شما در حال مطالعه مقاله نصب نرده کابلی در شهرک آرین کردان هستید که توسط تیم تکمان دیجیتال سرویس تهیه شده است.

 

جمعیت زیاد، ترافیک و آلودگی هوای پایتخت و همینطور شهرهای بزرگ صنعتی باعث شده تا ساکنین این نوع شهرها، همیشه در استرس و تنش کاری و‌ درگیری‌های ذهنی باشند. شهرهای بزرگ و صنعتی دارای امکانات و امتیازات فراوانی هستند. امکانات تفریحی، امکانات رفاهی، امکانات آموزشی، امکانات درمانی و ورزشی و … از امتیازات موجود در این شهر‌ها هستند. در این شهر‌ها تعداد بسیار زیادی دانشگاه، مدرسه، درمانگاه، ‌‌بیمارستان، مراکز تخصصی پوست‌و‌مو، سینما، رستوران، کافه، ‌پارک‌ها و بوستان‌های بزرگ، شهربازی و … واقع شده‌است. علاوه بر این همه امکانات، این شهرها نقطه ضعف‌های بزرگی دارند که باعث آسیب رسیدن به مردم می‌شود. آلودگی هوا، آلودگی صوتی، جمعیت زیاد، شلوغی بیش‌ از حد، ترافیک و افزایش روز به روز ماشین‌ها، درگیری‌های شغلی و … از جمله نکات منفی شهرهای صنعتی و بزرگ می‌باشند. ساکنان واقع در شهرهای صنعتی و پرجمعیت، برای رفع اضطراب و مشغله‌های کاری و همینطور  برقراری آرامش، به مناطقی که دارای جمعیت کم و آب‌و‌هوای مطلوب هستند سفر می‌کنند. ساکنان واقع در تهران بزرگ، بیشتر برای کسب آرامش روحی به اطراف تهران سفر می‌کنند، زیرا مسیر تهران تا شهرک‌های اطراف تهران کوتاه هستند و باعث اذیت و آزار نمی‌شوند، حتی می‌توانند از جاده سرسبز و زیبای آن‌ها لذت ببرند و اینک هزینه سفر به اطراف تهران زیاد نمی‌شود. به ‌همین‌ دلیل روستاها و شهرستانهای اطراف تهران طرفداران و علاقمندان زیادی برای تفریح دارند.

مردم ساکن تهران آخر هفته‌ها برای برطرف کردن خستگی و استرس و ایجاد آرامش در خودشان به روستای کردان سفر می‌کنند. منطقه کردان دارای آب‌و‌هوای بسیار پاکیزه و خنک است و جمعیت کمی درآن ساکن هستند، به همین دلیل افراد زیادی به اینجا سفر می‌کنند. روستای زیبای کردان در شهرستان ساوجبلاغ که در استان البرز قرار دارد، واقع شده‌است.

کردان دارای بخش‌ها و شهرک‌های بسیار زیادی می‌باشد. از جمله می‌توان به؛ شهرک افشاریه کردان، شهرک حمیدیه کردان، شهرک طاووسیه کردان، شهرک آرین کردان، شهرک الهیه کردان، شهرک کوی بهروز کردان، شهرک حافظیه کردان، شهرک سهیلیه کردان اشاره کرد.

شهرک آرین واقع در کردان، یکی از آن مناطق بسیار محبوب و معروف میان مردم تهران است.

شهرک آرین کردان به‌دلیل وجود تعداد زیادی باغ در آن، به باغ شهر آرین معروف است. این منطقه از کردان دارای تعداد زیادی باغ، خانه مسکونی و ویلاهای لاکچری می‌باشد. به‌دلیل اینکه در این شهرک، خانه‌های مسکونی وجود دارد و مردمانی در این مکان سکونت دارند و زندگی می‌کنند، به یک منطقه توریستی مسکونی تبدیل شده که در منطقه کردان کرج واقع می‌باشد. کردان دارای مناطق خوش آب‌و‌هوای زیادی می‌باشد. شهرک آرین در این مناطق واقع شده‌است.

مساحت این شهرک زیبا، ۱۷۰۰۰۰۰ مترمربع می‌باشد و در این مساحت حدود ۵۱۲۰ متر باغ تشکیل شده‌است.

این شهرک از امکانات بسیار خوبی از جمله امکانات رفاهی، درمانی، آموزشی، ورزشی و تفریحی برخوردار می‌باشد.

_باغ‌های بسیار سرسبز و زیبا با انواع درختان میوه و درختان تزیینی

_تمامی خیابان‌ها و جاده‌های این شهرک آسفالت شده‌اند.

_شهرک آرین کردان دارای امنیت ۲۴ ساعته توسط نگهبانان می‌باشد.

_امکان آبیاری قطره‌ای و به‌صرفه باغ‌ها

_آب شهری، تلفن، برق و گاز در این شهرک وجود دارد.

_دارای باشگاه ورزشی و زمین‌های ورزشی مثل؛ زمین فوتبال، زمین والیبال، زمین بسکتبال و زمین تنیس می‌باشد.

_پیست دوچرخه‌سواری و اسکیت

_جاده سلامت برای پیاده‌روی

_زمین پینت‌بال

_اسب‌سواری و وجود اصطبل برای نگهداری از اسب‌ها

_دریاچه زیبا

_امکان قایق‌سواری

_رستوران و کافه‌های متنوع و زیاد

_وجود ویلاهای مدرن و نوساز برای اجاره یا خرید

ویلاهای موجود در این شهرک بسیار مدرن و لاکچری هستند و مشتریان زیادی چه برای فروش و چه برای اجاره دارند. مهندسان و ویلاسازان برای ساخت این ویلاها از متریال و ابزار خوب کم نمی‌گذارند، زیرا هرچه از ابزار و قطعات خوب و باکیفیتی در ساخت ویلا یا ساختمان‌ها استفاده کنند، مشتریان زیادی خواهان خریداری آن‌ها می‌باشند. نصب نرده کابلی در شهرک آرین کردان در میان ویلاسازان در ساخت ویلاهایشان افزایش یافته‌است.‌ نرده کابلی از همان قطعات باکیفیتی می‌باشد که در ویلاها و سازه‌های دیگر استفاده می‌شود.

شهرک آرین دارای زمین‌هایی بزرگ برای ساخت‌و‌ساز ویلاها یا خانه‌های مسکونی می‌باشد. در ساخت خانه یا ساختمان‌های مسکونی هم از قطعات و متریال‌های بسیار مرغوبی استفاده می‌شوند. قیمت ویلاها و خانه‌های مسکونی در این منطقه بسیار گران است، زیرا از متریال و قطعات باکیفیت و بسیار مرغوب در آن‌ها استفاده می‌شود. در ساخت ساختمان‌های مسکونی هم نصب نرده کابلی در شهرک آرین کردان زیاد شده و شعار مهندسان و ساختمان‌یازان این منطقه، متریال باکیفیت سازه با طول عمر زیاد می‌باشد.

مقاله پیشنهادی برای شما:قیمت حفاظ بانکی

صدای پرنده‌ها، آرامش و سکوت مطلق آن، آب‌و‌هوای مطبوع و معتدل، زمین‌های حاصلخیز برای کاشت انواع درختان میوه و انواع غلات، جمعیت کم واقع در آن، همگی باعث شده‌اند تا این شهرک را به منطقه‌ای رویایی و آرامش‌بخش تبدیل کنند.

آب‌و‌هوای این منطقه آنقدر معتدل و دلپذیر است که مردمان زیادی را از شهرهای صنعتی اطراف به این منطقه می‌کشاند. این منطقه در اولین فصل سال، دارای هوایی معتدل و مطلوب، در تابستان دارای آب‌و‌هوای گرم اما با نسیم ملایم، در پاییز دارای آب‌و‌هوای نسبتا سرد و دارای بارندگی و زمستان در این منطقه آب‌و‌هوای بسیار سرد و دارای بارندگی‌های شدید دارد. همه فصل‌ها در این شهرک از زیبایی خاصی برخوردار هستند. بهار در این شهرک دارای شکوفه‌های میوه بر روی درختان است، تابستان این شهرک دارای هوایی تمیز و بسیار مطلوب است، پاییز در این شهرک دارای برگ‌های پهن و سوزنی‌شکل رنگارنگ و خشکیده و در زمستان، شهرک آرین دارای منظره‌ای سفیدپوش و برفی است. بهترین زمان برای سفر به این منطقه خوش‌ آب‌و‌هوا، ۶ ماه اول سال است که دارای هوایی دلپذیر می‌باشد. همچنین سردی هوای آن به‌قدری زیاد نیست که افراد را اذیت کند و مسافران می‌توانند با خیالی راحت از فضای بیرون این شهرک لذت ببرند.

اجرا و نصب نرده کابلی در شهرک آرین کردان به‌گونه‌ای شده که اغلب مهندسان و ساختمان‌سازان فقط از این قطعه باکیفیت در سازه‌هایشان استفاده می‌کنند. استفاده از قطعات باکیفیت در ویلا و خانه‌های مسکونی واقع در این شهرک از اهمیت زیادی برخوردار می‌باشد. یکی از قطعات باکیفیت و مهم در سازه‌ها، نرده است.

جنس نرده کابلی بسیار باکیفیت است. مهم‌ترین نکته درمورد این قطعات، نصب نرده کابلی در شهرک آرین کردان است که کیفیت و جنس و متریال آن از دیگر نرده‌ها بهتر می‌باشد.

نرده نوعی سازه از جنس‌های متفاوتی مثل؛ نرده آهنی، نرده چوبی، نرده شیشه‌ای، نرده سنگی، نرده استیل و یا نرده کابلی ساخته‌ شده‌اند. کار این سازه محافظت از موجودات و انسان و یا اشیا در برابر خطر سقوط یا افتادگی می‌باشد که بین فضای پرتگاه و انسان قرار می‌گیرد و مانع هرگونه خطری احتمالی می‌باشد. نرده‌ها علاوه بر وظیفه محافظت، برای زیبایی ظاهری ساختمان‌ها یا ویلاها کاربرد دارد.

در قدیم از نرده‌ها فقط برای محافظت و کم‌کردن احتمال خطر سقوط استفاده می‌کردند اما امروزه با پیشرفت علم و همینطور پیشرفت ظاهری خانه‌ها یا ویلاها و مدرن‌تر شدن آن‌ها، زیبایی این نوع نرده‌ها بسیار  اهمیت دارد. یکی از نرده‌هایی که از نظر ظاهری و کیفیت بسیار مورد قبول مهندسان و ساختمان‌سازان می‌باشد، نرده کابلی است.

نرده کابلی که به آن نرده سیم‌بکسلی نیز گفته می‌شود، یکی از مدرن‌ترین و شیک‌ترین نرده‌های موجود در بازار می‌باشد. این نوع نرده به نسبت نرده‌های دیگر از ظاهری مینیمال‌تر و موردپسند‌تر از نظر مردم می‌باشد.

این نرده‌ها علاوه بر زیبایی که دارند، از استحکام و مقاومت بسیار خوبی برخوردار هستند. نرده کابلی به نسبت نرده‌های دیگر با جنس‌ چوب، شیشه، استیل یا آهنی از مقاومت بسیار بهتری برخوردار است. استحکام این نوع نرده بسیار بالا است و در برابر عوامل بیرونی همچون آب، رطوبت، تغییر دما آب‌و‌هوایی، فشار، خوردگی، زنگ‌زدگی و پوسته‌پوسته‌شدن در هر اقلیمی از آب‌و‌هوا و در هر مکانی بسیار مقاوم و قابل اجرا است.

این نرده‌های کابلی چون در هر مکان و هر آب‌و‌هوایی بسیار مقاوم و مستحکم هستند، در میان ساختمان‌سازان بسیار کاربرد دارند و استفاده از آن در همه‌ی مکان‌ها افزایش یافته‌است.

اجرا و نصب نره کابلی در شهرک آرین کردان به‌گونه‌ای شده که در هر منطقه‌ای از این شهرک و در هر شرایط آب‌و‌هوایی مثل طوفان، بارش برف یا بارش باران از مقاومت خوبی برخوردار است. این نرده‌ها به‌دلیل کیفیت خوبی که دارند در طی زمان استفاده از آن دچار تغییر رنگ و ظاهری نمی‌شوند، و نیازی به تعمیر ندارند. قیمت این نرده کابلی به نسبت نرده‌های دیگر مثل نرده چوبی، نرده استیل، نرده شیشه‌ای و… بسیار بالاتر است اما خوبی آن این است که ظاهر و رنگ آن در طی زمان استفاده دچار هیچگونه تغییری نمی‌شود و مثل روز اولش باقی می‌ماند. علاوه بر ظاهر، کیفیت آن است که تغییری نمی‌کند و با مقاومت و استحکام روز اولش برابری می‌کند.

نرده کابلی در مکان‌های زیادی استفاده می‌شود.

این مکان‌ها عبارتند از؛

_بیمارستان‌ها

_درمانگاه‌ها

_کلینیک‌های تخصصی

_دانشگاه‌ها

_مدرسه‌ها

_فروشگاه‌ها

_نمایشگاه‌های ماشین

_نمایشگاه‌های بین‌المللی

_راه‌پله خانه‌ها یا ویلاها

_بالکن خانه‌ها یا ویلاها

_تراس خانه‌ها یا ویلاها

_باغ‌ها

_تالار‌ها برای مراسم‌های مختلف مثل عروسی، تولد، وفات و …

نرد‌های کابلی را می‌توان همراه متریال‌های دیگر طراحی و تولید کرد، از ترکیب آن‌ها می‌توان ترکیب نرده کابلی با شیشه و یا ترکیب نرده کابلی با استیل نام برد. ساخت نرده شیشه‌ای و کابلی نکاتی دارد. اول اینکه صفحه‌های شیشه‌ای از ضخامت خوبی در برابر عوامل بیرونی مثل فشار، خوردگی و ضربه برخوردار باشند. دوم اینکه شیشه‌های قرار گرفته‌شده در این نرده‌ها در فشار بالا پخته شوند تا مقاوم شوند.

ترکیب استیل و نرده کابلی هم ترکیب زیبایی می‌باشد. اضافه کردن استیل به نرده‌های کابلی آن‌ها را بسیار شیک و خاص کرده و همینطور از کیفیت مناسبی برخوردار می‌باشند. استیل استفاده شده در این نرده‌ها باید در برابر عوامل بیرونی مثل فشار، ضربه، خوردگی و زنگ‌زدگی مقاوم باشند و در آب‌و‌هوای گوناگون مثل؛ بارندگی شدید باران و برف، اقلیم متفاوت و در هر مکانی زنگ نزند و دچار تغییر ظاهری و رنگی نشود. نصب نرده کابلی در شهرک آرین کردان در این شکل افزایش یافته‌است.

اجرا و نصب نرده کابلی در شهرک آرین کردان انواع گوناگونی دارد؛

۱.نرده کابلی عمودی

۲.نرده کابلی افقی

 

مقاله پیشنهادی برای شما:انواع نرده کابلی

 

نوع اول یعنی نرده کابلی افقی، فضای خانه و هر جایی که نصب شود را بسیار زیبا و دلبازتر می‌کند. این نرده امنیت خوبی ایجاد می‌کند و از افتادن انسان‌ها از ارتفاع محافظت می‌کند. استیل ۳۰۴ در نرده کابلی عمودی استفاده می‌شود، زیرا مدل ۳۰۴ استیل در برابر عوامل بیرونی همچون آب‌و‌هوا، مواد شوینده‌ ضربه، خوردگی و زنگ‌زدگی بسیار مقاوم است. در مدل عمودی در نرده‌های کابلی یک طرف کابل‌های مورد استفاده در این نرده‌ها، به سقف و از طرف دیگر به کف ‌پله‌ها وصل می‌شود. از نرده‌های کابلی عمودی برای شیک‌تر کردن محیط رستوران‌ها، کافه‌ها و با نمایشگاه‌ها استفاده می‌شوند.

نرده‌های کابلی در راه‌پله، تراس و بالکن ویلا یا خانه‌ها استفاده می‌شوند. یکی از مزایای این نوع نرده، نصب سریع آن است که بدون زحمت و زمانی زیاد انجام می‌شوند.

نرده کابلی مزایای گوناگونی دارد؛

_نصب راحت

_تعمیر در آن به وفور اتفاق می‌افتد.

_هزینه تعمیر بسیار کم است.

_از ایمنی زیادی برخوردار است.

_در برابر عوامل بیرونی مثل ضربه یا فشار مستحکم است.

_ظاهری جذاب و ساده دارد.

_موردپسند همه است.

و…

نصب نرده کابلی در شهرک آرین کردان بیشتر به‌صورت افقی انجام می‌شود، زیرا این نوع نصب نرده کابلی بیشتر در خانه و ویلاهای مسکونی قابل اجرا هستند.

چیزی که در نصب نرده‌های کابلی در شهرک آرین مهم است، این‌ است که نصاب کار خود را با دقت و حرفه‌ای انجام دهد. نصب این نرده‌های کابلی بسیار آسان و در زمان کمی انجام می‌شود، اگر نصاب نتواند به راحتی آن را انجام دهد از تجربه کافی برخوردار نیست.

مقاله پیشنهادی برای شما:انواع نرده راه پله

نرده کابلی باید در جایی قرار گیرد که قابل دسترسی باشد تا بتوان آن را به راحتی تمیز کرد. ترجیح این است که در فضاهای تنگ و دارای پوشش نصب نشود. البته نرده کابلی به تنهایی تمیز کردن خاصی ندارد، همان گردگیری و پاک کردن خاک روی آن کافی‌ است اما اگر در این نرده شیشه یا استیل استفاده شود به مراقبت و تمیز کردن بیشتری نیاز دارد.

برای تمیز کردن آن اگر از مواد شوینده استفاده شود مشکلی ایجاد نمی‌کند اما اگر این مواد شوینده بسیار قوی باشند مثل سفیدکننده‌ها و برای جرمگیری استفاده شوند، رنگ و ظاهر نرده تغییر می‌کند و نیاز به تعمیر مکرر در طی زمان استفاده از آن دارد. تنها وسیله تمیز کردن آن‌ها یک دستمال پارچه‌ای و در صورت نیاز، اسپری تمیز‌کننده بسیار ضعیف است. اگر با دستمال پارچه‌ای و بدون استفاده از مواد شوینده قوی پاک شوند عمر زیادی خواهند کرد.

شما عزیزان می توانید برای مشاهده تعرفه طراحی سایت یا تعرفه تولید محتوا سایت روی کلمات مورد نظر کلیک نمایید.

طراحی و نویسندگی توسط تیم تکمان دیجیتال سرویس

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *