شما در حال مطالعه مقاله نصب نرده شیشه‌ای در سهیلیه هستید که توسط تیم تکمان دیجیتال سرویس تهیه شده است.

روستای سهیلیه در استان البرز و در منطقه ساوجبلاغ در قسمت غربی شهر کرج واقع شده‌است. این روستا در نزدیکی روستای کردان قرار دارد به همین‌دلیل به آن، روستای سهیلیه کردان نیز گفته می‌شود.

جمعیت زیاد در شهرهای صنعتی همچون تهران، ترافیک و آلودگی هوا آنقدر باعث آزار و اذیت ساکنین این شهرها شده‌است که بیشتر مردم تهران به فکر رفتن و سفر کردن به مناطق اطراف تهران افتادند، تا در این روستاها به‌دلیل آب‌و‌هوای پاکیزه، هوای خوب و دلپذیر، زمین‌های حاصلخیز و‌ درختان تنومند و پربار به آرامش ذهنی برسند و روحیه خود را تازه کنند. سفر کردن به روستاهای اطراف شهرهای صنعتی، نه تنها مسیر طولانی برای اذیت شدن ندارد بلکه جاده آن آنقدر زیبا و‌ باصفاست که برای خود فرد بسیار لذت‌بخش است، همچنین هزینه این نوع سفرها آنقدر زیاد نمی‌شود و می‌توان با هزینه اندکی یک سفر خوب و پر از آرامش را به خود هدیه دهید. سهیلیه کردان یکی از آن مناطق بسیار پرطرفدار میان مردم تهران است. این روستا به‌دلایل گوناگون اعم از؛ آرامش محیط آن، طبیعت بکر و زیبایش، هوای مطبوع و جمعیت کم آن باعث‌ شده تا اغلب مردم علاقه سفر به این مکان را داشته باشند.

وسعت روستای سهیلیه ۳۰ کیلومتر است و اطراف آن را اشتهارد، ساوجبلاغ و چهارباغ احاطه کرده‌اند. از جنوب با اشتهارد، از غرب با ساوجبلاغ و ازشرق با چهارباغ همسایه است و به آن‌ها منتهی می‌شود.

سهیلیه منطقه‌ای سرسبز و بکر و دارای خاک حاصلخیز است، که برای کاشت درختان میوه و پربار و سبزیجات معطر و کشاورزی بسیار مناسب است. قارچ‌ خوراکی یکی از سبزیجاتی است که به راحتی در این منطقه رشد می‌کند.

آب‌وهوای این ناحیه بسیار معتدل و مطبوع است، و دارای تابستان‌هایی با هوای معتدل، خنک و دلپذیر می‌باشد، همچنین زمستان‌هایی بسیار سرد و دارای بارش برف و باران است. بارندگی‌ها از فصل پاییز و اواسط آبان شروع می‌شود. چون آب‌و‌هوای این ناحیه در کل معتدل رو به سردی می‌رود امکان دارد در همه روز‌های سال حتی در تابستان یا بهار باران یا برف ببارد. در زمستان علاوه بر بارش باران؛ بارش برف، یخبندگی و حتی بارش تگرگ نیز رخ می‌دهد که برای علاقمندان به فصل زمستان و برف؛ بسیار لذت‌بخش است. به دلیل آب‌و‌هوای خوب این منطقه، ویلاهای زیادی در آن، در حال ساخت است. این ویلاهای مدرن و شیک از تجهیزات و وسایل به‌روزی در آن استفاده می‌شود. نصب نرده شیشه‌ای در سهیلیه، در ویلاهای مدرن آن به‌خاطر ظاهر زیبا و شیکی که دارد رو به افزایش است.

منطقه سهیلیه در همه فصول سال از زیبایی خاصی برخوردار است. منطقه سهیلیه از کمتر مناطقی می‌باشد که فضای آن در هر وقت و هر شرایطی زیبا است. چه در بهار با آن شکوفه‌های صورتی روی درختان و طبیعت زنده و بانشاط، چه در تابستان با آن هوای دل‌انگیز، چه پاییز با باران‌های آرام و رعد‌وبرق زیبایش و درختان حاوی برگ‌های زرد و نارنجی و قرمز و چه در زمستانی که همه‌جای این روستا از برف و سفیدی مطلق پوشیده می‌شود، همه زمانی برای سفر به این بهشت زیبا مناسب است. اما اگر میخواهید در آب‌وهوای معتدلی سفر کنید و از فضای بیرون لذت هر چه بیشتر را ببرید، شش ماه اول سال بهترین گزینه برای سفر به این منطقه خوش آب‌و‌هوا است.

بیشترین دمای ماه در سال در منطقه سهیلیه، مرداد ماه و کمترین دمای ماه سال در این منطقه مربوط به بهمن‌ماه است.

مقاله پیشنهادی برای شما:نرده استیل چیست؟

مزایا منطقه سهیلیه:

_ویلاهای زیبا و مدرن برای اجاره و خرید دارد. به‌دلیل زیبایی و دلباز بودن فضای اطراف، نصب نرده شیشه‌ای در سهیلیه در این ویلاها از اولویت بیشتری نسبت به دیگر وسایل ظاهری در نمای ساختمان‌ها یا ویلاها برخوردار است.

_دسترسی آسان به هر چیزی که اراده کنید. سوپرمارکت، مراکز درمانی، سالن‌های زیبایی و …

_وجود زمین‌های تفکیک شده

_دوری از شلوغی و آلودگی آزاردهنده

_استراحت کردن و بالا بردن تمرکز فکری و آرامش روحی

_انجام ورزش‌هایی در مکانی آرام برای افزایش آرامش مثل یوگا

_آب‌و‌هوای پاکیزه و معتدل

_خاک حاصلخیز برای کاشت درختان میوه و سبزیجات

_وجود امکاناتی برای سکونت مثل آب، برق و گاز

امروزه در سهیلیه کردان ویلاهای بسیار لاکچری ساخته می‌شود و مشتریان زیادی به‌دلیل استفاده از متریال خوب مثل اجرا و نصب نرده شیشه‌ای در سهیلیه، ظاهر و نمای زیبا و قصر مانند بعضی ویلاها، تفکیک شدن زمین‌های ویلاهای مختلف از هم، سند داشتن ویلاها و زمین ها و… دارد.

منطقه سهیلیه متشکل از چندین روستای زیبا و کوچکتر است که نام‌های آن‌ها عبارتند از؛ سنقزآباد، شهرک کوروش سهیلیه، شهرک زعفرانیه کرج، لشگرآباد سهیلیه کرج، شهرک سعیدآباد سهیلیه، شهرک زکی‌آباد سهیلیه کرج، شهرک آغچه‌حصار سهیلیه کرج، شهرک قاسم‌آباد سهیلیه کرج، شهرک اغلان تپه سهیلیه کرج و شهرک سرخاب سهیلیه کرج.

 

شهرک کوروش سهیلیه: شهرک کوروش سهیلیه بعد از شهرک زعفرانیه سهیلیه واقع شده که نام دیگر آن نیز نصرت‌آباد می‌باشد. یکی از نکات مثبت این شهرک، روی نظم ساخته‌شدن ویلاها می‌باشد به گونه‌ای که در هر منطقه‌اش تعدادی ویلای منظم و در کنار هم با فاصله‌های مساوی ساخته شده‌اند.

شهرک زعفرانیه سهیلیه کرج: شهرک زعفرانیه مابین شهرک‌های زکی‌آباد و قاسم‌آباد است. این شهرک جز بهترین شهرک‌های سهیلیه از نظر لوکس بودن ویلاها و پاکیزه بودن محله می‌باشد. نصب نرده شیشه‌ای در سهیلیه در شهرک زعفرانیه آن که پر از ویلاهای لوکس و مجهز می‌باشد، به تمام مهندسان و ویلاسازان آن منطقه به‌دلیل مینیمال و شیک‌بودن آن بسیار توصیه می‌شود. تعداد مسافران در این شهرک بسیار زیاد است به همین دلیل در این منطقه از هیچ‌چیز تفریحی برای مسافران کم‌ نگذاشته اند. پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری در آب‌و‌هوای این منطقه بسیار لذت‌بخش است.

شهرک لشگرآباد سهیلیه: این شهرک علاوه بر ویلاهای لاکچری و مدرن، دارای مزارع کشاورزی برای کاشت انواع صیفی‌جات و باغ‌های بزرگ میوه است. نزدیکترین روستای قرار گرفته کنار جاده اصلی، همین روستا یعنی؛ شهرک لشگرآباد سهیلیه است.

علاوه بر همه این مزایای خوب درباره ویلاسازی در سهیلیه؛ نکات منفی راجب آن قابل توجه است. زمین‌های کشاورزی و حاصلخیز در سهیلیه بسیار زیاد است، اما به‌دنبال افزایش ویلاسازی در این منطقه، حتی در زمین‌های کشاورزی نیز ویلا ساخته می‌شود و کم‌کم منطقه سهیلیه کردان از فرم روستایی خود با زمین‌های حاصلخیزش برای کشت به شهر کوچکی که پر از ویلا شده تبدیل شده‌است.

به محفاظی که از صفحات شیشه‌ای اما مقاوم، مستحکم و ضخیم ساخته شده‌‌اند و با استفاده از پایه‌ یا میله‌هایی با قطر بزرگ و چارچوب‌هایی از جنس آهنی، استیل و یا آلومینیومی تثبیت شده‌اند، نرده شیشه ای گفته می‌شود. این محصول برخلاف ظاهر شکننده و ظریفی که دارد، بسیار مستحکم و مقاوم است و در برابر عوامل بیروتی به‌راحتی مقاومت می‌کند. نرده شیشه‌ای ظاهری بسیار شیک و زیبا دارد، و بیشتر در پروژه‌های ساختمانی و ویلاسازی استفاده می‌شود. دلیل استفاده از شیشه در این نرده‌ها این است که، علاوه بر مقاومتی که دارد، نسبت به سایر نرده‌ها با جنس‌های دیگر مثل چوب، سنگ یا فلز زاویه دید وسیع‌تر و جذاب‌تری را برای بیننده به ارمغان می‌آورد.

در گذشته به دلیل عدم پیشرفت علم و صنعت در موضوع مقاوم‌سازی و استحکام شیشه‌ها و صفحه‌های شیشه‌ای، اینگونه به‌نظر می‌رسید که شیشه‌ها نسبت به عوامل بیرونی بسیار شکننده ‌و حساس هستند و مقاومت آنچنانی ندارند. اما امروزه با پیشرفت علم و بکارگیری ماشین‌آلات سکوریت و لمینت برای مستحکم کردن صفحه‌های شیشه‌ای پیشرفت‌های عظیمی در مسئله مقاوم‌سازی و فشرده‌تر کردن شیشه در مقابل عوامل بیرونی همچون ضربه، فشار و آسیب‌های احتمالی داشته‌ایم.

 

اجرا و نصب نرده شیشه ای‌ در سهیلیه در گذر زمان به جای نصب نرده‌هایی با متریال قدیمی مثل چوب و فلز آمده و تحول عظیمی در ظاهر ساختمان‌ها یا ویلاها به ‌وجود آورده‌است، به گونه‌ای که در بیشتر ساخت‌و‌سازهایی که انجام می‌شود، از نرده‌ شیشه‌ای استفاده شده‌است.

نرده‌های شیشه‌ای زیبایی خاصی دارند و از تنوع بالایی برخوردارند.

نرده شیشه‌ای انواع گوناگونی دارد:

۱.فیکس پوینت

۲.اسپیگات

۳.بدون فریم

۴.اکسپوز یا روکار

۵.دفنی یا توکار

از مهم ترین انواع نرده‌های شیشه‌ای، نرده‌های فیکس پوینت و اسپیگات هستند.

مقاله پیشنهادی برای شما:کاربرد نرده کابلی

نرده شیشه ای فیکس‌پوینت: نرده شیشه ای فیکس‌پوینت با یراق فولاد ضد زنگ شماره ۳۰۴ آن از کناره‌ها به دیوار وصل می‌شود و در واقع شیشه‌ها به‌صورت عمودی روی کناره‌های پله‌ها در یک راستا قرار می‌گیرند.  شیشه‌های این مدل نرده دارای تک‌لایه ۱۰ میلی، دولایه ۵ میلی، دولایه ۶ میلی و دولایه ۸ میلی و… هستند. فیکس پوینت‌های موجود در نرده‌های شیشه‌ای دارای متریال‌ و جنس‌های متفاوتی اعم از؛ فولادی، استیل و آلومینیومی هستند و این نوع جنس‌ها در بازار ایران به فراوانی موجود می‌باشد. در راه‌پله‌ها بیشتر از نرده شیشه‌ای فیکس پوینت استفاده می‌شود.

نرده شیشه‌ای اسپیگات: در نرده های شیشه‌ای اسپیگات از پنل‌های شیشه‌ای با سایز ۱۶۰ سانتی‌متر استفاده می‌شود. همچنین صفحه‌های شیشه‌ای این نرده‌ها توسط پایه‌هایی مقاوم به زمین متصل می‌شوند تا از حرکت و زیاد آن جلوگیری کند و ثابت بماند.

در بیشتر ‌پروژه‌های ساخت‌و‌ساز، ساختمان‌سازی و ویلاسازی از نرده شیشه‌ای اسپیگات استفاده می‌شود. همچنین نصب نرده شیشه‌ای در سهیلیه بیشتر با این نوع ترده شیشه‌ای یعنی اسپیگات انجام می‌شود

 

 

 

مزایای نرده شیشه‌ای:

_سازگار با طبیعت

نرده‌های شیشه‌ای یک انتخاب پایدار و طولانی‌مدت هستند زیرا می‌شود آن‌ها را پس از آنکه طول عمرشان به پایان رسید و دیگر مورد استفاده نبود، بازیافت کرد و دوباره از آن‌ها استفاده کرد. این نرده‌های شیشه‌ای عایق‌پذیری بسیار زیادی نسبت به نرده‌های چوبی و فلزی دارند که مانع از اسراف انرژی و هزینه‌های بیهوده می‌شوند.

_زیبا، مدرن و مقاوم

نرده‌های شیشه‌ای علاوه بر کاربردی بودن، ظاهری شیک و مطابق با مد روز دارند، به همین خاطر یک انتخاب پرطرفدار برای املاک مسکونی، املاک تجاری، فروشگاه‌ها، استخرها، تراس، راه‌پله‌های ساختمان‌ها، ویلاها و باغ‌ها هستند. چنین نرده‌هایی از صفحه‌های شیشه‌ای و مقاومی ساخته می‌شوند که به وسیله‌ی ستون‌های آلومینیومی، یا ستون‌های فولادی ضد‌زنگ در جای خود نگه داشته شده و این ستون‌های فولادی باعث ثابت نگه‌داشته شدن صفحه‌های شیشه‌ای می‌شوند و حفاظی شفاف ایجاد می‌کنند و بدون اینکه مانع از دید شوند، امنیت و ایمنی را فراهم می‌کنند و از خطرات احتمالی مانند سقوط اشیا یا افراد جلوگیری می‌کنند.

_دلباز و بزرگتر نشان دادن فضا با کمک نرده‌های شیشه‌ای

یکی از دلایل بهتر بودن نرده‌های شیشه‌ای نسبت به سایر محصولات با جنس و متریال‌های دیگر می‌توان به سازگاری آن با هر سبک معماری، مدرن و جدید یا سنتی و کلاسیک نام برد. بر خلاف نرده های چوبی و فلزی که باعث گرفتگی و کوچک نشان‌دادن فضا می‌شوند، نرده‌های شیشه ای زیبایی محیط را کم نکرده، بلکه به زیبایی و بزرگی فضا کمک می‌کنند. نرده‌های شیشه‌ای سبب می‌شوند محیط اطراف دلبازتر نشان داده‌شوند، به همین دلیل این نرده‌های شیشه‌ای انتخابی مناسب برای خانه‌های بزرگ و دلباز و همینطور خانه‌های کوچک هستند زیرا فضای کوچک آن را بزرگتر نشان می‌دهند. نصب نرده شیشه‌ای در سهیلیه در ویلاها یا ساختمان‌های کوچکتر باعث می‌شود تا فضای سالن خانه‌ها بزرگتر به‌نظر برسد.

_دوام و پایداری نرده‌های شیشه‌ای

نرده‌های شیشه‌ای از شیشه سکوریت تولید می‌شود، شیشه سکوریت مقاومت بیشتری نسبت‌ به شیشه‌های دیگر دارد و در برابر عوامل بیرونی همچون آب، باران‌های سنگین، وزش باد شدید، فشار و … بسیار مقاوم است.

 

به همین دلیل نصب نرده‌های شیشه‌ای در سهیلیه رواج دارد، زیرا در سهیلیه به‌دلیل نوع آب‌و‌هوای آن که در بیشتر روزهای سال دارای بارندگی است توصیه می‌شود. همچنین این نوع شیشه می‌تواند افزایش بیش‌ از حد دما را تحمل کند و ساختاری با طول عمر تقریبا طولانی بدون هیچگونه تعمیری داشته باشد. پس نرده‌های شیشه‌ای علاوه بر زیبایی، از دوام بالا نیز برخوردار هستند و بر‌خلاف نرده‌های چوبی یا فلزی، دچار خوردگی، زنگ زدگی، شکستگی و پوسته‌پوسته شدن نمی‌شوند.

_کاربردی در هر مکان

از دیگر برتری‌های نرده‌های شیشه‌ای تنوع در مدل‌های آن و سهولت در نصب آن است. از نرده‌های شیشه‌ای می‌توان به عنوان محافظ‌هایی در اطراف دیواره استخر، بالکن یا تراس و‌ راه‌پله خانه‌های دوبلکس و دو طبقه نصب کرد و در حین زیبایی و  زاویه دید باز، ایمنی را فراهم آورد. بسته به سلیقه‌ی صاحب ملک، نرده‌های شیشه‌ای را حتی می‌توان با متریال‌های دیگری مانند چوب یا فلز ترکیب کرد و ظاهری خاص و شیکی برای آن ساخت که زیبایی ملک را دوچندان بکند.

مقاله پیشنهادی برای شما:کاربرد نرده شیشه ای

_ایمنی نرده‌های شیشه‌ای

شفافیت نرده‌های شیشه‌ای در امنیت آن نیز موثر است. شفافیت نرده‌های شیشه‌ای این امکان را به ما می‌دهد تا بر کودکان خردسال و یا حیوانات خانگی، نظارت دائم داشته باشیم و احتمال حادثه ناگوار مثل سقوط اشیا یا افراد را کاهش دهیم و به موقع عمل کنیم. به علاوه، سطح لیز و سیقلی شیشه، دسترسی سارقان را به خانه یا ویلا دشوار می کند و آرامش خاطر و ایمنی را برای صاحب خانه فراهم می‌کند.

شما عزیزان می توانید برای مشاهده تعرفه طراحی سایت یا تعرفه تولید محتوا سایت روی کلمات مورد نظر کلیک نمایید.

طراحی و نویسندگی توسط تیم تکمان دیجیتال سرویس

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *