مقاله نصب نرده کابلی در شمیرانات توسط تیم تکمان دیجیتال سرویس تهیه و تولید شده است.

شمیرانات از شمالی ترین شهرستان‌های استان تهران است که در دامنه‌های البرز مرکزی قرار گرفته ‌است. این شهرستان زیبا به دو بخش لواسانات و رودبار قصران تقسیم شده‌است. این شهرستان در شمال به استان‌های مازندران و البرز و همینطور از جنوب به شهرستان‌های البرز و پردیس و تهران راه دارد. این شهرستان به‌دلیل قرار گرفتن بر روی سلسه ‌جبال البرز، در بیشتر نقاط آن از اقلیم کوهستانی برخوردار یافته و دارای زمستان‌هایی طولانی، سخت، طاقت‌فرسا و پر از بارش می‌باشد و فقط قسمت‌هایی که در جنوب این شهرستان واقع شده که در شمال شهر تهران وجود دارد، از آب‌وهوای معتدل کوهستانی برخوردار شده‌است. جمعیت شهرستان شمیرانات واقع در استان تهران بر حسب شمارش نفوس و مسکن در سال ۱۳۹۵ بدون محاسبه‌ی جمعیت شهر تجریش واقع در مرکز این شهرستان برابر با ۴۷٫۲۷۹ نفر و ۱۶٫۱۰۷ خانواده است. ساخت‌وساز‌های موجود در شهرستان شمیرانات افزایش یافته و از هر نظر لوکس و پیشرفته و باکیفیت شده‌است، بطوریکه معماری بیشتر ساختمان‌های آن بسیار زیبا است و از مصالح ساختمانی بسیار باکیفیت استفاده شده‌است. نصب نرده کابلی در شمیرانات مورد توجه خیلی از مهندسان ‌و ساختمان‌سازان استان تهران شده‌است، به‌طوریکه خیلی از ساختمان‌سازان و مهندسان شمال استان تهران از نرده کابلی در ساختمان‌هایشان استفاده می‌کنند. نرده کابلی از کیفیت خوبی برخوردار است به همین دلیل نصب نرده کابلی در شمیرانات بسیار افزایش یافته و بیشتر فروشندگان مصالح ساختمانی این نوع نرده را پیشنهاد می‌کنند.

زبان منطقه قصران باید به دو بخش تقسیم شود. زبان بومیان در شمال و شمال شرق منطقه قصران شبیه بسیار زیادی به زبان مازندرانی دارد و گویش قسمت‌های جنوبی منطقه از اوشان تا تجریش و جیرود در جنوب شمیرانات گونه‌ای از زبان فارسی و مازندرانی است و قسمت‌هایی از آن مشابه زبان‌های حاشیه دریای خزر می‌باشد.

مقاله پیشنهادی برای شما:اجرای هندریل و پله استخری

تجریش یا شمیران: شهر تجریش در منطقه ۱ شهرداری تهران بوده و در دامنه‌های پهناور رشته‌کوه‌های البرز و در ارتفاعات۱٫۵۰۰  تا ۲۰۰۰ متری سطح دریا واقع شده‌است. ارتفاع موجود در شهر تجریش، مرکز شهرستان شمیرانات، ۱٫۶۰۰ متر از سطح دریا است.

اوشان، میگون، فشم: شهر رودبار قصران (اوشان، میگون، فشم) از ارتفاع ۱٬۸۵۰ تا ۲٬۲۰۰ متری  سطح دریا واقع شده‌است. لواسان:شهر لواسان در دامنه رشته‌کوه‌های البرز واقع شده و متوسط ارتفاع آن از سطح دریا ۱٫۷۰۰ متر است.

شمشک دربندسر: شمشک دربندسر از ارتفاع ۲٫۳۰۰ تا ۲٫۶۰۰ متری سطح دریا قرار دارد. مساحت شهرستان شمیرانات به تقریب حدود ۱۱۱۱ کیلومتر مربع و ۹/۵ درصد مساحت استان را تشکیل داده است؛ و در بین ۱۴ شهرستان موجود در استان تهران، مقام پنجم را دریافت کرده‌است. از این مساحت موجود، حدود ۶۰ کیلومتر مربع مربوط به شهر شمیرانات، شامل منطقه ۱ و غرب منطقه ۴ شهرداری تهران بزرگ، حدود ۵۰۰ کیلومتر مربع از مساحت بخش رودبار قصران، و حدود ۶۰۰ کیلومترمربع از مساحت بخش لواسان را تشکیل داده ‌است.

دمای سالانه شمیرانات در ایستگاه هواشناسی سعدآباد طبق آماری که در ۲۰ سال، از سال ۱۳۵۳ تا ۱۳۷۳، ۱۲/۹ درجه سانتیگراد اعلام شده‌است. بارندگی در شمیرانات اینگونه بوده‌است؛ از سال ۱۹۸۸ تا ۲۰۰۷ به‌طور متوسط ۴۳۵/۸ میلیمتر بوده‌است. تعداد روزهای بارانی و همراه با بارش برف شمیرانات ۲۴ روز در سال ثبت و اعلام شده ‌است. بیشترین دمای ثبت شده در سال‌های ۱۹۸۸ تا ۲۰۰۷ دمای +۳۹/۸ درجه سانتیگراد بوده‌است، که مقدار قابل توجهی است. شمیرانات روستاهای کهن و قدیمی فراوانی داشته ‌است. بسیاری از نام‌های روستاهای قرارگرفته در شمیرانات از ریشه لهجه شمیرانی که زیرشاخه زبان تاتی است، و همینطور تا قبل انقلاب ۵۷ زبان غالب و چیره در شمیرانات بوده‌است، گرفته‌ شده‌اند. نام بعضی از شهرها و روستاها و شهرک‌های شمیران که بیشتر این شهرک‌ها از محله‌های بزرگ و مشهور در تهران بزرگ به‌شمار می‌روند از این قبیل‌اند؛ رستم‌آباد، آب‌نیک، آجودانیه، اراج، ازگل، اختیاریه، اقدسیه، افجه، امامه، انباج، اوشان، فشم، میگون، اوین، باغ شاطر، برگ جهان، بوجان، باستی، پاسداران، تجریش، جماران، جمال‌آباد، چهارباغ و

همان طور که از اسم این محله‌ها پیدا است، شمیرانات بهترین شرایط زندگی را برای ساکنان فراهم و جمع‌آوری کرده‌است. فرق نمی‌کند در کدام یک از این محله‌ها زندگی می‌کنید زیرا در هر حال از همه‌‌ی شرایط خوبی که یک محله باید داشته‌‌باشد برخوردار خواهید بود. البته ناگفته نماند که بین محله‌های آن اختلاف قیمت‌هایی نیز دیده می‌شود، به عنوان مثال محله فرمانیه به خاطر داشتن امکاناتی از قبیل؛ مراکز درمانی بهتر، نسبت به دیگر محله‌های این شهرستان کمی گران‌تر است. پارک‌ها و بوستان‌هایی که در این منطقه قرار دارند از دیگر مزایای محله شمیرانات هستند. برای مثال؛ بوستان نیایش، پارک کنگان، پارک فدک، پارک نیاوران، باغ سبز، پارک نیلوفر، پارک قیطریه، پارک گلابدره، پارک جمشیدیه.

معماری همساز با با اقلیم منطقه شمیرانات واقع در استان تهران با هدف کاهش هزینه‌های آسایش در داخل ساختمان بررسی شده‌است. اقلیم این منطقه با توجه به داده‌های هواشناسی، نیمه‌خشک و نیمه‌خشک سرد است. در نتیجه ساختمان‌های این منطقه باید بصورت فشرده و دارای‌ حیاط ساخته‌شوند و مصالح استفاده شده در ساختمان‌ها باید اصولی و با فکر استفاده شوند. نصب نرده کابلی در شمیرانات یکی از این ابزار و وسایلی است که مورد قبول ساختمان‌سازان قرار گرفته‌است.

مراکز مذهبی بسیاری در شهرستان شمیرانات وجود دارند و هر ساله پذیرای مراسم‌ها و عیدهای مذهبی هستند، بعضی از آن‌ها عبارتند از؛ حرم امامزاده صالح (ع)، حرم امامزاده داوود (ع)، حرم امامزاده قاسم (ع)،حرم امامزاده علی (ع)، حرم امامزاده بی‌بی‌شهربانو (س)، حرم امامزاده اسماعیل (ع)، حرم امامزاده یحیی (ع)، مسجد جامع شمیران، مسجد جامع تجریش، مسجد جامع نیاوران، مسجد جامع اوین، مسجد جامع ازگل.

مقاله پیشنهادی برای شما:اجرای نرده کابلی

نام هر محله و منطقه‌ای در هر استانی طی سال‌ها تغییر کرده و نام قدیمی آن جای خود را به نامی جدید داده است، که این ویژگی شامل شهرستان شمیرانات نیز می‌شود. یکی از نکات جالب درمورد شهرستان شمیرانات، نام آن است که در قدیم طجرشت نام داشته‌‌است.

این نام از دو بخش شمی و یا سمی به معنی بلند، و ران به معنی جای تشکیل شده‌است که روی هم بلندجای می‌گویند. در متن‌های قدیمی این منطقه از تهران بزرگ را قلعه‌شمیران می‌گفتند و جوری دیگر احمد کسروی، ریشه لغت نام این منطقه را اینگونه بیان کرده‌است؛ ران به معنی جایگاه و شمیران به معنای جای سرد یا سردسیر است.

شمیرانات به علاوه لواسانات و رودبار قصران در سال ۱۳۲۶ تشکیل شده‌است و استان مرکزی، تابع این استان شده‌است. همینطور در سال ۱۳۳۵ با تصمیم دولت استان مرکزی به مرکزیت تهران و ری و شمیران در تهران قرار گرفته‌است.

راه‌پله‌ها یکی از مهم‌ترین اجزای اصلی محیط درونی یا بیرونی یک ساختمان یا سازه را تشکیل می‌دهند. در گذشته‌ به جهت حفظ امنیت بیشتر، برای راه‌پله‌ها از نرد‌ه‌های کلاسیک استفاده می‌شد، اما امروزه می‌توان با طراحی و ساخت نرده‌های خاص، متفاوت، کاربردی و با استحکام بالا، مثل نرده‌های کابلی می‌توان آن را یک المان دکوراتیو در طراحی و ساخت ساختمان‌ها در نظر گرفت.

 

امروزه دیگر مانند گذشته بعضی از عناصر و المان‌های داخلی یا بیرونی در ساختمان‌ها نه‌تنها به شکل کاربرد اصلی خود آن‌ها عمل نمی‌کنند، بلکه می‌توان آن‌ها را یک عامل تاثیرگذار در جلوه و زیبایی هرچه بیشتر سازه در نظر گرفت.

 

نرده‌‌ های کابلی یکی از شیک‌ترین و مقاوم‌ترین نرده‌های حال حاضر موجود برای بالکن، تراس و راه‌پله می‌باشد. این نرده‌ها با اینکه بسیار ساده هستند اما با فناوری روز دنیا توانسته‌اند به پرطرفدار‌ترین نرده‌های راه‌پله‌ها در ساختمان‌سازی تبدیل شوند.  

اتصالات و پایه‌های نرده‌ کابلی از جنس استیل ضدزنگ ساخته شده‌اند و طرح‌های بسیار متنوع و زیبایی دارند. کابل‌هایی که در ساخت نرده‌ها استفاده می‌شوند به سیم‌بکسل شهرت دارد که باعث می‌شود نرده‌های کابلی بسیار مستحکم و مقاوم شوند.

این نوع نرده‌ها به‌دلیل ظاهر ساده‌ای که دارند، برای افرادی مناسب‌ هستند که به سبک مینیمالیست علاقه دارند. در این سبک، سادگی و ظرافت حرف اول را می‌زند.

در طراحی نرده‌ها فقط زیبایی و جلوه آن مورد توجه نیست، بلکه عواملی مثل ایمنی، استحکام و کاربردی بودن سازه اهمیت بسیار زیادی دارد. اگر افراد با راه‌پله یا نرده‌ها برخوردی داشته باشند، به دلیل وجود سیم‌های استیل و کششی، از حوادث خطرزا جلوگیری خواهد شد. در واقع وجود سیم‌های ارتجاعی در کابل‌ها باعث می‌شود نرده‌ها استحکام و مقاومت بسیار زیادی داشته‌باشند و نرده نیرو وارد بر خود را جذب می‌کند و باعث می‌شود تا آسیب کمتری به فردی که در شرایط خطرزا قرار دارد، وارد شود..

نرده کابلی علاوه بر ایمنی و استحکام بالایی که نسبت به سایر نرده‌ها دارد، زیبایی ظاهری بیشتری نیز دارد، این امر باعث‌شده تا اکثر طراحان و سازندگان به جهت زیباسازی فضا داخلی یا بیرونی ساختمان خود از این سازه ساده و مدرن استفاده کنند.

نرده‌های کابلی را به هر صورتی می‌توان نصب و راه‌اندازی کرد، هم به‌صورت افقی و هم به‌صورت عمودی می‌توان در محل مورد نظر نصب کرد.

برای خرید و نصب نرده کابلی در شمیرانات باید به کارشناسان و مسئولان فروش ابزارآلات ساخت و ساز ساختمان‌ها در این شهرستان مراجعه کرد، زیرا به دلیل ظرافت و جلوه‌ای که این نوع از نرده‌ها دارد، در نتیجه نصب آن باید با ظرافت و نکته‌سنجی زیاد انجام شود.

نصب نرده کابلی در شمیرانات، یک‌سری بررسی هایی در موضوعات متنوع را در پیش دارد؛ چگونگی نصب نرده کابلی در شمیرانات، هزینه‌ی نصب نرده کابلی در شمیرانات و

قیمت نرده سیم بکسلی که بسیاری از افراد آن را نرده کابلی نیز می‌نامند با توجه به موارد متعدد و قابل بررسی مشخص می شود، این موارد عبارتند از؛ طول نرده، ارتفاع نرده، نوع پایه‌های استفاده شده در  نرده، جنس و متریال کابل، ضخامت و قطر کابل، نوع ابزارآلات مصرفی در آن، مدل و جنس وسایل مورد استفاده در نرده، نحوه اتصالات و نصب نرده، وسایل مورد استفاده در نرده.

مقاله پیشنهادی برای شما:نصب حفاظ استیل | بهترین نصاب حفاظ استیل

جنس همه اجزای نرده‌ی کابلی یا همان نرده سیم‌بکسلی از استیل ساخته شده‌است. به‌خاطر همین می‌توان گفت مهم‌ترین خاصیت و ویژگی این نرده‌ها قابلیت ضد زنگ بودن آن‌ها است. کابل به کار رفته در نرده مورد نظر از تلفیق لوله، استیل و پروفیل‌های بسیار مرغوب، با جنس بسیار عالی و ضد زنگ ساخته می‌شود، به همین دلیل در شرایط آب‌و‌هوایی متنوع و سخت و در هر اقلیمی، این نوع کابل‌ها مورد زنگ‌زدگی و تغییر رنگ نمی‌شوند.

علاوه‌بر این نکته، نصب نرده کابلی در شمیرانات از لحاظ زنگ‌زدگی و تغییر رنگ با خیالی راحت انجام می‌شود، چون علاوه بر اینکه این‌ نوع نرده‌ها جنس بسیار خوب و مرغوبی دارند و دچار زنگ‌زدگی نمی‌شوند، شرایط اقلیمی شمیرانات هم باعث جلوگیری از این مسئله شده‌است.

افراد زیادی به دلیل ظاهر ساده‌ای که این نوع نرده‌های کابلی دارند، تصور می‌کنند آن‌ها از ایمنی کافی برخوردار نیستند. اما در واقع نرده‌های کابلی یکی از مقاوم‌ترین و ایمن‌ترین نرده‌های موجود در حال حاضر می‌باشند.

انعطاف‌پذیری یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های نرده‌ها در ایمن بودنشان است. در حقیقت زمانی نرده و حفاظ کابلی بسیار ایمن است، که انعطاف‌پذیری بسیار بالایی  داشته باشد. اگر این نرده‌ها بعد از کشیده‌شدن و یا فشردن، استحکام بالایی داشته‌باشد هنگام بروز خطر و حادثه جان افراد حفظ می‌شود و در موقع عبور از پله‌ها به‌خصوص کودکان خطرات احتمالی وارد به آن‌ها به صفر می‌رسد.

بنابراین سه مورد از عوامل موثر بر ایمنی نرده‌های کابلی عبارتند از؛ قطر و ضخامت کابل، بست‌های میانی در فاصله کابل‌ها، قابلیت ارتجاعی و انعطاف پذیری.

نرده و حفاظ کابلی به‌طور استاندارد دارای وزن سبک‌تری نسبت به دیگر نرده‌های فلزی و آلومینیومی است، به همین دلیل در زمان وقوع زلزله این نوع نرده‌های کابلی، نسبت به دیگر انواع نرده‌ها، ایمنی ساختمانی بیشتری دارد.

به‌طور کلی ویژگی و خصوصیات این نوع نرده به چند دسته تقسیم‌بندی می‌شود:

_استحکام و مقاومت زیاد نرده کابلی در برابر فشار و وزن زیاد در حوادث و عوامل بیرونی گوناگون.

_به دلیل اینکه اتصالات این نوع نرده‌ها از قبل ساخته و آماده شده‌اند، اجرا و نصب نرده‌های کابلی با سرعت بالا انجام می‌گیرد.

_اجزا و اتصالات آن دارای کیفیت قابل توجهی می‌باشد.

_نگهداری آن بسیار آسان بوده و تمیز کردن آن وقت و هزینه زیادی نمی‌برد.

جنس همه اجزای نرده‌ کابلی از استیل ساخته شده‌است. به‌خاطر همین می‌توان گفت مهم‌ترین خاصیت و ویژگی این نرده‌ها قابلیت ضد زنگ بودن آن‌ها است. کابل به کار رفته در نرده مورد نظر از تلفیق لوله، استیل و پروفیل‌های بسیار مرغوب، با جنس بسیار عالی و ضد زنگ ساخته می‌شود، به همین دلیل در شرایط آب‌و‌هوایی متنوع و سخت و در هر اقلیمی، این نوع کابل‌ها مورد زنگ‌زدگی و تغییر رنگ نمی‌شوند.

علاوه‌بر این نکته، نصب نرده کابلی در شمیرانات از لحاظ زنگ‌زدگی و تغییر رنگ با خیالی راحت انجام می‌شود، چون علاوه بر اینکه این‌ نوع نرده‌ها جنس بسیار

خوب و مرغوبی دارند و دچار زنگ‌زدگی نمی‌شوند، شرایط اقلیمی شمیرانات هم باعث جلوگیری از این مسئله شده‌است.

برای آگاهی از تعرفه تولید محتوا و تعرفه طراحی سایت فقط کافیست به سایت تکمان دیجیتال سرویس مراجعه نمایید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *