شما در حال مطالعه مقاله اجرای نرده کابلی در سهیلیه هستید که توسط تیم تکمان دیجیتال سرویس تهیه شده است.

اگر برای تفریح به کرج رفته باشید، از سهیلیه کرج احتمالاً شنیده‌اید. سهیلیه، در غرب استان البرز می‌باشد و در چهار‌باغ قرار دارد. آب‌و‌هوای پربارش سهیلیه و افزایش ویلاسازی در آن، مردم این منطقه را به سمت نصب و اجرای نرده کابلی کشانده است. مدلی از سیستم‌های نرده فلزی که در این مقاله توضیح داده خواهد شد، با نام نرده کابلی و یا نرده سیم‌بوکسلی شناخته می‌شود که معمولا،ً زیبایی خانه‌ی شما در سهیلیه را دوچندان می‌کند. حتی در برج‌های امروزی که در نیویورک ساخته می‌شوند، استفاده از نرده کابلی به‌وفور دیده می‌شوند. انواع نرده کابلی برای راه‌پله، تراس، بالکن، استخر، حیاط و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرند. نرده‌های کابلی به شما این اجازه را می‌دهند که نهایت استفاده و دید از محیط روبه‌رو را داشته باشید. نرده کابلی، بهترین جایگزین سایر نرده‌ها می‌باشد. نرده کابلی در انواع آب‌و‌هوا، مقاوم عمل می‌کند و دوام بالایی دارد. نرده کابلی معمولاً از متریال متعددی تهیه می‌گردد که می‌توان از اصلی‌ترین آن‌ها به استیل ضد‌زنگ اشاره کرد. مصالح کاربردی پایه نرده کابلی، چوب، استیل، آلومینیوم و کامپوزیت می‌باشند. اجرای نرده کابلی در سهیلیه، مزایای زیادی برای مردم این منطقه دارد؛ زیرا علاوه‌براین‌که این نرده ایمنی کافی ایجاد می‌کند، ظاهری مدرن دارد و تا سالیان سال کار می‌کند. برای نصب و اجرای نرده کابلی، باید موارد گوناگونی در نظر گرفته شود. از این موارد می‌توان به نیاز سازه‌ای، مصالح در دسترس، محل پروژه، هزینه و قوانین اتصال اشاره کرد. سیم یا کابل مورد استفاده در سیستم نرده کابلی؛ اندازه‌های متفاوتی بسته به شرایط استفاده، نوع کاربرد و زیبایی مورد نظر دارد. همه‌ی اتصالات و کابل‌های مورد نیاز در اجرای نرده کابلی در سهیلیه، از فولاد ضد زنگ با کیفیت بالا و درجه‌ی 316 برای دوام در برابر آب‌و‌هوا، نگهداری بسیارکم و زیبایی ماندگار ساخته شده‌اند. در این مقاله، قصد داریم تا شما را با محیط سهیلیه آشنا کرده و لزوم استفاده از نرده کابلی در این منطقه را بیان کنیم و سپس، مراحل اجرای نرده کابلی در سهیلیه را بازگو کنیم. با ما همراه باشید.

مقاله پیشنهادی برای شما:کاربرد نرده استیل

همان‌طور که گفتیم؛ سهیلیه در غرب استان البرز واقع شده است و خرید ملک در آن افزایش یافته است. این منطقه، بسیار آب‌و‌هوای خوبی دارد و یک محل سرمایه‌گذاری مناسب به‌حساب می‌آید. سهیلیه، عملاً هم‌مرز با کردان است و همانند کردان، ویلاسازی زیادی در آن دیده می‌شود. سهیلیه، خود بخشی از شهرک ساوجبلاغ می‎باشد و در شمال اشتهارد و شرق سعیدآباد قرار دارد. سهیلیه، فاصله‌ی خیلی کمی با تهران دارد و از این طریق، دارای امکانات مناسب برای ساختمان‌سازی مدرن گشته است. به همین دلیل، اجرای نرده کابلی در سهیلیه بیش‌ازپیش افزایش یافته است. سهیلیه، در جنوب آزادراه کرج-قزوین است و در نزدیکی عباس‌آباد قرار دارد. اگر بخواهید از کرج به سهیلیه بروید، کمتر از نیم‌ساعت در راه خواهید بود؛ زیرا آزادراه نزدیک سهیلیه در اکثر مواقع، خلوت است. اگرهم بخواهید از تهران به سهیلیه بروید، نزدیک به یک‌ساعت راه درپیش خواهید داشت. مردم به‌خاطر این فاصله‌ی کم، رغبت بیشتری به خرید ویلا در این منطقه پیدا کرده‌اند. خوشبختانه، مشکلات کمبود آب در این منطقه حل شده است و در سهیلیه، دیگر بحث نبود آب وجود ندارد. از نظر آب‌و‌هوایی، تغییرات 4 فصل سال حس می‌شود و میانگین دما در زمستان در این منطقه، همانند کرج است. بارش باران و برف مناسب، در این منطقه وجود دارد که عامل خوبی برای اجرای نرده کابلی در سهیلیه شده است. امکانات شهری بسیاری در سهیلیه موجود است. ویلاهای سهیلیه بر اساس آیین‌نامه و به‌درستی ساخته شده‌اند و سند دارند. در این منطقه، هر قطعه زمین از دیگری، جداسازی شده است و مجوز ساخت در این زمین‌ها، موجود است. امکانات آب‌و‌برق، گاز، تلفن و غیره نیز، موجود است. در سهیلیه، آرامش برقرار است و آلودگی صوتی وجود ندارد. همچنین، این منطقه دارای خاک حاصل‌خیز است که برای کشاورزی، بسیار مناسب است. در سهیلیه، دهکده‌ی ورزشی چهارباغ وجود دارد که در سال 1377 ساخته شد و امروزه، پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری بسیار در آن دیده می‌شود. این دهکده، قسمت‌های ورزشی بسیاری دارد و انواع ورزش‌های تنیس، فوتبال و والیبال در آن، انجام می‌شوند.

سهیلیه، خود دارای چندین شهرک ویلایی و روستا می‎باشد و تاریخچه‌ی 7000 ساله دارد. سهیلیه همچنین، دارای امامزادگان فضل و فاضل و باغ‌های میوه‌ی بسیار می‌باشد. از شهرک‌ها و روستاهای سهیلیه می‌توان به شهرک زعفرانیه، شهرک کوروش، روستای لشگرآباد، روستای آغچه‌حصار، روستای سنقرآباد، روستای رامجین، روستای زکی‌آباد، روستای قاسم‌آباد گرجی، روستای اغلان‌تپه و روستای سرخاب اشاره کرد. شهرک زعفرانیه، از منطقه‌های معروف سهیلیه است. در این شهرک، خرید ملک و ویلا بسیار افزایش یافته است و استفاده از نرده کابلی در این شهرک، زیاد دیده شده می‌شود. شهرک کوروش که از شهرک‌های دیگر معروف سهیلیه است، از دوران قبل از انقلاب معروف بوده است و زمین‎های بسیار بزرگ و قیمتی دارد. زمین‌های این شهرک، به‌درستی از هم جداسازی شده‌اند و دارای سند هستند. روستای لشگرآباد، از مناطق زیبا و توریستی سهیلیه به‌حساب می‌آید که در حال حاضر، با افزایش جمعیت روبه‌رو است. این روستا، دارای باغ‌ها و باغ‌ویلاهای بسیار می‌باشد و علاوه‌براین، تولید میوه‌ی بسیار دارد. اجرای نرده کابلی در روستای لشگرآباد سهیلیه، بسیار پیشنهاد می‌شود. روستای آغچه‌حصار، روبه‌رشد است و در سال‌های اخیر، ویلاسازی در آن افزایش یافته است. خرید ملک در این روستا، یک سرمایه‌گذاری خوب به‌حساب می‌آید. این روستا، دارای آب‌و‌هوای بسیار دل‌نشینی می‌باشد. روستای سنقرآباد، تاریخچه‌ی دوهزار ساله دارد و دارای اماکن تاریخی بسیار می‌باشد. این روستا، دارای باغ‌های فراوان و مناطق سرسبز بسیار است. روستای رامجین، روستای دیگر معروف در سهیلیه است و دارای امنیت بسیار و امکانات رفت‌و‌آمد آسان است. این روستا دارای زمین‌ها و باغ‌های بسیار است و ویلاسازی در آن، افزایش یافته است. اجرای نرده کابلی در این روستا، بسیار دیده شده می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم، برای نصب و اجرای نرده کابلی در سهیلیه، با ما تماس بگیرید.

حال‌که با سهیلیه، بیشتر آشنا گشتیم، می‌خواهیم اجرای نرده کابلی با پایه‌ی چوبی را در سهیلیه بررسی کنیم. در اجرای نرده کابلی در سهیلیه، قاب‌های نرده باید به اندازه‌ی کافی، قوی طراحی و ساخته شوند تا کشش کابل‌های نصب شده را تحمل کنند که این بار، بیش از 300 پوند برای هر کابل است. کابل‌ها، می‌توانند در گوشه، خاتمه پیدا کنند یا از پایه‌های گوشه‌ای، عبور کنند. در این‌جا، چند دستورالعمل اساسی وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا قاب نرده کابلی چوبی خود را به‌درستی آماده کنید. این دستورالعمل‌ها، چه از کابل 8/1 اینچی یا چه از کابل 16/3 اینچی استفاده کنید، اعمال می‌شوند. حداقل اندازه برای همه‌ی پایه‌های گوشه و انتهایی به‌گونه‌ای است که باید از قطعات چوبی 4در4 استفاده کنید. توجه کنید که این قطعات، باید عرض 3-1/2 اینچ و ضخامت 3-1/2 اینچ داشته باشند. تمام پایه‌های دیگر، باید به اندازه‌ای که برای استحکام ریل بالایی یا برای کد نظام مهندسی مورد نیاز است، اندازه‌گیری شوند. توجه کنید که چوب‌های نرم‌تر، ممکن است به‌اندازه‌های پایه‌ی بزرگ‌تر نیاز داشته باشند، به‌خصوص برای نرده‌های بلند 42 اینچی.

مقاله پیشنهادی برای شما:قیمت نرده کابلی

در بخش دیزاین قاب ساده در اجرای نرده کابلی در سهیلیه، فاصله‌ی مناسب از دیوارها باید رعایت شود. پایه‌های انتهایی را در فاصله 3 تا 4 اینچی از دیوار قرار دهید تا امکان دسترسی برای اتصال قطعات انتهایی کابل، فراهم شود. در بخش ریل بالایی، همیشه یک ریل محکم و سفت داشته باشید که به‌طور ایمن، به همه‌ی پایه‌ها بسته شوند. حداقل اندازه‌ی توصیه شده‌ی چوب، 2 اینچ در 6 اینچ است. ارتفاع نرده را بر اساس کد نظام مهندسی، تنظیم کنید. در زیر ریل بالایی یک بلوک چوبی حداقل 1 اینچ در 4 اینچ، بین پایه‌ها نصب کنید تا تقویت جانبی اضافی برای پایه‌ها انجام شود و درهنگام کشش کابل‌ها، پایه‌ها از شاقول خارج نشوند. در پایه‌های انتهایی، از حداقل اندازه‌های پایه‌ی انتهایی ذکر شده در بالا، استفاده کنید و به تیرچه یا سطح عرشه، محکم بچسبانید یا پیچ کنید. در هنگام اجرای نرده کابلی در سهیلیه، کابل‌ها باید حداکثر 3 اینچ از هم فاصله داشته باشند. در بخش فاصله‌گذاری پایه‌ها در اجرای نرده کابلی در سهیلیه، برای به حداقل رساندن هرگونه انحراف که ممکن است در‌صورت جدا شدن کابل‌ها از هم اتفاق بیافتد، همه‌ی پایه‌ها و فاصله‌دهنده‌های عمودی را حداکثر 3 فوت از هم فاصله دهید.

قاب‌های دیگر نیز در اجرای نرده کابلی در سهیلیه، استفاده می‌شوند. برای آن‌ها، می‌توانید به‌صورت اختیاری از فاصله‌دهنده‌های عمودی استفاده کنید. برای دستیابی به طراحی نرده‌ی بازتر، می‌توان از فاصله‌گذارهای باریک به جای برخی از پایه‌های میانی بزرگ‌تر استفاده کرد. این‌ فاصله‌دهنده‌ها، اعضای غیرساختاری هستند و فقط برای حفظ فاصله‌ی کابل‌ها و کم کردن انحراف، درنظر گرفته شده‌اند. می‌توانید از نوارهای چوبی 2در2 اینچی، فولاد ضد زنگ یا پیکت‌های آلومینیومی متوسط، استفاده کنید. جداکننده‌ها را به ریل بالایی و یا به ریل پایینی، سطح عرشه یا تیرچه‌ها وصل کنید. در ریل پایینی به‌اختیار، می‌توانید موارد بعدی را اجرا کنید. ریل های پایینی نباید بیش از 4 اینچ از سطح عرشه فاصله داشته باشند و طبق قوانین نظام مهندسی، لازم است، به اندازه‌ی مورد نیاز برای استحکام کلی و ظاهر طراحی، اندازه‌گیری شوند. مرحله‌ی اختیاری دیگر در اجرای نرده کابلی در سهیلیه، نصب پایه‌ی گوشه‌ای است. در ‌پایه‌های چوبی گوشه‌ای، کابل‌ها باید قطع شوند. وقتی یک پایه‌ی گوشه‌ای را بستید، مطمئن شوید که سوراخ های مته را حداقل 2/1 اینچ جابه‌جا کنید تا فاصله‌ی داخلی برای اتصالات کابل ایجاد شود. از حداقل اندازه‌های پایه‌ی انتهایی ذکر شده در بالا استفاده کنید و به تیرچه یا سطح عرشه، محکم بچسبانید یا پیچ کنید.

به نکات زیر، درحین انجام مراحل بالا در اجرای نرده کابلی در سهیلیه، توجه کنید:

  • حداقل اندازه‌ی پایه‌ی انتهایی/گوشه‌ای نشان داده شده در بالا را رعایت کنید.
  • همه پایه ها و ریل‌های بالایی را به‌طور ایمن ببندید.
  • برای تمام پایه‌های انتهایی و گوشه‌ای، بادقت برنامه‌ریزی کنید تا فاصله مناسب، موقعیت‌ و حداکثر طول کابل‌کشی، مناسب باشد.
  • کابل‌ها می‌توانند در گوشه، پایان یابند یا از پایه‌های گوشه‌ای، عبور کنند.
  • مسیر مستقیم کابل (بدون چرخش / شیب) نباید از 70 فوت، تجاوز کند.
  • خط کابل با خم‌های گوشه (حداکثر 2 خم) نباید از 50 فوت، تجاوز کند.
  • فاصله‌ی کابل‌ها از هم، بیشتر از 3 اینچ نباشند.
  • فاصله‌ی پایه‌ها/عمودها ازهم، بیشتر از 3 فوت نباشند.
  • تعداد کابل مورد نیاز:

36 اینچ، بدون ریل پایین = 11 کابل

36 اینچ، با ریل پایین = 9 کابل

42 اینچ، بدون ریل پایین = 13 کابل

42 اینچ، با ریل پایین = 11 کابل

  • برای کشش نرده کابلی، از کابل مرکزی شروع کنید و به‌نوبت، این کار را انجام دهید.

بلافاصله پس از نصب و اجرا، نرده کابلی باید تمیز شود و به‌دنبال آن، یک برنامه‌ی نگهداری منظم ریخته شود. لطفاً توجه داشته باشید که قوانین نظام مهندسی برای ساختمان بر اساس استان، شهرستان و شهر متفاوت است. توصیه می‌کنیم، برای اطلاع دقیق از قوانین مربوط به اجرای نرده کابلی در سهیلیه، با ما تماس بگیرید.

مقاله پیشنهادی برای شما:قیمت نرده شیشه ای

در پایان باید گفت؛ نرده کابلی، نرده‌ای مدرن و زیبا است که در اکثر کشورهای پیشرفته‌ی دنیا در ساختمان‌سازی استفاده می‌گردد. در نرده کابلی، کابل‌ها از جنس استیل ضدزنگ هستند و پایه‌ها، از جنس آهن، آلومینیوم، کامپوزیت یا چوب می‌باشند. امروزه نرده کابلی، با توجه به زیبایی خاص و ایمنی بالا برای کودکان شما، خیلی معروف گشته است. علاوه‌براین، نصب و اجرای این سیستم نرده کابلی در سهیلیه، نیاز به مهارت، تجربه‌ و دقت بالا دارد. با وجود هزینه‌ی زیاد این روش، نگهداری از آن تا سالیان سال، دغدغه‌ی شما نخواهد بود و این اطمینان را داشته باشید که عملکرد و دوام مناسب نرده کابلی، آرامش کافی را برای شما، ایجاد می‌کند. مانند سایر انواع محصولات نرده آلومینیومی، نرده‌های کابلی بسیار بادوام هستند و به‌راحتی می‌توانند در برابر انواع الگوهای آب‌و‌هوایی سخت، مقاومت کنند. تمام سخت‌افزار‌های کابل مورد استفاده در نرده‌های کابلی در سهیلیه، از فولاد ساخته شده‌اند که در برابر خوردگی، بسیار مقاوم‌اند و به حداقل تعمیر و نگهداری، نیاز دارند. برخلاف برخی از انواع دیگر نرده‌ها، نرده‌های کابلی به‌لطف خطوط یک‌دست خود، می‌توانند به‌راحتی با هر طرح یا سبکی از خانه، از خانه‌های معاصر گرفته تا خانه‌های سنتی، ترکیب شوند. نرده‌های کابلی را می‌توان با استفاده از مجموعه‌ای از مواد مختلف مانند آلومینیوم و چوب نصب کرد. در این مقاله، سعی داشتیم تا از شهر خوش‌آب‌و‌هوای سهیلیه بگوییم و لزوم اجرای نرده کابلی در سهیلیه را شرح دهیم. همچنین، در ادامه به اجرای نرده کابلی چوبی پرداختیم و مراحلی که باید برای نصب و اجرای صحیح، رعایت شوند را برشمردیم و آن‌ها را توضیح دادیم. توصیه می‌کنیم که نصب و اجرای نرده کابلی در سهیلیه را به ما بسپارید و با یک تماس با ما، می‌توانید از همه‌ی جزئیات باخبر شوید.

شما عزیزان می توانید برای مشاهده تعرفه طراحی سایت یا تعرفه تولید محتوا سایت روی کلمات مورد نظر کلیک نمایید.

طراحی و نویسندگی توسط تیم تکمان دیجیتال سرویس

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *