شما در حال مطالعه قیمت نرده شیشه ‌ای در طالقان هستید که توسط تیم تکمان دیجیتال سرویس تهیه شده است.

شهرستان طالقان در استان البرز واقع شده است. این شهرستان یکی از بهترین مناطق خوش آب‌وهوای استان البرز می‌باشد که توریستان و گردشگران زیادی را در مناطق مختلف کشور و یا جهان به این مکان جذب می‌کند. شهرستان طالقان، منطقه‌ای توریستی و گردشگری، ییلاقی، خوش آب‌وهوا و دارای آب فراوانی می‌باشد.

مردم ساکن شهرهای بزرگ به دلیل آلودگی هوای پابرجا در این شهرها مثل؛ تهران، اصفهان، شیراز، مشهد و …، آلودگی صوتی در خیابان‌ها، آلودگی محیط این شهرها، جمعیت فراوان و شلوغ واقع در شهرهای صنعتی و … علاقه‌ای به ماندن در این مکان‌ها ندارند و ماندن و روبه‌رویی با این همه مشکل و درگیری‌های شغلی، آن‌ها را از لحاظ جسمی و روحی بیمار کرده است. به همین خاطر، ساکنان این شهرها آخر هفته‌های خود را در مناطق اطراف شهر محل زندگی‌شان می‌گذرانند و از پاکیزگی هوا، پاکیزگی محیط، جمعیت کم و سکوت آن نهایت لذت را می‌برند. حتی برخی از آن‌ها منتظر بازنشستگی‌شان هستند تا برای زندگی به این مکان‌های زیبا و خوش آب‌وهوا نقل مکان کنند.

مقاله پیشنهادی برای شما عزیزان:اجرای هندریل وپله استخری

شهرستان طالقان یکی از زیباترین و خوش آب‌وهواترین مناطق اطراف تهران بزرگ می‌باشد که سکوت و جمعیت کم آن، آن را به مکانی آرامش‌بخش تبدیل کرده است.

در گذشته، همه شهرها و شهرستان‌ها نام‌های کهن و قدیمی داشتند. با گذشت زمان نام‌های قدیمی شهرها و شهرستان‌ها توسط گویش جدیدی از مردم تغییر پیدا کرده و امروزه با نام‌های دیگری شناخته می‌شوند. برای مثال شهرستان طالقان در قدیم در میان مردم با نام تالکان معروف بوده است.

جمعیت این شهرستان زیبا، چیزی حدود ۳۵۴۵ نفر می‌باشد. تعداد کم این روستا باعث شده تا این مکان به سکوت و محیط آرامش‌بخشی در میان محلیان معروف باشد.

شهرستان طالقان به علت قرارگیری در رشته‌کوه‌های البرز، آب‌وهوایی کوهستانی، سرد، خشک و ییلاقی دارد. این شهرستان به علت آب‌وهوای خوبی که دارد، دارای جمعیت شناور می‌باشد. یعنی به‌خاطر آب‌وهوای خوبی که در ۶ ماه اول سال وجود دارد، جمعیت گردشگران و مسافران در فصل‌های بهار و تابستان بیشتر می‌شود.

در فصل‌های پاییز و زمستان به علت سردی حاکم در این ناحیه، مسافران کناری به طالقان می‌آیند. البته ناگفته نماند که این منطقه در ۶ ماه آخر سال زیبایی مخصوص به خود را دارد. سفیدپوش شدن محیط این شهرستان به علت بارش برف، بارندگی‌های زیبا که محیط این شهرستان را رویایی می‌کند، بوی خاک نم‌خورده و برگ‌های پهن و رنگارنگی که در پاییز جلوه‌گر محیط طالقان می‌شود، همه و همه این شهرستان را زیبا کرده است.

ساکنان و متولدین شهرستان طالقان، گویش مازندرانی دارند. زبان ساکنان طالقان به دو دسته تقسیم می‌شود؛

۱.طبری طالقانی

۲.گویش طالقانی

روستاهای واقع شده در میان کوه‌های کندوان و جوستان، به زیبان طبری طالقانی سخن می‌گویند. این گویش بسیار زیبا است.

از باختر به سمت مازندرانی، گویششان تغییر می‌کند و به گویش طالقانی تبدیل می‌شود.

در واقع گویش طالقانی زیرشاخه گویش تاتی‌گونه می‌باشد. البته گویش طالقانی ساکنان طالقان با گویش تاتی‌گونه‌ها که از مناطق دیگر کشورمان ایران می‌باشد، تفاوت دارند.

شهرستان طالقان از روستاهای زیبایی تشکیل شده است.

آرتون، آئین‌کلایه، آسکان، امیرنان، اوصار، اوچان، انگه، آردکان، اهوارک، باریکان، بزه، بزج، تکیه‌جوستان، تکیه‌ناده، تکیه‌آرموت، جزینان، جزن، جزینان، جوستان، خودماوند، حصیران، دیزان، خیکان، خچیره، دراپی، سگراتچال، سوهان، سمق‌آباد، شهرک، صالح‌آباد، عالی‌سر، عالیده، فشندک، کرود، شهراسر، کرکبود، کش، کشرود، کلانک، کلاهرود، گلینک، گته‌ده، میراش، مرجان، مهران، لهران، میچار، ناریان، میناوند.

مقاله پیشنهادی برای شما عزیزان:اجرای نرده کابلی

_روستایی که در شمالی‌ترین شهرستان طالقان قرار دارد، روستا اسفاران می‌باشد.

_روستایی که در جنوبی‌ترین شهرستان طالقان واقع شده، روستا اورازان می‌باشد.

_غربی‌ترین روستای واقع در شهرستان طالقان، روستای گراب می‌باشد.

_شرقی‌ترین روستای موجود در شهرستان طالقان، روستای پرگه است.

_روستای مرکزی واقع در شهرستان طالقان، روستای گزینان است.

_کم ارتفاع‌ترین روستای واقع در شهرستان طالقان، روستای کلارود است.

_مرتفع‌ترین روستای موجود در شهرستان طالقان، روستای آسکان می‌باشد.

 

 

 

مردم و ساکنان طالقان دارای یک‌سری رسم و رسوم‌های متفاوتی هستند. مانند مراسم شب‌یلدا که در تمام مناطق کشورمان ایران جشن گرفته می‌شود و همین‌طور پنجه‌پیتک که مربوط به پنج روز آخر سال می‌باشد. جشن تیرماه سیزده‌شو، جشنی مشترک میان مازندرانی‌ها و گیلانی‌ها می‌باشد که در مناطق به‌خصوصی از طالقان نیز جشن گرفته می‌شوند. طالقانی‌ها بیشتر جشن‌ها و مراسم‌های خود را با داستان‌خوانی و شعرخوانی آغاز می‌کنند و به این دو علاقه زیادی دارند. یکی داستان‌های مشهور طالقان، داستان نگار و عزیز می‌باشد. عزیز و نگار دو عاشق از روستای اردکان شهرستان طالقان بودند، این داستان عاشقانه بسیار کهن و قدیمی است.

همچنین در شهرستان طالقان افراد مشهوری بودند که عبارت‌اند از؛

_جلال‌آل‌احمد

_میرعماد

_عبدالمجید طالقانی

_غلامحسین امیرخانی

_مریم میرزاخانی

_مهرداد میناوند

_شادمهر عقیلی

_علی لهراسبی

_یوسف صیادی

_عنایت‌الله بخشی

_خلیل طالقانی

_حسین صفاریان

_فاطمه احمدخان بیگی

و …

در طالقان به علت مسافرت زیاد به این منطقه، ویلاها و خانه‌های مسکونی لوکس و مدرنی توسط مهندسان و ساختمان سازان ساخته می‌شوند تا مردم برای راحت اقامت کردن در این منطقه ویلاهای لوکس و زیبای طالقان را خریداری کنند. در ساخت این ویلاها، از قطعات و وسایل باکیفیت و مرغوبی می‌سازند. یکی از آن‌ها، نرده شیشه‌ای در طالقان است، به علت استفاده زیاد از آن قیمت نرده شیشه‌ای در طالقان افزایش می‌یابد. این نرده شیشه‌ای از کیفیت خوبی برخوردار است و روز به روز استفاده از آن در این مکان افزایش می‌یابد.

قیمت نرده شیشه‌ای در طالقان آنقدر افرایش یافته که بیشتر بازاریان قطعات ساختمانی آن را بسیار کم موجود می‌کنند؛ ولی به دلیل کیفیت خوبی که دارد، سفارش نرده شیشه‌ای توسط مهندسان برای به‌کارگیری در ویلاهایشان زیاد شده است.

شهر طالقان از چندین محله شکل گرفته ‌است. این شهرستان از به‌هم پیوستن شهرک‌های کولج، گلینک، پرده‌سر به‌وجود آمده ‌است.

این شهرستان از امکانات ویژه‌ای برخوردار می‌باشد.

مقاله پیشنهادی برای شما عزیزان:نصب حفاظ استیل بهترین نصاب حفاظ استیل

_باغ‌های زیبا دارای درختان میوه‌دار یا تزیینی

_سوپرمارکت

_رستوران

_کافه

_امکانات تفریحی همچون؛ پیست دوچرخه‌سواری، پیست اسکیت، راه سلامت برای پیاده‌روی و …

_امکانات رفاهی

_امکانات درمانی مثل؛ بیمارستان‌ها، درمانگاه‌ها، دندان‌پزشکی، کلینیک‌های زیبایی پوست‌ومو و …

_ویلاهای لوکس برای خرید یا اجاره

و …

ویلاهای این شهرستان از هر لحاظی چه ظاهری و چه قطعات و کیفیتی بسیار مرغوب و باکیفیت هستند. نرده شیشه‌ای در طالقان از همان قطعات باکیفیتی می‌باشد که توسط مهندسان و ساختمان‌سازان پیشنهاد می‌شوند؛ ولی از آن طرف قیمت نرده شیشه ‌ای در طالقان زیاد شده است.

از صنایع دستی شهرستان طالقان می‌توان به؛ فرش دست‌بافت، نمدبافی، خراطی چوب در طالقان، منجوق‌دوزی و گلیم‌بافی اشاره کرد که توسط زنان هنرمند این شهرستان بافته و انجام می‌شوند.

 

به محافظ و مراقبی که از صفحات شیشه‌ای بسیار مقاوم، مستحکم و ضخیم در برابر عوامل بیرونی مثل؛ فشار، انقباض یا انبساط بر اثر اختلاف دما، ضربه و …طراحی و ساخته شده‌اند نرده می‌گویند. این نرده‌های شیشه‌ای پس از تولید به دست مصرف‌کنندگان می‌رسند. این نرده‌ها با استفاده از پایه یا میله‌هایی با قطر بزرگ و چارچوب‌هایی از جنس آهنی، استیل و یا آلومینیومی تثبیت و محکم و ثابت شده‌اند. این محصول برعکس ظاهر شکننده، شفاف و ظریفی که دارد، بسیار مستحکم و مقاوم می‌باشد و در برابر عوامل بیرونی همچون؛ ضربه، فشار، انقباض و انبساط در اثر اختلاف دما، برش و… به‌آسانی مقاومت می‌کند.

نرده‌های شیشه‌ای ظاهری بسیار شیک و مدرن دارند، و بیشتر در پروژه‌های ساختمانی و ویلاسازی استفاده می‌شوند. اجرا و نصب نرده شیشه‌ای در این ناحیه به گونه‌ای افزایش یافته‌اند که قیمت نرده شیشه‌ای در طالقان توسط بازاریان مصالح و قطعات ساختمانی بالا و پایین می‌شوند و هر ساله دارای نوسان هستند.

نرده‌های شیشه‌ای به نسبت نرده‌های دیگر با متریال‌های گوناگون مثل استیل، آهنی، آلومینیوم و چوبی زیبایی و ظاهری خاص و موردپسند دارند و همین‌طور نصب آن در ویلاها و خانه‌ها، فضای سالن را دلبازتر و روشن‌تر نشان می‌دهند و همین‌طور زاویه دید افراد را به دلیل شفاف بودن صفحه‌های شیشه‌ای استفاده‌شده در نرده‌های شیشه‌ای افزایش می‌دهند.

نرده‌های شیشه‌ای در مکان‌های مختلفی نصب و اجرا می‌شوند؛

_ویلاها

_خانه‌های دوطبقه یا دوبلکس

_انواع فروشگاه‌ها

_باغ‌های پله‌خور

_راه‌پله‌ها

_تراس

_بالکن

_نمایشگاه‌ها

_آلاچیق‌ها

_حیاط

در گذشته‌های بسیار دور به دلیل عدم پیشرفت علم و صنعت درباره مصالح ساختمانی و قطعات ساختمانی و موضوع مقاوم‌سازی و مستحکم‌کردن شیشه‌ها و صفحه‌های شیشه‌ای مورد استفاده در نرده‌های شیشه‌ای و یا قطعات دیگر، طوری به نظر می‌رسد که شیشه‌ها و صفحات شیشه‌ای نسبت به عوامل بیرونی مثل؛ فشار، ضربه و انبساط و انقباض بر اثر اختلاف دما، بسیار شکننده، ضعیف و حساس هستند و مقاومتی ندارند. ولی امروزه با پیشرفت و افزایش آگاهی علمی و به‌کارگیری ماشین‌آلات سکوریت و لمینت برای مقاوم‌سازی صفحه‌های شیشه‌ای و فشرده‌تر کردن شیشه‌ها در کوره‌های داغ و با دمای بسیار بالا مقابل عوامل بیرونی همچون ضربه، فشار و انبساط و انقباض بر اثر اختلاف دما، شیشه‌ها برای استفاده در نرده‌های شیشه‌ای بسیار مناسب هستند.

نرده‌های شیشه‌ای در ویلاهای شیک و زیبای طالقان توسط مهندسان و ساختمان‌سازان به خواستار خریداران ویلاهای این منطقه افزایش یافته است، به همین دلیل نرده شیشه‌ای در طالقان روز به روز زیاد می‌شود؛ ولی از طرف دیگر می‌توان گفت قیمت اولیه آن شاید کمی گران به نظر برسد؛ اما ارزش استفاده و خرید آن را دارد. زیرا صفحه‌های شیشه‌ای مورد استفاده در نرده‌های شیشه‌ای، آنقدر در برابر عوامل بیرونی همچون فشار و ضربه مقاوم هستند که در طی زمان استفاده و طول عمر آن نیازی به تعمیر و تغییر این صفحه‌های شیشه‌ای ندارند. اگر صفحه‌های شیشه‌ای مورد استفاده در این نرده‌ها بی‌کیفیت باشند و شیشه‌های مورد استفاده در این نرده‌ها از متریال خوبی ساخته نشوند، درست است که قیمت آن کمتر می‌شود؛ اما هزینه تعمیر آن به ‌دفعات بیشتر از هزینه اولیه می‌شود.

نرده‌های شیشه‌ای انواع و مدل‌های گوناگونی دارند. تعدادی از آن‌ها عبارت‌اند از؛

۱. نرده شیشه‌ای فیکس پوینت

۲.نرده شیشه‌ای اسپیگات

۳.نرده شیشه‌ای روکار یا اکسپوز

۴.نرده شیشه‌ای بالکن

۵.نرده شیشه‌ای پله

۶.نرده شیشه‌ای توکار یا دفنی

۷.نرده شیشه‌ای هنزا

۸.نرده شیشه‌ای هیبرید

۹.نرده شیشه‌ای پنجره

۱۰.نرده شیشه‌ای دی‌لاین

۱۱.نرده شیشه‌ای دو خطی

۱۲.نرده شیشه‌ای اسکوئر لاین

۱۳.راه پله شیشه‌ای

در ادامه به توضیحات بیشتری درمورد بعضی از این نوع‌های نرده‌های شیشه‌ای می‌پردازیم؛

_ نرده‌های شیشه‌ای فیکس پوینت بسیار مقاوم می‌باشند. از نرده شیشه‌ای فیکس پوینت بیشتر در نرده‌های شیشه‌ای راه‌پله‌ها و بالکن‌های خانه‌های مسکونی یا ویلاها استفاده می‌شوند. قیمت نرده شیشه‌ای در طالقان از نوع نرده شیشه‌ای فیکس پوینت به نسبت گونه‌های دیگر این نرده‌های شیشه‌ای قیمت بالاتری دارند.

_نرده‌های شیشه‌ای اسپیگات که صفحه‌های شیشه‌ای آن با استفاده از چند میله با قطر بزرگ ضد زنگ استیل به داخل زمین فرو می‌روند و باعث ثابت نگه‌داشتن این میله‌ها می‌شوند.

_ نرده‌های شیشه‌ای اکسپوز به صورت صفحات شیشه‌ای با شکاف‌های U شکل که درون زمین نصب شده‌اند، ثابت نگه داشته می‌شوند. پایه‌هایی این صفحات شیشه‌ای را ثابت نگه می‌دارد که همان بلوک‌های آلومینیومی هستند که اسم آن‌ها کامپوننت می‌باشد. مدل مخفی این نوع نرده شیشه‌ای بسیار شیک و ساده و مدرن می‌باشد، زیرا میله‌های نگهدارنده آن در داخل زمین فرو می‌روند و قابل رویت نیستند، در ظاهر به‌گونه‌ای دیده می‌شوند که انگار صفحه‌های شیشه‌ای روی زمین ثابت نگه داشته شده‌اند.

_نرده‌های شیشه‌ای بالکن: از نرده‌های شیشه‌ای استفاده شده در بالکن اغلب برای حفاظت در برابر سقوط افراد یا اشیا استفاده می‌شوند. این نوع نرده‌ها به‌صورت مقاوم روی لبه بالکن نصب می‌شوند تا مانع افتادن کودکان، حیوانات خانگی، وسایل موجود در بالکن و حتی بزرگسالان شوند و مثل یک حفاظ ایمن و مقاوم عمل می‌کنند. نرده شیشه‌ای مورداستفاده در بالکن‌ها فضای بالکن را بسیار شیک و مدرن کرده است و بیشتر مهندسان و ویلاسازان طالقان از این نوع نرده برای حفاظت در بالکن‌ها استفاده می‌کنند. قیمت نرده شیشه‌ای در طالقان توسط بازاریان قطعات ساختمانی، در حال نوسان هستند. نرده‌های شیشه‌ای استفاده شده در بالکن ویلاهای طالقان، این ویلاها را بسیار شیک و مینیمال کرده و ظاهر این ویلاها را بسیار دلباز و شیک کرده است.

_نرده‌های شیشه‌ای مورد استفاده در پله‌های ساختمان یا ویلاها به‌عنوان محافظ ایمن برای امنیت هرچه بیشتر افراد و اشیا در راه‌پله‌ها نصب می‌شود. این نوع نرده شیشه‌ای با قطعات ضد زنگ و مقاومی برای اتصال نرده‌ها به یکدیگر به کف زمین یا دیوارهای دور پله استفاده می‌شوند.

 

 

قیمت نرده شیشه‌ای در طالقان به عوامل گوناگونی بستگی دارد؛

_ اندازه و مقدار صفحات شیشه‌ای استفاده‌شده در نرده‌های شیشه‌ای

_نوع و متریال استفاده‌شده در شیشه استفاده‌شده در نرده‌های شیشه‌ای

_متراژ نرده مورد استفاده نرده‌های شیشه‌ای

_متریال ابزارهای مورد استفاده در نصب نرده شیشه‌ای

و …

شاید استحکام و مقاومت نرده‌های استیل در برابر عوامل بیرونی گوناگون مثل فشار و ضربه، به نسبت نرده‌های شیشه‌ای بسیار بیشتر باشند؛ اما از لحاظ ظاهری نرده‌های شیشه‌ای بسیار زیباتر و خاص‌تر می‌باشند و این نرده‌ها به خودی خود، از استحکام و مقاومت خوبی برخوردار می‌باشند. برای بعضی از مردم و خریداران ویلاهای طالقان، ظاهر و نمای بیرونی ویلاها از اهمیت خاصی برخوردار می‌باشند. به همین علت استفاده از نرده‌های شیشه‌ای برای این سلیقه‌ها بسیار مناسب‌تر می‌باشند.

شما عزیزان می توانید برای مشاهده تعرفه طراحی سایت یا تعرفه تولید محتوا سایت روی کلمات مورد نظر کلیک نمایید.

طراحی و نویسندگی توسط تیم تکمان دیجیتال سرویس

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *