شما در حال مطالعه مقاله خرید نرده کابلی در چهار باغ هستید که توسط تیم تکمان دیجیتال سرویس تهیه شده است.

چهارباغ کرج، شهری در اطراف کرج و پایتخت ایران (تهران) است و یکی از سرشناس‌ترین مناطق اطراف تهران و کرج است. این منطقه نزدیک‌ترین منطقه به پایتخت است که علاوه بر جنبه‌ی تفریحی بسیار مناسب خرید ملک و سرمایه گذاری است؛ زیرا موقعیت عالی آن به پایتخت و وجود ملک‌های سنددار و تفکیک شده نشانگر موقعیت خوب برای سرمایه‌گذاری در این منطقه است از دیگر ویژگی‌های مهم این منطقه نیز می‌توان به وجود طبیعت بکر و داشتن شهرک‌های مختلف به نام‌های 1-شهرک الهیه 2-شهرک طاووسیه 3-شهرک افشاریه 4-شهرک اقدسیه 5-قوهه 6-عرب آباد 7-سنقرآباد 8-رامجین اشاره کرد. در ادامه با این شهرک‌ها آشنا می‌شوید. الهیه از شهرک‌هایی است که به دلیل داشتن امنیت بسیار بالای خود زبان زد مردم شده است و به دلیل همین ویژگی بسیار مهم به یکی از شهرک‌های ویلایی این منطقه تبدیل شده است و مناسب خرید ویلا و سرمایه گذاری است. همچنین در این شهرک دسترسی آسان به امکانات رفاهی و درمانی نیز از ویژگی‌های حائز اهمیت جلب کننده توجه است.

مقاله پیشنهادی برای شما:کاربرد نرده استیل

شهرک طاووسیه نیز یکی از شهرک‌های این منطقه است که علاوه بر وجود امنیت بالا به دلیل معماری و طراحی مدرن خود یکی از زیباترین و لوکس‌ترین مناطق این شهر برای ادامه زندگی است.

شهرک افشاریه به مانند شهرک طاووسیه و الهیه همچنین از امنیت خوبی برخوردار است و علاوه بر آن نظم ساختمان‌های آن به علت رعایت استانداردهای ساختمانی زبانزد افراد بسیار زیادی است.

شهرک اقدسیه یکی از بهترین منطقه‌های چهارباغ برای خرید ویلاست.

یکی از قدیمی‌ترین مناطق در چهارباغ روستای قوهه است ذکر نام این روستا در کتاب‌های تاریخی نشان‌دهنده قدمت تاریخی این روستاست.

عرب آباد چهارباغ که به آن عرب آباد خسروی نیز گفته می‌شود که فاصله‌ی 20 الی 30 دقیقه‌ای برای رسیدن به آن را باید طی کنید.

و اما یکی از مناطقی که در این منطقه دارای طبیعت بکر و بسیار زیبا است و طرفداران زیادی دارد سنقرآباد چهارباغ است که مانند سایر مناطق این شهر به دلیل داشتن آب کافی و اقلیم مناسب دارای محصولات بسیار زیادی از قبیل هلو، انگور، گردو، شبرنگ و… است.

رامجین بعد از روستای سنقرآباد قرار گرفته است که مانند دیگر مناطق این شهر دارای زمین‌های سنددار و تفکیک شده است و به همین دلیل توجه سرمایه‌گذاران را به خود جلب کرده است.

شما در صورتی که علاقه‌مند به خرید ویلا و یا سرمایه‌گذاری در این منطقه هستید می‌توانید به یکی از این شهرک‌ها سر زده و در صورت تمایل به پرداخت ملک موردنظرتان اهتمام بورزید. چهارباغ کرج، این منطقه زیبا و سرسبز ایران از ارتقای روستای چهاردانگه به شهر (در نیمه اول ۱۳۸۴) و اتصال دو روستای قائمیه و حافظیه (تیرماه ۱۳۸۶) ایجاد شده است و شهرداری آن در تاریخ ۲۳ مرداد ۱۳۸۴ رسماً شروع به کار کرده است همچنین در آذر ماه سال ۹۷ شهرک ابریشم به محدوده شهر چهارباغ اضافه شد. جمعیت این شهر در سال 1395، 48828 بوده است ولی با پیوستن دو روستای پرجمعیت مهدی‌آباد و ملک‌آباد (دو روستا با ۴۰ هزار نفر جمعیت) به این شهر در سال ۱۳۸۷ و مهاجرپذیری جمعیت آن به حدود ۶۵ هزار نفر رسیده است و با افزایش روز افزون جمعیت توریست و افرادی که تمایل به زندگی در اینجا دارند این شهر در حال پیشرفت است. از جمله مواردی که افراد می‌توانند به سرمایه‌گذاری در این شهر فکر کنند می‌توان به ملک و مسکن اشاره کرد زیرا با توجه به افزایش جمعیت هر رزوه در این منطقه، این منطقه به جایگاه مناسبی برای سرمایه‌گذاری جهت خرید ملک تبدیل شده است. دیگر پتانسیل سرمایه‌گذاری این منطقه تجارت و بازاریابی است؛ زیرا باتوجه به وجود مزارع کشاورزی بسیار زیادی که در این شهر وجود دارد و به دنبال آن محصولات کشاورزی زیادی دارد از جمله محصولات کشاورزی این منطقه می‌توان به  هلو، انگور، گردو، شبرنگ و… اشاره کرد. سرمایه‌گذاری در بازاریابی و خرید و فروش این محصولات می‌تواند به بهبود اقتصاد این منطقه و مردمان آن کمک کند. یکی دیگر از موقعیت‌های مناسب این شهر نیز وجود شرایط مناسب گردشگری این شهر می‌باشد که به دلیل جاذبه‌های گردشگری مقصد بسیاری از توریست‌های داخلی و خارجی است؛ بنابراین این شهر برای سرمایه‌گذاری در هتل‌ها، رستوران‌ها و امکانات گردشگری می‌تواند منبع درآمد بسیار خوبی باشد.  

مقاله پیشنهادی برای شما:قیمت نرده کابلی

این شهرستان یکی از مناطق معروف و محبوب استان البرز می‌باشد که در شهرستان ساوجبلاغ قرار دارد و از شرق به کرج، از غرب به نظرآباد، از شمال به ساوجبلاغ و از جنوب به کرج و اشتهارد منتهی می‌شود. باتوجه به این که این شهر جاذبه‌های دیداری فراوانی مانند داشتن باغ‌ها و درختان تنومند و سرسبز و باغ‌های میوه و درختانی زیبا دارد و شرایط جوی مناسبی و وجود آب به میزان کافی در این شهر باعث شده که افراد از کلان‌شهرها به این منطقه روی بیاورند و از طبیعت زیبای آن بهره‌مند شوند به خصوص پایتخت‌نشینان که به این منطقه نزدیک هستند می‌توانند با سفر به این منطقه بکر و جذاب و دارای جاذبه‌های طبیعی فراوان از لحظات خود لذت ببرند. از دیگر جاذبه‌های تشویق کننده افراد برای حضور در این شهر می‌توان به وجود امامزادگان این شهر اشاره کرد که مردم ایران باتوجه به عقاید آن‌ها و سابقه تاریخی آن‌ها به این حرم‌ها توجه ویژه‌ای دارند. امامزادگان این شهر، امامزادگان فاضل و فضل هستند که در جنوب غربی این شهر قرار دارند و به دلیل قدمت زیاد آنها، در آثار ملی ایران ثبت شده‌اند. از دیگر جاذبه‌های این شهر می‌توان به وجود باغ پرندگان این شهر اشاره کرد که دارای گونه‌های در حال انقراض پرندگان هستند این باغ همه روزه و در هر ساعت شبانه‌روز آماده بازدید افراد از آن هستند. یکی دیگر از جاذبه‌های این شهر دهکده ورزشی آن است که مانند باغ پرندگان این منطقه همه روزه و در ساعتی از شبانه روز امکان بازدید از آن وجود دارد و در این دهکده ویلاهایی در نظر گرفته شده است که مسافران می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند. همچنین برگزاری فعالیت‌های ورزشی یکی دیگر از عواملی است که سبب شده افراد به این منطقه جذب شوند. برای رسیدن به این شهر باید از اتوبان کرج قزوین رفت. همچنین این شهر از شمال به آزاد راه کرج -قزوین، از شمال شرقی به خیابان صنعتکاران (مرز مشترک با کمال شهر کرج) از سمت جنوب شرقی به خط راه‌آهن و جاده قزلحصار، و از سمت جنوب محدود به دکل‌های فشار قوی انتهای چهارباغ، و از سمت جنوب غرب محدود به خیابان خراسان (روستای قوهه) و خط راه‌آهن، و از سمت شمال غرب محدود به خیابان تک‌ماکارون (مرز مشترک با بخش مرکزی) محدود می‌شود.

راه‌پله جز سازه‌های ضروری در ساختمان‌های دنیای کنونی است زیرا عدم وجود آن امکان استفاده راحت از ساختمان و طبقات بالا را ندارد به خصوص که امروزه جمعیت جهان در حال افزایش است و تراکم جمعیت منجر به افزایش پدیده آپارتمان نشینی شده است. اما راه‌پله سازه‌ای است که استفاده از آن به تنهایی خطرناک است و استفاده از آن نیاز به یک محافظ دارد. نرده یا همان جان پناه وسیله‌ای است که معمولاً از مردم در مقابل حوادثی از قبیل پرت شدن محافظت می‌کند و در واقع حفاظی برای جلوگیری از پرتاب شدن دیگران از پله‌ها هستند به خصوص حضور آن برای کودکان، سالمندان و افراد ناتوان جسمی ضروری است؛ زیرا این افراد با تکیه بر این سازه می‌توانند به راحتی از پله‌ها استفاده کنند و ایمنی و حفاظتشان را تضمین می‌کنند همچنین از کاربردهای دیگر نرده‌ها می‌توان به عنوان ابزاری که به این افراد جهت رفت و آمد هرچه آسان‌تر کمک می‌کند اشاره کرد.

 وجود نرده‌ها براساس استانداردها در مواردی ضرورت بسیار زیادی دارد و عدم وجود آنها نشان‌دهنده ضعف استاندارد یک ساختمان می‌باشد از موارد ضروری استفاده از نرده می‌توان به مواردی از قبیل: (1-وجود نرده یا حفاظ برای راه پله‌هایی که بیشتر از چهار پله دارند ضروری است 2-پله‌هایی که از دو طرف خالی هستند و از هیچ طرفی به دیوار متصل نیستند حتماً باید نرده داشته باشند) اشاره کرد. نرده راه‌پله در طرح‌ها و مدل‌های مختلفی ساخته می‌شود. این سازه‌ها براساس جنس، شکل، موقعیت استفاده و … له انواع متفاوتی تقسیم می‌شوند. این سازه‌ها از جنس‌های متفاوتی مانند فلز، سنگ، چوب و شیشه، استیل (استیل 201 و استیل 304)، چوبی، آلویمینیومی، پلک سی و شیشه‌ای ساخته می‌شوند و  براساس نوع کابرد به نرده‌های تراس، راه‌پله و پنجره تقسیم می‌شوند. همچنین این سازه‌ها علاوه‌بر جنس‌های مختلف دارای استانداردهای متنوعی نیز هست که در انتخاب آن‌ها باید دقت کرد. همانطور که گفته شد نرده‌ها در گذشته تنها به عنوان یک وسیله برای افزایش امنیت افراد و جلوگیری از پرتاب شدن آن‌ها ولی امروزه با بهبود طراحی ساختمان و پیشرفت این علم علاوه بر حفظ امنیت، زیبایی نیز در انتخاب این سازه‌ها نقش بسزایی دارد. یکی از این سازه‌ها، نرده‌های کابلی هستند که امروزه به طور ویژه‎ای مورد توجه صنعت ساختمان‌سازی قرار گرفته‌اند که قطعاً دلیل این توجه ویژگی‌های منحصر به فرد این سازه‌ها هستند.

 از جمله ویژگی‌های این سازه‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: نرده کابلی سازه‌ای ایمن، مدرن و ترکیبی از پایه‌ها و هندریل فلزی با کابل‌هایی ظریف از جنس گالوانیزه و استیل است که به دلیل قابلیت ارتجاعی سیم بکسل‌ها کمترین آسیب را به فرد ضربه خورده وارد می‌کند و در مقایسه به سایر نرده‌ها از قبیل شیشه‌ای، چوبی، آهنی و غیره که در هنگام برخورد شخص به آن‌ها ضربه شدیدی به بدن فرد وارد می‌شود در این سازه‌ها به دلیل انعطاف‌پذیری آن این مسئله حل شده است. در ادامه با اجزای سازنده این نرده‌ها آشنا می‌شوید: 1-جنس پایه‌های نرده کابلی از استیل ضدزنگ است و با ایجاد رطوبت هوا و شرایط جوی مرطوب با گذر زمان امکان خوردگی و زنگ‌زدگی این پایه‌ها به وجود نمی‌آید. 2-همچنین کابل‌های مورد استفاده در این نرده سیم بکسل هستند که استحکام و مقاومت بسیار زیادی دارند به علت وجود این سیم‌های بکسل در ساختمان این سازه‌ها، گاها از این سازه‌ها به عنوان نرده سیم بکسلی هم یاد می‌شود. لازم به ذکر است که این کابل بکسلی از الیافی با جنس فولاد ساخته شده که  باتوجه به اینکه قطرهای متفاوتی دارند بر حسب نیاز از قطرهای متفاوت آنها استفاده می‌شود. همان‌طور که دیدید همه اجزای این سازه از استیل ساخته شده است. به همین دلیل باید مهم‌ترین خصوصیت و ویژگی این نرده‌ها را قابلیت ضدزنگ بودن آن‌ها دانست که مانند سایر نرده‌های فلزی با گذر زمان در اثر خوردگی عمر آن‌ها کوتاه نمی‌شود و از بین نمی‌روند از طرفی خوردگی این سازه‌ها علاوه بر اینکه مقاومت و عمر این سازه‌ها را کم می‌کند می‌تواند به عنوان عامل تهدید کننده جان افراد نیز شناخته شوند به گونه‌ای که در صورت برخورد افراد به این سازه‌های آسیب دیده ممکن است این سازه‌ها از جای خود کنده و منجر به پرتاب شدن افراد شوند. این سازه‎ها مانند نرده‌های شیشه‌ای در صورت در صورت تغییر آب و هوا و سرمازدگی و افزایش گرما و تغییر دما شکسته نمی‌شوند و مانند نرده‌های شیشه‌ای در اثر آسیب دیدن، متریال آن‌ها پخش نمی‌شوند. اما به دلیل اینکه نمای آن‌ها باز است و امکان دیدن روبرو را به فرد می‌دهد جایگزین بسیار مناسبی برای نرده‌های شیشه‌ای هستند علاوه بر همه‌ی اینها این سازه‌ها مانند همتایان شیشه‌ای خود فضای ساختمان را بازتر نشان می‌دهند و برای ساختمان‌های کوچک‌تر بسیار مورد پسند صاحبان ویلاهای شخصی و طراحان ساختمان‌سازی است. علاوه بر آن نیاز به شستشو و تمیز کردن مداوم آن‌ها نیست. چندین سازه‌ها مانند نرده‌های چوبی قابلیت اشتعال نیز ندارند؛ بنابراین از نظر امنیت به‌کارگیری بسیار مورد توجه هستند؛ بنابراین بسیار مورد پسند افراد است. در ادامه با انواع مختلف نرده‌های کابلی آشنا می‌شوید: نرده کابلی آهنی با کابل گالوانیزه و رنگ الکترواستاتیک: در این مدل از پروفیل‌های آهنی ۴۰×۴۰ میلیمتر و ۶۰×۶۰ میلیمتر به عنوان پایه و هندریل استفاده می‌شود و با یک رنگ قهوه‌ای یا مشکی الکترواستاتیک محافظت می‌شود.

نرده کابلی استیل ۳۰۴: نرده کابلی استیل با پروفیل‌های تمام استیل ۳۰۴ در ابعاد ۳۰×۶۰ میلیمتر و کابل‌های استیل ۳۰۴ با قطر ۵ میلیمتر طراحی و ساخته می‌شود.

 نرده کابلی ترکیبی با هندریل چوبی و کابل استیل یا گالوانیزه: در این مدل از قطعات چوبی در ساخت نرده کابلی استفاده می‌شود.

 نرده کابلی عمودی استیل و گالوانیزه: این نرده عمودی از نظر ایمنی از سازه‌های دیگر شبیه خود مطمئن‌تر هستند.

مقاله پیشنهادی برای شما:قیمت نرده شیشه ای

همان‌طور که گفته شد بهترین مدل نرده، نرده کابلی می‌باشد. این مدل نرده‌ها از نظر کیفیت و از نظر استحکام جز نرده‌های مناسب هستند زیرا خرید این سازه‌ها علاوه بر افزایش ایمنی و زیبایی‌های ظاهری راه‌پله، تراس و یا هر قسمت دیگری که نرده در آن جا قرار دارد، به هیچ وجه میدان دید شما را کم نمی‌کند.

 در این مقاله سعی بر آن بود که ویژگی‌های نرده کابلی و انواع مختلف آن ذکر شود تا بهترین انتخاب را در خرید این سازه‌ها داشته باشید.

شما عزیزان می توانید برای مشاهده تعرفه طراحی سایت یا تعرفه تولید محتوا سایت روی کلمات مورد نظر کلیک نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *