شما در حال مطالعه مقاله خرید نرده شیشه ای در چهارباغ هستید که توسط تیم تکمان دیجیتال سرویس تهیه شده است.

چهارباغ کرج نزدیک‌ترین ناحیه به شهر تهران است که علاوه بر جنبه‌ی تفریحی بسیار مناسب و عالی برای خرید ملک و سرمایه گذاری است؛ به همین دلیل امروزه این منطقه بسیار سرشناخته‌تر از دیگر مناطق حوالی تهران و کرج است. آسانی و راحتی در رفت و آمد، تنوع خرید ملک، قطعات تفکیک شده و سند دار، قیمت اقتصادی برای ملک، سطح بالا در امنیت مطمئن و… از جمله مزایای ممتاز چهارباغ کرج است که محبوبیت و طرفداری این منطقه را افزایش داده است.

چهارباغ کرج منطقه بکر و تاریخی استان البرز است که اکثرا این منطقه را به خاطر دارا بودن درختان تنومند و باغات سرسبز پوشیده از گیاهان می‌شناسند اما امروزه چهارباغ به عنوان قسمتی مناسب برای خرید ویلا معروف شده است. چهارباغ منطقه‌ای در هم‌جواری ساوجبلاغ با پتانسیل بالا برای خرید ملک است؛ زیرا هر فردی با هر سلیقه‌ای در این شهرستان می‌تواند ملکی خریداری کند و هیچ محدودیتی در انتخاب ملک نخواهید داشت.

چهارباغ دارای آب و هوای پاک و معتدلی دارد که اگر در تابستان‌ها به این منطقه سفر کرده باشید متوجه حال و هوای عالی این منطقه در گرم‌ترین روزهای سال خواهید شد. آب منطقه چهارباغ کرج تامین شده است و ساکنین این منطقه با کمبود آب مواجه نیستند البته طبیعت این شهرستان صحت این مورد را تایید و تضمین می‌کند. اگر ساکن کرج هستید برای رسیدن به چهارباغ مسیر کوتاهی در پیش دارید و کافی است مسیر نیم ساعته را سپری کنید. از هر شهری که بخواهید به چهارباغ بروید در ابتدا سفر باید خود را به کرج برسانید و سپس از آن اتوبان کرج قزوین را ادامه دهید تا بتوانید خود را به چهارباغ کرج برسانید. در ادامه با ما همراه باشید با معرفی چند شهرک از چهار باغ در مقاله خرید نرده شیشه ای در چهارباغ.

الهیه از شهرک‌های ویلایی چهارباغ کرج است که به خاطر سطح امنیت خوبی که در این شهرک حاکم است این منطقه بسیار مناسب برای خرید ویلا و سرمایه گذاری اقتصادی است؛ بنابراین اگر قصد خرید در این شهرستان را دارید اصلاً غفلت نکنید. یکی از مزایای بسیار خوب شهرک الهیه دسترسی راحت و بی دردسر این منطقه به امکانات تفریحی و درمانی است، خیلی از متقاضیان خرید ویلا الهیه را به عنوان بهترین و لوکس‌ترین شهرک ویلایی چهارباغ می‌شناسند. شهرک الهیه عضوی کمیاب از چهارباغ کرج است و همانطور که چهارباغ دارای آب و هوای دل انگیز و رویایی دارد که این منطقه نیز از این ویژگی منحصر به فرد بهره مند است.

شهرک طاووسیه به عنوان مدرن‌ترین منطقه چهارباغ سرشناس شده است زیرا اکثر ویلاهای این قسمت با معماری به روز و زیبا و توسط مهندسان حرفه ای و درجه یک ساخته و طراحی شده اند. شهرک طاووسیه چهارباغ در کنار اینکه مهندسی ساز و زیباست، سطح امنیت بالایی هم دارد به همین دلیل تقاضا برای خرید ویلا در این منطقه بالا است. اگر قصد خرید ویلا در یک منطقه لوکس هستید که نزدیک به شهر تهران باشد و بتوانید با سهولت رفت و آمد کنید حتماً طاووسیه را در اولویت قرار دهید.

شهرک افشاریه همانند شهرک طاووسیه است یعنی همانقدر لوکس و همانقدر ایمن است؛ این دو شهرک مورد توجه همه‌ی متقاضیان و سرمایه گذاران برای خرید ملک را دارد. اگر نگاهی به شهرک افشاریه چهارباغ بیندازید متوجه نظم بی نظیر این شهرک می‌شوید زیرا همه‌ی ویلاها به صورت منظم در کنار هم به طور مدرن قرار گرفته اند و استانداردهای به روز دنیا که لازم در ساخت آنها است، رعایت شده است. منابع آبی در شهرک افشاریه تامین شده است و در این شهرک از کمبود آب خبری نیست، همینطور به دلیل وجود آب کافی پوشش گیاهی این منطقه بسیار گسترده و حاصلخیز است.

یکی از شهرک‌های آینده دارد و سودآور در حوالی پایتخت شهرک اقدسیه چهارباغ می‌باشد؛ اگر از سرمایه گذاران مجرب و ماهر بپرسید بهترین شهرک که با سود بالا همراه است کدام منطقه است قطعاً اقدسیه را به شما پیشنهاد می‌کنند. خرید زمین برای سرمایه گذاری بهترین گزینه برای کسب سود بالا است، شما در کمترین زمان ممکن می‌توانید در این شهرک زمین مطابق ویژگی‌های مورد نظر را خریداری کنید.

در شهرک اقدسیه زمین‌های تفکیک شده و سند دار وجود دارد که مناسب خرید برای ساخت و ساز و سرمایه گذاری با سود زیاد هستند بنابراین اگر قصد خرید زمین و سرمایه گذاری را دارید حتماً به اقدسیه کرج سر بزنید.

روستای قوهه یکی از قدیمی‌ترین روستاهای چهارباغ کرج است که پیشینه طولانی و بناهای تاریخی آن نشان از تمدن و فرهنگ این منطقه دارند اگر نگاهی به کتب تاریخی و قدیمی یندازید نام این روستا آمده است.

قوهه دارای بهترین زمین‌های زراعی در استان البرز و در نزدیکی شهر تهران است به همین دلیل طرفداران زیادی دارد؛ خیلی از افراد به دنبال خرید زمین برای کشاورزی هستند که قوهه بهترین گزینه است. بیشتر زمین‌های کشاورزی قوهه سند دار هستند و این موضوع نگرانی افراد را از این بابت رفع خواهد کرد و با خیال آسوده می‌توانند اقدام به خرید برای استفاده و سرمایه‌گذاری کنند. خیلی از افراد چهارباغ کرج را به عنوان چهارباغ کردان می‌شناسند؛ زیرا این بخش در کنار کردان کرج قرار گرفته است و دارای تمامی مزایا و امکانات رفاهی و درمانی کردان را دارد. آب‌وهوای چهارباغ همانند کردان سرسبز و دلپذیر است و طبیعت آن نیز به زیبایی کردان است به همین دلیل محبوبیت زیادی دارد.

 

جان پناه یا خرید نرده شیشه ای در چهارباغ چیست؟ دیوار یا حفاظی کوتاه که حوالی ساختمان، لبه‌ی ایوان‌ها، لبه یک بام، تراس، استخر، مجتمع‌های اداری و تجاری، تفرجگاه، محوطه‌ها و… ساخته و نصب می‌شود را جان‌پناه یا دست‌انداز می‌گویند.

جان‌پناه در لغت نامه به معنی (پوشش دادن/حفاظت کردن) است، که به صورت دیوار کشیده شده است و زمانی که سقف ساختمانی ایجاد می‌شود، جان‌پناه می‌تواند به صورت ساده یا پیچیده با ادامه یافتن دیوارها شکل بگیرند؛ یا می‌توانند به صورت عمودی در قالب سازه‌هایی یا مدل سازی از قبیل دیوار ایجاد شوند. در آغاز کار از جان‌پناه با هدف حفاظت در برابر حملات نظامی ایجاد می‌شدند، اما در دنیای امروزی، استفاده عمده آن‌ها به‌عنوان گارد ریل و موانعی برای جلوگیری از حادثه و سوانح ایجاد می‌شود.

مقاله پیشنهادی برای شما:قیمت نرده استیل

اجرای جان‌پناه بدین صورت است که بعد از احداث دیوار جان‌پناه به قطرهای ۱۰ تا ۲۰ سانتی‌متر با توجه به اصول استاندارد و صحیح دیوار چینی در حوالی ساخته می‌شود. بعد از دیوار چینی، می‌توان قرنیز (درپوش) را روی آن اجرا و نصب کرد. قرنیز می‌تواند از آجر بتن و… ساخته و تولید گردد.

جان‌پناه یا نرده به‌عنوان حفاظی کوتاه است که در ارتفاع 100-70 به بالا احداث و اجرا می‌شود. درصورتی‌که قطر دیوار جان‌پناه 10 یا 20 سانتی‌متر باشد، ارتفاع آن نباید به ترتیب از 50 و 70 سانتی‌متر تجاوز و بیشتر کند.

جان‌پناه، محافظی دیوار همانند که به صورت ساختاری ترکیبی ممتد، یکپارچه، محکم و استوار از متریال شیشه، آجر، سنگ، بتن، چوب یا فلز و… ساخته و تولید می‌شود. قطر دیوار در مقایسه با طول و ارتفاع نازک بوده و عموماً به‌عنوان جداکننده و مستقل کننده و مکان‌ها و فضاها از یکدیگر به‌صورت مجزا و مستقل عمل می‌کند یا به‌عنوان محافظ یک فضا است. در این میان جان پناه از متریال شیشه را می‌توانیم نام ببریم؛ استفاده از جان‌پناه شیشه‌ای اعم از راهکارهایی است که علاوه بر زیباسازی فضا، شفافیت و امکان نورپردازی‌های خلاق در فضا، به خاطر نصب سریع و بدون نیاز به تخریب و مقاومت و طول عمر بالا توانسته به ‌راحتی جای ایده آل را در ذهن طراحان و معماران بیابد. همین‌طور بستگی به نوع طراحی معماری مورد نظر می‌توان از جان‌پناه شیشه‌ای ثابت و متحرک بهره برد. در این مطلب به توضیحاتی در مورد نکات انواع جان‌پناه شیشه‌ای پرداخته ‌شده است. برای ساخت جان‌پناه شیشه‌ای عمومأ از دو شیشه لمینت شده تقریباً 8 میلی‌متر و یا شیشه ضخیم‌تر سکوریت شده مورد استفاده قرار می‌گیرد. بستگی به نوع طراحی داخلی مورد نظر می‌توان با استفاده از خواسته مشتریان عمل نمود.

مراحل نصب نرده شیشه‌ای در خرید نرده شیشه ای در چهارباغ

مراحل نصب نرده شیشه‌ای با توجه به تنوع آن متفاوت و مختلف است. برای مثال پایه‌های کامپوننت به خاطر اینکه برای دو قطر شیشه طراحی شده‌اند از چندین قسمت تشکیل می‌شوند. در نصب هندریل شیشه‌ای با پایه کامپوننت به صورت زیر عمل می‌کنیم:

از قبل کامپوننت‌ها در ابعاد 10، 15 و 30 برش می‌خوردند که با توجه به ابعاد مختلف شیشه در بخش‌های مختلفی نصب و اجرا می‌شوند به عنوان مثال: قسمت‌های  90 درجه می‌بایست از پایه‌های بزرگ‌تر استفاده و نصب شود.

مقاله پیشنهادی برای شما:نصب حفاظ استیل | بهترین نصاب حفاظ استیل

در مرحله بعد می‌بایست کامپوننت‌ها تو فواصل مشخص و معین جای‌گذاری شوند.

بعد شیشه که با توجه به طول دهنه در ابعاد مشخص و تعیین شده برش خورده داخل پایه قرار می‌گیرد.

در مرحله بعدی با توجه به قطر شیشه با استفاده از گوه و خشک که در  قطرهای 1.5 و 3 میل موجود می‌باشد، شیار کامپوننت را مناسب با شیشه تنظیم و مشخص می‌کنند. (این مرحله برای پایه‌های اسپیگات حذف می‌شود، چون پایه اسپیگات متناسب برای یک نوع شیشه است و قابلیت تنظیم و تعیین شده ندارد.)

بعد از فیکس کردن شیشه با استفاده از کاور کامپوننت روی پایه‌ها را با کاور از جنس آلومینیوم می‌پوشانند و ابتدا و انتهای کار اگر به دیوار ختم شود نیازی به درپوش کاور کامپوننت نخواهد داشت؛ اما اگر به دیوار محدود نشود باید با این قطعه بغل کار پوشش داده شود.

با لاستیک به خصوصی درز بین شیشه و پایه پوشیده می‌شود.

در مرحله پایانی هندریل با چسب سیلیکونی روی شیشه فیکس و ثابت می‌شود. در این بخش نیز اگر ابتدا و انتهای کار به دیوار ختم نشود نیاز به درپوش نرده‌ای می‌باشد.

مزایای استفاده از نرده شیشه‌ای در خرید نرده شیشه ای در چهارباغ

نرده‌های شیشه‌ای از کاربردی‌ترین تجهیزات به روز و مدرن ساختمانی به حساب می‌آید که مزایای نامحدود دارند. امروزه در تمامی مراکز تجاری به روز، هتل‌ها و فروشگاه‌ها و… از این نوع نرده‌ها استفاده می‌کنند. نمونه‌های نرده شیشه‌ای در کشورهای همسایه نیز بسیار مورد استقبال قرار گرفته است و به عنوان آپشن ساختمان‌های مدرن و به روز دنیا محسوب می‌شوند و به ارزش ملک شما می‌افزایند. مختصری از بعضی از مهم‌ترین مزایای جان‌پناه شیشه‌ای شامل:

ارائه نمای شفاف و نور بیشتر محیط، سطح امنیت بالا، نصب سریع و با سهولت، سفارشی سازی اختصاصی، هزینه نگهداری و تمیز کردن نسبتاً پایین و مقرون به صرفه، سازگاری با متریال‌های متنوع، طول عمر  و ماندگار بالا و ضد آب بودن آن و…. می‌باشد.

در آخر به چند نمونه از نرده شیشه ای می‌پردازیم.

اولین نوع نرده شیشه‌ای، روکار یا اکسپوز

در این طرح از نرده شیشه‌ای، پروفیل‌ها بر روی کار اجرا شده‌اند و قابل مشاهده هستند. این مدل نرده شیشه‌ای مقاومت بسیار بالایی دارد و ایمن‌تر است. می‌توانید در روف گاردن، تراس‌ها و محیط‌هایی که به ایمنی بالایی نیاز دارند از نرده شیشه‌ای روکار کمک بگیرید.

مورد بعدی نرده شیشه‌ای توکار یا دفنی

این طرح نرده شیشه ای ساده‌تر است و پروفیل‌های آن قابل دیدن نیستند، به این صورت که شیشه در جایی فرو می‌رود. ایمنی این نرده‌های شیشه‌ای نیز زیاد است و قابل اطمینان ساکنین هستند.

طرح بعدی نرده شیشه‌ای فیکس پوینت

نرده شیشه‌ای فیکس پوینت جذابیت بسیار خیره کننده‌ای دارد. قسمتی از این طرح نرده شیشه‌ای با فاصله از دیوار بالکن قرار می‌گیرد و قسمتی از دیوار را می‌پوشاند و این امر سبب جذاب‌تر شدن آن شده است.

مدل بعدی نرده شیشه ای اسپیگات

مقاله پیشنهادی برای شما:قیمت نرده شیشه ای

این نرده شیشه‌ای تماماً بدون فریم است و یراق آلاتی با سایز بزرگ که به زمین متصل شده‌اند، می‌توانند این نرده‌های شیشه‌ای را ثابت کند و آن‌ها را به طور کامل نگه دارد و حفظ کنند.

مورد بعدی از این انواع شیشه طرح نرده شیشه‌ای هنزا

در نرده شیشه‌ای هنزا ستون‌هایی مورد استفاده قرار گرفته است که ایمنی آن‌ها را دو برابر کرده است. این مدل نرده شیشه‌ای نیز بدون فریم است و در حدود هر یک متر آن ستونی قرار گرفته است که وظیفه آن حفظ نرده‌های شیشه‌ای است.

شما عزیزان می توانید برای مشاهده تعرفه طراحی سایت یا تعرفه تولید محتوا سایت روی کلمات مورد نظر کلیک نمایید.

طراحی و نویسندگی توسط تیم تکمان دیجیتال سرویس

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *