شما در حال مطالعه مقاله اجرای حفاظ استیل در رباط کریم هستید که توسط تیم تکمان دیجیتال سرویس تهیه شده است.

رباط کریم از هزاران سال پیش نیز از مراکز با قدمت برای زندگی و سکونت بوده است و محدوده گذشته رباط کریم بیشتر از ۳ الی ۴ هکتار نبوده است و خانه‌های روستایی در حومه کاروانسراها جای داشته‌ است و بعد از اینکه رباط کریم تا حدودی وسیع شد، دارای چهار دروازه بوده که به ترتیب به شمال، جنوب، مشرق و مغرب محدود می‌شد به طوری که آثار دروازه غربی آن در جوار امامزاده محمد تقی تا چندی قبل نیز به چشم می‌خورد. بعدها با وسعت شهر رباط کریم و تاسیس باغ‌های میوه این دروازه‌ها از متروکه شد و خیابان‌ها و کوچه‌های زیادی ساخته شد و رباط کریم امروزی بنا شد.

همینطور در حوالی بازارک معروف به چاله بازارک تاریخدانان بر این باورند که روستا یا شهری در زیر خاک دفن شده‌ است و با توجه به آثار زیاد تاریخی و باستانی که در دهه شصت و هفتاد در حوالی رباط کریم از شش هزار سال پیش تا دوران تاریخی قاجاریه بدست آمده شواهد از پیشینه بالای این شهررا نشان می‌دهد.

از دلایل مهم و با اهمیت رشد، وسعت و شکل‌گیری شهر رباط کریم، قرار گرفتن این شهر بر سر راه جاده ابریشم و راه زیارتی به استان خراسان منتهی به بغداد بوده، اشاره کرد و از سمتی بعد از این که آقامحمدخان قاجار، تهران را به پایتختی کشور برگزید و به عمران و تاسیس آن تلاش کرد و تهران مرکز امورات دولتی و حکومتی شد، رفت و آمد مردم به شهر تهران برای رفع مشکلات و انجام کارهای اداری از نقاط متفاوت کشور زیاد شد و مردم بخش جنوبی ایران، کاروانیان، بازرگانان و بخشی از گروه نظامی می‌بایست از شهر رباط کریم که در مسیر جاده ساوه به تهران قرار دارد تردد کنند که این امر به تدریج مهاجرانی را از شهرهای مختلف به سوی رباط کریم هدایت کرد.

اجرای حفاظ استیل در رباط کریم

قدمت مردمان رباط کریم را ترکها تشکیل می‌دهند بعد از آن از جمله کرد، لر، گیلک، مازنی و مردمان بومی هستند. به این شکل که قدمت مردمان شهر رباط کریم به زبان ترکی صحبت می‌کنند .

قدیمی‌ترین و با پیشینه‌ترین کاروانسرای فلات کشور ایران نزدیک به شهر رباط کریم و در همسایگی دشت آباد و سرسبز شهریار احداث شده است. دیوار قطور کاروانسرای رباط کریم ارتفاعی معدل با دو برابر ارتفاع ساختمان‌هایی را دارد که در داخل کاروانسرا بنا شده است. طراحی بنا ظاهر بسیار ساده و شامل تعدادی اتاق است که درهای آن‌ها به سمت حیاط اصلی باز می‌شود.

در سه سمت حیاط اصلی سه ایوان وجود دارد که عرض این ایوان‌ها تقریباً پنج متر است. مدل ساختمان این کاروانسرا به طرح مسجد جامع ساوه شبیه است. این مسجد در فاصله حدوداً 50 کیلومتری از کاروانسرا واقع شده است. در مسجد جامع در دوران تاریخی صفوی تغییرات کوچک انجام گرفته است و تنها تفاوت مسجد جامع ساوه با کاروانسرای رباط کریم این است که در کارونسرای سنگی بخشی خالی گوشه‌ها را با اتاق‌های گنبد داری طراحی کرده‌اند.

با ما در ادامه همراه باشید با آثار تاریخی شهرستان رباط کریم آشنا شوید.

برای ساخت و درست کردن یخ در بهار و تابستان از سال‌های گذشته در برخی از شهرهای متفاوت انبارها و کارگاه‌های یخ تولید و ساخته می‌شد تا یخ مورد نیاز مردم آن شهر را از این روش تأمین شود. این انبارهای یخی با هدف ظاهری مخروطی و همانند یک کله قند از خشت و گل با ارتفاع 7 تا 8 متر تهیه می‌شد. در فصل زمستان در داخل چاله عمیق به وجود آمده، آب را گذاشته و بعد ورودی و کلیه محفظه‌های آن‌ها به طور کامل بسته می‌شد و به تدریج با فرا رسیدن فصل بهار و تابستان و گرم شدن هوا یخ‌های ضخیم تولید شده در یخچال مورد استفاده قرار می‌گرفت.

دور از لطف نیست که این انبارها در دوران‌های تاریخی زندیه و قاجاریه در ایران بیشتر تاسیس و احداث شد و در رباط کریم برای تامین یخ این بخش و کاروانیان سه انبار یخی در فصل های مختلف وجود داشت که در اصطلاح بومی به یخچال معروف بودند. از این انبارها تا چندین سال قبل نیز استفاده می‌شده است که با جایگزین شدن یخچال‌های مدرن و دیجیتالی این انبارها عملاً از کار افتاده‌اند.

ممنون از همراهی شما تا به اینجا مقاله در ادامه با ما همراه باشید تا درباره اجرای حفاظ استیل در رباط کریم صحبت کنیم.

مقاله پیشنهادی برای شما:نرده استیل چیست؟

با پیشرفت تکنولوژی در هنر و معماری در ساخت و ساز استفاده از متریال با کیفیت و با دوام اهمیت بیشتری پیدا کرده است. یکی از این جنس‌ها که هم از نظر زیبایی ظاهری و استحکام بالا در برابر تاثیرات مخرب مثل آب و هوا و آلودگی محیطی کاربرد زیادی دارد.

استنلس نوعی از استیل است که می تواند در نمای خارجی پنجره و تراس ساختمان ها و هم برای نمای داخلی ساختمان مثل حفاظ درب های ورودی استفاده شود. حفاظ استیل به دو قسمت تقسیم می شود.

که از جمله : استیل حفاظتی ضد سرقت و نرده استیل محافظ که این دو گروه برای اجرا در پنجره ها و درب‌های ورودی آپارتمان با توجه به کاربری مدل حفاظ طرح های مختلفی دارند. در اجرای حفاظ استیل در رباط کریم معمولا از لوله های استیل و پروفیل استیل تهیه و تولید می شود. حفاظ استیل امنیتی ضد سرقت در حقیقت یک گارد تقویت شده از چند ردیف میله آهنی و لوله آهنی با پوششی از لوله استیل است که به واسطه جوشکاری در زوایا به یکدیگر متصل شده است و بیشتر برای امکانی که احتمال سرقت در آن بالا است استفاده می شود. این مدل از حفاظ استیل می تواند به صورت ساده طراحی شود و از المان های افقی و عمودی از لوله های استیل و پروفیل استیل تولید شود و یا به صورت دکوراتیو و طرح دار باشد که به صورت منحصر به فرد برای هر سفارش طراحی و ساخته می شود. حفاظ استیل امنیتی حتما باید از استنلس استیل زنگ نزن ساخته شود.

اجرای حفاظ استیل در رباط کریم

با ما همراه باشید تا درباره استقامت و طول عمر بالای استیل زنگ نز ن توضیح دهیم.

تا مقاومت و طول عمر آن برای مدت زمان بسیار زیاد تضمین و ضمانت شود. هر چه نکات امنیتی در ساخت گاردهای محافظ بیشتر باشد هزینه حفاظ استیل بالا می‌رود. حفاظ استیل محافظ در حقیقت یک گارد برای مانع شدن از سقوط کودکان از طبقات بالایی ساختمان نصب می شود. این نوع حفاظ بیشتر در طراحی مدل‎هایی مثل پنجره های ساختمان های بلند نصب و اجرا می شود.

اجزای این نوع از حفاظ استیل از چند ردیف افقی لوله استیل تهیه می شود. یکی از انواع حفاظ استیل تراس و پشت پنجره که در طبقات بالای برج ها استفاده می شود حفاظ استیل افقی(خطی) است که با استفاده از لوله های استیل در چند ردیف موازی هم به شکل افقی در فاصله یک اندازه بین دیواره بالکن ها و چهارچوب پنجره ها نصب و اجرا می شود.

اگر طول پنجره یا تراس کمتر از یک متر باشد از لوله استیل با ضخامت 25 میلیمتر برای اجرای حفاظ استیل استفاده می شود اما اگر طول پنجره ها و تراس‌ها بیشتر از یک متر و تا طول سه متر باشد از لوله های استیل با ضخامت‌های 38 و 51 میلیمتر برای اجرای حفاظ استیل استفاده می شود. یراق به خصوصی که لوله ها را به دیواره و چهارچوب پنجره و تراس متصل می کند به واسطه پیچ در جای خود سفت می شود. باعث شدن برای عبور افراد با سن پایین و کودکان از میان حفاظ‌ها شود. بودجه گذاری حفاظ استیل خطی بر اساس متر طول هر ردیف لوله استیل اجرا شده تعیین می شود.

اصول استاندارد برای لوله های استیل افقی اجرا شده در این طرح بین 3 تا 5 عدد می باشد. حفاظ استیل افقی تنها با هدف محافظت از سقوط اشخاص از طبقات بالایی ساختمان به سمت پایین طراحی می شود و باید توجه داشت این نوع از طراحی به هیچ عنوان نمی تواند مانع ورود دزدان به داخل ساختمان و مجتمع شود.

به دلیل اجزا و قطعات آن به واسطه یراق آلات و پیچ به یکدیگر اتصال می شوند و دزدان می توانند با یک ابزار ساده مثل پیچ گوشتی اجزای آن را از هم باز کنند. حفاظ استیل تراس باید از نوع استیل 304 با استاندارد بین المللی اجرا شود تا در مدت زمان بالا با مشکل زنگ زدگی مواجع نشوید.

در ادامه به انواع حفاظ استیل برای اجرای حفاظ استیل در رباط کریم می‌پردازیم.

محیط بالکن هایی که در بنای اصلی ساختمان قرار دارند فضای مناسبی برای ورود دزدان به داخل واحد های ساختمانی ایجاد کرده است که نیاز به اجرای یک محافظ مقاوم و با طول عمر بالا را به وجود آورده است. از سمت دیگر نمای ساختمان های حال حاضر نیز باید زیبایی ظاهری خود را حفظ کنند و نمی توان از هر جنس و موادی به عنوان حفاظ بالکن استفاده کرد با توجه به نکاتی که ذکر شد حفاظ استیل بالکن گزینه خوبی است. که می توان از آن برای محافظت در بالکن ها و هم تامین زیبایی ظاهری بنای ساختمان استفاده نمود. حفاظ استیل تراس از بهترین نوع استیل زنگ نزن تولید می شود تا در محیط بیرونی ساختمان بتواند شکل ظاهری و دوام درونی خود را برای مدت زیادی حفظ کند. حفاظ استیل بالکن به دو روش مختلف اجرا و ساخته می شود.

مقاله پیشنهادی برای شما:کاربرد نرده کابلی

که به شرح آن می پردازیم اگر حفاظ استیل تراس برای طبقات پایین ساختمان باشد باید از نوع حفاظ ضد سرقت تولید می‌شود. این نوع از حفاظ بالکن از یک فریم استیل که از پروفیل های تولید می شود داخل این فریم ستون های عمودی از پروفیل قرار می گیرد که به روش جوش کاری استیل یا همان جوش کاری آرگون به فریم اتصال داده می‌شود.

اجرای حفاظ استیل در رباط کریماجرای حفاظ استیل در رباط کریم

این ستون ها به وسیله مته بخصوصی در فاصله های دقیقی به ضخامت ۲۶ میلی متر سوراخ شده تا از میان آنها گاردهای امنیتی که از لوله استیل به قطر ۲۵ میلی متر هستند رد می‌کنند برای افزایش استقامت حفاظ استیل تراس در داخل این لوله های استیل می توان از میلگرد آجدار با ضخامت ۲۰ میلی متر به همراه لوله آهنی به قطر ۲۲ میلی متر اجرا شود. بعد از عبور گاردهای مرکزی تمام زوایا و محل‌های اتصال اجزای حفاظ به همدیگر جوش داده می شوند تا یک ساز استیل یکسان و هماهنگ ساخته شود. حفاظ استیل بالکن امنیتی را می توان با مدل‌های خاص و منحصر به فرد نیز تولید و اجرا شود.

این کار با ترکیب ساختاری قطعات دکوراتیو استیل با اجزای مرکزی حفاظ انجام می گیرد تا حفاظ استیل از ظاهر ساده و یک نواخت به یک شکل جذاب و انحصاری تبدیل شود. حفاظ استیل تراس برای طبقات بالایی ساختمان عموما تا ارتفاع ۱۱۰ سانتی متر را پوشش می دهد و چیدمان گاردهای امنیتی آن به صورت عمودی بود.

تا کودکان کم سن نتوانند از این گارد ها بالا رفته و خطر سقوط را کم می‌کند. به هیچ عنوان نباید برای از اجرای حفاظ استیل در رباط کریم از استیل 201 استفاده نمود چون پس از گذشت چندین ماه این نوع استیل شروع به پوسیدگی کرده و دچار زنگ زدگی خواهد شد و ظاهر اولیه خود را از دست می‌دهد.

مقاله پیشنهادی برای شما:کاربرد نرده شیشه ای

از حفاظ استیل بانکی بیشتر در حفاظ امنیتی استیل استفاده می‌شود که در بانک ها، جواهر فروشی‌ها و به طور کلی امکانی که نیاز به امنیت بیشتر دارند استفاده می شود. با دوام‌ترین و مسحکم‌ترین نوع حفاظ استیل که در موسسه‌های مالی اجرا و نصب می شود حفاظ استیل بانکی است. مراحل تولید و اجرای این نوع از حفاظ استیل بسیار با دقت تهیه می شود. اجزای این نوع حفاظ بسیار با استحکام بالا بوده و به صورتی است که برای تحمل ضربه و وزن بالا طراحی شده اند. نوع استیل به کار رفته در اجرای این طرح از حفاظ، از نوع استنلس استیل ضد زنگ با نوع 316 می باشد. قطر لوله‌های استیل و پروفیل‌های استیل تهیه شده حفاظ بانکی حداقل 1 میلی متر است که نسبت به دیگر مدل های حفاظ از ضخامت بیشتری برخوردار است. حفاظ استیل بانکی به دو صورت ثابت و متحرک تولید می شود که حفاظ ثابت عموما در پشت نمای شیشه ای ساختمان ها اجرا می شود و حفاظ استیل بانکی متحرک در پشت درب های ورودی و لنگه های بازشو پنجره ها اجرا می شود.

شما عزیزان می توانید برای مشاهده تعرفه طراحی سایت یا تعرفه تولید محتوا سایت روی کلمات مورد نظر کلیک نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *