مقاله نصب حفاظ استیل در ویلادشت توسط تیم تکمان دیجیتال سرویس تهیه و تولید شده است.حفاظ استیل در افزایش ایمنی ساختمان‌ها و همچنین زیبایی شکل ظاهری ساختمان‌ها به ما کمک می‌کند و امروزه استفاده از آن رو به افزایش است. شهرک ویلادشت نیز از این قضیه مستثنی نیست و با توجه به افزایش ساخت و ساز روزافزون و در نتیجه آن افزایش جمعیت در این منطقه تقاضا برای حفاظ استیل نیز در این منطقه افزایش یافته است. از آنجا که ویلادشت یک منطقه مسکونی است حفاظ­های استیل در قسمت­های نیازمند حفاظت در ملک­های مسکونی از جمله بالکن­ها، پنجره­ها و همچنین فضاهای داخلی ساختمان‌ها به کار می­روند. حفاظ­های استیل در رنگ­ها ابعاد و اشکال متفاوت موجود هستند و برحسب نیاز و هم­چنین معماری ساختمان می‌توان مناسب­ترین آن را برگزید. نصب این حفاظ­های استیل دستورالعمل خاص خود را دارد و باید با دقت انجام شود. هم­چنان مانند هر تجهیز دیگری نصب آن با محدودیت­هایی همراه است و یک­سری مجوزها نیاز دارد که در ادامه به بررسی آن­ها می‌پردازیم.

همان­طور که در ابتدا گفتیم موضوع ما نصب حفاظ استیل در شهرک ویلادشت است در نتیجه نیاز است تا با این منطقه و ویژگی­های آن آشنا شویم.

مقاله پیشنهادی برای شما:راهنمای جامع خرید نرده استیل

شهرک ویلادشت یک شهرک محلی است که در استان تهران قرار دارد. این شهرک، شهرکی در شهرستان شهریار است و در حومه‌ی شهر تهران واقع شده است. برای یافتن دقیق­تر موقعیت مکانی شهرک می­توان به این موضوع اشاره کرد که این شهرک در جنوب روستای لم­آباد و با فاصله کمی از قشلاق قرار دارد. نام این منطقه از دو واژه‌ی ویلا و دشت تشکیل شده که واژه اول به معنای خانه­های تفریحی و واژه­ي دوم به معنای منطقه­ای صاف و پست است.

این شهرک دارای دو خیابان اصلی است و اکثر باغ ویلاها در آنجا ساخته شده­اند. این شهرک دارای ۹۲۸ زمین است که سند شش دانگ دارند. بیشتر این زمین­های نام برده شده مساحت های ۱۵۰۰ متری دارند و ابعاد آن­ها ۶۰×۲۵ می­باشد. ساخت ویلاهای مسکونی در این شهرک از قدمتی ۴۰ ساله برخوردار است و برخی از این باغ ویلا­ها قیمت چند میلیاردی دارند که افزایش استفاده از امکانات رفاهی و ایمنی مانند نصب حفاظ استیل در پنجره‌ها و بالکن‌ها در این افزایش قیمت­ها نقش دارد.

در دهه­های اخیر با افزایش روز افزون جمعیت و هم­چنین توسعه شهرها رو به رو شده­ایم و در نتیجه به شهرک ویلادشت به عنوان منطقه­ای برای برنامه‌ریزی پروژه‌های مسکونی توجه ویژه­ای شده است.

مقاله پیشنهادی برای شما:نرده شیشه ای چیست؟

احداث واحدهای مسکونی، ایجاد فضای سبز، ساخت مراکز خدماتی برای افزایش رفاه و امکانات زندگی ساکنان از جمله اقداماتی هستند که برای توسعه شهرک ویلادشت انجام شده­اند. این اقدامات سبب شده­اند که در حال حاضر شهرک ویلادشت به منطقه­ای با تنوع ساختمان‌های مسکونی همراه با حفظ زیبایی آن­ها معروف است و نظر ساکنان و بازدیدکنندگان زیادی را به خود جلب کرده است.

تاریخچه شهرک ویلادشت شهریار به قدمتی عمیق در دوران باستان برمی­گردد. شواهد متعددی در این منطقه وجود دارند که همانند دیگر مناطق شهرستان شهریار نشان از وجود سکونتگاه‌های انسانی در طول دوره‌های مختلف تاریخی دارند. اما تاریخچه ساخت شهرک ویلادشت به سال ۱۳۷۴ هجری شمسی باز می­گردد. در سال ۱۳۷۴، هیات عالی و شهرسازی و معماری ایران، به منظور توسعه شهری یک طرح توسعه را در مناطق محروم به نام ویلادشت عباس آباد ارائه کرد. در ادامه آن مقامات مربوطه موافقت خود را با این طرح اعلام کردند و شهرک مسکونی ویلادشت با هدف ایجاد ساختمان­های مسکونی و فضای سبز در بخش غربی شهرستان شهریار ساخته شد. پس از آن این شهرک با استقبال شدیدی از طرف علاقمندان به طبیعت رو­به­رو شد و در حال حاضر یکی از شهرک­های معروف و بزرگ در نزدیکی شهر تهران است. از امکانات دیگر و قابل توجه این شهرک نیز می‌توان به نزدیکی آن به فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره)، نزدیکی به مکان­های تفریحی مانند تپه­های شهریار و دریاچه دشتی اشاره کرد.

همچون دیگر مناطق کشور ایران، شهرک ویلادشت شهریار نیز دارای تنوع در زمینه فرهنگ و هنر می‌باشد. مردم و ساکنین این شهرک از فرهنگ‌ها و اقوام مختلفی هستند و از انواع رویدادها و مراسم‌های فرهنگی استقبال می­کنند.

معماری شهرک ویلا دشت شهریار یک معماری مدرن و زیبا می‌باشد. در واقع در واحدهای مسکونی این شهرک تلاش شده تا با استفاده از طراحی و مصالح مدرن رفاه و ایمنی ساکنان تامین گردد. همین امر است که سبب می‌شود برای حفظ بیشتر ایمنی و افزایش این زیبایی و مدرنیته به دنبال استفاده و نصب حفاظ استیل در ویلادشت باشیم.

شهرک ویلادشت، شهرکی است که در مقایسه با سایر شهرک‌های مسکونی در حال حاضر یک شهرک کوچک تا متوسط در نظر گرفته می­شود. اما با همین مساحت کم به عنوان یک شهرک مسکونی نسبتا مدرن و زیبا شناخته می‌شود و امکانات رفاهی متعددی از جمله فضای سبز جهت استراحت و تفریح، مراکز خرید، رستوران، باشگاه ورزشی، کافه و … را برای ساکنین خود فراهم نموده است.

کلمه حفاظ برای ما به ارمغان آورنده امنیت می‌باشد و حفظ امنیت نیز در زندگی انسان از جایگاه ویژه­ای برخوردار است.

امروزه استفاده از حفاظی ایمن در ساختمان‌ها که به طور همزمان به زیبایی ظاهری نیز کمک کند و جنس آن مقاوم باشد رو به افزایش است. در نتیجه استفاده از حفاظ استیل انتخابی هوشمندانه می‌باشد زیرا این حفاظ علاوه بر مقاومت و استحکام بالایی که دارد، از  زیبایی چشمگیری نیز برخوردار است.

حفاظ استیل برای زیبا کردن نمای پنجره‌ها، بالکن‌ها و فضاهای داخلی ساختمان استفاده می‌شود. البته همانطور که گفته شد نقش اصلی این حفاظ، ایمن کردن آن محیط و فضایی است که در آن نصب شده است بنابراین نیاز است از یک آلیاژ مناسب استفاده شود. از آنجا که استیل ضد زنگ است، عمر بالایی دارد، و دارای خاصیت ضد اسیدی است آلیاژی مناسب در ساخت حفاظ می‌باشد.

حفاظ استیل کاربرد های متفاوتی دارد که از جمله آن­ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

¨ استفاده از حفاظ استیل در راه‌پله: استفاده از حفاظ استیل در این مکان از سقوط افراد جلوگیری می‌کند و امنیت افراد را تامین می‌کند و همچنین برای زیبا­سازی پا­گرد و راه­پله نیز استفاده می‌شود. در این نوع کاربرد حفاظ استیل باید دقت شود که جنس آلیاژ استفاده شده مقاوم و مناسب باشد تا اگر در هنگام اسباب کشی، ضربه سختی به آن وارد شد آسیب نبیند پس در نتیجه آلیاژ استیل ۳۰۴ پیشنهاد می‌شود. ارتفاع این حفاظ باید حداقل ۱۱۰ سانتی‌متر باشد و همچنین ترجیحاً از گاردهای عمودی در آن استفاده شود. اگر گاردهای افقی مورد استفاده قرار گرفتند باید به فاصله بین آن­ها توجه شود.

¨ استفاده از حفاظ استیل در پنجره­ها:  نیاز است این حفاظ از آلیاژ استیل ۳۰۴ ساخته شود تا در مقابل ضربه و فشار­های وارده مقاوم باشد. این حفاظ در طبقه­های فوقانی برای جلوگیری از سقوط کودکان و افراد تعبیه شده است. حفاظ را به صورت ردیف­های افقی و عمودی از پروفیل‌های مختلف طراحی می‌کنند و در پنجره‌ها استفاده می‌نمایند.

¨ استفاده از حفاظ استیل در بالکن­ها: همانند مورد قبلی این حفاظ نیز برای جلوگیری از سقوط کودکان استفاده می‌شود.

¨ استفاده از حفاظ استیل در بانک­ها: بر خلاف حفاظ‌های دیگر این حفاظ نه برای حفظ امنیت بلکه برای جلوگیری از سرقت در بانک­ها، ادارات، جواهرات فروشی‌ها و … به کار می­رود. در این نوع از حفاظ باید از آلیاژ استیل با مقاومت بالاتری نسبت به سایر حفاظ­ها استفاده کرد و هم­چنین نیاز است تا این حفاظ به هیچ عنوان زنگ نزند.

نصب حفاظ استیل از اهمیت زیادی برخوردار است. برای نصب حفاظ می‌توان دو رویکرد را در پیش گرفت اولین راه مشاوره و نصب توسط متخصصین و راه دوم خرید آماده و نصب شخصی می‌باشد.

بهترین راه برای نصب کردن حفاظ استیل این است که از شرکت‌های مجرب و متخصصین این حوزه مشاوره بگیرید و نصب حفاظ نیز توسط همین افراد صورت گیرد. راه دیگر این است که اگر علاقه‌مند هستید نصب حفاظ استیل توسط خودتان صورت گیرد و یا توانایی در این زمینه را دارید، شخصاً این حفاظ‌های استیل را تهیه نمایید و به کمک ابزار و تجهیزات مناسب و به کمک راهنمای نصب آنها، اقدام به نصب حفاظ نمایید.

هر کدام از روش­های بالا را که انتخاب می‌کنید، لازم است قبل از نصب حفاظ استیل، نیاز­های خود را مشخص کرده باشید و یک بررسی دقیق اولیه نیز انجام داده باشید. هم­چنین از آنجا که برخی از حفاظ‌ها ممکن است به مجوزهای خاصی نیاز داشته باشند، بهتر است قبل از شروع به کار و خرید حفاظ، با مراجع مربوط شهرستان شهریار که شهرک ویلادشت در آن واقع است مشورت کنید و اطلاعات لازم را به دست آورید.

برای نصب حفاظ استیل در منطقه مورد نظر که در این مقاله شهرک ویلادشت است اطلاعات بیشتری در رابطه با فرایند، مواد و ابزار های مورد نیاز داشته باشید. در ادامه به برخی از این موارد خواهیم پرداخت:

۱. طرح و نمونه­ها: می‌توانید با گشتن در سایت‌های مختلف و یا فروشگاه های موجود به دنبال طرح‌های مورد نظر خود بگردید و نمونه‌های مختلف را مورد بررسی قرار دهید، تا قبل از انتخاب و خرید حفاظ، اطلاعات لازم را داشته باشید.

۲.ویژگی‌های فنی: باید با توجه به محیط کاربرد حفاظ استیل مشخص کنید که به چه نوع ویژگی­های فنی نیازمند هستید. برخی از این ویژگی­ها که از اهمیت بیشتری برخوردارند جنس استیل، ضخامت، روش پوشش‌دهی ضد زنگ و مقاومت آن در برابر رطوبت و آب می‌باشد.

۳.مواد استفاده شده: همان­طور که پیش‌تر نیز گفته شد، آلیاژ به کار رفته در حفاظ استیل باید یک آلیاژ مقاوم در برابر ضربه و خوردگی باشد و از یک آلیاژ استیل ضد زنگ تهیه شود. آلیاژ­های مورد استفاده معمولاً استیل ۳۰۴ و استیل ۳۱۶ می‌باشند و ویژگی‌های گفته شده را دارا می‌باشند.

۴. ابزارها و موارد مصرفی: برای نصب حفاظ‌های استیل به یکسری ابزار و تجهیزات مانند پیچ و مهره­های استیل، چاک، دریچه و موارد دیگری همچون قفل‌ها، دستگیره‌ها و مهره­های متصل­شونده به دیوار نیاز دارید. هم­چنین باید بررسی شود که به ابزارهای خاصی از جمله جک بتنی و یا دستگاه جوش نیز نیاز است یا خیر.

۵. نکات نصب: برای نصب حفاظ استیل باید به ترتیب مراحل زیر پیش بروید:

– اندازه‌گیری صحیح فضای نصب حفاظ استیل

– نصب دریچه‌ها و چاک­ها برای نصب صحیح حفاظ استیل

– نصب استوپرها و مهره‌های متصل شونده به سقف یا دیوار

– نصب پیچ و مهره­های استیل در نقاط تعبیه­شده روی حفاظ

۶. محل نصب حفاظ روی ساختمان: این موضوع که در کدام قسمت از ساختمان قصد نصب حفاظ استیل را دارید اهمیت دارد. در واقع به این توجه می­کنید که دیوار آن بخش بتنی است یا برای نصب به یک بستر فلزی نیاز است. اندازه و ارتفاع حفاظ استیل که مد نظرتان است نیز باید مشخص شود.

۷. محدودیت‌ها و مجوز­ها: در برخی مناطق یا ساختما‌ن‌ها ممکن است استفاده از حفاظ استیل با یکسری محدودیت‌هایی رو­به­رو باشد و داشتن مجوز­هایی برای نصب آن­ها الزامی باشد. محدودیت‌ها و مجوز­های منطقه‌ای درمورد نصب حفاظ استیل به تفاوت میان قوانین و مقررات ساخت و نصب حفاظ در مناطق مختلف باز می‌گردد. این دستورالعمل‌ها و مجوزها معمولاً توسط سازمان شهرداری و یا شورای شهر تنظیم می‌شوند.

برخی از این محدودیت‌ها که معمولاً در نصب حفاظ با آن مواجه می‌شوید حداکثر ارتفاع یا طول حفاظ استیل، رنگ حفاظ استیل، مساحت مجاز برای نصب حفاظ استیل، مجوز یا پروانه ساخت و نصب و طرح و نوع حفاظ اشاره کرد.

مقاله پیشنهادی برای شما:نرده استیل کابلی چیست؟

با توجه به موارد ذکر­شده و افزایش روز افزون ساخت­و­ساز در شهرک ویلادشت و هم­چنین بهبود شرایط و قوانین مرتبط با ساختمان‌ها، در این ساخت­و­سازها باید همراه با حفظ زیبایی به حفظ امنیت ساکنین نیز اهمیت داده شود که نصب حفاظ استیل در راه‌پله­ها، بالکن­ها و پنجره‌ها در این راستا کمک شایانی به ما خواهند کرد. هم­چنین برای افزایش امنیت بانک­ها و فروشگاه‌های موجود در ویلادشت می‌توان از حفاظ‌های استیل ضد سرقت استفاده نمود. نصب حفاظ استیل در این منطقه از اهمیت بالایی برخوردار است. باید توجه داشت که از آنجا که نصب حفاظ استیل می‌تواند کار پیچیده‌ای باشد بهتر است تا از کارشناسان حرفه­ای و متخصصان در این زمینه راهنمایی و کمک گرفته شود تا با مراحل نصب صحیح و بهترین روش نصب آشنا شویم و آن را برگزینیم. هم­چنین لازم است تا قبل از نصب حفاظ به مراجع مربوطه شهرستان شهریار مراجعه شود و از محدودیت‌ها و مجوزهای مربوط به نصب حفاظ استیل در ساختمان‌های ویلادشت با خبر شد. ممنون که تا پایان این مقاله ما را همراهی کردید. امیدواریم در این زمینه توانسته باشیم شما را آگاه کنیم

تعرفه طراحی سایت و تعرفه تولید محتوا را می توانید از سایت تکمان دیجیتال سرویس بپرسید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *