی با ما در ارتباط باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *