شما در حال مطالعه مقاله اجرای نرده استیل در سهیلیه هستید که توسط تیم تکمان دیجیتال سرویس تهیه شده است.

سهیلیه کرج در حقیقت به جاده سهیلیه در غرب شهر استان البرز گفته می‌شود، طرفدار و محبوبیت این منطقه به خاطر وجود شهرک‌های ویلایی سنتی با اصالت همانند شهرک زعفرانیه سهیلیه است که از زمان‌های گذشته در آن شهرک‌های ویلایی وجود داشته است، برای آمدن به جاده سهیلیه از تهران وارد اتوبان تهران – کرج (قزوین) شوید و در خروجی کردان از آزادراه خارج شوید و به طرف جنوب سفر کنید تا وارد جاده قدیم کرج – هشتگرد شوید بعد در اولین دوربرگردان دور بزنید صد متر جلوتر که رانندگی کنید تابلو سهیلیه را خواهید دید به طرف راست بگردید تا وارد جاده سهیلیه شوید و اگر می‌خواهید به شهرک ویلایی زعفرانیه بروید 10 کیلومتر به طرف پایین حرکت کنید، این مسیر بسیار زیبا و با آب‌وهوا عالی است و پر از درختان تنومند و سرسبز است در جاده سهیلیه باید از روستاهای سنقرآباد، لشگرآباد، آغچه حصار، قاسم گرجی، رمنده را رد کنید و بعد از روستای رمنده به شهرک با اصالت زعفرانیه می‌رسید و حدوداً باید 1 ساعت از اتوبان رانندگی کنید و مسیر 70 کیلومتری را سپری کنید تا به شهرک زعفرانیه برسید.

در حقیقت می‌توان اصلی‌ترین ویژگی این منطقه را بافت شهرکی و قطعه‌بندی استاندارد و اصولی ساخت ویلا دانست که در کرج نظیر آن را پیدا نخواهید کرد، بیشتر زمین‌های این منطقه دارای سند شش‌دانگ هستند و هیچ مشکلی قانونی برای آن‌ها وجود نخواهد داشت. سهیلیه شاید به لحاظ پیشینه از ماهدشت و تهراندشت قدیمی‌تر و باقدمت‌تر باشد و از نظر سند ملک هم می‌توان گفت که عموماً دارای سند هستند، شهرک زعفرانیه از جمله شهرک‌هایی است که به صورت استاندارد و قانونی تقسیم‌بندی شده و همگی دارای سند هستند.

برای کسانی که در شهر تهران زندگی می‌کنند مهم است که مسیر خسته کننده و طولانی را طی نکنید که در این قسمت به این موضوع پرداخته شده است تا بتوانید بهترین جا برای خرید ویلا حوالی شهر تهران را پیدا کنید، از میدان آزادی تهران تا سهیلیه (شهرک زعفرانیه) ۶۹ کیلومتر است. یعنی در ساعات خلوتی سفر کنید و ترافیک نباشد رسیدن به سهیلیه، تقریباً ۱ ساعت زمان خواهد برد و در ساعات شلوغی و ترافیک به ۱.۵ ساعت افزایش پیدا می‌کند.

شناخته شدن مناطق ویلایی ساوجبلاغ استان البرز در ابتدا به خاطر وجود کردان در شهر کرج بود، زیرا این منطقه از گذشته و از تاریخ‌های دور مورد توجه بوده است، وجود رودخانه کردان و بافتی شبیه به شمال کشور از مزیت‌های آن بود که کردان داشت. با افزایش قیمت در روستای کردان و اشباع شدن آن مناطق حوالی آن نیز مانند: تهراندشت و سهیلیه نیز به سمت بافت ویلایی پیش رفتند، البته اگر وارد قدمت سهیلیه شویم خواهیم دید که قدمتی بیشتر از روستای کردان داشته باشد که سند شاهنشاهی و قطعه‌بندی استاندارد و دقیق شاهد آن است، اما کردان به لحاظ محبوبیت و طرفدار در وضعیت بهتری قرار دارد.

تخریب ویلاهای سهیلیه در کرج

بیشتر ویلاها در سهیلیه با مجوز ساخت و بدون مشکل قانونی و سندی هستند، اما با توجه به افزایش قیمت زمین‌های دارای سند و پر شدن تقریبی شهرک‌های ویلایی این قسمت، شهرک‌های ویلایی غیرقانونی نیز در این منطقه احداث می‌شود که ممکن است با تخریب مواجه شوند، اما مشکلی برای شهرک‌هایی همانند زعفرانیه وجود ندارد و می‌توانید به آسانی و به صورت کاملاً قانونی و دقیق ویلای خود را در آن بسازید یا بخرید.

بهترین منطقه سهیلیه کرج کجاست؟

بدون شک بهترین منطقه سهیلیه را می‌توان شهرک زعفرانیه کرج دانست، و شهرک‌هایی همچون شهرک بهاران در آغچه حصار سهیلیه البته سهیلیه منطقه بسیار وسیعی است و شهرک‌های فراوانی دارد که هرکدام ویژگی‌های خاص به خود را دارد، مناطقی همانند آغچه حصار، لشگرآباد، زکی آباد و … که همگی دارای شهرک‌های ویلایی هستند، اگر شما ناحیه‌ای را می‌شناسید خوشحال می‌شویم با ما در میان بگذارید.

رمنده

رمنده نزدیک‌ترین روستا به شهرک زعفرانیه است و هم‌جوار به آن است، یکی از خیابان‌های رمنده که در آن ویلا سازی بسیاری انجام شده است، خیابان آزادگان در رمنده است که محبوب‌ترین خیابان رمنده است که از آن به شهرک زعفرانیه و زکی آباد سهیلیه راه دارد.

مقاله پیشنهادی برای شما:قیمت نرده استیل

شهرک زعفرانیه

در مورد شهرک زعفرانیه توضیحات کاملی در بالا ذکر کردیم که در مقاله اجرای نرده استیل در سهیلیه می‌توانید آن را مشاهده کنید، این شهرک بهترین شهرک ویلایی و با اصالت‌ترین در شهرک است و تمام آنها دارای سند شش‌دانگ هستند و هیچ مشکلی از نظر قانونی و حقوقی برای خرید یا ساخت برای آنها وجود ندارد، و بافت شهرک کاملاً به صورت ویلایی است.

سنقرآباد

از اتوبان وارد جاده سهیلیه که شوید بعد از 1 کیلومتر و بعد از زیرگذر راه آهن اولین روستای سهیلیه کرج سنقرآباد است که تابلوی آن در اول جاده در طرف راست وجود دارد، این منطقه نیز از مناطق ویلایی سهیلیه به شمار می‌آید که ویلاهای قانونی و غیرقانونی دارد.

آغچه حصار

آغچه حصار یکی دیگر از روستاهای سهیلیه است که پیش از روستای رمنده و قاسم گرجی و بعد از سنقرآباد و لشگرآباد قرار دارد، در آغچه حصار شاید کمترین ساخت‌وساز ویلا را مشاهده می‌کنید، معروف‌ترین منطقه ویلایی آغچه حصار سهیلیه خیابان بهاران است؛ اما در اینجا هم ویلا وجود دارد و وضعیتی مشابه به بخش لشگرآباد دارد.

همان‌طور که در جریان هستید نقش نرده و محافظ در ساخت یک پروژه ساختمانی بسیار بااهمیت بوده است و به همان اندازه متریال نرده مورد انتخاب نیز با اهمیت است. در این بین متریال نرده استیل ازجمله پرکاربردترین انواع نرده به شمار می‌آید که شما در هر محیطی که مایل باشید می‌توانید نصب و اجرا کنید و محدودیتی در نصب کردن آن در پروژه نخواهید داشت. حال در مقاله اجرای نرده استیل در سهیلیه از سایت ما با ما همراه باشید تا با انواع نرده استیل و اهمیت آن در ساختمان‌سازی را بیشتر برایتان توضیح دهیم.

 

فلز استیل چیست؟

استیل در واقع آلیاژی از آهن بوده است که با کمتر از ۲ درصد ساختار کربن ترکیب شده است. این فلز با توجه به ترکیبات و خاصیت‌های مکانیکی (نظیر سختی و انعطاف پذیری)، به منظور و کاربردهای متنوعی بخصوص در صنعت ساخت وساز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

انواع نرده استیل بر اساس متریال ساخت‌وساز و اجرا

نرده استیل ۲۰۱ و استیل ۳۰۴ از رایج‌ترین انواع نرده استیل می‌باشند که هم در محیط داخلی ساختمان و هم در فضاهای بیرونی مورداستفاده قرار می‌گیرند. این نرده‌ها قابلیت ترکیب شدن با شیشه را نیز دارند. همین‌طور طرح و مدل کابلی، پایه دو سر گلابی، پایه و پیچی و حصاری نیز از دیگر انواع مدل‌های موجود نرده استیل به شمار می‌آید.

نرده استیل از آلیاژ ۲۰۱ در اجرای نرده استیل در سهیلیه

به طور کلی کاربرد نرده استیل ۲۰۱ بیشتر در فضاهای سرپوشیده و دور از رطوبت همانند راهروها و محیط‌های داخلی آپارتمان‌ها است. چراکه این نوع از نرده‌ها بسیار لوکس بوده و باعث زیبایی خاصی در محیط و فضل می‌شوند. همین‌طور جالب است بدانید که نرده استیل ۲۰۱ دارای ۱۶ درصد ساختار ترکیبی کروم می‌باشد.

مقاله پیشنهادی برای شما:قیمت حفاظ بانکی

نرده استیل از آلیاژ ۳۰۴

استیل ۳۰۴ از ساختار ترکیبی ۸ درصد نیکل و ۱۸ درصد کروم و آهن تشکیل شده است که همین ویژگی این نوع از استیل را به فولاد ضدزنگ تبدیل می‌کند. جالب است بدانید که همین لایه محافظ استیل ۳۰۴ استیل را از زنگ‌زدگی و خوردگی محافظت کرده است و باعث طول عمر بالای محصول می‌شود. لوله‌های استیل و چهارگوش پروفیل‌های استیلی که در ساختمان‌سازی مورداستفاده قرار می‌گیرند، از نوع آلیاژ ۳۰۴ هستند. مهم‌ترین دلیل پرکاربرد بودن این نوع نرده استیل، سازگاری مطلوب با شرایط جوی و ثابت ماندن رنگ و ظاهر آن می‌باشد.

انواع مدل‌های نرده استیل بر اساس شکل ظاهری در اجرای نرده استیل در سهیلیه

۱. نرده استیل از نوع سه خط

یکی از ساده‌ترین و مقرون به صرفه‌ترین انواع نرده استیل که از لوله‌های استیل به ضخامت ۵۱ و ۳۸ و ۱۶ میلی متری مونتاژ شده است به دست می‌آید، نرده استیل از نوع سه گارد (سه خط) است. این طرح نرده استیل عموماً از یک یا دو نوع استیل با آلیاژ ۳۰۴ و استیل ۲۰۱ استفاده می‌شود تا در هر شرایطی جوی آماده بوده و دچار خوردگی و زنگ‌زدگی و پوسیدگی نشود. در حقیقت جالب است بدانید که یکی از ساده‌ترین و رایج‌ترین مدل‌های نرده استیل این طرح بوده؛ چرا که نصب آن بسیار راحت و آسان می‌باشد.

در ساخت و تولید این نوع از نرده‌ها، خطوط عمودی مورد استفاده قرار می‌گیرد که از لوله ۳۸ و سه خط افقی از لوله ۱۶ ساخته و تولید می‌شود و همینطور دسته نرده را از لوله ۵۱ تشکیل می‌دهند. پس از انتخاب این مدل از لوله‌ها تمام خطوط افقی به خطوط عمودی متصل می‌گردند و خطوط عمودی به دسته نرده اتصال داده می‌شود و درنهایت محصولی زیبا و با دوام را تشکیل می‌دهند.

به طور کلی و از دیدگاه استانداردهای بین المللی مطرح شده ارتفاع این نرده‌ها عموماً بین ۸۵ تا ۹۰ سانتی متر است و فاصله پایه‌ها به صورت یکی در میان می‌باشد. شایان به ذکر است که در صورتی که راه پله از نوع قوس دار باشد، نرده استیل سه خط را توسط دستگاه به خصوصی قوس دار می‌کنند.

۲. نرده استیل از نوع کابلی

به طور کلی نرده‌های کابلی از مجموعه کابل‌های اتصال دهنده دو سمت نرده متشکل شده است این کابل‌ها که به صورت افقی در درون بدنه‌ی نرده به کار برده استفاده می‌شوند. با توجه به فاصله کمی که بین کابل‌های استفاده شده است که در این نوع نرده می‌باشد احتمال سقوط کودکان خردسال را به میزان قابل توجهی پایین می‌آید.

متریال کابلی که در نرده کابلی استفاده می‌شود عموماً از استیل زنگ‌نزن می‌باشد و با استفاده از پوششی مخصوصی جهت حفظ کارایی و زیبایی آن پوشیده می‌شود. این کابل به واسطه‌ی ی جوش‌های مخصوصی به بدنه‌ی اصلی نرده سیم بکسلی اتصال داده شده است که به همین خاطر است که می‌توان انتظار داشت نرده کابلی بیشترین میزان مقاومت و عمر مفید را نسبت به دیگر نرده‌ها داشته باشد.

۳. نرده استیل پایه دو سر گلابی

به بیان کلی این طرح از نرده استیل علاوه بر نقش محافظتی، جنبه دکوراتیو نیز خواهد داشت و به صورت تمام پایه عمودی اجرا و نصب می‌شود. نرده‌های پایه دو سر گلابی عموما در رنگ‌های طلایی یا برنزی تولید و ساخته می‌شوند که می‌توانید بر اساس نوع و چیدمان دکوراسیون داخلی خانه، مدل موردنظر خود را سفارش و خریداری کنید.

مقاله پیشنهادی برای شما:انواع نرده کابلی

۴. نرده استیل با مدل هلالی در اجرای نرده استیل در سهیلیه

نرده هلالی به خاطر کار شدن دو عدد لوله ۱۶ در کنار پایه عمودی آن، به این نام شناخته و معروف شده است. از این نرده در محیط‌هایی که قوس دارد و استفاده از نرده صاف ممکن نیست، استفاده می‌شود. در ساخت و تولید نرده‌های هلالی از هر دو نوع استیل با آلیاژ ۲۰۱ و ۳۰۴ می‌توان بهره برد. لوله‌های افقی بکار رفته در ساخت نرده‌ها از مدل هلالی می‌توانند سه خط، چهار خط و یا پنج خط باشند.

علاوه بر این توضیحات ذکر شده امروزه مهندسین و تولیدکنندگان مربوط به تنها محصول هم سطح نرده‌های استیل را نرده‌های آلومینیومی می‌دانند در حال حاضر به خاطر خاصیت‌های خاص نرده‌های استیل استفاده از آن بیشتر است. این محصول را می‌توانید در پیشرفته‌ترین و مدرن‌ترین شرکت‌ها و ساختمان‌ها دید. در عین حال، هزینه و قیمت خرید و اجرای انواع مدل‌ها موجود برای این محصول نیز بسیار عاقلانه است به معنی دیگر نه بالا و غیر قابل منطق است و نه بسیار ارزان قیمت است چرا که مراحل تولید این نرده‌ها طوری است که برای حفظ کیفیت آن برای سالیان زیاد باید نحوه و تکنولوژی خاصی را داشته باشد که این خود هزینه‌های خاص خود را به همراه خواهد داشت.

نویسندگی و طراحی توسط تیم تکمان دیجیتال سرویس

شما عزیزان می توانید برای مشاهده تعرفه طراحی سایت یا تعرفه تولید محتوا سایت روی کلمات مورد نظر کلیک نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *