شما در حال مطالعه مقاله نصب حفاظ استیل در شهرک حافظیه کردان هستید که توسط تیم تکمان دیجیتال سرویس تهیه شده است.

امروزه انسان بیشتر از هر زمان دیگری نیاز به ایجاد تحولاتی نظیر سفر کردن و تجربیات جدید را دارد، تا غرق در زندگی یکنواخت امروزی نشود. سفر کردن همیشه می‌تواند انرژی از دست رفته‌مان را به ما تزریق کند و نشاط و شادمانی را برایمان به ارمغان آورد. روستای زیبای کردان از توابع شهرستان زیبل ساوجبلاغ است که در استان البرز قرار دارد. این روستا در شمال غرب شهر تهران و در حد فاصله ۶۵ کیلومتری مرکز آن قرار گرفته است.

تاریخچه روستای کردان

روستای کردان در زمینه قدمت و تاریخی یکی از قدیمی‌ترین روستاهای استان البرز و از جاهای دیدنی حوالی شهر تهران است. طبق یافته‌های باستان‌شناسان و مطالعات پژوهشگران به همراه تاریخ‌دانان سابقه استقرار و سکونت در این روستا به پیش از قرن ۶ هجری برمی‌گردد. این روستا در قدیم مرکز سیاسی و جغرافیایی کرج به شمار می‌رفت و ساکنان آن نیز حاشیه‌نشین قلمداد می‌شدند؛ اما طی سال‌های گذشته دوران پرفرازونشیبی گذرانده است و تغییرات زیادی در گذرگاه تاریخ در قلب کردان رخ داده است؛ و امروزه این روستا به خاطر طبیعت بی‌نظیر و کمیابی که دارد سبب شده اقشار مرفه از شهرهای همسایگی از جمله تهران و کرج جذب آن شده است و با سرمایه‌گذاری‌ها و خرید ویلا باعث رونق اقتصادی و کسب درآمد در روستای کردان شوند. این سرمایه‌گذاری‌ها در ایجاد کارخانه‌های بافندگی و ریسندگی، کارتن‌سازی و مرغداری اهمیت فراوانی داشته است و روستای کردن را به قطب اقتصادی شهر کرج تبدیل شده است.

فرهنگ و آداب‌ورسوم مردمان روستای کردان

شهرستان ساوجبلاغ یکی از شهرستان‌های کرج است. این شهرستان و روستاهای حومه آن از جمله روستای کردان دارای آداب‌ورسوم هفت ‌هزار ساله‌ای با پیشینه قدیمی و تاریخی هستند. آیین‌ها و مراسم‌هایی که در این روستا برگزار می‌شود اغلب در بین کلیه اقوام ایرانی مشابه است؛ اما بعضی از نکاتش فقط به خود روستای کردان اختصاص دارد. اعم از می‌توان به مراسم نوروز اشاره کرد. این عید که از بزرگ‌ترین اعیاد مرمان ایران است از دوره ایران باستان به جا مانده است و در تمام دنیا، در یک زمان و حدوداً به طور یکسان اجرا می‌شود. در روستای کردان نیز مردم این روستا با رسوم خاصی به استقبال بهار می‌روند. مراسم نوروز خوانی یکی از رسم‌های زیبای ایام نوروز در این روستای قدیمی و سنتی است. در این مراسم چند نفر با ساز در کوی و برزن روستای کردان با گویش‌های مختلف و متفاوت محلی به خواندن شعر پرداخته‌اند و آمدن بهار را نوید می‌دهند. از دیگر مراسم‌هایی که در روستای کردان با اصالت از دیرباز بین اهالی رایج است مراسم تخم‌مرغ شکنی است. در این مراسم اهالی روستا تخم‌مرغ‌ها را همراه با پوست پیاز می‌پزند تا تخم‌مرغ‌ها رنگ بگیرند و بعد آن‌ها را به رسم عیدی در نوروز و چهارشنبه‌سوری به کودکان هدیه می‌دهند.

کردان و روستاهای حومه آن

کردان منطقه‌ای بزرگ است که امروزه با نام کردان کرج شناخته و معروف شده است. در واقعیت این منطقه شامل روستای کردان و روستاها و توابع حوالی آن می‌شود. هریک از این روستاهای حومه دارای جاذبه‌های طبیعی، جاهای گردشگری و ویلاهای زیبایی هستند. اعم از معروف‌ترین این روستاها که مقصد بسیاری از مسافران در داخل و خارج از کشور عزیزمان ایران هستند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

مقاله پیشنهادی برای شما عزیزان:راهنمای جامع خرید نرده استیل

شهرک حافظیه کردان یکی از لوکس‌ترین شهرک‌های ویلاسازی در منطقه کردان است که در قسمتی از شهرستان ساوجبلاغ استان البرز قرار گرفته است. این شهرک که در ابتدای جاده کردان به برغان قرار گرفته است و از آب‌وهوای معتدل، خاک حاصلخیز و طبیعتی بکر منطقه کردان بی بهره نمانده است و از شهرک‌های با قدمت در این منطقه به شمار می‌رود که بیشتر از 40 سال پیشینه دارد.

شهرک حافظیه کردان در زمینی به وسعت 294477 متر مربع تاسیس شده است و متشکل از 150 قطعه زمین و ویلا می‌باشد که تحت نظر دفتر اجرایی شهرک و تیم مدیریت توانمند آن اداره می‌شود. خیابان‌های این شهرک پوشیده از درختان تنومند و استواری است که قدم زدن در میان آن‌ها احساس طراوت و آرامش خاصی به انسان می‌بخشد.

مسیر دسترسی به شهرک حافظیه کردان کجاست؟

شهرک حافظیه کردان در اول جاده کردان برغان در شهرستان خوش آب‌وهوا و زیبای ساوجبلاغ در استان البرز قرار گرفته است. برای رفتن به شهرک حافظیه از تهران، می‌بایست اول وارد آزادراه تهران کرج شوید و این مسیر را تا رسیدن به کرج ادامه دهید. بعد به سمت آزادراه کرج قزوین حرکت کنید تا تابلوی خروجی کردان را مشاهده کنید. وارد بلوار شهدای کردان شده و در آن رانندگی کنید تا به جاده کردان برغان برسید. پس از سپری مسافت نسبتاً کوتاهی در این جاده، به شهرک حافظیه می‌رسید.

با صرف زمانی تقریباً یک ساعت تا یک ساعت و نیم می‌توانید از طریق مسیر عنوان شده از تهران به شهرک حافظیه برسید که در صورت وجود ترافیک در آزادراه‌ها، امکان است این زمانی اندکی زیاد شود.

شهرک حافظیه کردان چه امکاناتی رفاهی دارد؟

شهرک حافظیه کردان دارای یک پلان مشخص با زمین‌های قطعه‌بندی شده و خیابان‌هایی است که از میان ویلاها و زمین‌های واقع در آن می‌گذرد. خیابان‌های شهرک همگی آسفالت و جدول‌گذاری شده‌اند و تمامی معابر درختکاری شده‌اند و به سیستم روشنایی مجهز می‌باشند. نظافت خیابان‌ها و جمع‌آوری زباله‌ها در این شهرک به صورت منظم و دقیق انجام می‌شود از این ‌رو تمیزی آن قابل توجه است.

ویلاها و زمین‌های شهرک حافظیه دارای انشعابات آب، برق و تلفن هستند. بعضی ویلاهای این شهرک برای تامین آب لازم جهت آبیاری باغ و پر کردن استخر، یک چاه بخصوصی دارند و بعضی دیگر از چاه عمومی موجود در شهرک استفاده می‌کنند. نگهبان 24 ساعته شهرک حافظیه، وظیفه تأمین سطح امنیت آن را بر عهده دارد و تمامی ورود و خروج‌ها به شهرک را به صورت شبانه روزی کنترل خواهند شد.

اجزای نرده استیل راه پله در نصب حفاظ استیل در شهرک حافظیه کردان

به طور کلی طبق مقررت استانداردهای لازم، نرده‌های استیل حداقل باید دارای ارتفاعی ۸۰ سانتی متری باشند و در این میزان فاصله از سطح پله‌ها نیز بنا به طراحی از پیش صورت گرفته برای آنان از ۳ الی ۵ گارد محافظتی به صورت افقی برخوردار بوده است و پایه‌های عمودی این طرح از نرده‌ها بهتر است به صورت یک پله در میان در نظر گفته و نصب شوند.

به طور کلی نرده استیل راه پله چه از نوع آلیاژ ۳۰۴ باشد و چه از آلیاژ ۲۰۱ بایستی دارای یک هندریل افقی با ضخامت ۵۱ میلی متر و همچنین پایه‌هایی به قطر ۳۸ میلی متر و تعدادی گارد مقاوم با ضخامت ۱۶ میلی متر باشد که توجه به این استاندارهای لازم در امر ساخت‌وساز بسیاری بااهمیت بوده است و امنیت بالایی را برای فضا و محیط ایجاد می‌کند.

مزایای نرده استیل در نصب حفاظ استیل در شهرک حافظیه کردان

استیل ضدزنگ از جمله محصولاتی با مزایای بی شمار و نامحدود است و گزینه بسیار مناسبی برای استفاده در نرده و محافظ به شمار می‌رود. به طور کلی این مزایا شامل: نرده استیل به تعمیر و نگهداری کمی نیاز خواهد داشت، همان طور که ذکر شد نرده‌های استیل به تعمیر و نگهداری کمی نیازمند هستند، پس نرده استیل با دارا بودن این مزیت، انتخابی عالی برای ساختمان خواهد بود؛ به معنای دیگر، همین عامل هزینه‌ها و قیمت نرده استیل را به صورت چشمگیری کاهش و نسبت به نرده‌های دیگر خواهد داشت. خوشبختانه، نرده استیل به خاطر داشتن روکشی از اکسید کروم، به تعمیر و نگهداری کمی نیاز دارد. این پوشش از نرده در برابر بسیاری از آسیب، ازجمله زنگ‌زدگی محافظت می‌کند. از سمت دیگر، اگر نرده‌های استیل خراشیده شوند، روکش آن‌ها این قابلیت را دارد که خودش را تعمیر کند، بنابراین فلز استیلی که در زیر این روکش است در معرض خط و خش قرار نخواهد گرفت.

اگر خانه شما چشم انداز مناسبی داشته باشد و یا می‌خواهید مراقب بچه‌های خود در بالکن و تراس باشید، اما در عین حال نمی‌خواهید یک نرده یکدست و توپر نصب و اجرا کنید که جلوی دید شما را بگیرد. نرده استیل می‌تواند انتخاب مناسبی و خوبی باشد. در حقیقت برخلاف نرده چوبی، نرده‌های استیل میله‌های باریک‌تری داشته باشد و بین آن‌ها فاصله مناسبی وجود دارد که همین عوامل سبب ایجاد دید واضح‌تری می‌شوند.

مقاوم در برابر سرما و گرما در نصب حفاظ استیل در شهرک حافظیه کردان

همان‌طور که قبلاً نیز ذکر کردیم وجود روکش اکسید کروم بر روی این نوع از استیل‌ها الخصوص استیل ۳۰۱ می‌تواند مقاومت بالایی در برابر رطوبت، سرما و حرارت ایجاد کند.

مقاومت در برابر گردوغبار و آسانی در تمیز کاری

لایه روکش این نوع از استیل‌ها دارای ویژگی ضد گرد و غبار بودن می‌باشد و تمیز کردن آن تنها با یک تکه پارچه نخی با سهولت قابل انجام است.

مقاومت در برابر فشار و ضربه‌های شدید

استیل به صورت متعدد با نام مقاومت و ضدضربه بودن همراه است و این فلز به خاطر مقاومت ذاتی که به فشار و ضربه دارد در قسمت‌های متفاوت ساختمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

عدم تغییر رنگ و تغییر شکل در نصب حفاظ استیل در شهرک حافظیه کردان

استیل به ندرت تغییر ظاهر می‌دهد و شاید بتوان به جرئت مطرح کرد که در طول زمان استفاده هیچ گونه تغییر رنگ و ظاهری را شاهد نخواهید بود.

ویژگی‌های برجسته حفاظ استیل

ازجمله ویژگی‌هایی که می‌توان برای حفاظ استیل بیان کرد قدرت بالا در پاکیزگی و نظافت این محصولات است. چرا که حفاظ استیل به طور معمول در محیط بیرون همچون پنجره و درب مورداستفاده قرار می‌گیرند به طور حتم در معرض آب‌وهوای متفاوت و باران و برف بوده است به همین خاطر ممکن است پس از گذشت مدت زمانی آلودگی بر روی آن ننشیند، به همین خاطر ویژگی خوب حفاظ استیل قدرت بالا در پاکیزگی حفاظ‌ها بوده که به آسانی تمیز و عاری از آلودگی می‌شوند.

ویژگی دیگری که می‌توان برای حفاظ استیل بیان کرد دوام و ماندگاری بالای آن در برابر سرقت‌ها و هرگونه دستبرد بوده می‌باشد. درواقع می‌تواند مطرح کرد که به دلیل دوام بالایی که دارد از هرگونه تعرض جلوگیری کرده و بدون هیچ‌گونه آسیب و خدشه‌ای باقی می‌ماند. فلزی مقاوم و خوش‌ساخت که ایجاد امنیت ازجمله ویژگی‌های برجسته آن است.

مقاله پیشنهادی برای شما عزیزان:نرده شیشه ای چیست

موارد کاربرد و استفاده از نرده استیل

حفاظ منجر به ایجاد سطح امنیت بیشتر در محیط شده است و می‌تواند در ساختمان‌های متفاوت مورداستفاده قرار گیرد و امنیت محیط را به میزان قابل قبولی بالا ببرد. حفاظ استیل مقاومت زیادی داشته است و به آسانی دچار خرابی و تخریب نخواهد شد، به همین خاطر می‌توان موارد کاربرد حفاظ استیل را بسیار شمرد. به بیان کلی در هر ساختمان و برجی که امنیت در آن از اولویت اول را دارد از حفاظ استیل در آنجا استفاده می‌شود. به عنوان مثال بانک‌ها، شرکت‌ها، شهرداری و سایر ساختمان‌های دولتی و غیردولتی که امنیت در آن حرف اول را خواهد زند به جهت مانع از پیشگیری درز اطلاعات و دزدی‌ها از حفاظ استیل به جهت سطح امنیت بیشتر در آن استفاده می‌شود.

همچنین آلیاژ به‌کاررفته در حفاظ استیل بسیار مرغوب و باکیفیت بوده و می‌تواند در بخش‌هایی همچون بالکن، درب و پنجره‌ها مورداستفاده قرار گیرد تا علاوه بر سقوط احتمالی افراد، از ورود اجباری برخی از افراد نیز جلوگیری کند و در این صورت امنیت بیشتر را تضمین کند.

طرح نرده

همان‌طور که در متن فوق هم ذکر کردیم جنس استیلی که در تولید نرده استیل استفاده می‌شود بسیار مهم است و بر روی قیمت آن می‌تواند تأثیر بسیار زیادی داشته باشد. برای واضح شدن موضوع به عنوان مثال دو نوع استیل ۲۰۱ و ۳۰۴ را در نظر بگیرید که استفاده از استیل ۳۰۴ در پروژه‌ها معمول‌تر است و برای تولید نرده استیل بسیار مورداستفاده قرار می‌گیرد. از طرفی قیمت این نوع استیل هم معمولاً از استیل ۲۰۱ بیشتر می‌باشد که یکی از دلایل این قیمت بالا را می‌توان به ضد آب بودن استیل ۳۰۴ نسبت داد.

مقاله پیشنهادی برای شما عزیزان:نرده استیل کابلی چیست

 

کلام آخر

همان طور که در طول مقاله نصب حفاظ استیل در شهرک حافظیه کردان متوجه شدید نرده استیل یکی از وسایلی است که در زمینه‌های متفاوت و گوناگونی، مورداستفاده قرار می‌گیرد؛ که اعم از مهم‌ترین آن‌ها پروژه‌های ساخت و ساز می‌باشد. در واقعیت استفاده از این نرده‌ها در ساختمان سازی، می‌تواند هم به زیبایی سازه کمک قابل توجهی و شایانی کند و هم اینکه وجود این نرده‌ها، سبب می‌شود که در ساختمان سطح امنیت بیشتری وجود داشته باشد و افراد از این نظر خیالشان تا حد قابل توجهی راحت و آسوده باشد. در پایان نیز باید اذعان کرد که این مقاله با هدف ایجاد مطالبی جامع در زمینه آشنایی با نرده‌های استیل و اهمیت و کاربرد آن در نصب حفاظ استیل در شهرک حافظیه کردان بود که امیدواریم مفید واقع شده باشد.

شما عزیزان می توانید برای مشاهده تعرفه طراحی سایت یا تعرفه تولید محتوا سایت روی کلمات مورد نظر کلیک نمایید.

طراحی و نویسندگی توسط تیم تکمان دیجیتال سرویس

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *