شما در حال مطالعه مقاله قیمت نرده کابلی در چهارباغ هستید که توسط تیم تکمان دیجیتال سرویس تهیه شده است.

چهارباغ کرج شهری در مرکز شهرستان چهارباغ و شهری در استان البرز ایران است که در اطراف کرج و پایتخت ایران (تهران) است که به دلیل آب و هوا و اقلیم بسیار عالی آن موردتوجه اکثریت مردم قرار دارد به طوریکه افراد علاوه‌بر سفر به این شهر برای سرمایه‌گذاری و خرید ملک نیز به این شهر توجه ویژه‌ای دارند. از ویژگی‌های مهم این شهر که منجر به توجه افراد به آن می‌شود میتوان به  جاذبه‌های طبیعی این شهر  از جمله وجود درختان تنومند و سرسبز و آب‌وهوای بسیار مطلوب اشاره کرد به گونه‌‌ای که مردم کلان‌ شهرهای  مختلف ایران به خصوص پایتخت ایران به این شهر سفر کرده و ساعاتی را به دور از ترافیک و  شلوغی و آلودگی‌های کلان شهرهای خود در  آن می‌گذرانند و از طبیعت بکر این شهر لذت می‌برند دلیل این مسئله که بیشتر مردم تهران به این شهر سفر می‌کنند مسافت کم این شهر با تهران است زیرا این منطقه نزدیکترین منطقه به پایتخت است. این شهرستان یکی از مناطق معروف و محبوب استان البرز می‌باشد که در شهرستان ساوجبلاغ قرار دارد و از شرق به کرج، از غرب به نظرآباد، از شمال به ساوجبلاغ و  از جنوب به کرج و اشتهارد منتهی می‌شود. از دیگر جاذبه‌هایی که منجر به ترغیب افراد برای سفر و خرید ویلا در این شهر شده‌است میتوان به وجود  امامزادگان این شهر اشاره کرد امامان و امام‌زادگان از دیرباز توجه ملت‌ها را به خود جلب کرده‌است و باتوجه به فرهنگ و عقاید مردم ایران، مناطقی که در آن‌ها حرم‌های امامان و امامزادگان وجود دارد از دیرباز توجه ویژه‌ای به آن‌ها میشد و به عنوان مکان زندگی و سفرهای زیارتی مورد توجه قرار میگرفت. امامزادگان این شهر، امامزادگان فاضل و فضل هستند که در جنوب غربی این شهر قرار دارند و به دلیل قدمت زیاد آنها، در آثار ملی ایران ثبت شده‌اند.

مقاله پیشنهادی برای شما:قیمت نرده استیل

این منطقه زیبا و سرسبز ایران از ارتقای روستای چهاردانگه به شهر (در نیمه اول هزار و سیصد و هشتاد و چهار) و اتصال دو روستای قائمیه و حافظیه (تیرماه هزار و سیصد و هشتاد و شش) ایجاد شده است و شهرداری آن در تاریخ بیست و سه مرداد هزار و سیصد و هشتاد و چهار به طور رسمی شروع به کار کرده است همچنین در آذر ماه سال هزار و سیصد و نود و هفت شهرک ابریشم به محدوده شهر چهارباغ اضافه شد. جمعیت این شهر در سال هزار و سیصد و نود و پنج، چهل و هشت هزار و هشتصد و بیست و هشت نفر بوده است؛ ولی با پیوستن دو روستای پرجمعیت مهدی‌آباد و ملک‌آباد (دو روستا با چهل هزار نفر جمعیت) به این شهر در سال هزار و سیصد و هشتاد و هفت و مهاجرپذیری جمعیت آن به حدود شصت و پنج هزار نفر رسیده است که با مهاجرت افراد به این شهر و توجه مردم به این شهر جمعیت آن در حال افزایش است. برای رسیدن به این شهر باید از اتوبان کرج قزوین رفت. همچنین این شهر از شمال به آزاد راه کرج – قزوین، از شمال شرقی به خیابان صنعتکاران (مرز مشترک با کمال شهر کرج) از سمت جنوب شرقی به خط راه‌آهن و جاده قزلحصار، و از سمت جنوب محدود به دکل‌های فشار قوی انتهای چهارباغ، و از سمت جنوب غرب محدود به خیابان خراسان (روستای قوهه) و خط راه‌آهن، و از سمت شمال غرب محدود به خیابان تک‌ماکارون (مرز مشترک با بخش مرکزی) محدود می‌شود.

مقاله پیشنهادی برای شما:قیمت حفاظ بانکی

این شهر دارای شهرک‌های مختلفی است که هر کدام نیز جاذبه‌های این منطقه را بیشتر می‌کند. در ادامه با این شهرک‌ها آشنا می‌شوید:

  1. شهرک الهیه چهارباغ
  2. شهرک طاووسیه چهارباغ
  3. شهرک افشاریه چهارباغ
  4. شهرک اقدسیه چهارباغ
  5. قوهه چهارباغ
  6. عرب آباد چهارباغ
  7. سنقرآباد چهارباغ
  8. رامجین چهارباغ

این شهر علاوه بر اینکه منطقه مناسبی برای خرید ویلا است همچنین به دلیل موقعیت گردشگری مناسب آن یک منطقه بسیار عالی برای سرمایه‌گذاری و خرید هتل، رستوران و.. می‌باشد که سرمایه‌گذاران می‌توانند از آن بهره ببرند. چهارباغ کرج به عنوان یک منطقه با پتانسیل‌های اقتصادی بسیار جذاب برای سرمایه‌گذاری شناخته می‌شود. از جمله مواردی که افراد می‌توانند به سرمایه‌گذاری در این شهر فکر کنند می‌توان به ملک و مسکن اشاره کرد زیرا با توجه به افزایش جمعیت هر رزوه در این منطقه، این منطقه به جایگاه مناسبی برای سرمایه‌گذاری جهت خرید ملک تبدیل شده است. دیگر پتانسیل سرمایه‌گذاری این منطقه تجارت و بازاریابی است؛ زیرا باتوجه به وجود مزارع کشاورزی بسیار زیادی که در این شهر وجود دارد و به دنبال آن محصولات کشاورزی زیادی دارد از جمله محصولات کشاورزی این منطقه می‌توان به هلو، انگور، گردو، شبرنگ و… اشاره کرد.

سرمایه‌گذاری در بازاریابی و خرید و فروش این محصولات می‌تواند به بهبود اقتصاد این منطقه و مردمان آن کمک کند. یکی دیگر از موقعیت‌های مناسب این شهر نیز وجود شرایط مناسب گردشگری این شهر می‌باشد که به دلیل جاذبه‌های گردشگری مقصد بسیاری از توریست‌های داخلی و خارجی است؛ بنابراین این شهر برای سرمایه‌گذاری در هتل‌ها، رستوران‌ها و امکانات گردشگری می‌تواند منبع درآمد بسیار خوبی باشد. از جاذبه‌های گردشگری این شهر می‌توان به وجود آب‌وهوای مناسب و طبیعت زیبای آن باشد چهار باغ نیز به مانند مناطق تهراندشت، کردان و سهیلیه کرج طبیعتی بسیار زیبایی دارد. همچنین وجود باغ پرندگان این شهر که دارای گونه‌های در حال انقراض پرندگان است و همه روزه و در ساعتی از شبانه روز امکان بازدید از جاذبه‌ی این شهر برای افراد فراهم شده است یکی از عوامل جذب توریست برای این منطقه است. دهکده ورزشی این شهر نیز مانند باغ پرندگان این منطقه همه روزه و در ساعتی از شبانه روز امکان بازدید از جاذبه‌ی این شهر برای افراد فراهم کرده است همچنین امکان اجاره ویلا برای مسافران در این دهکده وجود دارد همچنین برگزاری فعالیت‌های ورزشی یکی دیگر از عواملی است که سبب شده افراد به این منطقه جذب شوند؛ بنابراین به دلیل جذب افراد به این منطقه، بایستی به طراحی و بهبود شرایط این شهر توجه ویژه‌ای شود و استانداردهای مناسبی را در برای ساخت این شهر در نظر گرفت. ساختمان‌های این شهر به دلیل جدید و مدرن بودن آن‌ها دارای طراحی و زیبایی و استاندارد بسیار بالایی است. اما تنها زیبا بودن هر منطقه‌ی جغرافیایی به تنهایی تامین کننده نیاز افراد نمی‌باشد و قطعاً زیبایی و طراحی داخلی و امنیت ویلای شخصی هر فرد و هتل‌ها و رستوران‌ها برای افراد مهم و ضروری است تا افراد بتوانند بهترین خاطرات را از سفر و یا حتی ادامه زندگی خود داشته باشند.

نصب نرده کابلی در چهار باغ کرج و سایر مناطق اهمیت بسیاری دارد، زیرا این نرده‌ها به عنوان عناصر ایمنی برای مردم و وسایل نقلیه حیاتی هستند. این نرده‌ها امنیت مردم را تضمین می‌کنند زیرا با ساختار ویژه‌ای که دارند می‌توانند از بروز مشکلاتی از قبیل پرت شدن افراد به خصوص کودکان، افراد مسن و ناتوانان جسمی کمک کنند. در ادامه با ویژگی‌های این سازه‌ها آشنا خواهید شد. این سازه به منظور ایجاد یک تکیه‌گاه برای استفاده افراد از پله و جلوگیری از سقوط آنها بکار می‌رود. نرده‌ها برحسب کاربرد، جنس و استانداردهای متخلف به انواع متفاوتی تقسیم می‌شوند. این سازه‌ها از جنس‌های متخلفی مانند فلز (استیل (استیل 201 و استیل 304)، آهن، فولاد و یا ترکیبی از آنها)، سنگ، چوب، آلومینیوم، پلک سی و شیشه ساخته می‌شوند. این سازه‌ها بر اساس نوع کاربرد به نرده تراس، راه‌پله و پنجره تقسیم می‌شوند. همچنین این سازه‌ها علاوه بر جنس‌های مختلف دارای استانداردهای متنوعی نیز هست که در انتخاب آن‌ها باید دقت کرد. نرده‌های کابلی یا هندریل کابلی یکی از بهترین انواع این سازه‌ها چه بر اساس جنس و چه بر اساس طراحی زیبایی است. جنس این سازه‌ها از فولاد ضدزنگ است پایه‌های نرده کابلی از جنس استیل ضدزنگ است که رطوبت باعث آسیب آن نمی‌تواند بشود و زنگ‌زدگی و خوردگی در این سازه اتفاق نمی‌افتد و رطوبت هوا و جوی مرطوب منجر به آسیب این سازه‌ها نمی‌شود. اما تنها پایه‌های این سازه‌ها ضدزنگ نمی‌باشد و در کنار این مزیت کابل‌های مورد استفاده در این نرده نیز سیم بکسل هستند که استحکام و مقاومت آن‌ها توجه مصرف‌کنندگان و خریداران نرده‌ها را به خود جلب می‌کند. همچنین به دلیل وجود این سیم‌های بکسل در ساختمان این سازه‌ها، گاها از این سازه‌ها به عنوان نرده سیم بکسلی هم یاد می‌شود. لازم به ذکر است که این کابل بکسلی از الیافی با جنس فولاد ساخته شده که باتوجه به اینکه قطرهای متفاوتی دارند بر حسب نیاز از قطرهای متفاوت آنها استفاده می‌شود. همان‌طور که گفته شد همه اجزای این سازه از استیل ساخته شده است. به همین دلیل باید مهم‌ترین خصوصیت و ویژگی این نرده‌ها را قابلیت ضدزنگ بودن آن‌ها دانست؛ اما این ویژگی تنها ویژگی‌ای نیست که ساختمان‌سازان را به خود جلب کرده است. یکی دیگر از ویژگی‌های منحصر به فرد این سازه‌ها را می‌توان به فضای باز این سازه اشاره کرد که با این وجود به راحتی می‌توان فضای روبروی نرده را دید و به آن مشرف بود.

این ویژگی این سازه‌ها مانند نرده‌های شیشه‌ای است که به علت شفافیت می‌توان فضای روبروی نرده را دید و همچنین به بزرگ‌تر نشان دادن فضا نیز کمک می‌کند و نرده‌های کابلی دقیقاً همه‌ی این ویژگی‌ها را دارند با این تفاوت نسبت به نرده‌های شیشه‌ای در صورت تفاوت آب و هوا و سرد و گرم شدن هوا نمی‌شکنند و در برابر حرارت و یخ‌زدگی مقاوم هستند. همچنین به مانند نزده‌های چوبی قابلیت اشتعال نیز ندارند؛ بنابراین از نظر امنیت به‌کارگیری بسیار مورد توجه هستند. مصرف‌کنندگان و طراحان ساختمان و ایده‌پردازان صنعت طراحی ساختمان هنگام انتخاب این سازه‌ها علاوه بر استحکام و طول عمر این سازه‌ها به زیبایی این سازه‌ها هم توجه ویژه‌ای می‌کنند و از زیبایی منحصر به فرد به این سازه‌ها در زمان انتخاب چشم‌پوشی نمی‌کنند و جذابیت ظاهری آنها هم بسیار مورد پسند افراد هستند و این سازه‌ها امروزه بسیار پرکاربرد هستند و به دلیل مزایای فوق‌العاده آن‌ها جایگاه ویژه‌ای در صنعت ساختمان سازی دارند. یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد این سازه‌ها منعطف بودن این سازه‌هاست به این معنی که این سازه دارای خاصیت ارتجاعی و جذب ضربه هستند که خطر آسیب جسمی را کاهش می‌دهد.

نرده‌های کابلی بر اساس نوع متریال به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند که عبارت‌اند از: نرده کابلی آهنی با کابل گالوانیزه و رنگ الکترواستاتی، نرده کابلی استیل ۳۰۴، نرده کابلی ترکیبی با هندریل چوبی و کابل استیل یا گالوانیزه و نرده کابلی عمودی استیل و گالوانیزه

از معایب این سازه‌ها می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد: 1-نرده کابل معمولاً گران‌تر از نرده شیشه‌ای، آلومینیومی یا چوبی است. 2-اگر مقدار کابل مورد نیاز جهت تامین ایمنی در این نرده‌ها زیاد باشد، ممکن است این سازه‌ها بسیار شلوغ به نظر برسد و گاها جلوه‌ی مناسبی نداشته باشد. 3-برای نصب این نرده‌ها به مانند سایر نرده‌ها با جنس‌های مختلف به حضور متخصص نیاز است.

مقاله پیشنهادی برای شما:انواع نرده کابلی

قیمت این نرده‌ها به عواملی مختلفی بستگی دارد این سازه‌ها بر اساس متر مربع قیمت‌گذاری می‌شود در ادامه با این عوامل آشنا می‌شویم: 1-متراژ و ارتفاع کل نرده کابلی،  2-جنس متریال و سیم بکسل‌ها: سیم‌های نرده کابلی از جنس استیل ضدزنگ، فولاد و گالوانیزه هستند که قیمت استیل ضدزنگ از بقیه بیشتر است . 3-ضخامت کابل‌ها و سیم‌ها: ضخامت این کابل‌های این سازه‌ها متفاوت است و قطرهای متفاوتی دارند بر حسب نیاز از قطرهای متفاوت آنها استفاده می‌شود. یکی از نمونه‌های این نرده‌ها، مجموعه منظمی از کابل‌های فولادی یا استیل با قطر 5 تا 10 میلیمتر است بدیهی است که هرچه قطر این سازه‌ها بیشتر باشد قیمت این سازه‌ها بیشتر است. 4-نوع پایه‌ها و هندریل (دستگیره) نرده کابلی: این مورد در قیمت‌گذاری بسیار تأثیرگذار است و پایه‌های استیل گران‌تر از پایه‌های آهنی است. 5-اتصالات مصرفی و یراق آلات: مهم‌ترین قطعه در نرده کابلی یراق مهارکش است که از دو جنس متفاوت ساخته شده‌اند این سازه‌ها عبارت‌اند از مهارکش‌های آهنی و استیل که با توجه به محل و نوع نرده ساخته شده دارای دو نوع داخل پایه و یا خارج پایه است. محاسبه قیمت این سازه‌ها برای هر پروژه ساختمان‌سازی بایستی به صورت جداگانه انجام شود. زیرا متریال کابل‌ها و شکل پایه و اتصالات با یکدیگر متفاوت است حتی کیفیت کابل استیل از نوع گالوانیزه بالاتر از دیگر استیل‌ها می‌باشد به همین دلیل برای برآورد قیمت این سازه نیاز به توجه به کلیه عوامل و ویژگی‌های این سازه هستند علاوه بر آن عوامل متعدد دیگری مانند طول محل نصب، ارتفاع کار تمام شده، تعداد کابل‌های ایمنی، جنس و کیفیت سیم بکسل‌ها و اتصالات مهار کش و هزینه نصب نیز در قیمت تمام شده این سازه‌ها موثر است؛ بنابراین در شهر چهارباغ و دیگر مناطق برای برآورد هزینه کامل خرید و نصب و اجرای این سازه باید به تمام عواملی که گفته شد توجه کرد.

شما عزیزان می توانید برای مشاهده تعرفه طراحی سایت یا تعرفه تولید محتوا سایت روی کلمات مورد نظر کلیک نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *