شما در حال مطالعه مقاله خرید نرده کابلی در محله تهراندشت هستید که توسط تیم تکمان دیجیتال سرویس تهیه شده است.

مردمی که در شهرهای بزرگ و صنعتی زندگی می‌کنند، گاه به دلیل مشکلات کاری و دغدغه‌های شغلی، آلودگی هوا، آلودگی محیط، جمعیت، شلوغی و تجمع بیش از حد شهرها نیاز به مکانی آرام و پاکیزه و به دور از دغدغه و مشکلات پیدا می‌کنند. شاید خیلی از مردم نتوانند به‌علت دوری از محل زندگی و شغلشان، برای ادامه زندگی به مکان‌های دیگری بروند اما می‌توانند آخر هفته‌های خود را در منطقه‌های خوش آب‌وهوایی سپری کنند و آرامش ذهنی را به خود هدیه دهند.

مقاله پیشنهادی برای شما:اجرای هندریل و پله استخری

مردم ساکن شهرهای بزرگ به دلایلی که گفته شد مثل آلودگی هوای پابرجا در شهرهای بزرگ صنعتی، آلودگی صوتی در خیابان‌ها، آلودگی محیط این شهرها، جمعیت فراوان و شلوغ واقع در شهرهای صنعتی و … علاقه‌ای به ماندن در این مکان‌ها ندارند و ماندن و روبه‌رویی با این همه مشکل و درگیری‌های شغلی، آن‌ها را از لحاظ جسمی و روحی بیمار کرده است. شهرهای بزرگ و صنعتی آلوده عبارت‌اند از؛ تهران، اصفهان، مشهد، شیراز و …

به‌خاطر تمام این نکات منفی و معایبی که گفته شد، ساکنان این شهرها آخر هفته‌های خود را در مناطق اطراف شهر محل زندگی‌شان می‌گذرانند و از پاکیزگی هوا، پاکیزگی محیط، جمعیت کم و سکوت آن نهایت لذت را می‌برند. حتی برخی از آن‌ها منتظر بازنشستگی‌شان هستند تا برای زندگی به این مکان‌های زیبا و خوش آب‌وهوا نقل مکان کنند و ادامه زندگی‌شان را در این مکان‌ها سپری می‌کنند. سالمندان و افراد بازنشسته که مدت زمان زیادی از عمر خود را به کار و شغلشان اختصاص دادند، نیاز به محیطی آرام و با طبیعت سرسبز و بکر دارند تا حداقل ادامه زندگی خود را با آرامش روحی و فکری و حس نشاط و سرزندگی سپری کنند، با این کار می‌توانند به طول مدت عمر خود اضافه کنند.

کشورمان ایران، تعدادی استان دارد که سی و یکمین استان واقع در کشور، استان البرز می‌باشد. استان البرز از نظر آب‌وهوا و تمیزی و پاکیزگی محیط بسیار جای مناسبی است. استان البرز با استان‌هایی مثل استان مازندران، استان تهران، استان قزوین و استان مرکزی همسایه می‌باشد. از جهت شمال با استان مازندران، از طریق جنوب با استان مرکزی از غرب با استان قزوین و از شرق با استان تهران هم‌جوار است. تعداد شهرستان‌هایی که در استان البرز واقع گردیده‌اند چیزی حدود ۷ شهرستان می‌باشد. مساحت این استان خوش آب‌وهوا، ۵٫۸۳۳ کیلومترمربع و جمعیت آن حدود ۲٫۷۱۲٫۴۰۰ نفر می‌باشد.

شهرستان‌هایی که در استان البرز واقع شده‌اند عبارت‌اند از؛ کرج، ساوجبلاغ، چهارباغ، نظرآباد، اشتهارد، طالقان و فردیس.

 

کرج واقع در مرکز استان البرز، یکی از شهرهای بزرگ ایران محسوب می‌شود. جمعیت این شهر چیزی حدود ۱٫۵۹۲٫۴۹۲ نفر می‌باشد، که جمعیت موردتوجهی است. همینطور مساحت این شهر، ۲۲۰ کیلومترمربع می‌باشد. آب‌وهوای این شهر معتدل است. میانگین دمای سالانه در کرج، ۱۵ درجه سانتی‌گراد می‌باشد و میانگین روزهای بارانی سال از ۳۶۵ روز حدود ۵۰ روز است.

شهرستان ساوجبلاغ از طبیعت زیبا، بکر و سرسبزی برخوردار می‌باشد، همین‌طور آب‌وهوای معتدل و خوب آن از دیگر ویژگی‌های این شهرستان است. مرکز شهرستان ساوجبلاغ، هشتگرد می‌باشد. آب‌وهوای این شهرستان بسیار تمیز و پاکیزه است و محل بسیار مناسبی برای سالم زندگی کردن است. شهرستان ساوجبلاغ دارای محیطی سرسبز و خوش آب‌وهوا است که زیبایی و طبیعت آن در میان مردم معروف می‌باشد. این شهرستان یکی از مناطقی است که مردم برای کسب آرامش روحی و ذهنی به این مکان سفر می‌کنند.

تهراندشت تا کرج ۱۰ کیلومتر فاصله دارد و جز شهرستان ساوجبلاغ در استان البرز می‌باشد. محله تهراندشت از آب‌وهوای بسیار معتدل و مناسبی برخوردار است، به‌گونه‌ای که مردم شهرهای بزرگ و شلوغ نزدیک این منطقه علاقه دارند آخر هفته‌های خود را در این مکان آرامش‌بخش سپری کنند. چون در تهراندشت تمام شرایط خوب از جمله آب‌وهوای معتدل و تمیز، محیط پاکیزه، طبیعت بکر و سرسبز، شرایط جوی مناسب، خاک حاصلخیز، وجود درختان پربار و تزیینی که زیبایی خاصی به محیط این محله بخشیده، امکانات رفاهی، امکانات تفریحی، امکانات آموزشی، امکانات درمانی مثل؛ داروخانه، درمانگاه، بیمارستان، مدرسه، مراکز آموزشی و …، خانه‌های مسکونی، ویلاهای لوکس و نوسازی که در این محله ساخته شده‌اند، وجود دارد اغلب مردم شهرها برای تفریح و استراحت به این محله زیبا سفر می‌کنند. در ویلاهای لوکس و مدرن این محله، قطعات ساختمانی باکیفیتی استفاده می‌شود که یکی از آن‌ها نرده می‌باشد. خرید نرده کابلی در محله تهراندشت به دلیل کیفیت مرغوبی که دارد در میان مهندسان، ساختمان‌سازان و ویلا سازان این منطقه افزایش یافته است. خرید نرده کابلی در محله تهراندشت توسط صاحبان ویلاهای تهراندشت رواج پیدا کرده و بیشتر آن‌ها از نرده با متریال کابلی استفاده می‌کنند.

اغلب کسانی که در تهراندشت ویلا دارند، بیشتر در ۶ ماه اول سال به این محله خوش آب‌وهوا و بی‌نظیر می‌آیند. در فصل بهار این محله از هوای بسیار مطبوع و خنکی برخوردار است که وجود شکوفه‌های میوه بر روی درختان فضای زیبایی را به محیط داده و همین‌طور بوی خوب شکوفه‌ها در محیط اطراف باغ‌های تهراندشت می‌پیچد. در فصل تابستان، هوا کمی رو به گرمی می‌رود و از حالت سوز سرمای بهار به کمی معتدل شدن در تابستان می‌رود.

 

به دلیل وجود استخرهای روباز در حیاط ویلاهای واقع در تهراندشت، اغلب مردم در تابستان به این محله زیبا سفر می‌کنند تا بتوانند از استخرهای ویلاها استفاده کنند و لذت شنا کردن را ببرند. مهندسان و ویلا سازان این محله برای ظاهر و کیفیت ساخت ویلاها و ساختمان‌ها در این محله از تمام قطعات و مصالح ساختمانی خوبی استفاده می‌کنند، به همین دلیل است که خرید نرده کابلی در محله تهراندشت روزبه‌روز افزایش می‌یابد.

فاصله تهران تا محله تهراندشت چندان زیاد نیست و چیزی حدود ۷۰ کیلومتر می‌باشد. اگر در تهران از میدان آزادی شروع به حرکت کنید حدود ۱ تا ۲ ساعت زمان می‌برد تا به تهراندشت برسید. البته در روزهای آخر هفته به دلیل شلوغی بیش از حد و جمعیت زیادی که برای سفر کردن به بیرون از شهر محل زندگی خود می‌روند این زمانی که گفته‌شده متغیر و رو به افزایش می‌رود.

مقاله پیشنهادی برای شما:اجرای نرده کابلی

مزایای محله تهراندشت:

۱.آب‌وهوای خنک و تمیز آن

۲.خاک حاصلخیز

۳.وجود امکاناتی همچون؛ آب، برق، گاز و تلفن

۴.وجود درختان تنومند و پربار

۵.طبیعت سرسبز آن

۶.وجود امکانات رفاهی، تفریحی، درمانی، آموزشی مثل؛ بیمارستان، درمانگاه، مدرسه، داروخانه، زمین بازی، پارک و بوستان، کافه و رستوران

۷.قابلیت کاشت انواع محصولات

۸.نزدیکی به شهرهای تهران و کرج

۹.وجود ویلاهای لوکس و مدرن

معایب تهراندشت:

۱.وجود جاده‌های ناهموار در تهراندشت

۲.وجود معدن‌های شن و ماسه در ورودی این محله

 

نرده نوعی قطعه یا وسیله ساختمانی محسوب می‌شود که از جنس و متریال‌های گوناگونی ساخته شده است، مثل؛ نرده از جنس آهن، نرده چوبی، نرده شیشه‌ای، نرده سنگی، نرده استیل و یا نرده کابلی. وظیفه نرده، محافظت و مراقبت از اشیای گوناگون و انسان به ویژه کودکان و حیوانات خانگی در برابر خطر احتمالی مثل سقوط یا پرت‌شدن از ارتفاع و بلندی می‌باشد که بین فضای پرتگاه و اشیا یا انسانی که آن طرف نرده واقع شده است، قرار می‌گیرد و مانع هرگونه خطر افتادن می‌شود. نرده‌ها علاوه بر وظیفه محافظت، برای زیبایی ظاهری ساختمان‌ها یا ویلاها کاربرد دارد. نرده‌های کابلی علاوه بر زیبایی خاصی که دارند و محیط را شیک و مدرن می‌کنند، از مقاومت بسیار خوبی نیز برخوردار هستند. نرده کابلی را نرده سیم‌بکسلی نیز می‌گویند.

نرده‌ها در مکان‌های گوناگونی نقش مهمی دارند و نصب و اجرا می‌شوند. این نرده‌ها در

_ویلاهای لوکس و مدرن

_محیط استخر

_راه‌پله ویلا یا خانه‌های دوبلکس و دو طبقه

_اطراف آلاچیق‌های واقع در حیاط ویلاها

_تراس

_بالکن

_نمای روف‌گاردن

_کارخانه‌ها

_دیزاین کافه‌ها یا رستوران‌ها

_داربست

_در تجهیزات فنی مانند کابین آسانسور و سکوهای بالابر

_ماشین‌آلات صنعتی مثل کامیون‌ها و یا جرثقیل

قابل نصب و اجرا هستند.

امروزه با پیشرفت علم و صنعت، همه چیز دچار تغییر و پیشرفت شده است. نما و دیزاین سازه‌ها مثل ساختمان‌ها و ویلاها دچار تغییر و پیشرفت در ظاهر آن شده است. قطعات ساختمانی استفاده‌شده در نمای سازه‌ها از جمله ویلاهای لوکس و مدرن هم پیشرفت زیادی کرده‌اند، مثل نرده‌ها یا حفاظ‌ها و …

 

نرده‌های کابلی از آن دسته نرده‌ها می‌باشند که دچار دگرگونی و پیشرفت چه در ظاهر و چه در کیفیت و ساخت آن شده است. به همین علت است که خرید نرده کابلی در محله تهراندشت و همین‌طور قیمت آن نیز رو به افزایش است.

در نصب و خرید نرده کابلی در محله تهراندشت نکته‌ای که باید به آن توجه کرد این است که، نصاب کار خود را با دقت و حرفه‌ای انجام دهد البته که نصب این نرده‌ها بسیار آسان می‌باشد. همین‌طور نرده کابلی باید در جایی نصب شود که قابل دسترس باشد تا به راحتی بتوان آن را تمیز کرد و در کل در دسترس باشد. البته تمیز کردن نرده کابلی نیاز به وسیله خاصی ندارد، همان گردگیری و پاک کردن خاک روی آن با استفاده از دستمال و آب کافی است؛ اما اگر از مواد شوینده نیز استفاده شود مشکلی ایجاد نمی‌کند، به دلیل مقاومت و کیفیت خوبی که دارد در برابر مواد شوینده واکنشی ایجاد نمی‌کند.

نرده کابلی با متریال‌های مختلفی ساخته شده‌اند که هر کدام از این مدل‌ها باتوجه به کاربردی که در هر محیط دارند، استفاده می‌شوند. هر کدام از این مدل‌ها مزایا و معایب خود را دارند که در ادامه به ویژگی آن‌ها می‌پردازیم. در واقع استیل مورد استفاده در نرده‌های کابلی در مدل‌های آن‌ها تفاوت ایجاد می‌کند.

مقاله پیشنهادی برای شما:نصب حفاظ استیل | بهترین نصاب حفاظ استیل

۱.استیل ۳۱۶

۲.استیل ۳۰۴

استیل نوع ۳۱۶ استفاده‌شده در نرده‌های کابلی، از مقاومت و استحکام خوبی در مقابل عوامل بیرونی دارند. استیل ۳۱۶ از طول عمر نسبتاً خوبی برخوردار است و در مدت زمان استفاده از آن، دچار خرابی و یا شکستگی و خراش نمی‌شود، در کل نیاز به تعمیر پیدا نخواهد کرد. یکی دیگر از مزایای نرده کابلی مدل ۳۱۶ آسان تمیزشدن آن است، یعنی به راحتی با یک دستمال و آب کاملاً تمیز و پاکیزه می‌شود. البته می‌توان در تمیزکردن آن از مواد شوینده نیز استفاده کرد؛ زیرا هیچ واکنش و تغییری در ظاهر و رنگ این نوع نرده‌ها ایجاد نمی‌شود. خرید نرده کابلی در محله تهراندشت از این نوع استیل در ویلاهای این منطقه بسیار زیاد شده است. بعضی از نرده‌ها با متریال‌های گوناگون دیگر نسبت به عوامل گوناگون مثل مواد شوینده واکنش نشان می‌دهند و در ظاهرشان تغییر ایجاد می‌شوند و دچار تغییر رنگ یا پوسته پوسته شدن می‌شوند.

نوع دیگر نرده کابلی مدل ۳۰۴ می‌باشد که از جنس استیل دیگری ساخته شده است. این مدل نرده از مقاومت بسیار خوبی برخوردار می‌باشد و در فضاها و محوطه‌های باز قابل استفاده هستند. مقاومت این نوع نرده به گونه‌ای می‌باشد که در مقابل عوامل بیرونی اثرگذار مثل باد، باران و شرایط جوی متفاوت بسیار مقاوم می‌باشد.

همان‌طور که گفته‌شده نرده کابلی در برابر عوامل بیرونی همچون خراشیدگی، ضربه، فشار، شرایط جوی متفاوت و … بسیار مقاوم می‌باشد. خرید نرده کابلی در محله تهراندشت چون در فضای باز نصب و اجرا می‌شود بسیار مناسب بوده و افزایش یافته است.

نرده‌های کابلی هم به‌صورت افقی و هم عمودی نصب می‌شوند. نرده‌های کابلی عمودی در راه‌پله‌های ویلاها و خانه‌های مدرن نصب و اجرا می‌شوند.

برای نصب نرده کابلی عمودی، سیم‌های محافظ از سقف به کف پله‌ها وصل می‌شوند و به‌صورت حائلی عمودی قرار می‌گیرند. همین‌طور فاصله هر سیم محافظ در نرده‌های کابلی حدود ۱۲ تا ۱۵ سانتی‌متر می‌باشد.

در نصب نرده کابلی افقی از یک فریم فلزی که می‌تواند از جنس آهن یا استیل باشد استفاده می‌شود. این نوع نرده کابلی افقی در ساختمان‌هایی نصب می‌شود که بیش از دو یا سه طبقه را دارا باشند.

نرده کابلی یا سیم‌بکسلی به دلیل ظاهر ساده و مینیمالی که دارد موردپسند و سلیقه همه مردم می‌باشد.

نکته‌ای که بسیار حائز اهمیت می‌باشد، این است که بعضی از مردم برای اینکه هزینه کمتری برای خرید نرده کابلی در محله تهراندشت بپردازند از اجناس بی‌کیفیت یا با کیفیت پایین‌تری استفاده می‌کنند، اما نکته اصلی این است که این نرده‌های کابلی که به نسبت نرده‌های دیگر کابلی قیمت پایین‌تری دارند، از قطعات و متریال‌های بسیار باکیفیت و مناسبی ساخته نشده‌اند، به همین علت امکان دارد در طول مدت عمری که می‌کند، در برابر عوامل بیرونی با یک فشار یا ضربه و یا حتی تغییرات جوی هوا نیاز به تعمیر داشته باشد. حتی ممکن است تعداد دفعاتی که نرده کابلی نیاز به تعمیر پیدا می‌کند زیاد شود و قیمت هر تعمیر روی هم از قیمت اصلی که نرده کابلی خریداری شده، بیشتر شود. پس خرید و استفاده از نرده‌های کابلی با کیفیت کمتر ممکن است خرج و هزینه بیشتری روی دست بگذارد. در مقابل نرده کابلی که از کیفیت مناسبی برخوردار است از قطعات و متریال‌های بسیار مرغوبی ساخته شده‌اند که قیمت اولیه آن ممکن است کمی گران شود؛ اما در طول مدت عمر آن، این نرده نیازی به تعمیر پیدا نخواهد کرد و در برابر عوامل بیرونی همچون فشار و ضربه بسیار مقاوم خواهد بود و لازم به هزینه هیچ‌گونه تعمیری نمی‌شود.

شما عزیزان می توانید برای مشاهده تعرفه طراحی سایت یا تعرفه تولید محتوا سایت روی کلمات مورد نظر کلیک نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *