شما در حال مطالعه مقاله قیمت حفاظ استیل در محله تهراندشت هستید که توسط تیم تکمان دیجیتال سرویس تهیه شده است.

جمعیت زیاد، ترافیک و آلودگی هوای پایتخت و همینطور شهرهای بزرگ صنعتی باعث شده تا ساکنین این نوع شهرها، زندگی خود را در استرس و تنش کاری و‌ درگیری‌های ذهنی سپری کنند. شهرهای بزرگ و صنعتی دارای امکانات و امتیازات فراوانی هستند. امکانات تفریحی، امکانات رفاهی، امکانات آموزشی، امکانات درمانی و ورزشی و … از امتیازات موجود در این شهر‌ها هستند. در این شهر‌ها تعداد بسیار زیادی دانشگاه، مدرسه، درمانگاه، ‌‌بیمارستان، مراکز تخصصی پوست‌و‌مو، سینما، رستوران، کافه، ‌پارک‌ها و بوستان‌های بزرگ، شهربازی و … واقع شده‌است. علاوه بر این همه امکانات، این شهرها نقطه ضعف‌های بزرگی دارند که باعث آسیب رسیدن به مردم می‌شود. همین امکانات زیاد باعث‌ شده تا مردم از شهرهای دیگر به شهرهای بزرگ و صنعتی تغییر مکان دهند و ادامه زندگی خود را در شهرهایی مثل تهران سپری کنند. مردم ساکن در شهرهای بزرگ صنعتی به‌دلیل آلودگی هوا، آلودگی محیط و آلودگی صوتی پابرجا در این شهر‌ها مثل؛ تهران، اصفهان، شیراز، مشهد و … علاقه‌ای به ماندن در این مکان‌ها ندارند و سر و صدای زیاد در خیابان‌ها، کثیفی محیط در این شهرها، جمعیت فراوان و شلوغی بیش از حد واقع در شهرهای صنعتی و … ماندن و روبه‌رویی با این همه مشکل و درگیری‌های شغلی، آن‌ها را از لحاظ جسمی و روحی بیمار کرده‌است و زندگی را سخت و طاقت‌فرسا کرده، به همین خاطر ساکنان این شهرها آخر هفته‌های خود را در مناطق اطراف شهر محل زندگی‌شان می‌گذرانند و از پاکیزگی هوا، پاکیزگی محیط، جمعیت کم و سکوت آن نهایت لذت را می‌برند. حتی برخی از آن‌ها منتظر بازنشستگی‌شان هستند تا برای زندگی به این مکان‌های زیبا و خوش آب‌و‌هوا نقل مکان کنند.

شهرستان زیبای ساوجبلاغ در استان البرز قرار دارد و در مرکز آن هشتگرد واقع شده‌است. آب‌و‌هوای این شهرستان آنقدر تمیز و پاکیزه است که به محض ورود به این شهرستان تفاوت آب‌و‌هوایی آن با دیگر جاها کاملا مشخص می‌شود. شهرستان ساوجبلاغ دارای محیطی سرسبز و بکر است که زیبایی و طبیعت آن زبان‌زد خاص و عام است. این شهرستان یکی از مناطقی است که مردم برای کسب آرامش روحی و‌ ذهنی به این مکان پر آرامش سفر می‌کنند.

قسمت‌ها و مناطق گوناگونی با هم شهرستان ساوجبلاغ را تشکیل داده‌اند، که خود این منطقه‌ها به تنهایی بسیار دیدنی و زیبا هستند و به صورت جداگانه میان مردم شناخته می‌شوند. در شهرستان ساوجبلاغ چندین و چند روستای زیبا وجود دارد. این روستاها عبارتند از؛

مقاله پیشنهادی برای شما:انواع نرده شیشه ای

_سعیدآباد

_اران

_حسین‌آباد

_حاجی‌آباد

_سلطان آباداران

_عباس آباد کوچک

_عباس آباد بزرگ

_تهراندشت

_درخشانیه

_شهرک حمیدیه

_سهیلیه

_ایقربلاغ

_قره‌قباد

_قنبرآباد

_باغ چاوشی

_شهرک افشاریه

_کوی راز

و…

در شهرستان ساوجبلاغ ویلاها و خانه‌های مسکونی زیادی برای سرمایه‌گذاری وجود دارد که بیشتر مردم ساکن شهرهای صنعتی و آلوده خواستار زندگی‌کردن در این منطقه می‌باشند. تعدا افراد ساکن در شهرستان ساوجبلاغ ۲۵۹٫۹۷۳ نفر می‌باشد و همینطور مساحت آن حدود ۱۱۵۸ کیلومترمربع است.

در محدوده شهر کرج مناطق ویلایی بسیار لوکس و زیبایی قرار گرفته‌اند تا ساکنان تهران و یا ساکنان کرج برای تفریح با دوستان و خانواده از آخر هفته‌شان به این مکان‌ها سفر کنند.

مناطق ویلایی محدوده کرج: هشتگرد، سهیلیه، کردان، تهراندشت، جاده چالوس، خوشنام، شهریار و ماهدشت.

از این مناطق، منطقه‌ای که قرار است درباره آن صحبت کنیم، محله تهراندشت است.

مقاله پیشنهادی برای شما:انواع نرده استیل

تهراندشت منطقه‌ای خوش‌ آب‌و‌هوا و سرسبز می‌باشد در غرب شهر کرج می‌باشد. اتوبان تهران_کرج و یا اتوبان کرج_قزوین، بهترین مسیرهای ورودی به منطقه تهراندشت می‌باشند. نام دیگر محله تهراندشت که در میان مردم معروف است، کردان جنوبی می‌باشد.

تهراندشت جز زیباترین و خوش‌ آب‌و‌هواترین مناطق اطراف کرج می‌باشد. آب‌و‌هوای این منطقه بسیار معتدل و خنک می‌باشد و مسافران و ساکنان تهراندشت از آب‌و‌هوای معتدل این منطقه لذت کافی می‌برند. از آنجا که این منطقه جز مناطق کوهستانی محسوب می‌شود، در ۶ ماه اول سال در بهار و تابستان آب‌و‌هوای خنک و معتدلی دارد و در پاییز آب‌و‌هوای بارانی و سردی دارد، همینطور در زمستان سوز سرد این منطقه و برف آن بسیار دلپذیر است. این منطقه بکر و زیبا به‌دلیل محیط سرسبزی که فضای این منطقه را دل‌انگیز کرده‌است، مسافران و گردشگران زیادی را از مناطق مختلف کشور به این محله جذب کرده ‌و چون جمعیت و مسافران این محله رو به افزایش است، مهندسان و ساختمان‌سازان ویلاهای لوکس و بسیار زیبا و همینطور خانه‌های مسکونی در این منطقه ساخته ‌می‌شوند.

در ویلاها و خانه‌های مسکونی ساخته‌شده، قیمت این ویلاها به‌دلیل استفاده قطعات و متریال‌های خوب، افزایش یافته‌است. یکی از این قطعات که از کیفیت خوبی برخوردار می‌باشد، حفاظ استیل است. قیمت حفاظ استیل در محله تهراندشت به دلیل خواست زیاد مردم، روز به روز افزایش می‌آید.

قیمت حفاظ استیل در محله تهراندشت توسط خریداران و مهندسان ساختمان‌سازان و ویلاهای ساخته‌شده در این منطقه روز به روز تغییر می‌کند، اما به کیفیت خوبی که دارد می‌ارزد و از خیلی از حفاظ‌های دیگر با متریال‌های دیگر مناسب‌تر است.

این منطقه دارای آب فراوانی می‌باشد، در واقع دارای آب‌های زیرزمینی زیادی است که این محله را به منطقه‌ای پر آب و سرسبز تبدیل کرده است. به دلیل آب فراوان این ناحیه، گیاهان و درختان پربار و سرسبز، باغ‌های وسیع و زیبا و … وجود دارد. آبیاری قطره‌ای باعث شده تا باغ‌های این محله همیشه سرسبز و گیاهان و درختان آن در حال رشد باشند.

آب‌و‌هوای این محله کوهستانی و سرد و خشک می‌باشد و روی قطعات و مصالح ساختمانی ویلاها یا ساختمان‌های مسکونی تاثیر آنچنانی ندارند. قیمت حفاظ استیل در محله تهراندشت به دلیل شرایط مساعد نگهداری از این حفاظ، بالا رفته و خرید آن توسط مهندسان و ساختمان‌سازان زیاد شده‌است.

ویلاهای این منطقه بسیار زیبا و لوکس می‌باشد زیرا در آن از قطعات بسیار لوکس و شیکی استفاده شده‌است. این قطعات می‌تواند، نرده، آیینه و یا حفاظ‌ها باشند. حفاظ استفاده شده در ویلاها یا خانه‌های مسکونی، نمای بسیار زیبایی به فضای اطراف می‌دهند. قیمت حفاظ استیل در محله تهراندشت به دلیل استفاده مکرر از آن در خانه‌ها یا ویلاهای تهراندشت، افزایش یافته اما این حفاظ‌های استیل از کیفیت بسیار مرغوبی برخوردارند و ارزش خرید و استفاده در سازه‌ها را دارند.

این منطقه دارای امکانات رفاهی، درمانی، آموزشی و … می‌باشد. زیبایی و طبیعت بکر آن، محیط پاکیزه‌اش و آب‌و‌هوای خوب آن از دیگر مزیت‌های خوب این منطقه می‌باشد. مردم و ساکنان شهرهای صنعتی و بزرگ علاقه زیادی به این مکان‌ها دارند و آخر هفته‌های خود را در محله‌های اطراف شهرهای بزرگ سپری می‌کنند و لذت کافی از آن می‌برند.

حفاظ که به آن نرده دفاعی نیز می‌گویند به مجموعه‌ای از مصالح استفاده شده در ساختمان‌ها گفته می‌شود که برای حفاظت از اشیا و افراد به خصوص کودکان و حیوانات خانگی استفاده می‌شوند. حفاظ‌ها از سقوط و خطر احتمالی افراد یا اشیا در کناره‌های لبه‌های پرتگاه مثل بالکن و تراس‌ نصب می‌شوند. همینطور این حفاظ‌ها برای حفاظت از خانه یا محل مورد نظر در درب‌ها و پنجره‌های ورودی استفاده می‌شوند تا از ورود افراد غریبه یا سارقان جلوگیری کنند و امنیت خانه و محلی که حفاظ در آن نصب است را حفظ کنند و به حداکثر برسانند. این حفاظ‌ها و درب‌های ضد سرقت برای جلوگیری از دزدی نصب می‌شوند که اغلب مردم برای حفظ امنیت محل زندگی‌شان از آن‌ها استفاده می‌کنند. قیمت حفاظ استیل در محله تهراندشت به‌دلیل نصب فراوان مردم در درب ویلاها یا خانه‌هایشان افزایش یافته‌است.

حفاظ‌ها کاربردهای گوناگونی دارند، مثل استفاده در تراس و بالکن برای جلوگیری از خطر سقوط در لبه پرتگاه، در درب‌های ورودی برای حفظ امنیت بیشتر خانه یا محلی که حفاظ در آن نصب شده و یا پنجره‌ها برای حفظ امنیت که شیشه‌ها توسط سارقین شکسته نشود و نتوانند به داخل خانه یا محل مورد نظر ورود پیدا کنند. تمام این حفاظ‌هایی که گفته‌شد در انواع، رنگ‌ها و مدل‌های گوناگونی در بازار عرضه می‌شوند که خریداران مصالح ساختمانی، کارفرمایان پروژه‌های ساختمانی و صاحب ویلاها یا خانه‌ها می‌توانند طبق سلیقه خود آن‌ها را تهیه کنند.

تولید و ساخت انواع حفاظ‌ها در بازار توسط جوشکاران و آهنگران انجام می‌شوند و بعضی شرکت‌ها و کارخانه‌های موجود در حیطه آهن‌کاری انواع حفاظ‌ها را تولید می‌کنند به دست خریدار می‌رسانند.

حفاظ‌ها جنس و متریال‌های گوناگونی دارند، که عبارتند از؛ حفاظ چوبی، حفاظ فرفورژه، حفاظ استیل، حفاظ بانکی، حفاظ آهنی، حفاظ فولادی و …

چند تا از جنس و متریال حفاظ‌ها را با هم بررسی می‌کنیم.

حفاظ چوبی : این نوع حفاظ‌ها از جنس چوب بوده و خود چوب استفاده‌شده در آن، از انواع مختلفی چوب تهیه شده‌اند که عبارتند از؛ چوب روسی، چوب راش، چوب گردو و چوب بلوط. این حفاظ‌های چوبی بسیار زیبا، ساده و مینیمال هستند و استحکام مورد قبولی دارند.

 

حفاظ فرفورژه : این نوع حفاظ‌ها اغلب دارای سال‌های عجیب و زیبایی هستند که طرفداران خاص خود را دارند. این از حفاظ‌ها دارای شکل‌های در هم تنیده و شلوغ می‌باشند و سبک و ظاهری زیبا را به این نوع حفاظ‌ها بخشیده‌اند. حفاظ فرفورژه اغلب برای خانه‌هایی استفاده می‌شوند که سبک حاکم‌ در آن خانه، مدرن و کلاسیک باشند.

حفاظ استیل : بیشترین نوعی که در حفاظ‌ها استفاده می‌شوند و طرفداران زیادی دارند همین حفاظ‌های استیل می‌باشند. حفاظ‌های استیل از نظر ظاهری بسیار زیبا و مینیمال هستند و از لحاظ کیفیت، بسیار محکم و مقاوم هستند و کیفیت و جنس مرغوبی دارند. قیمت حفاظ استیل در محله تهراندشت به‌خصوص تولید شده با انواع مختلف و شکل‌های گوناگون می‌تواند متغیر باشد.

حفاظ بانکی : اغلب حفاظ‌های بانکی از جنس استیل می باشند و به‌دلیل استفاده در این حفاظ‌ها بسیار ظاهری زیبا پیدا کرده‌اند و در برابر عوامل بیرونی مثل تغییرات آب‌و‌هوایی و جوی، فشار، ضربه و زنگ‌زدگی مقاوم و مستحکم هستند. این حفاظ‌ها نه به‌خاطر جنسشان بلکه به‌دلیل اینکه اولین بار در بانک‌ها استفاده شدند, به نام حفاظ بانکی مشهور شده‌اند.

حفاظ‌ها دو نوع مختلف برای استفاده دارند.

۱.حفاظ دیواری

۲.حفاظ درب و پنجره‌ها

حفاظ‌های دیواری: این نوع حفاظ‌ها روی سقف دیوار‌ها و با هدف ایجاد و قرارگیری مانعی برای عدم ورود سارقان یا افراد غریبه به داخل منزل یا محل مورد نظر استفاده می‌شوند. سارقان یا دزدان برای ورود غیر قانونی به داخل منزل مردم، از دیوار منازل عبور می‌کنند، اگر ساکنان از حفاظ‌های دیواری با انواع گوناگون مثل شاخ گوزنی، حفاظ آبشاری و … استفاده کنند امکان ورود غیر قانونی به داخل خانه یا محل نصب پیدا نمی‌کنند. قیمت حفاظ استیل در محله تهراندشت از نوع دیواری برای استفاده در ویلاها و عدم ورود افراد غریبه به داخل ویلا یا روستا بسیار زیاد شده‌است.

مقاله پیشنهادی برای شما:اجرای هندریل و پله استخری

انواع حفاظ‌های دیواری:

_حفاظ آبشاری: قدیمی‌ترین نوع حفاظ‌ها، حفاظ‌های آبشاری یا سر نیزه‌ای هستند که از میلگرد چهارسو تولید می‌شوند. هر ردیف ساخت‌های آن دوتایی هستند که یکی از ساخت‌ها به سمت بالا و دیگری خم به سمت پایین می‌باشد. این نوع شکل حفاظ‌ها از ورود افراد غریبه به داخل خانه از طریق دیوار جلوگیری می‌کند.

 

_حفاظ شاخ گوزنی: این نوع حفاظ بی‌شک بهترین و امن‌ترین حفاظ واقع روی دیوار‌ها هستند که ظاهری شلوغ اما زیبا و شیکی دارند و فضای خانه یا ویلا را مدرن می‌کنند. میلگرد اساسی‌ترین وسیله استفاده‌شده در این حفاظ‌ها می‌باشد. شکل این نوع حفاظ‌ها مثل شاخه‌های خشکیده درختان در پاییز و زمستان می‌باشد، و دارای شاخه‌های تیز بسیار زیادی رو به بالا هستند که عبور و مرور از دیوار را برای افراد بسیار سخت و غیرممکن می‌کند. قیمت حفاظ استیل در محله تهراندشت از نوع شاخ گوزنی به‌دلیل خرید زیاد استفاده از آن مناسب شده‌است.

_حفاظ نخل مردابی: شکل این حفاظ‌ها از درخت نخل الهام گرفته‌شده و دارای شاخه‌های زیادی رو به بالا می‌باشد که از هر کدام از این شاخه‌ها، چندین شاخه کوچکتر اما تیزتر ساخته شده‌اند.

۲.حفاظ درب‌ها و پنجره‌ها: این حفاظ‌ها در محل اولیه ورودی در درب‌ها و پنجره‌ها استفاده می‌شوند. سارقان پس از عبور از دیوار خانه به علت سرقت از خانه یا ویلا مورد نظر، به سراغ درب‌های ورودی یا پنجره‌ها می‌روند و تلاش می‌کنند تا بدون کوچکترین دردسری آن‌ها را باز کنند. اگر از درب‌های ضد سرقت و حفاظ مخصوص درب‌ استفاده شود، دیگر امکان ورود را پیدا نخواهند کرد و همینطور اگر برای پنجره‌ها از حفاظ محکمی استفاده شوند، دیگر با شکوندن شیشه پنجره نمی‌توانند به داخل خانه یا ویلا ورود پیدا کنند.

حفاظ‌های استیل از دو نوع تشکیل شده‌اند؛

۱.حفاظ استیل ۲۰۱

۲.حفاظ استیل ۳۰۴

اولین تفاوتی که این دو نوع حفاظ استیل دارند کاربرد آن‌ها در محل و فضایی که قرار است در آن قرار بگیرند می‌باشد. حفاظ‌های استیل ۲۰۱ در مکان‌هایی که آب‌و‌هوای خشک و بدون رطوبت دارند، استفاده می‌شوند و سالم و بدون تعمیر می‌مانند و همینطور حفاظ‌های استیل ۳۰۴ در همه نوع  جو آب‌و‌هوا مورد استفاده هستند. محله تهراندشت به‌دنبال آب‌و‌هوای خشک و سردی که دارد از حفاظ استیل ۲۰۱ در آن استفاده می‌شود و قیمت حفاظ استیل در محله تهراندشت از نوع ۲۰۱ بسیار بیشتر از قبل شده‌است.

 

طراحی و نویسندگی توسط تیم تکمان دیجیتال سرویس

شما عزیزان می توانید برای مشاهده تعرفه طراحی سایت یا تعرفه تولید محتوا سایت روی کلمات مورد نظر کلیک نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *