مقاله خرید نرده استیل در ویلادشت توسط تیم تکمان دیجیتال سرویس تهیه و تولید شده است.

شهرستان ملارد واقع شده در 50 کیلومتری غرب استان تهران است. ویلادشت یکی از شهرک­های دلنشین و زیبای  این شهرستان بوده که می­خواهیم در این مقاله راجع به خرید نرده استیل در این شهرک بپردازیم. این شهرک از نظر جایگاه جغرافیایی در جنوب روستای لم­آباد و با فاصله از قشلاق جا گرفته شده است. این شهرک شامل دو خیابان اصلی بوده که اکثر خانه­های ساخته شده در آنجا بصورت باغ ویلا بوده است، و از دارایی­های این شهرک می­توان به”نهصد و بیست هشت” قطعه زمینی که دارای سند شش دانگ هستند اشاره نمود، که حدود هشت و چهل مورد زمین­های موجود در این شهرک دارای حداقل 1500 متر مساحت مربع و ابعادی در 60*25 می­باشند.

ویلادشت ملارد در اکثر اوقات دارای آب و هوای بسیار خنک، مطوبع و دلخواهی بوده به همین علت توجه سازندگان و سرمایه گذران را از خیلی مدت دور به خود جلب کرده و به همین علت سبب شده که این شهرک هم­اکنون از شهرک­های گرونی به­ حساب بیاد. ویلاسازی در این شهرک قدمتی 40 ساله دارد، که باعث شده ویلادشت یکی از شهرک­های مورد علاقه عموم و سرمایه­ داران  برای سرمایه گذاری باشد. همچنین این شهرک برای گذراندن اخر هفته ای دلچسب بسیار مکانی مناسب است زیرا در نزدیکی استان تهران می­باشد و عموم مردمی که ساکن تهران هستند می­توانند آخر هفته خوبی را دراین موقعیت مکانی به سر ببرند.

همانطور که در مطالب بالا گفته شد این شهرک دارای دو خیابان اصلی می­باشد که حاوی تمامیه امکانات شهری از جمله لوله کشی آب، دسترسی به آب آشامیدنی سالم، سیستم های لوله کشی گاز رسانی و فرایند تامین برق شهری می­باشد و دارای بسیاری از موارد دیگری که در شهر وجود دارد اما در تعداد کثیری از شهرستان های دیگر متاسفانه وجود ندارد، همه­ی این­ها در این شهرک وجود دارند و محیط امن و بسیار زیبا و جذابی را برای عموم رقم زده است. وجود امکانات شهری کامل و همچنین آب و هوای خنک باعث شده است که قیمت باغ ویلاهای این شهرک از حداقل 6 میلیارد تومان آغار شده تا حداکثر 20 میلیارد تومان و حتی بیشتر ادامه داشته باشد. همچنین اگر کسی علاقه به کشاورزی یا ساخت و ساز داشته باشد می­تواند زمین­های این شهرک را با حداقل 200میلیون تومان خریداری کرده و به کسب و کارخود با خیال راحت بپردازد.

همچنین نمی­توان از این موضوع چشم­پوشی کرد که یکی از دلایل بالابودن نرخ در این شهرک،داشتن سند­های مناسب و بدون مشکل،(مهم ترین نکته دارا بودن سند­های شش دانگ می­باشد) و داشتن جواز ساخت که همه این­ها باعث شده است که این شهرک حتی با داشتن نرخ بالا مورد توجه سازندگان و سرمایه گذاران قرار بگیرد.

همچنین بسیاری از سازندگان و معماران برای طراحی داخلی و خارجی باغ ویلاها از نرده­های استیلی استفاده می­کنند. ویلادشت در فاصله بیست و دو کیلومتری شهر کرج  و در ناحیه­ی شمالی آن قرار دارد، مردم بومی که در ویلادشت زندگی می­کنند از دو سمت شمال و غرب به دوتا شهر بزرگ دسترسی دارند. در آینده قرار است در خط مترو تهران-کرج ایستگاه­های بیشتری ساخته شود که یکی از این ایستگاه­ها قرار است ملارد باشد، با ساخته شدن این ایستگاه رفت و آمد بسیار راحتتر و سریعتر از قبل خواهد شد و همچنین کمک بزرگی به سالم نگه داشتن هوا و پاک نگه داشتن طبیعت دارد.

یکی از نکته­هایی که باید به آن توجه داشت و از آن غفلت نکرد این است که بعد از وقوع انقلاب و مشکلاتی که پیش آمد باعث شد که به­طور کافی و لازم به شهرک های ویلایی توجه نشود و بسیاری از آنها هم در حال حاظر روبه نابودی هستند، در زمانی زندگی می­کنیم که همه چیز در پیشرفته ترین حالت ممکنش وجود دارد به عبارت دیگر در عصر تکنولوژی زندگی می­کنیم. به طور قطع تکنولوژی همانطور که مزایای زیادی داره به همان شکل هم معایب بسیار زیادی دارد. همان طور که گفته شد ویلادشت از شمال و از غرب به کرج و تهران دسترسی دارد، قابل گفتن است که تهران یکی از بزرگترین شهرهای صنعتی ایران می­باشد.

به وجود آمدن کارخانه­های صنعتی بسیار زیاد، سب شده است که بسیاری از زمین­هایی که مناسب کشاورزی هستنند، زمین های حاصل خیز، خاک های مناسب هر نوع کشتی یا به طور کل از بین بروند یا خاک دچار مسمومیت شود که دیگر مناسب کشاورزی  و حاصل خیز نباشد.

مقاله پیشنهادی برای شما:انواع نرده شیشه ای

واحدهای صنعتی به شهرک­های ویلایی از جمله ویلادشت کم آسیب نزدند. واحدهای صنعتی باعث شدند که باغ­ها به شدت آسیب ببینند، زمین­ها از بین بروند و درختان زیبای میوه همگی آسیب ببیند و در نهایت از بین بروند. این واحدها همچنین باعث می­شوند بسیاری از شغل­ها از بین بروند که کشاورزی هم بی نسیب از این موضوع و مشکل نیست.

اما خوشبختانه با تصویب قانونی تا 120کیلومتری استان تهران هیچگونه واحد و کارخانه صنعتی حق انجام هیچگونه فعالیتی را ندارد. با تصویب این قانون سبب شد که توجه بیشتری هم به شهرک­های ویلایی و هم داشتنی هوایی پاک و سالم و در امان نگه داشتن زمین­ها، کمک بزرگی به ارمغان بیاورد؛ همچنین امیدوار هستیم که در آینده توجه بیشتری به شهرک­های ویلایی داشته باشند تا محیط پاک و سالمی را برای عموم مردم به ارمغان بیاوریم.

مردم بومی ویلادشت معمولا از طریق کشاورزی و یا اجاره دادن ویلاهای خود کسب درآمد می­کنند، همچنین اگر شما به عنوان یک غیر بومی در این مکان زمینی خریداری کرده و قصد کشاورزی داشته باشید می­توانید از سهمیه آب کشاورزی این منطقه برخوردار شوید.

بخاطر آب و هوای خنک و مطبوع نوع معماری ویلاهای ساخته شده به طور قطع متفاوتتر از شهر می­باشد و همچنین استفاده از نرده­های استیلی در ویلاها کمک به شیک و لوکستر کردن ویلاها می­نماید. برای علاقمندان و دوست دارانه طبیعت که می­خواهند آخر هفته خود را در یک محیطی آرام و خنک و بدون شلوغی سپری کنند، می­توانند به شهرک زیبایه  ویلادشت مراجعه کنند. با وجود اینکه این شهرک یکی از شهرک های نسبتا گران و لوکس به حساب می­آید اما همچنان ظاهر و زیبایی طبیعی خودش را حفظ کرده و منظره­ای زیبا و چشم نواز رو از خودش به اشتراک میگذارد. حتی این مکان، مکانی مناسب و جذاب برای کمپینگ کردن هم می­باشد.

نرده­ها یکی از مهم­ترین پایه­ها برای حفظ امنیت متداول و زیباسازی ویلاها و ساختمان­ها می­باشند، از نرده ها برای ساختن حفاظ­های متفاوتی مثل حفاظ پنجره، بالکن، تراس و … استفاده می­کنند، از اهمیت زیاد نرده­ها می­توان به این موضوع اشاره کرد، اگر ویلایی که شما می­سازید راه پله­هایش نرده نداشته باشد به شما پایان­کار نمی­دهند حتی اگر ویلای شما فقط یک طبقه داشته باشد. انواع متفاوتی نرده داریم و از هر نوع جنسی که شما فکر بکنید نرده وجود دارد، اما امروزه قطعا از محبوبترین نرده­ها می­توان به نرده­های استیل اشاره کرد که غوغای زیادی به­پا کرده است.

نرده استیلی یکی از مطلوب ترین، محبوب ترین و همچنین پرفروش ترین نوع نرده در چندسال اخیر می­باشد. نرده­های استیلی در واقع از جدیدترین سری نرده­هایی می­باشد که به بازار عرضه گردیده و توجه بسیاری از طراحان داخلی و حتی معماران را به خود جذب کرده است. این مدل نرده­ها آنچنان جذابیتی دارد که می­توان از آنها در همه نوع محیط و آب و هوایی به کار برد، مخصوصا در شهرک­های ویلایی لوکس و جذاب، که زیبایی چشم نوازی را به وجود می­آورد. پس اگر می­خواهید ویلا و یا ساختمانی فوق لوکس و خاص داشته باشید پیشنهاد ما به شما قطعا استفاده از نرده­های استیلی می­باشد.

سوال پیش می­آید که چرا انقدر اصرار به استفاده از نرده­های استیلی داریم، چرا از نرده­های آلومینیومی یا آهنی استفاده نکنیم؟ جواب واضح است استفاده از نرده­های آلومینیومی هم بسیار قدیمی و از کار افتاده شده است هم از لحاظ قیمتی نسبت به نرده های استیلی بسیار گرانتر می­باشد، علاوه براینکه قیمت نرده­­­های آلومینیومی بسیار زیاد است نصب و اجرای آن­ها هم نیاز به تجهیزات بسیار پیچیده و دقیق دارد بنابراین اصلا نرده­های مناسبی نمی­باشند؛ شما می­توانید تمام انتظاراتی را که از باقی نرده­ها دارید همه را یکجا در نرده­های استیلی با قیمتی کاملا مقرون به صرفه پیدا کنید.

این نکته بسیار مهم را نمی­توان فراموش کرد که 90درصد ویلاها و ساختمان­های احداث شده از نرده­های استیلی در سازه­های خود بکار می­برند. نرده­هایی که از جنس استیل ساخته شده­اند بسیار محکمتر از نرده­هایی با جنس چوبی و آلومینومی می­باشند و همچنین نمی­توان از دوام بالای آن­ها در همه نوع آب و هوایی گذشت کرد، چرا که نرده­هایی که از جنس آهن می­باشند وقتی در محیط بیرون نصب شوند طی مدت زمان طولانی زیر نور تابناک خورشید دچار زنگ­زدگی می­شوند سپس رنگ، شکل وشمایل خود را از دست داده و چشم نواز دلخراشی را به وجود می­آورد .

به طور قطع نمی­توان از نرده­هایی که جنسشان بسیار سست و لطیف است در سازه­های ساختمانی استفاده نمود چون بسیار وحشتناک، می­تواند عواقب دردناک و جبران ناپذیری را به­وجود آورد زیرا که هدف اصلی ساخت نرده همراهی و پشتیبانی کردن انسان در مواقعی مثل بالا و پایین رفتن از پله­ها و موارد بسیار محافظتی می­باشد، پس استفاده و انتخاب یک نرده درست باعث جلوگیری از بسیاری مواقع دردناک می­باشد؛ به طور مثال اگر شما از پله­ها بیفتید و فکر کنید، نرده­ای که به آن دست میندازید از جنس چوب و یا پلاستیک باشد به طور حتما نرده نمی­تواند وزن شما را تحمل کند پس باید در انتخاب جنس نرده به شدت توجه نمود.

مقاله پیشنهادی برای شما:انواع نرده استیل

استیل یک انتخابی کاملا مناسب برای تهیه نرده­های داخل و خارج ویلا و ساختمان­­ها بدون شک می­باشد. جنس استیل به قدری محکم و بادوام هست که جایگاه خالی آن­ را می­توان در بسیاری از صنایع مختلف حس کرد. با گذر زمان و پیشرفت علم در تمامی حوضه­ها حتی در حیطه ویلاسازی و ساختمان سازی علاوه بر توجهات ویژه­ای که به اجزای سازنده آن می­شود، ظاهر آن هم بسیار مهم و مورد توجه می­باشد، طراحی­های امروزی همگی بدون استثناء نرده در آنها دیده می­شود چه در طراحی­های داخلی چه بیرونی.

استیل یکی از آلیاژ­های مهم و کاربردی زندگی انسان می­باشد که با توجه به گذر زمان و پیشرفت علم متوجه ویژگی­های فراوان و فواید آن شده است. همانطور که گفته شده است ساخت و نصب نرده­­ها برای حفاظت از پله­ها می­باشد که نرده­هایی که از استیل ساخته شده­اند مقاومتی شدید و پایا در برابر هر نوع آب و هوایی از جمله می­توان به رطوبت شدید و آفتابی سوزان اشاره نمود.

پس تهیه و نصب نرده­های استیلی در هر گونه شرایط آب و هوایی، در هر نوع منطقه­ای چه گرمسیری باشد چه سردسیری بهترین انتخابی که ممکن است وجود داشته باشد، استفاده از این نوع جنس نرده می­باشد.

از ویژگی­های بسیار مهم استیل باید حتما به این موضوع اشاره نمود که استیل مرگ ندارد. این آلیاژ تحت هیچ گونه شرایطی زنگ نمی­زند؛ از دلایلی که باعث شده است بسیاری از افراد شیفته این آلیاژ شوند و آنرا جایگزین نرده­های چوبی و آهنی کنند، همین است. استیل همانطور که گفته شد در صنایع مختلفی کاربرد و مورد استفاده قرار می­گیرد که همه­ی این­ها به ویژگی­های زیادی که در ماده آن نهفته می باشد، برمیگردد.

ناگفته نماند که استیل آلیاژی بسیار منعطف و انعطاف­پذیر و می­باشد. در مقرون به صرفه ترین آلیاژ­ها، استیل در صدر آن­ها نیز جای گرفت است. در ساخت و تهیه نرده­های استیلی پایه آلیاژی که در آن بکار رفته است، در پایه­ی آهنی آن 10درصد کروم نیز به­کار رفته است. به زبانی ساده اگر آهن خالص در تهیه نرده استیلی به­کار رفته بود باعث زنگ­زدگی میشد اما چون آهن با کروم ترکیب شده است از زنگ­زدگی استیل نیز جلوگیری می­نماید، به همین علت استیل را یک پدیده می­دانند زیرا که مقاومتر از آهن و ضد زنگ می­باشد. نرده­های سلولی در طی گذر زمان کیفیت سلولی و آلیاژی خود را به­طور مداوم، بدون فرسایش و آسیب دیدگی حفط می­نمایند.

نرده­های استیلی اگرچه وزنی سبک دارند اما مقاومت آن­ها همچنان ستودنی می­باشد. قطعات این نرده به صورت پیش فرض ساخته و سرهم بندی شده می­باشد پس نصب و اجرای آن­ها زمان خیلی کمتری را سپری می­کند. در صورت نیاز و یا عدم علاقه می­توان آن­هارا بازنموده و بازسازی کرد. و از خوبی­های این نرده می­توان به این اشاره نمود که برای نصب و سرهم بندی آن نیاز به جوشکاری نیست. از خوبی­­های نرده استیل می­توان گفت که در برابر اجسام سخت و نوک­تیز آسیب خیلی کمتری نسبت به سایرین برخوردار است.

مقاله پیشنهادی برای شما:انواع حفاظ استیل

استفاده از نرده­های استیلی در حال حاظر رونق چشم گیری داشته است و استفاده از این نرده­ها زیبایی چشم افزونی را به سازه­ی شما اضافه میکنه پس در ساخت ویلاهای لوکس و جذابتون نرده­های جذاب استیلی را فراموش نکنید.

برای آگاهی از تعرفه تولید محتوا و تعرفه طراحی سایت به سایت تکمان دیجیتال سرویس مراجعه نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *